Midva nisva par
leta bežijo, 19.09.2024 ob 22:22
Ja to so sodobne samske ženske brez otrok od 30+ dalje.
Seveda najprej študij, malce zabave, potovanja, potem služba in osamosvojitev. (beri lastno stanovanje), leta pa hitro tečejo. Ja nočejo se vezat, ker pr teh letih tud resnega partnerja (svojega princa na belem konju) težko najdejo. Pa tud že prestare so, da bi se prilagodile zakonskemu življenju. Vdale so se v usodo, da bodo brez partnerja, otrok. Tako so se navadile, da počnejo tisto kar se jim tisti trenutek zahoče, hočejo bit neodvisne, nočejo opravljat gospodinjskega dela za morebitne ostale člane družine, zato so raje same. Omislijo se kvečjemu psa za družbo, ki seveda ne odgovarja, sika… Za sex, kadar ji zapaše itak zmer dobijo, kakšnega samskega čudaka al pa poročenega deca, ki mu doma primanjkuje. Za družbo se pa tud zmer kaj najde, je velik ločencev, ali pa kofetkanje s prijateljicam. V tem obdobju jim morda praktčno res nič ne manjka.
Ampak vrednote se z leti spreminjajo.
In čemu to tebe tare? Vsak naj živi, kot mu paše. Tudi tiste, ki se v partnerstvo podate zaradi varnosti na starost, lahko življenje preseneti. Nobene garancije ni, da bo partner skrbel za vas. Pravzaprav vedno ostane en sam na starost, zato so takšna preračunavanja neumna. Sami se rodimo in sami umremo. Vmes pa naj vsak živi, kot mu paše. Kje je napisano, da je tvoj koncept edini pravi?
Samo vprašam, 20.09.2024 ob 09:42
Kakšen reset rabimo? V kakšen propad drvimo? Se moramo vrniti v bolj tradicionalne čase? Ko ženske še niso bile “zblojene” in so se še zavedale, kje jim je mesto? Doma, za šporhetom, z “deco” okrog predpasnika in z možem, glavo družine, ki lačen čaka za mizo???
Drugi časi so. In nikoli več ne bomo šli nazaj. Na srečo mnogih žensk. Kar se tiče življenja v intimnih zvezah, naj ljudje, tako moški kot ženske, počnejo, kakor jim odgovarja in paše!
Veš da. Zenske so vseskozi enake. Odvisno koliko upognejo hrbet, se podredijo v imenu ljubezni ter ugajajo druzbi.
Drugih razlik pa ni ne glede na vse tehno in trans. Nikoli jih ne bo.
Razlika je le ta, da de je uprla avtomatu. Porodom. Ker je s tem priklenjena na zrtvovanje.
Zato bo kulturno prevladala islamska zabita zenska, ki bo poskrbela za nadaljevanje enake vrste.
Anonimno608, 17.10.2024 ob 10:45
Če tako pomislim, so mnogo nesrečnejši ljudje, ki vztrajajo v nefunkcionalni zvezi, kot samski. In žal je takšnih tudi danes, ko smo vsaj na videz odpravili neosnovane religiozne predsodke kar se tiče ločitev, še veliko preveč.
Vsaka zveza postane nefunkcionalna, ce eden ne popusti. Ni pomembno kateri. Zveza je brezvezna. Vsaka. Vedno je en kontrolfrik, drugi pa sledi. Boljsih zvez od tega ni. Ne obstajajo. Razen v praznih glavah.
Forum je zaprt za komentiranje.