Ločenci in ločenke
Ne vem, zakaj imam občutek, da se v ozadju skriva poveličevanje žensk……
Da je za razpad veze skoraj vedno krivda na moški strani..Ženske pa ste žrtve….[/quote]
ne gre za ocenjevanje spola, ampak za razliko v dojemanju zakona. ženske običajno svoje življenje podredijo družini in vse naredijo zanjo. če se jim to ne izide se ločijo.
moški družino pripopajo svojemu življenjskemu stilu, ki ga želijo čimmanj spreminjati. če jim doma kaj ne paše, si najdejo ljubico. ločitev jim je zadnja stvar na svetu, razen če ljubica to hoče ali ugotovijo, da bi imeli od ljubice več koristi kot od žene.
moja teza je sicer veliko posploševanje, pogosto pa je tako.
poznam tudi izjeme, ko gre moškim po ločitvi bolje in nekaj žensk, ki so po ločitvi propadle v vseh ozirih.
Menda ženske pri varanju nič ne zaostajajo za moškimi. 🙂
Ampak, če ženske svoje življenje podredijo družini, potem v sklop družine ne spada še moški ?
Kar pomeni, da so ženske po večini tiste, ki se ne želijo spreminjati, ampak bi se moral moški, če želi ustrezati ženskim okvirjem.
Na splošno moški izgublja svojo vlogo, predvsem zaradi vedno večje prevlade ženskega načina vzgoje, saj smo že prišli tako daleč, da se otroka niti dotakniti ne smeš, da se ne bi nekdo našel, ki bi trdil, da je to nasilje.
Zapisali so takšne in drugačne omejitve, nihče pa ni nič naredil glede tega, da bi se ljudi ozaveščalo kako je prav postopati. Zato se starša, še posebej pa moški, znajde pred tem, da se pusti kastrirati in potlači svoj način ali pa se zaradi medsebojnih nesoglasij in razhajanj s partnerko ločita.
Tako imamo vedno več ločenk in enostarševskih družin, ki statistično veljajo za najbolj kritične, saj se mladostniki iz takšnih razpadlih ali drugače nefunkcionalnih družin, pogosto znajdejo v kazenskih postopkih.
Saj zaradi razvrednotenja moške vloge, ni več nikogar, ki bi bil sposoben pri vzgoji postavljati meje.
saj veš, za par sta potrebna dva. ženskam ni čisto nič lažje. vsak človek se mora sam postavit na noge, eni imajo boljše pogoje drugi slabše.
jamranje tvojega kova ne bo nič pomagalo.
patriarhalna družina je zgledala tako, da so se morali otroci in žena podrediti možu. ženske, ki življenje podredijo družini, mislijo, da bodo moški naredili prav tako. ne da se bodo podredili njim, ampak višjemu cilju – družini. potem so pa čez čas razočarane….
torej nič se bat za svojga tiča, ampak pogumno in zavestno stopat v zvezo. to ni nekaj, kar dobiš na recept, ampak je treba vložit sebe in se potrudit. pa še tu ni 100% rzultata.
In smo iz ene skrajnosti šli v drugo. 🙂
Ni nekega višjega cilja. To je samo izgovor žensk, ki želijo v celofan zaviti svojo nadrejenost.
Če bi res bila družina višji cilj, bi prav tako upoštevale moškega, ne pa pričakovale, da se bo moški prilagodil njihovim pričakovanjem o “višjem cilju”.
Vse se gre le za to, čigava prepričanja in navade bodo prioritetne.
Moj tič lahko tudi v skrajni sili preživi brez ženske. 🙂
Statistika pravi, da večino ločitev zahteva ženska. Torej je logično, da ji je slabše šlo v zakonu kot ločeni. Moški pa ne zahteva ločitve, ker mu je v zakonu bolje.
Okrog sebe se obrnite in poglejte samske recimo nad 40, ženske in moške. Koliko žensk je propadlih? Večina čisto solidno shaja. Kaj pa moški? Kup njih je zapit, zanemarjen, zapuščen.
Ni nujno, da če ženska izbere ločitev, to pomeni, da je bolj nezadovljna. Lahko pomeni le to, da je po značaju manj borbena od moškega, da prej obupa (kar je včasih tudi prav in dobro). Osebno mislim, da če je v odnosu nezadovoljen eden, sta posledično nezadovoljna oba.
Če ženska zahteva ločitev, še to ne pomeni, da je boljša. Ločitev je velikokrat način izsiljevanja in s tem dokazovanja, da moškemu dokaže, kako lahko ona preživi tudi brez njega. In menim, da se pri tvojem pisanju prav tako gre za dokazovanje in s tem težnjo po primerjanju z moškimi, ki se po ločitvi zapijejo in obupajo. A to le zato, ker verjamejo, da se jim je podrl svet, če jih je zapustila ženska, ki niti ni drugega iskala pri moškem, kot podrejanje. Temu primerno potem spoznava takšne nesamozavestne moške, da pri njih dobi potrditev, kako ubogi so moški.
Nikoli ne veš, kako bo naprej. Lahko samo ugibaš oziroma upaš in se potrudiš, da bo bolje. Verjetno pa se je ta, ki se je ločila, trudila že prej, pa vseeno ni bilo ok. Torej ločitev ni nujno vedno rešitev, lahko se težave samo preložijo na kasneje.
Forum je zaprt za komentiranje.