Moški so vedno za akcijo, ženske nikoli
Večerja ob 21 je prepozna, da ne govorim o tem, da se do 21 komaj primajemo do restavracije, ponavadi še pozneje in da nam večerjo postrežejo šele med 21.30 in 22. uro! Oprosti srce, ampak to je absolutno prepozno! Ne rečem, da gremo na pijačo, ampak jest in najest se ob 22. uri je nezdravo.
Otroke imaš rada, posvečaš se jim in jim daš vse, kar potrebujejo. Kaj pa mož? Zakaj si tako sebična in egoistična? Zakaj možu ne dovoliš, da s eposveti otrokom, saj jih ima enako rad kot ti?! Zakaj otrokom ne dovoliš, da užijejo očeta, saj ga potrebujejo enako kot tebe? Otroci so od obeh in potrebujejo oba starša in kakor bodo odšli od tebe, bodo odšli tudi od očeta. Zakaj očetu ne dovoliš uživati v lastnih otrocih?
Take kot si ti si jaz ne bi želela za prijateljico in fak of tvoj rojstni dan. sramota. upam, da ta ženska bere ta forum ali da jo kdo opozori. me ne vidiš nikad više, pa se moji otroci ponoči niso dojili od 3. meseca dalje in bi od takrat lahko vsako noč prežurala, če bi mi zapasalo. ti pa ne vidiš dlje od svoje lastne egoistične riti. smrdiš pa na daleč.[/quote]
Si pa zelo diplomatsko napisala, morda bi lahko pisala besedila za Josepha Mussomelija….
nima jih in jih ne bo imela. razlog? ne more jih imet, dala je skozi 3 do 4 umetne, stara bo kmalu 37, mož popiva po gostilnah, ker je ne prenaša več, ona pa črti in zaničuje vsako, ki je kdaj rodila.[/quote]
Ti si verjetno rodila…ostalo je pa tako kot opisuješ….
Večerja ob 21 je prepozna, da ne govorim o tem, da se do 21 komaj primajemo do restavracije, ponavadi še pozneje in da nam večerjo postrežejo šele med 21.30 in 22. uro! Oprosti srce, ampak to je absolutno prepozno! Ne rečem, da gremo na pijačo, ampak jest in najest se ob 22. uri je nezdravo.
Otroke imaš rada, posvečaš se jim in jim daš vse, kar potrebujejo. Kaj pa mož? Zakaj si tako sebična in egoistična? Zakaj možu ne dovoliš, da s eposveti otrokom, saj jih ima enako rad kot ti?! Zakaj otrokom ne dovoliš, da užijejo očeta, saj ga potrebujejo enako kot tebe? Otroci so od obeh in potrebujejo oba starša in kakor bodo odšli od tebe, bodo odšli tudi od očeta. Zakaj očetu ne dovoliš uživati v lastnih otrocih?[/quote]
A misliš, da on sedaj vse dneve po gostilnah previsi. Je tudi on zmanjšal žuranje, kaj pa drugega. Pa celo pazi na otroke, kadar grem žurat. Enostavno ne razumeš, da se ne morejo vsi prilagoditi tvojim kapricam. Ker ti bi jedla takrat in takrat, pa bog ne daj, da bi obiskala prijateljico z otroki doma, pa da slučajno vmes kakšen telefonski klic. Če si nekomu res prijatelj, ga obiščeš tudi v situaciji, ko ti njegov malček zapacka najboljšo obleko.
Take kot si ti si jaz ne bi želela za prijateljico in fak of tvoj rojstni dan. sramota. upam, da ta ženska bere ta forum ali da jo kdo opozori. me ne vidiš nikad više, pa se moji otroci ponoči niso dojili od 3. meseca dalje in bi od takrat lahko vsako noč prežurala, če bi mi zapasalo. ti pa ne vidiš dlje od svoje lastne egoistične riti. smrdiš pa na daleč.[/quote]
Zakaj je zdaj avtorica smrad?
