Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Ne maram revnih in neizobraženih

Ne maram revnih in neizobraženih

popolnoma prav imaš glede druženja, to nikakor ne gre skupaj, par ljubeznivih besed s temi bedniki te bo pa še bolj povzdignilo, pa moža se znebi čimprej ker je popolnoma jasno da nista za skupaj, ti si zaslužiš kaj boljšega

 

Tudi če imaš denar, ne rabiš biti neprijazen do okolice. Ti si navadna krava, ki ji nobena fakulteta ne pomaga.

Se strinjam in tudi sam sem tak…sam sem dosegel vse, zakaj bi delil in si kupoval blizino drugih….mocno podpiram

Rekli bomo da si eno navadni budalo. Če si diplomirana si lahko še vedno diplomiran idiot. A vi kao izobraženi se vedno pogovarjate o temah kako cepiti atom in zato nekdo z osnovno samo o tem kako saditi krompir. Pol pa še gume na avtu ne bi znala zamenjat pa ne tiste s 5 vijaki take s 3 kot pri kateci. Marš u p.m. Pa oprosti č sm grob sm očitno neizobražen

Oj. Me zanima?

Moja hči bo doštudirala.

Se pravi ne smeva biti več mati in hči.

Ker jaz sem negovalka talnih površin(čistilka).

Po tvoje neizobražena.

Nisem nikoli ljubosumna na tiste ki imajo denar.

Ja se pa pritožim kdaj, ker tudi navadni delavci polnimo državno blagajno pa smo manj vredni.

 

Pa še to. Ko je bila država Slovenija zaprta zaradi Covid-19, ni nobenemu nič pomagal kakšen status smo imeli.

Smo bli kar lepo vsi po vrsti lepo zaprti doma.

Sem skoraj 100 % prepričana, da gre za provokacijo. Avtorica in kdo si ti, če smem vprašati, ki imaš tako ponižujoče mnenje do ljudi, ki so manj izobraženi od tebe? Si doktorica znanosti, inženirka, odvetnica, zdravnica specialistka ali doktorica jedrske fizike? Veš, taki ljudje so po navadi zelo preprosti, navzven delujejo čisto vsakdanje, nič niso zafnani in se pogovarjajo s človekom čisto enostavne stvari. Inteligentni in sposobni ljudje so ponavadi zelo preprosti in ne gledajo zviška na ostale.

Vem za primer enega zdravnika, ki je bil strašno ošaben in aroganten. Sedaj je star, bolan, je v plenicah in je dementen. Od njegove vzvišenosti ni ostalo čisto nič.

Prav je, da se človek ne napihuje in ne povzdiguje. Vsi smo samo ljudje, dihajmo, jemo, prebavljamo, hodimo v stranišče, lulamo in kakamo. Ko se pokakamo, potegnemo vodo in za nami smrdi, ne glede na to, ali si delavec v proizvodnji ali si doktor jedrske fizike!

še to: nekateri ljudje so izobraženi, imajo celo doktorate, so pa v vsakdanjem življenju popolnoma nesposobni. Ne znajo narediti nič, še skuhati si ne znajo in dati prat cunj v stroj. Avtorica, dobro premisli, kar sem napisala.

Ko sem jaz pred mnogimi leti švercal sol preko meje sem se pogovarjal s številnimi ljudmi. Na meji, onkraj meje in na tej strani. Vam povem, da z marsikaterim doktorjem lažje kot s kakšnim butastim carinikom, ki je mislil, da je za mene dohtar, pa sem ga ponavadi s svojo soljo nategnil in tako scat peljal.

