Ljudje so tok hecni
daisycutter, 13.09.2022 ob 10:09
jklikilug, 13.09.2022 ob 10:00
daisycutter, 13.09.2022 ob 09:54
jklikilug, 13.09.2022 ob 09:52
Vprašanje je bolj, kdo bi utegnil prej imeti prav, ravnozemljaši ali televizijaši
A potem se tudi sonce vrti okoli zemlje?
Ne vem
Lahko verjamem televizijašem in tistim, ki nam delajo predstave ali pa ravnozemljašem ali pa nikomur.
Ker konec koncev za pašteto, ki jo potrebujem na mizi in kos kruha ne igra vloge to kaj verjamem ampak to kar vem.
Televizjašem?
A potem cela horda znanstvenikov, astromov , fizikov, astrofizikov in ostale golazni kar neje tupi v tri krasne, verjameš pa “televizjašem”?
Ne štekam.
Opaziš lahko da res ja cela horda “znanstvenikov” blamira ljudi. Iz laži se vleče denar ne iz resnice.
Znanstveniki , politika, televizijaši takšni in drugačni so ti dejali, 100% cepivo ščiti. Kasneje so povedali, da več ne ščiti in to isti.
Danes lahko bereš, da bodo gradili privat bolnišnico, ki pa bo za gradnjo koristila tudi javni denar.
Kaj tebi ne bi bilo fajn, da ti zgradijo novo hišo na račun vseh ostalih ljudi v državi potem bi bila pa hiša tvoja lastna? Kaj pa delavnico, tovarno, da bi ti zgradili pa bi bila potem tvoja in bi skozi njo lepo imela zagotovljen finančni pritok? Fajn?
Živiš v svetu, kjer ti “znanstveniki” , ki živijo 70 let govorijo o tem kako in kaj ter, kje, kako in zakaj je bilo nekaj pred 100 milijoni let, ne vejo pa npr, za mnogo tega, kar je tukaj in sedaj. Datiranje starosti nečesa jim ne gre točno za nekaj let, mesecev, gre jim pa za milijone let. Fascinantno, sploh takrat, ko bi nekdo se rad prepričal v to.
Ne gre se za to, da bi pripadal nekim ravnozemljašem ampak za to, da na vseh področjih je toliko laži, toliko zavajanj o vsem, da ni dobro, da verjameš ampak je bolje, če nekaj veš. Če pa ne veš, ne zmoreš vedeti, se prepričati pa je bolje, da pustiš tisti del vprašanja odprt in ne da slepo verjameš. Pravijo, človek se celo življenje uči pa še vedno neumen umre. Če bi nečemu verjel potem bi verjel temu pregovoru, saj se ta zdi izredno konkreten in logičen ter razumen. Lahko se tudi vprašaš ne glede na starost, spol itd. ali veš vse. Ne veš, to pa je vse kar resnično lahko veš in si prepričan v to.
daisycutter, 13.09.2022 ob 10:07
Res je hecno, 13.09.2022 ob 09:59
daisycutter, 13.09.2022 ob 09:51
Res je hecno, 13.09.2022 ob 09:42
Glede na to, da si ti je na ostalih področjih zdel brihten in razgledan je čas, da se vprašaš kako brihtna in razgledana si ti, da se tako posvetiš z ravnozemljaši, a se ti ne zdi?
A to je vrhunec tega, kar spackaš kot odgovor?
Ja kaj, a kaj ni res slučajno? Ravnozemljaši svoja fukjena mneneja redko kdaj omejijo samo na obliko zemlje. Po navadi se omejenost razširi tudi na vse druge teme. Od vojne, cepiv, krize pa do politike. Na vse, praktično ? Torej mene bi skrbelo, da je bil “razgledan” preden je začel srat o ravni zemlji.
Ma kok zapneš za eno besedo, to svet ni videl. Hotela sem povedati, da smo debatirali o par temah in se je čisto normalno pogovarjal o njih, kot se pogovarjajo normalni ljudje, nič ni sekalo ven.
