Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek naravno zdravilo proti prehladom, gripi, covidu

naravno zdravilo proti prehladom, gripi, covidu

preizkuseno…Yzmesajte…česen, olje evkaliptusa, ali čajevca, med, limonin sok, kajenski poper in ingver…vse skupaj prelijte z vroco vodo in spijte…..za vneto grlo…ce imate kutino…peške parih kutin namakajte v vodi par ur, nato s to razstopino izpirajte grlo oz grgrajte…ce se kdo ve kak recept ga delite

Odgovor na objavo uporabnika
Julij Cezar, 06.01.2025 ob 20:31

preizkuseno…Yzmesajte…česen, olje evkaliptusa, ali čajevca, med, limonin sok, kajenski poper in ingver…vse skupaj prelijte z vroco vodo in spijte…..za vneto grlo…ce imate kutino…peške parih kutin namakajte v vodi par ur, nato s to razstopino izpirajte grlo oz grgrajte…ce se kdo ve kak recept ga delite

Ja sine lulča cesarjeva. Pojdi spat.☝️?

Odgovor na objavo uporabnika
modrivrag, 06.01.2025 ob 20:34

Ja sine lulča cesarjeva. Pojdi spat.☝️?

za tebe pa čaj črnega teloha, ker si nadlezen 2x hehe

Odkar ob prvi bolečini v grlu uporabljam whiskey po receptu svojega dedka (ki se mi je zdel vedno samo izgvor za pitje) v trenutku zatrem vnetje brez kakršnihkoli zvarkov iz čajev. Konec bronhitisov in vsakoletnih dolgih tednov pokašljevanja.
Ne vem, če porabim 2dl whiskeya na leto, odkar to počnem, tako da jetra nič ne trpijo.
Ne moreš pa otrokom dat, pa se ti smilijo ko točijo vse možne sirupe in včasih ne zadoščajo 🙁

Odgovor na objavo uporabnika
Julij Cezar, 06.01.2025 ob 20:37

za tebe pa čaj črnega teloha, ker si nadlezen 2x hehe

Sine lulča cesarjeva uršič, tolk star kot si, bi pa že lahko vedel, da z žavbami ali zdravili, prebolevaš virozo en teden. Če ne jemlješ nič pa prebolevaš en teden.☝️?

Odgovor na objavo uporabnika
modrivrag, 06.01.2025 ob 20:46

Sine lulča cesarjeva uršič, tolk star kot si, bi pa že lahko vedel, da z žavbami ali zdravili, prebolevaš virozo en teden. Če ne jemlješ nič pa prebolevaš en teden.☝️?

ti kr ne, ti si 8x cepljen, ti si imun na vse, tud na razsodnost hehe….spelji se tepec da ne dobis volčjih češenj zobat hehe

Jst se takrat nažrem česna, ok, neki mora bit zravn, da gre lažje dol, pa štamperle al 2 domačga šnopca, pa kakšn domač čaj, npr: vroča voda, ingver, limona, kurkuma, rožmarin in cel dan po malem pijm. To pravjo za gripo, prehlad.

Odgovor na objavo uporabnika
Ena južna neprijavljena, 06.01.2025 ob 20:57

Jst se takrat nažrem česna, ok, neki mora bit zravn, da gre lažje dol, pa štamperle al 2 domačga šnopca, pa kakšn domač čaj, npr: vroča voda, ingver, limona, kurkuma, rožmarin in cel dan po malem pijm. To pravjo za gripo, prehlad.

ucinkovita je tudi čebula s tem da mora biti pridelana na organski nacin…s tem da, zanimivost, najbolj ucinkovito je ce si das cebuli na podplate ker so najvecje pore na podplatih in je tam najvecja absorpcija

Odgovor na objavo uporabnika
Julij Cezar, 06.01.2025 ob 21:00

ucinkovita je tudi čebula s tem da mora biti pridelana na organski nacin…s tem da, zanimivost, najbolj ucinkovito je ce si das cebuli na podplate ker so najvecje pore na podplatih in je tam najvecja absorpcija

E tud to sm že delala ja, čebulo na podplate. To tud pomaga, če imaš vročino.

Aja pa, če sm bolna, obvezno kokošjo juho, al pa tud govejo.

Ma, dan al 2 in sm kot nova ?

Pa če full kašljaš, da se ti sluz nabira, domača svinjska mast, sam mora bit baje v 7 vodah sprana, tko pravjo. S tem se namažeš po prsnem košu, spredi, zadi in pomaga. Pa neki liste želja tud.

