Ne maram revnih in neizobraženih
Vzvišena, 12.07.2021 ob 17:37
Mož mi rad reče, da naj neham vihati nos nad vsakim, ki je manj od mene ali pa naj ne bom vzvišena. To me zelo moti. Pač enaki h enakim. Z neko proizvodno delavko ali čistilko, ki ima komaj končano šolo se nimam kaj pogovarjati, zakaj bi se pretvarjala in delala prijazno, če jim dam jasno lahko vedeti, da me ne zanimajo in nimamo nobenih težav kasneje. Prav tako se ne družim s tistimi, ki imajo nižji socialni status kot ga imam sama. Taka prijateljstva ne grejo skupaj, saj si ne moremo privoščiti vsi enako. Na primer, šli bi skupaj na morje, oni nimajo niti za šotor, mi pa bi šli v malo boljši hotel. To ne gre. Ali pa pri večernih izhodih, ja jaz ne bom samo zato, ker dobro zaslužim nekomu plačevala jedače in pijače, ker on pač nima. To mi je kot bi si plačevala družbo, tistemu na drugi strani pa lahko krepi kompleks manjvrednost. V glavnem, mož mi ne da prav, me pa res zanima, kaj boste vi rekli o mojem razmišljanju.
Zanimivo bi bilo vedeti, kaj so bili po poklicu tvoji starši. Tako kot ti, namreč običajno razmišlja jara gospoda, novopečeni bogataši.
Moji starši so visoko izobraženi, stari starši tudi, pa nisem vzgojena v tem duhu. V bistvu verjamem v to, kar je Boris Pasternak zapisal v romanu Doktor Živago – da se resnično plemeniti ljudje čutijo povezani z vsemi živimi bitji. Zapisala sem sicer prost povzetek misli, ne dobeseden citat.
V tem času nismo vse čistilke neizobražene!!!!!!
Sem sobarica v hotelu in ja taki kot ste vi in vam podobni izmečki so zame navadni sebičneži. Kaj ti nuca denar in zvišanost če nimate osnovnega bontona. IN mimogrede ne nekatere nismo manj izobražene na tem delovnem mestu. Sama imam narejeno 6 stopnjo… Imamo pa tudi tako z 7 stopnjo. ZAKAJ? ker to smo ljudje z srcem in si krvavo služimo minimalno plačo. Nismo pa zato zabite in neumne.
Ti izobražena? Izobraženi ljudje ne pišejo take, brez skrbi. Pa tisti z prigaranim denarjem tudi ne. Tako, da osebno se mi zelo smili tvoj mož, tebi pa privoščim tako življenje ker kar vidim, kako boga si. Ne veš, kako fajn je it do soseda Franca avtokleparja, kadar ima piknik in se družno veselimo, kaj dobrega pojemo, spijemo, se smejimo. Debata, smeh, solze ni da ni. Frizerke, šivilje, prodajalke, super ljudje, veš. Ti pa, ko si boš naslednjič naredila svoj fensi smuti, se lahko samo prikloniš in zahvališ Marjanu, Jožetu, Francki ali pa komurkoli drugemu, da si ga sploh lahko vase spravila, ker tisto mašino je nekdo sestavil, naredil. Aja, pa saj tebi tega ni treba, kajne? Uboga para, sploh veš ne, kaj je življenje. Mogoče boš dojela čez nekaj desetletij, ko boš posrana od gat do glave. Veš zakaj? Nikjer namreč ne boš našla magistro ali direktorja, ki ti bo usrano rit brisal. Enak enakemu, kajne?
Pa lp, Boštjan
Wtf, 13.07.2021 ob 17:32
V tem času nismo vse čistilke neizobražene!!!!!!
Sem sobarica v hotelu in ja taki kot ste vi in vam podobni izmečki so zame navadni sebičneži. Kaj ti nuca denar in zvišanost če nimate osnovnega bontona. IN mimogrede ne nekatere nismo manj izobražene na tem delovnem mestu. Sama imam narejeno 6 stopnjo… Imamo pa tudi tako z 7 stopnjo. ZAKAJ? ker to smo ljudje z srcem in si krvavo služimo minimalno plačo. Nismo pa zato zabite in neumne.
še kako res. mi imamo čistilko z univerzitetno izobrazbo, sicer je tujka. Neverjetno logična in inteligentna, nese to jaro gosposko kokoš sto na uro po intelektu. Bi ji bila pa sramota se družit s tako plitko gospo, kot je avtorica teme.
“Kdor visoko leta, nizko pade.” (Slovenski ljudski pregovor)
Življenje se lahko spremeni v trenutku. Bodisi na boljše, bodisi na slabše. Kdo ve, kaj bo jutri ali čez deset let. Lahko samo upaš, da bodo ljudje do tebe boljši, kot si ti do njih.
Mimogrede, izobrazba in denar sta zgolj papir. Ko ju odvzameš od takšnih kot si ti, ne ostane nič. Ker prave vrednote, se ne merijo z izobrazbo in še manj z denarjem.
