Ne maram revnih in neizobraženih
Vzvišena, 12.07.2021 ob 17:37
Mož mi rad reče, da naj neham vihati nos nad vsakim, ki je manj od mene ali pa naj ne bom vzvišena. To me zelo moti. Pač enaki h enakim. Z neko proizvodno delavko ali čistilko, ki ima komaj končano šolo se nimam kaj pogovarjati, zakaj bi se pretvarjala in delala prijazno, če jim dam jasno lahko vedeti, da me ne zanimajo in nimamo nobenih težav kasneje. Prav tako se ne družim s tistimi, ki imajo nižji socialni status kot ga imam sama. Taka prijateljstva ne grejo skupaj, saj si ne moremo privoščiti vsi enako. Na primer, šli bi skupaj na morje, oni nimajo niti za šotor, mi pa bi šli v malo boljši hotel. To ne gre. Ali pa pri večernih izhodih, ja jaz ne bom samo zato, ker dobro zaslužim nekomu plačevala jedače in pijače, ker on pač nima. To mi je kot bi si plačevala družbo, tistemu na drugi strani pa lahko krepi kompleks manjvrednost. V glavnem, mož mi ne da prav, me pa res zanima, kaj boste vi rekli o mojem razmišljanju.
Kdor Visoko leta nizko pade ter kolo sreče se okreče, pazi, pazi!!!
Na koorac mi grejo koozle, ko se pretvarjajo da so iz drugega sloja 🙂 ko riba sred polja v zakompleksani zločinski slaviji. Na take peesde in moške pokveke, me je prvič opozorila odvetnica, ko sem bila še mlajša in da naj skenslam ljudi na 2-3. Ko bi jo le takrat poslušala. Zdaj mi gre vse na koorac, tudi partner, njegovi pamži…
Isto o tebi mislijo vsi tisti katerim v rit lezeš, ker jih vidiš kot vredne svojega časa. Tisti saj veš, ki imajo višji standard kot ti, so bolj razgledani kot ti….isto mislijo. Samo večina je preveč kulturna da bi ti to pokazala. Ti pa prebutasta da bi opazila, da si v njihovi družbi ti tista “iz dna”.
TI SI EDINO EGOIST POLNA SAME SEBE..DA TAKO PONIŽUJEŠ LJUDI Z MANJŠO IZOBRAZBO IN SLABŠO SLUŽBO.VERJEMI NISMO VSI IMELI V ŽIVLHENNU SREČO IN MOŽNOSTI IZOBRAŽEVANJA.PRI MARSIKOMU SI BILE TEŽKE DRUŽINSKE SITUACIJE..NPR:ALKOHOL,NASILJE IN LOČITEV
TEBI IN TEBI ENAKIM OA PRIVOŠČIM DA PADETE NA DNO..V TEMO KJER SE NE BOŠ MOGLA POBRAT.SAJ VEŠ BOLEZEN,NESREČA ALI IZGUBA SLUŽBE .
TAKO DA SI MALO ZAMISLI.
BILANA SI V GLAVO .
Iz kj izhajaš in kdo te je vzgajal se vidi čez vse papirje in tudi čez denar. Edina ki ne vidi kdo res si si ti. Tisti katere občuduješ….vidijo. Ampak ker so bili vzgojeni prav in nimajo manjvrednostnega kompleksa ter potrebe dokazovati drugim kako boljši in bolj pomembni so….ti tega ne pokažejo. Ti s svojim obnašanjem takoj pokažeš kam spadaš.
Vi ste dober pokazatelj, da ni vse v izobrazbi. Z mnogimi ljudmi imam opravka, brez in z najvišjo možno izobrazbo, zato vam lahko iz lastnih izkušenj povem, da se inteligenca in razgledanost ne merita s stopnjo izobrazbe. Čestitam, da ste uspeli pridobiti, predvidevam, da višjo izobrazbo, a inteligence vam žal ni dvignilo, niti do povprečja, še zdaleč ne. Zamislite se nad seboj.