Dokler ni pribil tega o ravni zemlji.
Ko bumerji odkrijejo internet…
daisycutter, 13.09.2022 ob 10:17
Ziny, 13.09.2022 ob 10:10
daisycutter, 13.09.2022 ob 09:35
Imeli smo neka dela pri hiši, dobili ekipo majstrov, šefe se je izkazal za pravega veseljaka, namazan jezik, heci, luštno je bilo delat z njimi, naredili so tudi hitro in kvalitetno.
In potem zadnji dan sedimo zunaj na klopcah, malo narezka, kavica, da poračunamo in še malo poklepetamo, tipček je slika, meni se je zdel brihten, pri delu iznajdljiv, spreten, krasne rešitve je našel. In debatiramo vse živo, mal kovid, mal politiko, mal šport, pa ti dečko pribije, kako nas imajo vse za norca, ko nam servirajo slike okrogle zemlje, ko vendar vsi vemo, da je ploščata.
Midva sva ga gledala, smehljaje, čakajoč na vic, pa ni bil. Čist resno možakar trdno verjame v ploščato zemljo, že od nekdaj, v šoli ga niso prepričali, niti kasneje s posnetki in dokazi. In bo verjel to do smrti verjetno. Čisto pameten možakar, razgledan sicer, o vseh temah je znal kaj pametnega povedati, denarja ima kot pečka (pripeljal se je s Cayenom), uspešen, tri otroke doma, fajn tip, kot se reče.
Men je to tako hecno.
Drži, čisto v redu ljudje velikokrat verjamejo takšne neumnosti, da res samo obnemiš. Nimam pojma, kako pride do tega, se je pa tudi meni že zgodilo, da je nekdo smrtno resno razlagal neko teorijo zarote, medtem ko se na drugih področjih tem istim teorijam zarote posmehuje.
Ne govorim o ljudeh, ki verjamejo vsemu in ki so obsedeni z raznimi alternativnimi teorijami, temveč o ljudeh, ki sicer razmišljajo zelo racionalno, na nekem področju pa jim iz neznanega razloga racionala odpoved. Pri covidu in cepivih ter ukrepih je bil glavni razlog za takšno iracionalno razmišljanje verjetno strah oz. občutek, da se na tak način lahko zaščitijo pred resnostjo situacije: če ne verjamem v covid, mi nič ne more.
Podobno na nek način razumem tudi strastne nacionaliste, ki si izmišljujejo teorije o tem, kako smo Slovenci nek poseben in starodaven narod in kako so etruščanski zapisi v bistvu slovenski – vodi jih njihov nacionalizem. Ne razumem pa, kako pride do prepričanja o ploščati zemlji ali čem drugem – zakaj bi človek to verjel ali se s tem sploh ukvarjal, razlagal drugim? Ne razumem in je res hecno, koliko je danes tega in kolikokrat te ljudje negativno presenetijo s takšnimi neumnostmi.
To ja. Točno to.
Pri kovidu se je to zelo fajn videlo, ko so te nekateri ljudje pustili odprtih ust.
Ali pa pri politiki, tu so pa zadeve že kar malo strašljive, ko nekateri razlagajo kako v resnici Trump včada v ozadju in je vse samo kulisa in podobno.
Ja, ljudje, ki jih zelo dolgo poznaš, pa se ti zdijo racionalni, na enem področju jih pa čisto odnese.
Meni je najbolj grozno, da se je s tem spremenila celotna mentaliteta družbe. Če se spomnim na primer, kako je bilo kakšnih 15 let nazaj, ko je prišel film Zeitgeist – večina se mu je posmehovala, vsak, ki je takšnim neumnostim verjel, je bil za okolico čudak, da ga ni večjega, zato je raje utihnil s svojimi teorijami. Sedaj pa se je to tako razpaslo, da je joj. Čisto ob vsaki temi nekdo pripomni, kako pa veš, da je to res/da ni res – kot da smo izgubili kompas.
daisycutter, 13.09.2022 ob 10:21
jklikilug, 13.09.2022 ob 10:11
Dokler ni prbil”
Resno se vprašaj, zakaj prbil in kaj je tisto kar tebe tok pametno dela, da TI PA VEŠ, DA ZIHR, STO POSTO si v to, da je zemlja okrogla in taka , kot ti jo kažejo. “Ogromno vas je, ki ste se na lastne oči prepričali kajne?
