Ne maram revnih in neizobraženih
Vzvišena, 12.07.2021 ob 17:37
Mož mi rad reče, da naj neham vihati nos nad vsakim, ki je manj od mene ali pa naj ne bom vzvišena. To me zelo moti. Pač enaki h enakim. Z neko proizvodno delavko ali čistilko, ki ima komaj končano šolo se nimam kaj pogovarjati, zakaj bi se pretvarjala in delala prijazno, če jim dam jasno lahko vedeti, da me ne zanimajo in nimamo nobenih težav kasneje. Prav tako se ne družim s tistimi, ki imajo nižji socialni status kot ga imam sama. Taka prijateljstva ne grejo skupaj, saj si ne moremo privoščiti vsi enako. Na primer, šli bi skupaj na morje, oni nimajo niti za šotor, mi pa bi šli v malo boljši hotel. To ne gre. Ali pa pri večernih izhodih, ja jaz ne bom samo zato, ker dobro zaslužim nekomu plačevala jedače in pijače, ker on pač nima. To mi je kot bi si plačevala družbo, tistemu na drugi strani pa lahko krepi kompleks manjvrednost. V glavnem, mož mi ne da prav, me pa res zanima, kaj boste vi rekli o mojem razmišljanju.
To, da imaš povešene joške, celulit in višek kože, te pa ne moti??
Kok si glupa.. .resno no.. ziher si ena tistih razvajenih lutkic bogatih in zakompleksanih starsev, ki hocjo imeti popolno hcerko, ki bo oh in sploh, kao neka pomembna… dobili so pa tebe, slepo, gluho in ubogo na vseh podrocjih, ki cloveka naredijo cloveka.. kaj ti bo luksus, ce imas slamo v glavi… bodi clovek do ljudi!
Ne vem, kako ste si prislužili denar. Upam, da s poštenim delom. S tem ni nič narobe in vam privoščim. Tudi sama nimam ravno malo, ampak ne viham nosu nad nobenim. Če bi vi nekaj dali iz srca tistim, ki nimajo toliko, tudi oni ne bi imeli nizke samozavesti. Tako se pa čuti vaša nevoščljivost… In kaj hitro se lahko, predvsem takšna oblika razmišljanja, obrne proti vam. Karma ne izbira, kdo si. Več daš, več imaš. Vsa umetnost. Premislite. Vse dobro vam želim.
Ene 20 let nazaj sem poznala neko gospo, s katero bi si lahko bili kot sorodnici. Vedno me je opominjala, kaj si lahko jaz privoščim in kaj ne. Ves čas mi je poudarjala, da je več vredna kot jaz in da je ona pomembna jaz pa ne. Enkrat je vzela v roke moj vžigalnik ki je bil ena polovica modre, druga polovica pa rdeče barve.. In mi razložila “Vidiš ta vžigalnik? Ta tvoj je modre in rdeče barve, a jaz hočem, ko ga kupim da je ena polovice zlat, druga polovica pa mora imet diamante, ali pa Svarovske pol drage kamenčke. Zakaj? Ker si lahko več privoščim in tudi hočem imet! A me razumeš?” In potem sem jo imela čisto dovolj pa sem ji rekla.. “Od danes naprej, ko boš prišla k meni, mi boš plačala ( današnjih 200 € ) ker sem podcenjena in moram poslušat tvoje jamranje kako zelo ti je težko v življenju in ker si ti to lahko privoščiš, me razumeš?” Po tistem nisve imele nekaj časa kontakt. Sem jo še videla tu in tam, ko pa sem odšla iz rojstnega kraja pa samo še enkrat. Hvala Bogu, da nimam nikogar takega v svoji družbi. Take osebe so plehke in poberejo ogromno energije, da se obdržijo nad teboj, jaz pa da je ne mahnem čez gofljo potrebujem ogromno potrpežljivosti…
Želim ti, veliko uspehov v iskanju žrtev in dokazovanju da si najboljša in najbolj enkratna. Ja, za to potrebuješ res veliko moči, da nahraniš svoj Ego.
prazna si, 12.07.2021 ob 18:54
Kaj bi rekla o tvojem razmisljanju?
Da je prazno in da si ti prazna.
Ta vikend sem bila v druzbi enega milijonarja in njegove zene. V bistvu se veckrat vidimo, nekajkrat letno pa tudi podruzimo malo bolj.
Prejsnji mesec sva bila z mozem na druzenju s predsednikom uprave ene ogromne tuje multinacinalke, z lastnikom enega vecjega slovenskega podjetja in z enim hudim mednarodnim biznismenom, z zenami seveda, vidimo se nekajkrat letno, no, moz se z njimi vidi veckrat, privat.
Danes sem bila 2 uri na kavi s cistilko, jutri grem na kavo z eno nezaposleno.
Mi smo povprecna druzina, morda celo podpovprecna, kaj pa vem, kaj je danes merilo povprecja.. .
Druzimo se z vsemi, tako tistimi nizje izobrazenimi s slabimi sluzbami in dohodki, kot tudi s tistimi visje izobrazenimi s hudimi sluzbami in se bolj hudimi dohodki.
Meni je pomembno, da je nekdo Clovek, to je edino merilo po katerem si izbiram druzbo in na sreco ima tudi moz enake kriterije.
Kaj mi pomaga boljsi hotel in druzba, ce je clovek prazen in se nimas z njim kaj pogovarjat, kaj sele, da bi se lahko sprosceno nasmejal z njim?
Aja, pa zdaj ze kar nekaj let zapored povabiva na morje en par, ki je v primerjavi z nami precej reven, a sta oba zelo v redu cloveka in nama je prijetno v njuni druzbi.
Imava tudi 3 odrasle otroke, v njihovi druzbi so od nekdaj vse sorte prijatelji, od otrok ‘cistilk’ do sinov/hcera direktorjev mednarodnih podjetij in visokih politikov. Zanimivo, da tudi njim financno stanje ni pomembno.
Točno tako se strinjam z vami, to je prava pot do tega da si ti srejet vse druzbe ne glede na to kaj hices in kaj ne… Biti na večeri z Direktorjem multinacionalke ter istočasno piti kavo z čestilko to pove da si Človek v veliko zacetnico. Ki pa žal kaj takega ne naucijo v šolah, ampak življenje samo…. Ko pa dosezes to je zagotovo vspeh dosezen kar koli se lotiš…… Samo od nas samih je odvisno kakšni bomo…. Kot pregovor : Povej mi s kom se družiš, pa povem ti kdo si….
Lp
Ce ima za malo boljsi hotel se ne pomeni,da je bogatasinja oziroma se je rodila z zlato zlico
Glede na to ,da si lahko provoscite malo boljsi hotel, jaz pa luksuzni hotel ,torej vi niste primerna druzba zame ,ker imate manj ,tako vas vsaj jaz razumem?
Iskreno povedano grem raje na vecerjo s snazilko oziroma proizvodno delavko kot z vami,verjamem da bi si imele vec povedati , ker vase razmisljanje res ni odraz intiligence
Me pa zelo veseli,da se gospa omejuje,ker zelo malo ljudi razmislja kot ona.Nam ljudem vseh druzbenih razredov delate pa s tem uslugo,da nimamo opravka z vami
p.s
pa da ne bo pomote,bila sem tudi v sotoru in bilo je fantasticno?
Forum je zaprt za komentiranje.