Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Ne maram revnih in neizobraženih

Ne maram revnih in neizobraženih

Mož mi rad reče, da naj neham vihati nos nad vsakim, ki je manj od mene ali pa naj ne bom vzvišena. To me zelo moti. Pač enaki h enakim. Z neko proizvodno delavko ali čistilko, ki ima komaj končano šolo se nimam kaj pogovarjati, zakaj bi se pretvarjala in delala prijazno, če jim dam jasno lahko vedeti, da me ne zanimajo in nimamo nobenih težav kasneje. Prav tako se ne družim s tistimi, ki imajo nižji socialni status kot ga imam sama. Taka prijateljstva ne grejo skupaj, saj si ne moremo privoščiti vsi enako. Na primer, šli bi skupaj na morje, oni nimajo niti za šotor, mi pa bi šli v malo boljši hotel. To ne gre. Ali pa pri večernih izhodih, ja jaz ne bom samo zato, ker dobro zaslužim nekomu plačevala jedače in pijače, ker on pač nima. To mi je kot bi si plačevala družbo, tistemu na drugi strani pa lahko krepi kompleks manjvrednost. V glavnem, mož mi ne da prav, me pa res zanima, kaj boste vi rekli o mojem razmišljanju.

 

 

Karakter imaš že težak karakter, in očitno tudi občutek manjvrednosti!

Odgovor na objavo uporabnika
Vzvišena, 12.07.2021 ob 17:37

Mož mi rad reče, da naj neham vihati nos nad vsakim, ki je manj od mene ali pa naj ne bom vzvišena. To me zelo moti. Pač enaki h enakim. Z neko proizvodno delavko ali čistilko, ki ima komaj končano šolo se nimam kaj pogovarjati, zakaj bi se pretvarjala in delala prijazno, če jim dam jasno lahko vedeti, da me ne zanimajo in nimamo nobenih težav kasneje. Prav tako se ne družim s tistimi, ki imajo nižji socialni status kot ga imam sama. Taka prijateljstva ne grejo skupaj, saj si ne moremo privoščiti vsi enako. Na primer, šli bi skupaj na morje, oni nimajo niti za šotor, mi pa bi šli v malo boljši hotel. To ne gre. Ali pa pri večernih izhodih, ja jaz ne bom samo zato, ker dobro zaslužim nekomu plačevala jedače in pijače, ker on pač nima. To mi je kot bi si plačevala družbo, tistemu na drugi strani pa lahko krepi kompleks manjvrednost. V glavnem, mož mi ne da prav, me pa res zanima, kaj boste vi rekli o mojem razmišljanju.

 

 

Pač si razvajena hčerka bogatašev, ki misli ,da je alfa in omega ,ker se je  rodila z zlato žlico v riti.

Se ne motiš v tem kar pripoveduješ, seveda je razlika, razlika je tudi med tabo in možem, ti si revna na empatiji, solidarnosti, fleksibilnosti. Hudo ne, ko te nekaj obogati, pa ti po drugi strani odvzame. Prazna deluješ!

A res obstajajo taki idi*ti? Ti si gotovo končalo eno od družboslovnih smeri po copy-paste varianti.  Na slovenski fakulteti, seveda!!!

Te cisto razumem in ti dam prav. V realnem svetu to ne funkcionira.  Iste sorte prici skup letijo.

Revnih je okoli 70% Slovencev. A 1.000 neto na mesec si REVEN!

Kaj bi rekla o tvojem razmisljanju?

Da je prazno in da si ti prazna.

 

Ta vikend sem bila v druzbi enega milijonarja in njegove zene. V bistvu se veckrat vidimo, nekajkrat letno pa tudi podruzimo malo bolj.

Prejsnji mesec sva bila z mozem na druzenju s predsednikom uprave ene ogromne tuje multinacinalke, z lastnikom enega vecjega slovenskega podjetja in z enim hudim mednarodnim biznismenom, z zenami seveda, vidimo se nekajkrat letno, no, moz se z njimi vidi veckrat, privat.

Danes sem bila 2 uri na kavi s cistilko, jutri grem na kavo z eno nezaposleno.

Mi smo povprecna druzina, morda celo podpovprecna, kaj pa vem, kaj je danes merilo povprecja.. .