Tudi na Luni, Marsu in drugod ste bili. ”
Škoda, ker niste poslali kake razglednice preko universe post office
Lej tudi atoma nisem še niloli videla s svojimi očni, pa virusa tudi ne, pa krvne celice ali levkocira tudi ne, kaj pa veš, kaj nam nakladajo kaj je tisto, kar se vidi skozi mikroskop ali preko drugih merilnih naprav, nekaj ti rečejo in ti to kar verjameš.
Če ne ločiš med televizijo in znanstvenimi metodami in dokazi, ti jaz težko pomagam.
Veliko stvari drži. Veliko znanj se lahko uporabi in ponovi. Če ti nekdo pet krat pove resnico, še ne pomeni, da se ti v šesto in naprej ne bo zlagal. Verjeti v nekaj samo zato, ker je bilo predhodno ali vmes nekaj resnice ni pametno ampak je naivno. Če ti ne vidiš v svetu barabij na vsakem koraku potem nisi odprte pameti. Povsod kjer je človek sta tako resnica, kot laž prisotna. POVSOD.
Povsod pomeni, ga ni kraja in dejavnosti, kjer ne bi bilo zavajanj. Naj bo to vesolje, zemlja, vera, ljubezen, človek,politika, znanost, itd.
jklikilug, 13.09.2022 ob 10:22
Opaziš lahko da res ja cela horda “znanstvenikov” blamira ljudi. Iz laži se vleče denar ne iz resnice.
Znanstveniki , politika, televizijaši takšni in drugačni so ti dejali, 100% cepivo ščiti. Kasneje so povedali, da več ne ščiti in to isti.
Danes lahko bereš, da bodo gradili privat bolnišnico, ki pa bo za gradnjo koristila tudi javni denar.
Kaj tebi ne bi bilo fajn, da ti zgradijo novo hišo na račun vseh ostalih ljudi v državi potem bi bila pa hiša tvoja lastna? Kaj pa delavnico, tovarno, da bi ti zgradili pa bi bila potem tvoja in bi skozi njo lepo imela zagotovljen finančni pritok? Fajn?
Živiš v svetu, kjer ti “znanstveniki” , ki živijo 70 let govorijo o tem kako in kaj ter, kje, kako in zakaj je bilo nekaj pred 100 milijoni let, ne vejo pa npr, za mnogo tega, kar je tukaj in sedaj. Datiranje starosti nečesa jim ne gre točno za nekaj let, mesecev, gre jim pa za milijone let. Fascinantno, sploh takrat, ko bi nekdo se rad prepričal v to.
Ne gre se za to, da bi pripadal nekim ravnozemljašem ampak za to, da na vseh področjih je toliko laži, toliko zavajanj o vsem, da ni dobro, da verjameš ampak je bolje, če nekaj veš. Če pa ne veš, ne zmoreš vedeti, se prepričati pa je bolje, da pustiš tisti del vprašanja odprt in ne da slepo verjameš. Pravijo, človek se celo življenje uči pa še vedno neumen umre. Če bi nečemu verjel potem bi verjel temu pregovoru, saj se ta zdi izredno konkreten in logičen ter razumen. Lahko se tudi vprašaš ne glede na starost, spol itd. ali veš vse. Ne veš, to pa je vse kar resnično lahko veš in si prepričan v to.