Ne bom rekla včasih, ker velikokrat naletim na osebe “nižjega sloja” kot ste jih imenovali, pa so zelo prijetni in pametni za pogovor.  Z njimi se lahko pogovarjam o športu, politiki, družabnih zadevah in vsakodnevnih zadevah. Menim, da ste vi ozko gledana izobraženka, ki je prišla iz družine, ki je bila manj povprečna v družbi. Morate vedeti, s študijem si še niste pridobili inteligence. Jaz spoštujem vse ljudi, zato tudi imam prijatelje. Morda boste nekoč tudi vi na dnu in si izkusili takšne snobe, kot ste vi. Upam, da vas ljudje izločajo iz svoje sredine, vi pa zaradi visoke miselnosti mislite nasprotno. Ubogi partner.

1. Tale članek je kisla kumarica. Ne razumem, da bi katera vzvišena šla pisat in pljuvat po sebi. Ni ravno lastnost vzvišenih, saj oni so več, oz. največ. Torej tole smo razčistili v štartu.

2. Zdaj pa kar je članek hotel sporočit: Sprožit polemiko o vzvišenih ljudeh?

3. “Z neko proizvodno delavko ali čistilko, ki ima komaj končano šolo se nimam kaj pogovarjati” – do tu vse v redu. Legitimno in OK.

4. “zakaj bi se pretvarjala in delala prijazno” – no, tu pa ni več OK. Prijaznost nima nobene veze s tem! To nam veleva bonton, da smo prijazni … naj bo kdorkoli. Če smo prijazni samo do močnejših, večjih in bogatejših, smo hinavci (druga najbolj tipična slovenska lastnost) in imamo manjvrednostni kompleks (kar je sicer glavna lastnost vzvišenih).

5. Vse ostalo je bedarija. “vzvišeni” pogojuje prijateljstvo s finančnimi zmožnostmi, ter se “sekira”, da bo revnejši krepil minorni kompleks? Bo prej obratno, da ima tisti “revnejši” več samozavesti, predvsem pa manj predsodkov. Razen, če je isti kaliber in tudi “leze v rit” višje pozicioniranim.

6. Zblojen folk zmer bl.

Dej šuti

izmišljena zgodba, kjer se najde marsikatera ženska ali moška oseba.

Gre zato,  da izgubljate čas in odvrača pozornost od bolj pomembnih stvari v življenju. Najboljša lekcija, da že v štartu preskočiš takšno osebo, če kaže takšne znake. Škoda mojega časa, da to sploh pišem…

Odgovor na objavo uporabnika
Vzvišena, 12.07.2021 ob 17:37

Mož mi rad reče, da naj neham vihati nos nad vsakim, ki je manj od mene ali pa naj ne bom vzvišena. To me zelo moti. Pač enaki h enakim. Z neko proizvodno delavko ali čistilko, ki ima komaj končano šolo se nimam kaj pogovarjati, zakaj bi se pretvarjala in delala prijazno, če jim dam jasno lahko vedeti, da me ne zanimajo in nimamo nobenih težav kasneje. Prav tako se ne družim s tistimi, ki imajo nižji socialni status kot ga imam sama. Taka prijateljstva ne grejo skupaj, saj si ne moremo privoščiti vsi enako. Na primer, šli bi skupaj na morje, oni nimajo niti za šotor, mi pa bi šli v malo boljši hotel. To ne gre. Ali pa pri večernih izhodih, ja jaz ne bom samo zato, ker dobro zaslužim nekomu plačevala jedače in pijače, ker on pač nima. To mi je kot bi si plačevala družbo, tistemu na drugi strani pa lahko krepi kompleks manjvrednost. V glavnem, mož mi ne da prav, me pa res zanima, kaj boste vi rekli o mojem razmišljanju.

 

 

Se zelo bos placevala druzbo. Ce prej ne ko bos onemogla in ti ne bo kdo imel prinesti kozarca vode.Sram naj te bo. Ocitno si zrasla  na tujih perutih. Gabis se mi…

Prizadeta oseba si v glavo, nerabis plačevat drugim samo to da pa mislis da si vec vredna ko cistilka pa v proizvodnji delavka sori nabijem te na kurac upam da nebos niker mogla kupit katere koli stvari pa da ti cistilka pusti umazano pred pragom, svetujem da gres na zdravljene z tako motnjo v glavi

Avtorica,ti si socialka.