Kako pa kaj slovenski jezik, ločila, h,k, … tu se pozna izobrazba in tudi višji status v naši j… državi. Imam samo srednjo izobrazbo, vendar sem prepričana, da se z Vami kosam v vsakem pogledu, če se prav spomnim, je nekdo v moji mladosti zamenjal avto samo zaradi tega, ker mi ni bila všeč barva. Lahko bi bila gospa na visokem nivoju, samo nekateri, ki so bili polni denarja, niso mogli kupiti mojega jaza. Če je plačal on, sem naslednjič jaz. Brezkompromisno. Če sem šla z nekom na dopust, so bili moji stroški moji in ne njegovi. Jaz. Brezkompromisno. Tudi moja otroka sem vzgajala v tej smeri. Nikoli poudarek na tem, kaj nekdo ima, ampak na tem, da se tudi nekdo, ki nima, lahko kosa z njimi v drugačni obliki. Biti človek. Bolj prijateljska na svojem nivoju, kot na višjem. Nekdo, ki nekaj ima, pričakuje, da bo že zaradi svojega statusa dobil več. To je bilo že pred 40-timi leti in se še vedno nadaljuje. Status, denar, izobrazba, iz fr. in dr., ampak samo ljudje okoli tebe so pomembni, ker edino oni ti bodo stali ob strani, ko ostaneš sam, doživiš nesrečo, ko ti ne pomaga nobena prioriteta v smislu premoženja, ampak samo človek.
Sumim da tudi oni tebe ne marajo 🙂
Zelo verjetno te nihče ne mara, niti mož. Tisti ki jim v rit lezeš ker misliš da so pač nekaj več in vredni tvoje pozornosti, te isto ne marajo. Si jim patetična. Ampak ker so boljšega porekla in vzgoje kot ti, ti tega pač ne pokažejo. Ti si pa tako vase zagledana prepotentna kokoš, da jasno ne opaziš znakov. Si predstavljam tvojega ubogega moža, kakšno sramoto mu delaš v javnosti. Se te bo slej ko prej rešil. Ker ga vlečeš na dno….
Jaz samo lenih ne maram. V eni generaciji ste šli od kidanja gnoja do FDV diplome, ki jo v povrečju izpeljete v 10 letih. Kristalno jasno, da si skačete v rit in da bi potolkli vsakega za stopničko na kvazi lestvici uspeha. Ko prodate od dedija bajto in si oupute za to dvosobno socialistično v “mestu”, igrate golfek in furate firmo za minimalca in 50 jurčkov dolgov. Ampak – vi ste nekaj več od štromarja Janeza z bajto in kmeta Franca. To vam zdaj čudežno smrdi in jeste rukolco, obvezno brezglutensko, spogledujete se z vegetarijanstvom, ne zaradi živali, ampak statusa. Starih prijateljev ne poznate, razen po FejstsBuku, da se lahko pokažete v vsem novem sijaju. Če še koga zajebete in ponižate zraven, to ste pa zmagal. Grem kozarček Šardoneja spit in postat na IG, ker drugače ne velja. Zjutraj bo šampanjček s krozajnts.
Anonimno 9713, 13.09.2025 ob 18:01
Kako pa kaj slovenski jezik, ločila, h,k, … tu se pozna izobrazba in tudi višji status v naši j… državi. Imam samo srednjo izobrazbo, vendar sem prepričana, da se z Vami kosam v vsakem pogledu, če se prav spomnim, je nekdo v moji mladosti zamenjal avto samo zaradi tega, ker mi ni bila všeč barva. Lahko bi bila gospa na visokem nivoju, samo nekateri, ki so bili polni denarja, niso mogli kupiti mojega jaza. Če je plačal on, sem naslednjič jaz. Brezkompromisno. Če sem šla z nekom na dopust, so bili moji stroški moji in ne njegovi. Jaz. Brezkompromisno. Tudi moja otroka sem vzgajala v tej smeri. Nikoli poudarek na tem, kaj nekdo ima, ampak na tem, da se tudi nekdo, ki nima, lahko kosa z njimi v drugačni obliki. Biti človek. Bolj prijateljska na svojem nivoju, kot na višjem. Nekdo, ki nekaj ima, pričakuje, da bo že zaradi svojega statusa dobil več. To je bilo že pred 40-timi leti in se še vedno nadaljuje. Status, denar, izobrazba, iz fr. in dr., ampak samo ljudje okoli tebe so pomembni, ker edino oni ti bodo stali ob strani, ko ostaneš sam, doživiš nesrečo, ko ti ne pomaga nobena prioriteta v smislu premoženja, ampak samo človek.
Slovenščina je umeten jezik iz Windischa – jezika migrantskih kmetov in delavcev. Govor nižjega sloja. Pomaga ti samo denar, ker v nesreči spoznam, da nimam prijateljev. Se najde kdo, ki zraven še uživa in si čevlje obriše. Tako, da sanjaj o ljudeh…
Forum je zaprt za komentiranje.