Če nimaš zdrave pameti in občutka za realnost, potem imaš dve izbiri:
Ali vse verjameš, ali pa v vse dvomiš tudi v graviracijo, ker je še nikoli ni nihče videl.
jklikilug, 13.09.2022 ob 10:28
Veliko stvari drži. Veliko znanj se lahko uporabi in ponovi. Če ti nekdo pet krat pove resnico, še ne pomeni, da se ti v šesto in naprej ne bo zlagal. Verjeti v nekaj samo zato, ker je bilo predhodno ali vmes nekaj resnice ni pametno ampak je naivno. Če ti ne vidiš v svetu barabij na vsakem koraku potem nisi odprte pameti. Povsod kjer je človek sta tako resnica, kot laž prisotna. POVSOD.
Povsod pomeni, ga ni kraja in dejavnosti, kjer ne bi bilo zavajanj. Naj bo to vesolje, zemlja, vera, ljubezen, človek,politika, znanost, itd.
Ne, povsod pa pač ne. Fizika ostane fizika, kemija ostane kemija, enako matematika, enako biologija in astronomija, pa če se ti na glavo postaviš.
Kako ti pa posamezne podatke servirajo , z njimi manipulirajo ali se afnajo je pa druga pesem, ampak se lahko youtube razpoči , pa bo voda še vedno zavrela pri 100 stopinjah in prizma bo še vedno razpršila svetlobo.
Ziny, 13.09.2022 ob 10:26
Meni je najbolj grozno, da se je s tem spremenila celotna mentaliteta družbe. Če se spomnim na primer, kako je bilo kakšnih 15 let nazaj, ko je prišel film Zeitgeist – večina se mu je posmehovala, vsak, ki je takšnim neumnostim verjel, je bil za okolico čudak, da ga ni večjega, zato je raje utihnil s svojimi teorijami. Sedaj pa se je to tako razpaslo, da je joj. Čisto ob vsaki temi nekdo pripomni, kako pa veš, da je to res/da ni res – kot da smo izgubili kompas.
V srednjem veku je biloinfromacij premalo in so potovale prepočasi, zato je bil človek neveden.
Danes j pa obratno, preplavljeni smo z informacijami , ki jih niti ne uspemo predelati in je človek spet neveden, še huje, znmanipuliran v najbolj neverjetna prepričanja.
daisycutter, 13.09.2022 ob 10:35
Če nimaš zdrave pameti in občutka za realnost, potem imaš dve izbiri:
Ali vse verjameš, ali pa v vse dvomiš tudi v graviracijo, ker je še nikoli ni nihče videl.
Jaz takim ljudem, ki v vse dvomijo, vedno rečem: Kako pa veš, da imaš možgane, če jih še nikoli nisi videl?
daisycutter, 13.09.2022 ob 10:38
Ne, povsod pa pač ne. Fizika ostane fizika, kemija ostane kemija, enako matematika, enako biologija in astronomija, pa če se ti na glavo postaviš.
Kako ti pa posamezne podatke servirajo , z njimi manipulirajo ali se afnajo je pa druga pesem, ampak se lahko youtube razpoči , pa bo voda še vedno zavrela pri 100 stopinjah in prizma bo še vedno razpršila svetlobo.
POVSOD
Ko bom videla s svojimi očmi, bom lahko zavzela stališče. Tako pa vsi skupaj lahko le ugibamo. Izkazalo se je v zadnjih dveh letih, da so vse teorije zarote bile le teorije, dokler jih čez pol leta niso objavili prek tv kot resnico. Kar poznam ozadje našega sistema, prej verjamem v ploščato zemljo ali trikotno kot to, s čim nas bašejo.
Ona979, 13.09.2022 ob 10:52
Ko bom videla s svojimi očmi, bom lahko zavzela stališče. Tako pa vsi skupaj lahko le ugibamo. Izkazalo se je v zadnjih dveh letih, da so vse teorije zarote bile le teorije, dokler jih čez pol leta niso objavili prek tv kot resnico. Kar poznam ozadje našega sistema, prej verjamem v ploščato zemljo ali trikotno kot to, s čim nas bašejo.