Verjetno izmišljenja tema, če pa ni, pa se nimamo s tabo kaj pogovarjati, ker si zgleda nepismena.

Ljudje se ne delijo na siromašne in bogate, črne in bele, majhne in velike, suhe in debele, lopove in poštene, pametne in neumne,  cepljene in necepljene…. Samo dve vrsti ljudi obstajata. Dobri in zlobni ljudje.  O tebi ne sodim, najprej nimam te pravice, ker nisem božanstvo. Drugače pa lahko povem, da delaj kot misliš, da je prav. Ne vem pa zakaj misliš, da bi si drugi iti želeli družiti z eno tako plehko osebo kot si ti? Samo enakomiskeči lahko gredo na dopust s teboj. Človeške vrednote se ne merijo z denarjem in še dobro, ker bi ti bila v bankrotu.

Poznam kar nekaj ljudi, od čistilk do diplomatov, vsi so čisto normalni ljudje.  Zelo simpatični in odprtega duha. To je resnično bogastvo.  Ne pa praznina, ki jo nosiš v sebi in je ne znaš zapolniti. Temu se reče ubogi na duhu, siromak tukaj si žal ti. Ampak koga to sploh briga….. ampak, če že vprašaš….

Lp

Jaz pa ti dam prav. Če ti taka družba ne paše, ti pač ne paše. Zakaj bi se štulila nekam in se nekomu prilagajala, če ti ni in ti ni treba.

Ej goska, mene pa zanima tvoj odnos do bogatejših in boljših kot si ti. A jim lezeš nekam, da si že vsa sluzasta?

A ne bi bil svet lepši brez tako mislečih, kot si ti?

Pa ne skrbi, ves se vrača, vse se plača!

mislim da ste taki prazni in se vas hitro navelica ker ne govoris o nobenih pomembnih zivljenskih stvareh si cisti materialist ki misli da je nekaj vec zaradi izobrazbe a naj ti povem da visoka vsota na tvojem trr ne pove nic o tvojem srcu in razvitosti,pove pa tvoje obnasanje ki je globoko na dnu

Take kot si ti poslovnezi varamo z eno ki ima celo nekaj v glavi

saj ves zakaj najdemo za zeno ali sobivalko eno ki nam je po bancnem ista kajne? samo za ljubezen in zivljenje pa iscemo nekaj drugega

samo povem

Pa sem z leti dojela nekaj stvari

Veliko bolje lepse mi je it v kamp kjer so preprosti ljudje veseli nasmejani sprosceni preprosto srecni in uzivajo zivljenje,poceni okej ampak tudi ljudje so preprosti in drugacni

medtem ko gres v hotele tja tm malo visja klasa pa se vse samo gleda

kera je lepsa vsi te po gobcu vlacijosama tekmovalnost kdo kaj ima in kdo kaj nima

pa vrjamete da jenajvec varanja ravno med temi ki imajo vec denarja kot mi povprecnezi?

stara sem 32 let sicer simpaticna ampak raje jem kar mi pase pa mam celulit sem z lepim obrazkom in brez licil kot ena zadrta kura ki moramgledat vsaka trepalnica in noht kdaj ji bo dol padu in kdaj se ji bo kej stopil na faci

no meni je to bogo

potem pa izberite 🙂

ko bi vedeli kako lazje je biti to kar si in  te boli ..

Kdor sebe povišuje bo ponižan

Mož ima zelo prav. Vi ste razvajena, kljub vaši izobrazbi navadna primitivka. Ne vem, kako vas vaš mož sploh lahko prenaša.

Navadna revica si s kompleksom manjvrednosti! Deluješ kot bi bila v mladosti zlorabljena, poišči si strokovno pomoč, da ne boš še komu kaj naredila, že nam je bedno, da beremo taka škropucala. Katastrofa, ne misli si, da si kaj posebnega, to dela človek z dejanji in ne pisarjenjem gluposti.

 

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close