Ker njena prijateljica ni sposobna se stuširat, oprat lase in popedenat sebe celo popoldne, ampak čaka, da najprej spravi otroka spat? Sori, ampak upedenala bi se pa lahko že prej! Ob 17 mesečniku je to čisto mogoče! Otroka pa lahko uspava tudi oče! Da ne govorim o nočnem dojenju 17 mesečnika! Halo!
Prvi post sem razumela ne kot izhodi enkrat na mesec, ampak vsak dan, ali ok, parkrat na teden. Vsake toliko itak, da se deca pribije v kuhinjo, čeprav ga je treba prej 10x spomnit, da ne zaluta.
Grem ven 2x, 3x na mesec popoldan, pa 2x na teden zvečer na telovadbo. Pa bom rekla, da je to meni čisto dovolj. Je pa res, da večkrat rečem kofetkaricam, da popoldan pač ne morem. Moj dela do 8h zvečer, če ima nočno, začne ob 6h, če ima v Lj ob pol 6h. Se ni ravno lahko uskladit. Babi servis pa pomeni, da moram tja dostavit moj avto, ker v njihovega ne gre voziček, pa kam pa kdaj morata it koga iskat imata seveda že od septembra spisek 🙂 – hočem povedat, da ena kavica včasih ni vredna letanja in dogovarjanja za varstvo.
Če greš samo od doma in rečeš, danes me ni, ti zrihtaj – ni primerjave
Večerja ob 21 je prepozna, da ne govorim o tem, da se do 21 komaj primajemo do restavracije, ponavadi še pozneje in da nam večerjo postrežejo šele med 21.30 in 22. uro! Oprosti srce, ampak to je absolutno prepozno! Ne rečem, da gremo na pijačo, ampak jest in najest se ob 22. uri je nezdravo.
Otroke imaš rada, posvečaš se jim in jim daš vse, kar potrebujejo. Kaj pa mož? Zakaj si tako sebična in egoistična? Zakaj možu ne dovoliš, da s eposveti otrokom, saj jih ima enako rad kot ti?! Zakaj otrokom ne dovoliš, da užijejo očeta, saj ga potrebujejo enako kot tebe? Otroci so od obeh in potrebujejo oba starša in kakor bodo odšli od tebe, bodo odšli tudi od očeta. Zakaj očetu ne dovoliš uživati v lastnih otrocih?[/quote]
A misliš, da on sedaj vse dneve po gostilnah previsi. Je tudi on zmanjšal žuranje, kaj pa drugega. Pa celo pazi na otroke, kadar grem žurat. Enostavno ne razumeš, da se ne morejo vsi prilagoditi tvojim kapricam. Ker ti bi jedla takrat in takrat, pa bog ne daj, da bi obiskala prijateljico z otroki doma, pa da slučajno vmes kakšen telefonski klic. Če si nekomu res prijatelj, ga obiščeš tudi v situaciji, ko ti njegov malček zapacka najboljšo obleko.[/quote]
Moje kaprice?
Nisi mi odgovorila, zakaj si tak egoist in ne dovoliš možu, da uživa in skrbi za svoje potomstvo!
In zakaj si tak egoist, da te mora prijateljica čakat do 21. ure, da ti vse doma popedenaš, pa da se njej posvetiš? Kakšno je to prijateljstvo?
Tistih 2x na leto bi pa lahko požrla svoj ego velike matere in se posvetila prijateljici. Verjemi, da ne bodo ne mož, ne otroci oškodovani zaradi tvojih treh ur časa, ki jim jih ne boš 100% posvetila!
Jaz grem 2x na teden na aerobiko, ki je ob 20:00 že ob 19:00, da se s prijateljicami dobimo na čveku tisto uro prej, kar pomeni, da ob 18:00, 18:30 moj prevzame otroke, da se imam čas uštimat. Domov pridem ob 21:30. Vmes mora moj otroke nafojtrat, skopat in spravit spat.
2x na teden pa je zgodba ista z njegove strani. S tem, da njega ni med 19:00 in 23:00.
Na začetku sem poskrbela, da je bil otrok ob prevzemu s strani moža nahranjen, skopan, previt in na pol uspavan. Sedaj več ne – znajdi se sam – tudi jaz se moram.