Ma tega je full.

Odgovor na objavo uporabnika
Ena južna neprijavljena, 06.01.2025 ob 21:02

E tud to sm že delala ja, čebulo na podplate. To tud pomaga, če imaš vročino.

Aja pa, če sm bolna, obvezno kokošjo juho, al pa tud govejo.

Ma, dan al 2 in sm kot nova ?

kurja juha vsebuje naravne antibiotike, kot česen…si se ze kdaj namakala pozimi v kaki reki?

Odgovor na objavo uporabnika
Julij Cezar, 06.01.2025 ob 21:07

kurja juha vsebuje naravne antibiotike, kot česen…si se ze kdaj namakala pozimi v kaki reki?

Nikol.

Sm misla mal zaplavat 30.12.v morju, pa se nism upala ? tipi so se vsi, uzun full toplo bo, skor vroče na soncu.

Aja, uno gor zelje ne želje.

Čebula pridelana na organski način pravi lulča? A je že kdo slišal, da čebula raste anorgansko?☝️?

Sicer pa, toplo voda pač ni novost….

Odgovor na objavo uporabnika
Ena južna neprijavljena, 06.01.2025 ob 21:11

Nikol.

Sm misla mal zaplavat 30.12.v morju, pa se nism upala ? tipi so se vsi, uzun full toplo bo, skor vroče na soncu.

Aja, uno gor zelje ne želje.

jaz sem dokler sem bil se  doma pozimi veckrat opravil.kopanje v tumfu, mimo hise tece reka, cca 50 m stran je tumf…jez…ponoci sem po snegu sel no letel do vode, se namocil not in domov…odlicno za odpornost..

Odgovor na objavo uporabnika
modrivrag, 06.01.2025 ob 21:15

Čebula pridelana na organski način pravi lulča? A je že kdo slišal, da čebula raste anorgansko?☝️?

Sicer pa, toplo voda pač ni novost….

seveda od tebe pricakovati da bos vedel razliko med organsko in industrijsko pridelano hrano je iluzorno…sem ti ze povedal da se mi ljudje ki unicujejo drevesa, trto s skropivi gnusijo….in res si pravi gnus, ne dvomjm da se ze pripravljas na prvo skropljenje v februarju tepec

Odgovor na objavo uporabnika
Julij Cezar, 06.01.2025 ob 21:21

jaz sem dokler sem bil se  doma pozimi veckrat opravil.kopanje v tumfu, mimo hise tece reka, cca 50 m stran je tumf…jez…ponoci sem po snegu sel no letel do vode, se namocil not in domov…odlicno za odpornost..

Vem ja.

Poznam par ljudi na Hr, to se kopajo celo leto, pa eni že stari ljudje, nikol bolni.

Tud tuki v Slo poznam žensko, samska, ampak ona skor vsak dan, ok, zdej ko je kratek dan, to izvaja sam med vikendi, se iz Lj zapelje do obale, odplava rundo in nazaj Lj ? ženska že bliz 60, nikol bolna, polna energije, tud bolj mladostno zgleda.

Odgovor na objavo uporabnika
Ena južna neprijavljena, 06.01.2025 ob 21:27

Vem ja.

Poznam par ljudi na Hr, to se kopajo celo leto, pa eni že stari ljudje, nikol bolni.

Tud tuki v Slo poznam žensko, samska, ampak ona skor vsak dan, ok, zdej ko je kratek dan, to izvaja sam med vikendi, se iz Lj zapelje do obale, odplava rundo in nazaj Lj ? ženska že bliz 60, nikol bolna, polna energije, tud bolj mladostno zgleda.

res je vse kar pises…zanimivo branje je seveda kneippov prirocnik, ne samo zaradi njegove zivljenske zgodbe ki jo je prenesel v pomoc ljudem ampak kako je ze 150 let nsz pisal o pomebnosti prehrane ali o skodljivosti bele moke ce je predolgo skladiscena ozn beljena…tako da vse to vecne modrosti

Odgovor na objavo uporabnika
Julij Cezar, 06.01.2025 ob 21:24

seveda od tebe pricakovati da bos vedel razliko med organsko in industrijsko pridelano hrano je iluzorno…sem ti ze povedal da se mi ljudje ki unicujejo drevesa, trto s skropivi gnusijo….in res si pravi gnus, ne dvomjm da se ze pripravljas na prvo skropljenje v februarju tepec

No, lulča sine franc. V osnovno šolo si najbrž hodila? Tam ste jemali celo organsko in anorgansko kemijo. Torej živo in neživo. Želiš povedat, da industrijsko posadijo čebulni kamen in zraste neživa čebula?

