Manj izobražene ženske so boljše gospodinje?
Dobro, vsi imate po svoje point … Ampak mar niste pomislili na to, da se je danes ritem življenja precej spremenil? Vaše babice so bile bodisi doma bodisi so delale striktno od 6. do 14. ure, pa naj je šlo za pisarniško ali proizvodno delo. V tistem času je malokdo delal popoldan, še štacune ne. Pa menite, da so vaše babice že pri svojih 20. letih mojstrovale v gospodinjstvu?
Sodobna ženska (če le ima srečo, da ima službo) dela od jutra do petih popoldan, če dela po izmenah, pa pogosto še popoldan.
In ko se sodobna ženska do ene šestih ooziroma enajstih zvečer privleče doma, komu na čast naj bi pripravljala ajmohte, pekla torte oziroma zadeve, ki zahtevajo dolgotrajne priprave? Ritem življenja, kot že zapisano, se je spremenil – ni se pa povečalo število ur dneva. Večina pač ubere lažjo pot, pripravi testenine in rižote za naslednji dan, boljša kosila pa le ob vikendih.
Jaz sicer še vedno špoznam precej mlajših žensk, ki znajo speči torte, potice in kosila, da se vikaš – res pa je, da tega ne morejo početi tako pogosto kot nezaposlene ženske iz 60-ih.
Kdo ima pa pri današnjem ritmu sploh čas vsak dan nekaj kuhat čez teden? Kak piščančji zrezek in solato na hitro že. Danes službe niso več do treh, ampak so do petih, ali še dlje. Moški, ki si za ženo želijo dobro gospodinjo, si torej, predvidevam, želijo eno, ki bo brezposelna in bo lahko cele dneve kuhala?
Ah daj daj daj no daj. Ti se kar tolaži, pa kateregakoli spola že si. Vidiš pa to, kar želiš videti. S takšno nastojenostjo proti izobraženim ženskam se niti ne čudim, da nobene delovne izobražene ne poznaš.
Poznam kar nekaj žensk, ki so izobražene in ne samo, da so delovne … Doma same izdelujejo marmelado, jogurte, pečejo, delajo na vrtu. Ena ima celo ekološko kmetijo. Spečejo ti boljšo torto kot marsikatera frizerka – ker te čas raje porabijo za obnovo geliranih nohtkov. Ni da ni. Ampak ti lahko samo sanjaš o taki ženski.
Večina je šla študirat zato, da jim ne bi bilo treba (skoraj) nič delat. To se seveda prav tako odraža na odnosih, ne le v službah.[/quote]
Zakaj taki predsodki do izobraženih? Od kje ti take ideje? Lastne izkušnje?[/quote]
To je realnost. Me zanima kdo je šel študirat zato, da bi lahko delal v proizvodnji za minimalca ? 🙂
Večina je šla študirat zato, da jim ne bi bilo treba (skoraj) nič delat. To se seveda prav tako odraža na odnosih, ne le v službah.[/quote]
Ojej, kakšno ozko in izkrivljeno stališče :/
Za marsikateri (sodobni) poklic je nujno potrebno imeti fakultetno oz univerzitetno izobraževanje, za nekatere pa lahko imaš celo dvojni naziv dr pa ne prideš skozi sito pri izboru.
Človek, ki premore/obvlada nečloveški in/ali plebejski odnos do drugih, ni nujno izobražen ali neizobražen; je stvar osebnosti, karakterja, razmišljanj.
Forum je zaprt za komentiranje.