Moram priznati, da na začetku je bil jok in stok z obeh strani, sedaj sta se pa že super ujela in moj mož je zelo ponosen, kako mu rata.
Moški so pač kot mali otroci – moraš mu pustit, da skoči v vodo. Ko mu samemu uspe zaplavat pa je ponos in veselje do tistega toliko večje.
Ko tole berem, pa moram reči, da res imate vzorne zakone in skupnosti! Moj mož ima dve desni roki, je ni stvari, ki je v zvezi z otroki in gospodinjstvom ne bi bil sposoben, ampak da bi nama pa od sedem večerov na teden ostali le trije (pa še takrat verjetno občasno dobite kakšne obiske), bi se pa vprašala kaj sploh sva drug drugemu? Cimra? Zagotavljalca sexa? Dolgoročno takšna skupnost zanesljivo nima prihodnosti.
Ko tole berem, pa moram reči, da res imate vzorne zakone in skupnosti! Moj mož ima dve desni roki, je ni stvari, ki je v zvezi z otroki in gospodinjstvom ne bi bil sposoben, ampak da bi nama pa od sedem večerov na teden ostali le trije (pa še takrat verjetno občasno dobite kakšne obiske), bi se pa vprašala kaj sploh sva drug drugemu? Cimra? Zagotavljalca sexa? Dolgoročno takšna skupnost zanesljivo nima prihodnosti.[/quote]
SE pravi zagovarjaš to, da eden gre od doma 2x na teden, tadrug pa lepo dežura doma, da so potem vsaj ostalih 5 dni zvečer skupaj???
In koliko staviš, da bo 2x na teden šel od doma moški, ženska pa dežurala doma?
Načeloma pa se strinjam s tabo.
Ko tole berem, pa moram reči, da res imate vzorne zakone in skupnosti! Moj mož ima dve desni roki, je ni stvari, ki je v zvezi z otroki in gospodinjstvom ne bi bil sposoben, ampak da bi nama pa od sedem večerov na teden ostali le trije (pa še takrat verjetno občasno dobite kakšne obiske), bi se pa vprašala kaj sploh sva drug drugemu? Cimra? Zagotavljalca sexa? Dolgoročno takšna skupnost zanesljivo nima prihodnosti.[/quote]
SE pravi zagovarjaš to, da eden gre od doma 2x na teden, tadrug pa lepo dežura doma, da so potem vsaj ostalih 5 dni zvečer skupaj???
In koliko staviš, da bo 2x na teden šel od doma moški, ženska pa dežurala doma?
Načeloma pa se strinjam s tabo.[/quote]
NE ZAGOVARJAM, da se gre redno 2x na teden ven! Pri tempu kakršnega nas ima večina, je to, da gre eden od roditeljev 2x na teden ven popolnoma nedopustno. Če tega ne zmoreš, potem pač ne imej partnerja in ne imej otrok. Ker vse ostalo je čisti egoizem.
In žal (primeri znank in znancev) še kako dobro vem, da večino časa zunaj prebluzijo v glavnem možje.
nima jih in jih ne bo imela. razlog? ne more jih imet, dala je skozi 3 do 4 umetne, stara bo kmalu 37, mož popiva po gostilnah, ker je ne prenaša več, ona pa črti in zaničuje vsako, ki je kdaj rodila.[/quote]
Haha, stara sem 25 let in uživam življenje. Še kaj?[/quote]
Haha, stara si 25 let, obnašaš se kot 11 letnica, ki ji niso kupili Barbike, prej ko slej bo pa tudi tebi potegnilo iz riti v glavo.
Aja, ko boš ti pri 30 še skakala iz postelje v posteljo in ko boš pri 40 letih znucana od dudanja tvojega otroka, bo tvoja kolegica pri 40 in s 15 let starim otrokom kot rožica.
Te njihove žene so tukajšnje snahe, a ne? Vse povedano in je tudi potditev zame, da tašče niso tako slabe kot bi jih večina hotela prikazati.