Druzimo se z vsemi, tako tistimi nizje izobrazenimi s slabimi sluzbami in dohodki, kot tudi s tistimi visje izobrazenimi s hudimi sluzbami in se bolj hudimi dohodki.

Meni je pomembno, da je nekdo Clovek, to je edino merilo po katerem si izbiram druzbo in na sreco ima tudi moz enake kriterije.

Kaj mi pomaga boljsi hotel in druzba, ce je clovek prazen in se nimas z njim kaj pogovarjat, kaj sele, da bi se lahko sprosceno nasmejal z njim?

 

Aja, pa zdaj ze kar nekaj let zapored povabiva na morje en par, ki je v primerjavi z nami precej reven, a sta oba zelo v redu cloveka in nama je prijetno v njuni druzbi.

Imava tudi 3 odrasle otroke, v njihovi druzbi so od nekdaj vse sorte prijatelji, od otrok ‘cistilk’ do sinov/hcera direktorjev mednarodnih podjetij in visokih politikov. Zanimivo, da tudi njim financno stanje ni pomembno.

ženska je prazna, lepo napisano. Da pa ne obstajajo te kastne razlike, bi bili naivni, če bi ne videli, da so te razlike. Jaz se najraje umaknem v svoj svet in se izognem praznoglavcem, ki se dičijo s papirnatim denarjem in titulami. To je tako utrujajoče, ta bolan, lažniv svet.

že covid je vse postavil na glavo in tole je šele začetek, da praznoglavci vidijo, da so samo prah in da bodo bolni in stari tako malo vredni, kot zdaj gledajo druge, da so manjvredni.

Pri vsem tem denarju ki ga imaš več bi lahko par dinarčkov za kakšno knjigo bontona zbrala.

Saj ne vem če ti bo pomagala, ker si tipična novodobna luzerka. Si mičkeno nad povprečjem in si domišljaš da si na ravni britanske kraljice. Ne da bi se kraljica v resnici tako nagnusno obnašala. Ima ženska izobrazbo, bonton in eleganco. V resnici si zelo patetično bitje. Sama sebe pumpaš kako si posebna in na tihem upaš da bodo še drugi opazili. Neprijeten človek. Uspešni so velikokrat uspešni ravno zaradi svojih socialnih veščin. Mi je tako zanimivo opazovati na kakšnih seminarjih….direktorji, lastniki podjetij so vsi večinoma zelo kulturni, prijazni, imaš občutek ob njih da jih res zanima kaj imaš za povedat….na drugi strani pa neki srednji menedžment, razne asistentke ki se obnašajo kot da bi se jim morali vsi priklonit. Smešno je. Kje pa delaš? Kot prodajalka v mullerju? Ker te smrkljice se tudi tako obnašajo :). Pa v kakšnih boljših štacunah, te nekaj ocenjujejo pa pojma nimajo koliko imaš v denarnici in nos vihajo, čeprav si same s svojo bogo plačico niti gat v tej isti štacuni ne morejo privoščit.

pa še bolj naporni so tisti, ki se slinijo okrog revežev v smislu, saj te pogledam, tudi če si revež. Lej, kako sem usmiljen. Lažni humanitarci. Pa nisem revež, imam reden prihodek in stanovanje, družbo pa od delavcev do najvišje izobraženih. Samo utrujajo me glupe putke ali purani z večvrednostnim pojmovanjem sebe. V tej utrki štakora ne mislim sodelovat, ker je bolj važen duh in večnost kot plitvina teh pritlehnih rib.

Zelo nizko si padla, da o svoji superiornosti razpravljaš s plebejci na nekem no name forumu……………….

Razmišljam podobno kot ti, pa mislim, da sem daleč stran od praznoglavke. Ravnem se po principu, svoji k svojim. Sem svoj čas imela zelo mešano družbo, se ni izšlo, ravno zaradi teka, ker so eni kupili kar se kupiti da, eni pa komaj za položnice. To ne gre skupaj. Prej ali slej se zgodita ljubosumje in nevoščljivost.

Sem enakega mnenja drugače pa naj me označijo za snoba. Ti neizobraženi karnaprej jamrajo in se pritožujejo, v svoji ligi pa je deljenje navdušenja in pozitivnih informacijm izkušenj s potovanj, raznih intelektualnih debat. Nisi čudna, vse je v redu.