Kaj ko bi se lulček cesarjev poučil o pomenu besed, preden pišeš?

Odgovor na objavo uporabnika
Julij Cezar, 06.01.2025 ob 21:35

res je vse kar pises…zanimivo branje je seveda kneippov prirocnik, ne samo zaradi njegove zivljenske zgodbe ki jo je prenesel v pomoc ljudem ampak kako je ze 150 let nsz pisal o pomebnosti prehrane ali o skodljivosti bele moke ce je predolgo skladiscena ozn beljena…tako da vse to vecne modrosti

Jap, ma bele moke navadne se tud mi izogibamo.

Drugač pa, jst pravim sam od tablet stran, čimveč naravnih zdravil, zelišč…poslušat modrosti starih babic. Jebeš tablete, nekje ti mooooogoooče pomaga, drugje odmaga ?

Poznam par ljudi, neki jih imam tud v familiji, npr holesterol povišan…se raj nagibajo h kakšnim zeliščnim kapljicam, pripravkom, kot tablete.

Tablet bi mogoče res vzela v SKRAJNI sili, če nič druzga ne bi pomagal.  Se jih izogibam kolikor se da.

Odgovor na objavo uporabnika
modrivrag, 06.01.2025 ob 21:35

No, lulča sine franc. V osnovno šolo si najbrž hodila? Tam ste jemali celo organsko in anorgansko kemijo. Torej živo in neživo. Želiš povedat, da industrijsko posadijo čebulni kamen in zraste neživa čebula?

Kaj ko bi se lulček cesarjev poučil o pomenu besed, preden pišeš?

ali ti ves kdo je bil Franc Lazarini?splosna in anorgsnska kemija je nekoc bila zacetek za studij kemije….ne bluzi ti meni o kemiji bumbar….pojem organsko pridelana hrana pomeni da je hrana pridelana v skladu z bioloskimi in kemicnimi in fizikalnimi procesi ki potekajo mrd vsemi udelezenci v procesu rasti pridelave hrane….ze nekoc sem ti predlagal ti kreten da si preberes knjigo…revolucija ene slamice…spelji se tepec, saj pravim, zgolh kreten skropi sadmo drevje z pesticidi

V čisto vsaki temi domišljavi lažnivi gravž serje klamfe, pa star krepko čez 70. Bi pa že moral kaj dojet. Ni čudno, da piše, kako se z nikomer ne druži…..eeehhh, phhhh.

Odgovor na objavo uporabnika
Julij Cezar, 06.01.2025 ob 21:45

ali ti ves kdo je bil Franc Lazarini?splosna in anorgsnska kemija je nekoc bila zacetek za studij kemije….ne bluzi ti meni o kemiji bumbar….pojem organsko pridelana hrana pomeni da je hrana pridelana v skladu z bioloskimi in kemicnimi in fizikalnimi procesi ki potekajo mrd vsemi udelezenci v procesu rasti pridelave hrane….ze nekoc sem ti predlagal ti kreten da si preberes knjigo…revolucija ene slamice…spelji se tepec, saj pravim, zgolh kreten skropi sadmo drevje z pesticidi

Vem kdo je čudak, lažnivec. pedofil in gravž star preko 70, sine franc uršič – lulča cesarjeva.

Zame je organska domača,  naravna hrana, brez kakšnih pesticidov…in ja, tud sama se trudm čimveč domačga, ni boljšga.

Odgovor na objavo uporabnika
Ena južna neprijavljena, 06.01.2025 ob 21:51

Zame je organska domača,  naravna hrana, brez kakšnih pesticidov…in ja, tud sama se trudm čimveč domačga, ni boljšga.

Uno je pa mrtev kamen anorganski? Ti si tud znana po brihtnosti in enako ne veš kaj pomeni kaka beseda, ki jo uporabljaš. Pa imaš na spletu slovar, veš?☝️?

tocno tako, to je organska hrana…ze recimo paradiznik…paradiznik ki zori pod milim soncem razvije bolj pristen okus kot paradiznik ki na isti njivi zori pokrit pod polvinilom…ce ne verjames naredi sama poiskus…enega pokrij, drugega ne….to so dejstva kot to da humozna tla ne potrebujejo gnojenja z hlevskim gnojem se najmanj pa s npk gnojili ali boh ne daj z dušičnimi gnojili…

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close