Taščine besede se 100 x obrnejo, če bi se našlo kaj takšnega, da bi jo skritizirali, ženske pa svojim moškim, nato kasneje pa še bolj agresivno, izbirajo primerne ljudi za okoli sebe.
Te njihove žene so tukajšnje snahe, a ne? Vse povedano in je tudi potditev zame, da tašče niso tako slabe kot bi jih večina hotela prikazati.
Taščine besede se 100 x obrnejo, če bi se našlo kaj takšnega, da bi jo skritizirali, ženske pa svojim moškim, nato kasneje pa še bolj agresivno, izbirajo primerne ljudi za okoli sebe.[/quote]
Če gledam te punce je res kristalno jasno zakaj je tak odnos do tašč….
Jaz imam pa drugačen izkušnje. Govorim pa o samskih moških in ženskah.
Samskih moških, ki bi bili za kako akcijo, skoraj ni več. Jim omeniš smučanje ima 100 izgovorov zakaj ne, premrzlo, premalo snega, preveč strmo, pa nimajo oh in sploh nove opreme, če jim omeniš kolesarjenje ja bi šli, samo je premrzlo, pa ne bi šli v klanec, samo po ravnem, ja pa ne predaleč. Če jim omeniš rafting, kanjoning z vodnikom seveda, je prenevarno, ne marajo vode. Če jim omeniš gore nimajo gojzarjev. Če rečeš badminton nimajo opreme, če rečeš plavanje bi se oni le namakali v kakih toplicah, plavali pa ne bi v kakem plavalnem bazenu. Da bi šli na kako potopisno predavanje se ne da. Če omeniš potovanje, ja je predrago, ko jim poveš, da ni potrebno it z agencijo in ni potrebno spati v hotelih so zgroženi, ker oni pa že ne bodo spali v spalni vreči. In sploh dopust mora biti ob morju, 14 dni na isti lokaciji, ne pa vsak dan v drugem kraju. Sploh pa ne fizično naporno potovanje.
Samske ženske: smučanje, adrenalinski športi, potovanja, tečaji… noben problem.
Kar se pa vezanih brez otrok tiče: moški se ne upajo pridružit, ker se ne spodobi družit s samsko žensko. Ženske pa se raje družijo s svojim partnerjem ali pa s pari, s samskimi ženskami pa raje ne.
Tisti z otroci pa večinoma nimajo časa ne glede na spol. No saj je razumljivo in edino logično, da ne bo mamica ali atek pustil malega otročka doma in letel z mano na dopust :).
Avtorica se je pritoževala nad ženskami kakšne smo, jaz pa pravim, da opažam ravno obratno.
Samskost in vezanost pa seveda ima veliko vezo. Logično je, da osebe z malimi otroki ne morejo tako okrog vandrat kot samski :). Velja za oba spola.
V glavnem jaz sem napisala, da se ne strinjam, da ženske nismo za akcijo, jaz sem napisala, da večina moških ni. Pisala sem pa o samskih, ker imam pač s takimi izkušnje. GOvorimo ženskah in moških. V glavnem samske ženske smo za akcijo :). Pa ne za pijančkanje in polnočne večerje.
He, he, zmanjšat pričakovanja? Ja, potem pa raje samska kot s tipom, ki ima samo take kot hobije kot so: poležavanje, popivanje, TV, računalnik.
Hja, cartanje, če imaš s kom :). Tisti samski, ki jih jaz srečujem in ki sem jih opisala, imajo vse te izgovore preko celega leta. Če ni premrzlo je pa prevroče.
Ko postajamo starejši, kar sami od sebe postopoma zmanjšujemo svoja pričakovanja.
Verjetno zato, ker se naveličamo vztrajati pri svojih merilih ali pa zato, ker se več toliko ne cenimo in ne verjamemo, da smo vredni česa boljšega, če nam več let ne uspe takšnega najti.
Tudi, če nekdo ni športni tip, je pa še vseeno lahko dober prijatelj ali pa partner…..Razen tistih, ki jim je popivanje šport ali hobi….:)
A se nisi srečala v Celju s forumaši ? Ni bilo nič uporabnega ? 🙂
Forum je zaprt za komentiranje.