Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Ljudje so tok hecni

Ljudje so tok hecni

Odgovor na objavo uporabnika
daisycutter, 13.09.2022 ob 12:34

Odgovor na objavo uporabnika
razmišljanje, 13.09.2022 ob 12:28

Odgovor na objavo uporabnika
daisycutter, 13.09.2022 ob 12:26

Odgovor na objavo uporabnika
Ona979, 13.09.2022 ob 12:16

quote id=”22894788″][/quote]

🙂 Tudi prav. Imamo svobodno izbiro verjeti v kar želimo, zato ne razumem vaše nastrojenosti, če se nekdo ne odloči biti vernik. Ravno znanost bi morala podpirati drugače misleče, radovedne, saj bi brez takih bili še v jamah. Z napadi na take in gaslight metodami ne ovržete ničesar, samo pokažete svojo šibkost in nemoč. Znanstvenik se ne boji resnice, drugačnega mnenja.

Nekam čudne poje imaš o znanstvenikih , to je čisto res. Ne ločiš vernikov (tudi medijev ne) od znanstvenikov. Znanstvenika ne zanima, kaj kdo VERJAME, ker ga zanimajo dokazi. Ko enkrat preko znanstvenih metod in preverljivih poskusov ugotovi, da se recimo svetloba lomi v take in take spektre, je vse, kar ti verjameš po tem o tej temi irelevantno zanj. tvoje verovanje ni več pomembno, naravni (ali zakon fizike) zakon se ne spremeni glede na tvoje verovanje.

 

Ljudje ne razumejo razlike med dokazanim dejstvom in tem kaj oni “čutijo” in verjamejo. Kar čutiš, ali kar ti verjameš pač ni dejstvo. Dejstva so dokazljiva.

Ja. Ampak zdaj je moderno v  vse dvomiti, če ne, si ovca.

In tako folk smelo dvomi v zakone fizike, kemije, astronomije, kot da so to neke teorije, ki jih še nihče ni dokazal. In še hvalijo se s tem :)))

Še ena je aktualna vsako leto okoli 11. septembra…

Ni bilo letal.

To pomeni da te vrti okrog prsta in padaš na njegove fore

 

Odgovor na objavo uporabnika
daisycutter, 13.09.2022 ob 09:35

Imeli smo neka dela pri hiši, dobili ekipo majstrov, šefe se je izkazal za pravega veseljaka, namazan jezik, heci, luštno je bilo delat z njimi, naredili so tudi hitro in kvalitetno.

In potem zadnji dan sedimo zunaj na klopcah, malo narezka, kavica, da poračunamo in še malo poklepetamo, tipček je slika, meni se je zdel brihten, pri delu iznajdljiv, spreten, krasne rešitve je našel. In debatiramo vse živo, mal kovid, mal politiko, mal šport, pa ti dečko pribije, kako nas imajo vse za norca, ko nam servirajo slike okrogle zemlje, ko vendar vsi vemo, da je ploščata.

Midva sva ga gledala, smehljaje, čakajoč na vic, pa ni bil. Čist resno možakar trdno verjame v ploščato zemljo, že od nekdaj, v šoli ga niso prepričali, niti kasneje s posnetki in dokazi. In bo verjel to do smrti verjetno. Čisto pameten možakar, razgledan sicer, o vseh temah je znal kaj pametnega povedati, denarja ima kot pečka (pripeljal se je s Cayenom), uspešen, tri otroke doma, fajn tip, kot se reče.

Men je to tako hecno.

…verjeti informacijam ki ti jih servirajo in hočejo da jim verjameš…vprašanje zaaaakaaaj hočejo da verjamemo da je zemlja okrogla…nekdo je začel malo razmišljati da v tem ni neke logike…dokazov da je okrogla, ravna, kvadratna…trikotna ni…pa niti ni pomembno kakšne oblike je…pomembno je da smo zdravi!!!

Odgovor na objavo uporabnika
daisycutter, 13.09.2022 ob 10:07

Odgovor na objavo uporabnika
Res je hecno, 13.09.2022 ob 09:59

Odgovor na objavo uporabnika
daisycutter, 13.09.2022 ob 09:51

Odgovor na objavo uporabnika
Res je hecno, 13.09.2022 ob 09:42

Glede na to, da si ti je na ostalih področjih zdel brihten in razgledan je čas, da se vprašaš kako brihtna in razgledana si ti, da se tako posvetiš z ravnozemljaši, a se ti ne zdi?

A to je vrhunec tega, kar spackaš kot odgovor?

Ja kaj, a kaj ni res slučajno? Ravnozemljaši svoja fukjena mneneja redko kdaj omejijo samo na obliko zemlje. Po navadi se omejenost razširi tudi na vse druge teme. Od vojne, cepiv, krize pa do politike. Na vse, praktično ? Torej mene bi skrbelo, da je bil “razgledan” preden je začel srat o ravni zemlji.

Ma kok zapneš za eno besedo, to svet ni videl. Hotela sem povedati, da smo debatirali o par temah in  se je čisto normalno pogovarjal o njih, kot se pogovarjajo normalni ljudje, nič ni sekalo ven.

Dokler ni pribil tega o ravni zemlji.

Ne vem koliko ste debatirali, če ste samo o stvareh o katerih ste se strinjali. Jaz debatiram o stvareh, o katerih imam različno mnenje in jih podkrepil z mojimi argumenti in poslušam nasprotne. To kar ti praviš debata je čvekanje v prazno, small talking, da mine čas, vrti besede zaradi forme, ker naj bi bilo to vljudno. To je za prazne in neumne ljudi, ki se skrivajo za formo brez vsebine in potem probajo poiskat drugo publiko, kjer utrdijo svoje omejeno stališče oz. pozdravijo samopodobo, da so razgledani in pametni. Bedna si, pa ne zaradi vsebine, ampak zaradi tvojega načina ravnanja, ko naletiš na drugačno mnenje.

Jaz iščem ta rob….bila že na vseh kontinentih. Letela iz eu v zda in iz zda na japonsko ter potem iz japonske nazaj v eu. Nobenga roba vidla. Ne vem kdaj bom najdla. Ampak ej se trudim 🙂

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close