Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek naša suha zemlja

naša suha zemlja

Že pred časom mi je soseda rekla, da so vremenske razmere postale povsem nesprejemljive za normalno rast zelenjave in si je na vrt enostavno postavila tople grede.

Razmišljam , da bi dodobra spremenila zemljo na vrtu. Vendar še ne vem, kako. Enostavno pa tako, da bo zelenjava ostala dalj časa zalita.

Morda bi za začetek poizkusila z glino. Odkopala bi vso zemljo in jo podložila z glino, ki bo zadrževala vodo. Neki naš bivši politik si je omislil stekleno volno, ne vem pa, če je to sprejemljivo.

Ima morda še kdo kakšno idejo ?

priporočam ti, da nabaviš ajdove luskine ali pa narediš visoko zastirko iz slame. to bo sprožilo učinek tople grede in tudi voda ne bo izhlapevala. priporočam ti, da narediš čez zimo dober načrt katere vrtnine pašejo skupaj in jih posadiš eno poleg druge, da preprečiš erozijo. Erozija nastane zaradi praznega prostora med rastlinami, dosežeš pa jo s odstranjevanjem plevela. Če ne veš kaj bi posadila poleg enostavno ne odstranjuj plevela in ga samo odstrizi preden gre v cvet. Predvsem pa primorske rastline izsošujejo zemljo zato je jaz ne bi sadila. malo se poveži z biodinamičnim načinom pridelave. ne sadi oljk, sivke…vse to greje in iz zemlje požre vse minerale in ostale hranilne snovi.
upam, da ti bo to kaj pomagalo

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close