Napisati prvi roman
Alexis tu ni zaslužka, samo veliko veselja. Že to, da ti izdajo knjiga je nagrada – žal. Ti samo piši, ko bo napisdano in boš zadovoljna pa piši založbam. Veliko sreče. Tole o Mateju Dolencu pove vse, situacija je še slabša kot je bila pred nekaj leti.[/quote]
Denar naj ne bi bil razlog za pisanje..Ampak bi pisanje naj bilo odsev želje, da z drugimi podelimo svoje misli, občutke…..[/quote]
ja, gverilska literatura … malo dnarja, malo muzike…lačni trebuh bolje piše? cukrarna je še vedno dejstvo, ne izjema…
ali pa ‘minulo delo’ in ‘skrbno porabljen prosti čas in sredstva’
Ce je cilj zadovoljiti svoje potrebe po izrazanju, potem super 🙂 Ce pa je poanta v sluzenju denarja, te moram razocarati. Naklade so nizke in tvoj morebiten zasluzek bo klavrn. Pred kratkim sem slisal okvirno cifro: 7-8 % od cistega zasluzka. Torej ko prodajo knjigo odstej vse stroske tiska, priprave,lektorjev, korektorjev, transporta, trgovine …in izracunaj svoj procent 🙁 Ce ti ostane 100-200 EUR je cas za zurko 🙂
Tako da je za razmislit. Varianta je seveda samozalozba samo potem moras verjeti v svojo knjigo (investirati svoj denar) in jo nekako tudi priblizati bralcem, po domace povedati prodati.
Pa se sovinisticen del 🙂 Obstaja pravilo ki pa velja za moske. Da moramo posaditi drevo, zgraditi hiso, poiskati zensko svojega zivljenja in imeti z njo sina ter napisati knjigo.
Tega ti ne smem narediti. Kje pa bos potem napajal svojo radovednost? Zivljenje bo osiromaseno. Casi so teski zatorej se je treba odpovedati tudi strokovni in izbrazevalni literaturi kot so Lady, Nova ipd. Vojarizem se torej lahko potesi tudi na teh spletnih straneh. Brezplacno in brez obveznosti. Te bom imel v mislih in poskusil obcasno dodat kaksen ocvirek tudi zate.
Materiala je samo na tem forumu, dovolj za zbirko romanov. Mislim tudi da bi lahko Alexis pomagali da bi cim lazje in cenejse prisla do svoje prve knjige. Jaz ji lahko zastonj naredim knjigo (moram, saj veste da imam pri njej crno piko :)). Ce je tu se kaksen tiskar ki bo obrnil tistih 500 kom pro bono smo skoraj zmagali. Se spletni portal naj pomaga z oglasevanjem in zadeva je koncana. Potencialnih kupcev je verjetno kar nekaj ze s tega foruma, tako da mora nekdo samo se napisati knjigo 🙂
Forum je zaprt za komentiranje.