Že pri: “Pač enaki h enakim …” sem nehala brati tvoj post. Kako se imaš lahko za izobraženo osebo, če pa še predlogov k in ne znaš uporabljati? ?

Noben denar ne pomaga odpraviti sebičnosti in plehkosti. Prav srečo imam, da v realnem življenju ne poznam nobenega tako odbijajočega, napihnjenega in antipatičnega človeka.

Jaz sem v prostem času prebral literature za dva doktorata na družbenih vedah (zgodovina, tehnika, politične novice, sociologija) pa nimam doktorata, pa to še ne pomeni da sem “neizobražen”… In sem tudi delal v proizvodnji en čas.

Na fakulteti in šolskem sistemu je dejansko velikokrat dolgočasno, ker je samo memoriziranje in tisti ki imajo visoke ocene še ne pomeni apriori da so pametni, lahko da le več časa posvetijo študiju. Meni je če neka snov bila všeč sem dobil 10, če mi pa ni bila zanimiva pa pač 8. Še razne Tesle in Einstejni niso imeli najboljše ocene tako da tisti ki povezujete izobrazbo s pametjo se precej motite. Izobrazba je večinoma le dokaz za marljivost in vztrajnost.

Meni se tvoj mož smili ker te mora prenašati. Boga si ni kaj.

Jaz pa ne maram arogantnih ljudi. Ne glede na to, ali so revni ali bogati, neizobraženi ali strokovnjaki, in ne glede na to, kje na družbeni lestvici so (ali se jim zdi, da so).

Prijateljujem pa tudi ne z ljudmi glede na to, koliko si kdo od nas lahko materialno privošči, ampak imam druge kriterije. Predvsem mi je pomembno to, da nam je skupaj prijetno in lepo.

Enaki k enakim glede na ekonomski in družbeni status, praviš. Se skladno s tem prepričanjem izogibaš tudi družbi bogatejših, uglednejših in pomembnejših od sebe?

 

Odgovor na objavo uporabnika
Svoji k svojim, 12.07.2021 ob 21:21

Razmišljam podobno kot ti, pa mislim, da sem daleč stran od praznoglavke. Ravnem se po principu, svoji k svojim. Sem svoj čas imela zelo mešano družbo, se ni izšlo, ravno zaradi teka, ker so eni kupili kar se kupiti da, eni pa komaj za položnice. To ne gre skupaj. Prej ali slej se zgodita ljubosumje in nevoščljivost.

 

Tudi jaz se ravnam po principu ‘svoji k svojim’ ali ‘enaki z enakim’, le da se tu ne baziram na financnem stanju in izobrazbi, ampak na znacaju.

Pred 20 leti ne bi verjela, da je lahko na svetu kakšen človek, ki bi tako razmišljal. Sedaj mi je pa že dolgo jasno, da takšni ljudje obstajajo. In ni jih malo. Tako da…dobro povzeto! Čeprav je žalostno in napoveduje, da na tem svetu ne bo nikoli bolje.

Odgovor na objavo uporabnika
Že pri, 12.07.2021 ob 22:28

Že pri: “Pač enaki h enakim …” sem nehala brati tvoj post. Kako se imaš lahko za izobraženo osebo, če pa še predlogov k in ne znaš uporabljati? ?

 

to pa res ni nič takega, pri našem šolstvu.

poglej samo naše silno izobražene parlamentarce in naštej enega, ki zna uporabljat predloga s in z.

pravzaprav za njih obstaja samo Z.

 

celo Pahor in Janša sta pozabila kaj sta se učila v petem razredu, ob dejstvu, da je Janša vsaj v času svoje prve vlade še govoril slovensko …

 

Ni treba, da se družiš s takimi, ki ti ne pašejo, ne glede na to, ali je vzrok njihov karakter ali njihovo premoženjsko stanje.

To, da pa vihaš nos nad komerkoli, je pa plehko in odbijajoče.

 

To svojim k svojim za te luzerje drži samo kadar srečajo “nižje” od sebe. Kadar srečajo koga, ki je na višjem položaju/statusu so pa patetično medeni in jih moreš dobesedno stran podit da ti ne plezajo v dupe.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close