“Ni nujno, da je mogoče šteti vsako stvar, ki šteje, in tudi vsaka stvar, ki jo lahko štejemo, ni nujno, da šteje.” (Albert Einstein)
“Potrudi se, da ne postaneš človek uspeha. Postani raje človek vrednot.” (Albert Einstein)
“Pred Bogom smo vsi enako modri in enako neumni.” (Albert Einstein)
“Imeli bomo usodo, ki si jo bomo zaslužili.” (Albert Einstein)
Moj mož je zdravnik specialist, pa še dve drugi visoki funkciji, pa nobeden od sosedov ne ve, kaj je, ker ne razlagava tega okoli, z vsemi se pa odlično razume. Kar se pa tiče višjega položaja, nikoli in nikdar ni nobenega človeka ponižal, pa naj je srečal na cesti kogarkoli, zato ker je po srcu človek in ne materialist. Svoj intelekt uporablja v službi, in doma se sprosti ter ljudi sprejema takšne kakršni so, brez obsojanja in brez izjem. Tudi družinski prijatelji so od nizkega do visokega ranga in nikoli se gledava, kdaj kdo ima, ampak osebnost.
Plehkost mišljenja in vzvišenost nad drugimi vam jemlje svobodo. Sicer pa, enaki se z enakimi družijo in ne bi me čudilo, če bi vas nekdo na višjem položaju tako ponižal. Sicer pa, saj bi si zaslužili.
P.S. vaš mož ima prav ?
CrazY FroG ?, 12.07.2021 ob 18:06
Se ne motiš v tem kar pripoveduješ, seveda je razlika, razlika je tudi med tabo in možem, ti si revna na empatiji, solidarnosti, fleksibilnosti. Hudo ne, ko te nekaj obogati, pa ti po drugi strani odvzame. Prazna deluješ!
Če pogledamo malo globlje, opazim, da vseeno nista z možem tako zelo različna.
Namreč njegove besede, da naj ne viha nosu nad vsakim, ki je vreden manj od nje, kažejo, da on prav tako dojema določene ljudi manjvredne.
Kdor ima resnično empatijo in nima nekih kompleksov, sploh ne bo prišel na idejo, da obstajajo ljudje, ki so vredni več ali manj od drugih.
Povedati bi ji moral, da naj recimo čistilke ne dojema kot manjvredne, ker dejansko ni manjvredna.
Ne pa, da naj ne kaže svoje vzvišenosti.
Pozdravnjena.
Brez zamere, ptiznam pošteno si me nasmejala.
A zakaj?
Pa drago dekle ali gospodična, kaj si vemdar pričakovala fa tukaj med rajo postavljaš te vrste vprašanje. Zagotovo mi na misel me pride, saj se zavdam posledic, razen če uživaš ob nrgativnoh komrntarjih. Take zadeve se pogovori raje z sebi podobno. Jaz se tidi družim sebi enakimi in še višjimi po položaju, toda prav nič ne boli ce dva tri stavke namenim preprpstemu človeku tee mu morfa polepšam dan s tem. Da, prijateljstva in razmetja se pa sklepajo na enaki ravni.
Lepo bodi.
Pozdravljena.
Brez zamere, priznam pošteno si me nasmejala.
A zakaj?
Drago dekle ali gospodična, kaj si vendar pričakovala, da tukaj med “rajo” postavljaš te vrste vprašanje? Morda vseeno tvoja izobrazba ni zadostna? Zagotovo mi na misel ne pade, saj se zavedam posledic, (razen če uživaš ob tem) negativnih komentarjev. Take zadeve se pogovori z sebi podobnimi na 4 oči. Jaz se tudi družim z sebi enakimi (in še višjimi) po položaju, toda prav nič me ne boli kadar dva ali tri stavke namenim preprostemu človeku, ter mu morda polepšam dan s tem ali on meni.
Sicer pa:
Da, prijateljstva in razmetja se načeloma sklepajo na enaki ravni, bi bil pravi odgovor. Toda pravila ni, kakor komu ustreza.
Lepo bodi.
Jaz sem imeal tako sosedo na morju. Ni se družila z mano, ker sem kao izgledala bolj revna. Nato so oni morali prodati vikend, mi smo ga obnovili. Ha ha. Karma is a bitch. Boš že videla, ko boš izgubila službo, vse se ti bo vrnilo. Še socialne delavke, ti ne bodo hotele pomagat. Itak pa meni, k sreči ni na nosu pisalo, kakšno izobrazbo imam in koliko denarja. Včasih videz tudi vara, mono, da je una snažilka bolj pametna in denarna od tebe, samo ji ne piše na nosu. Čak, da te karma sreča.
Takih butar kot si ti je veliko. Zdaj pa mislis, ko si kao izobrazena pa z malo vec financami, boga za jajca prijela? Daj no, lepo te prosim. Vsi smo krvavi pod kozo. Pa naj bo to reven, bogat, zabit ali pameten. Vsi smo ljudje. Kaj ti pomaga denar in izobrazba,ce si v glavi prazna in sploh srca nimas…jao get out
Forum je zaprt za komentiranje.