Kako pa veš, da imaš možgane, če jih še nikoli nisi videla?
daisycutter, 13.09.2022 ob 10:49
Češ rečt, da je gravitacija izmišljotina znanstvenikov?
Ti bi se sedaj z menoj razpravljala o teh zadevah? Stališče o verovanju sem ti povedal. Ti lahko verjameš kar hočeš. Tisto kar hočeš verovati je lahko tudi to kar je nekdo drug želel, da ti verjameš. Največkrat je želja tistega iz tega, da bo od tvojega verovanja imel neko korist.
Gravitacija: So delec graviton že našli?
Je morda v gostoti nečesa tisto, kar vpliva na njegovo stanje v prostoru in ne neka gravitacija?
Je gravitacija le beseda, ki temelji na nečem? Na čem temelji? Bi bila lahko beseda drugačna ali samo poimenovanje? Na čem bi potem slonela, temeljila?
Dobro preberi:
Če nekaj vem, kot človek, potem je to nekaj to, da,če sem naiven in vse vernik potem mi lahko drugi moje verovanje soustvarjajo pri vsem česar ne vem in pri vsem v kar nisem prepričan.
jklikilug, 13.09.2022 ob 10:59
Ti bi se sedaj z menoj razpravljala o teh zadevah? Stališče o verovanju sem ti povedal. Ti lahko verjameš kar hočeš. Tisto kar hočeš verovati je lahko tudi to kar je nekdo drug želel, da ti verjameš. Največkrat je želja tistega iz tega, da bo od tvojega verovanja imel neko korist.
Gravitacija: So delec graviton že našli?
Je morda v gostoti nečesa tisto, kar vpliva na njegovo stanje v prostoru in ne neka gravitacija?
Je gravitacija le beseda, ki temelji na nečem? Na čem temelji? Bi bila lahko beseda drugačna ali samo poimenovanje? Na čem bi potem slonela, temeljila?
Dobro preberi:
Če nekaj vem, kot človek, potem je to nekaj to, da,če sem naiven in vse vernik potem mi lahko drugi moje verovanje soustvarjajo pri vsem česar ne vem in pri vsem v kar nisem prepričan.
Aha, pelješ v filozofijo. Ne bo šlo. Znanost je diametralno nasprotna, če eksperiment iz fizike ponoviš x-krat, boš vedno dobil enak rezultat, kar pomeni da je dokazljiv.
enako v matematiki 2+2 je vedno 4, če ti verjameš, ali ne. Z verovanjem nimajo naravni zakoni nič skupnega, seveda ti zaradi mene lahko verjameš kar hočeš, miljarde ljudi po svetu verjame najbolj absurdne stvari, pa se zaradi tega naš planet ne vrti nič hitreje ali počasneje,
Fizike tvoje verovanje ne zanima, ostalih znanstvenih ved tudi ne, veljajo od nekdaj in bodo veljale, ko tebe in mene in najinih verovanj že dolgo ne bo več
TELEvizija, 13.09.2022 ob 11:00
Smešno je, kako ste prav zarotniki največji dokaz, da ti TV opere možgane. Če so jih komu oprali so jih vam. Za vas je TV kar sinonim za znanost.
Cele dneve lahko samo renčite “na TVju so rekli” ? Sanja se vam ne kako deluje znanstvena metoda. Samo facebook in TV je v vašem svetu.
Televizije že leta ravno zato ne gledam. In tv sem dala le kot primer, saj javno obveščanje ravno teh znanstvenikov poteka prek tv, fb, časopisov …
Ne verjamem več, dokler se sama ne prepričam. Marsikaj se je letos poleti ravno s pomočjo kritičnega razmišljanja dokazalo kot laž, čeprav so uradne osebe trdile drugače. Recimo požari na Krasu, ki naj bi jih povzročila strela ob 1h zjutraj pri vedrem nebu. Vse aplikacije, ki beležijo udare strele so govorile drugačno zgodbo. Kdo potem laže, uradna oseba ali znanost?
Forum je zaprt za komentiranje.