Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek Lucka – sladoled – kepica

Lucka – sladoled – kepica

S cim od tega se hladite v teh vrocih dneh? Zaupate prodajalcem kepoc da prodajajo neoporecen sladoledd?

Ledena kava, po njej pa še lučko:)).

žal me prodajalci sladoleda močno razočarajo vsak dan.
nobena stranka se jim ne zastrupi ☻
pa toliko je zajedalcev v JU/JS, na Zavodu, penzionistov …

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]

Šipci so krivi!!!

NE RABIM POTRDILA, DA SEM NEUMEN, IMAM POTRDILO O DRŽAVLJANSTVU!

Mene sladoled ne ohladi. 🙂
Mi pa včasih poleti paše ledena kava, čeprav se po kašnih kafičih zelo izogibam ledu, pa nečake večkrat peljem na sladoled.
Mislim, da je bila nedavno neka raziskava narejena oziroma pregledi inšpekcije, ki so pokazali, da imamo v Sloveniji večinoma praktično neoporečen sladoled.
Jaz običajno zahajam na preverjene lokacije, sploh če peljem mularijo na sladoled. Če sem pa recimo na Hrvaškem na morju, pa se najbolj zanesem na Ledo skrinjo. 🙂
V kakšnih bolj eksotičnih krajih pa nikoli ne jem sladoleda na kepice, če se le da tudi točenih pijač ne pijem, ledu v pijači pa niti pod razno ne zaužijem.

Jz se držim v klimatiziranih nakupovalnih centrih na šopingu in gledam ženske hehe 😀

https://www.youtube.com/watch?v=okHGCz6xxiw

In ližeš sladoled skozi šipo:)). Kako si skromen, pa še brezplačno je:).


Gledaš!!??? Reva!!!!

NE RABIM POTRDILA, DA SEM NEUMEN, IMAM POTRDILO O DRŽAVLJANSTVU!

haha no ja včasih res osvajam kako kelnrco haha 😀 😀

https://www.youtube.com/watch?v=okHGCz6xxiw

S tem:
<img decoding="async" src="http://shrani.si/t/2k/ka/3899YR8H/goesser-radler.jpg"/>[img]http://shrani.si/t/2k/ka/3899YR8H/goesser-radler.jpg[/img]

Sladoled odpade.

Mrzle pijače in sladoledi nas samo še dodatno dehidrirajo in v bistvu prav nič ne ohladijo, tu sem vesela, da z gospodom akademikom deliva isto mnenje, namreč najboljša v vročini je nesladkana pijača pri sobni tmperaturi. S kepicami sladoleda pri tistih, ki se jim ne morete odpovedati, pa je najboljše če spijete nato še khm…čimveč žganja…ali pa da preprosto zaupate, o vsaki stvari se vendar ne moremo do konca spraševati, ali ja ali ne…

[youtube]IVNCK3s0hgw[/youtube]

[i][code]"Nekoč bo lepo, ko blazni bomo ob ognjih čepeli in bomo odprte rane imeli- takrat bo lepo..."[/i][/code] [sup]france balantič [/sup]

[youtube]nVL8CXaYu7s[/youtube]

"No one can make you feel inferior without your consent." - Eleanor Roosevelt.

Kaj pa je to “neoporečen” sladoled?
A to je tisti, ki ne vsebuje kakih patogenih mikrobov ala salmonele, razne coli bakterije itd?

Ma v tem sladoledu, ki ga danes prodajajo najbrž niti tej trdoživi organizmi ne preživijo….. Sladoled je eno najbolj oporečnih živil kar se kancerogenih substanc v njem tiče…. :/
Umetna barvila, sladila, arome, emulgatorji, ojačevalci okusa, konzervansi…… ni da ni, sama kemija 🙁

Nekoč so sladoledarji delali sladoled po kakem receptu z jajci, mlekom, smetano, sladkorjem…itd. Danes dobijo ekstrakt v lončkih z različnimi okusi, ki ga zmešajo z vodo in ohladijo. Če vsaj za silo pazijo na higieno je zadeva (mikrobiološko) neoporečna. Kaj pa kak druga “neoporečnost”?
Eh, koga še to zanima….. :/

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

Ponavadi kupim literski sladoled in to je to.
Dosti ceneje kot kepice pri sladoledarjih. Tu in tam vseeno grem na kako kepico.
Včasih delam doma sladoled.
Da pa bi imela zaradi tega kake težave pa nikoli. Razen kak kg preveč. Ampak glede na to, da se ne nalivam s pivom, lahko jem sladoled pa je kalorično zadovoljivo.


So si ljudje poiskali “dober” razlog, da se ne sekirajo glede oporečnosti. Zato pravijo, da je že tako ali tako vse oporečno in zastrupljeno. V bistvu pa jim tako ali tako nikoli ni bilo mar….

Dons upam, da ne bo treba ne lučke ne kepice…naj pritisne mraz:).

Sladoled te ne ohladi, ampak si po njem še bolj žejen. Odžeja te navadna voda (jaz piva ne pijem), ali pa nesladkana limonada.

Mene ohladi. Žejna sem po klobasah:)).

Mene ohladi. Žejna sem po klobasah:)).[/quote]
Zato si privoščiš najprej klobaso, potem pa sladoled. 🙂

Mene ohladi. Žejna sem po klobasah:)).[/quote]

A v t.i. novem “kranjskem bureku”? :))


O ti packa…

"No one can make you feel inferior without your consent." - Eleanor Roosevelt.

Mene ohladi. Žejna sem po klobasah:)).[/quote]
Zato si privoščiš najprej klobaso, potem pa sladoled. :)[/quote]

A misliš?:)) V takšni vročini mi ne pašejo klobase, preveč agresivno živilo:)).

Mene ohladi. Žejna sem po klobasah:)).[/quote]

A v t.i. novem “kranjskem bureku”? :))[/quote]

Tega moram še probat, se že veselim:). Po tv je zgledalo odlično. Mmmm:).


O ti packa…[/quote]

O lej ga svetnika:))). A ti pa samo sadje, zelenjavo…pravi špornik mora dobiti prave beljakovine:).


Zato si privoščiš najprej klobaso, potem pa sladoled. :)[/quote]

A misliš?:)) V takšni vročini mi ne pašejo klobase, preveč agresivno živilo:)).[/quote]
A zato si želiš, da pritisne mraz, da bi ti spet zapasale klobase. 🙂

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close