Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek Lasersko odstranjevanje dlak

Lasersko odstranjevanje dlak

Kakšne imate kaj izkušnje z laserskim odstranjevanjem dlak?
Na spletu je cel kup različnih popustov za lasersko odstranjevanje dlak (privoščite.si, kupujmo.si, kolektiva, 1nadan…).
Tako, da pridejo cene za pazduhe tam okrog 20€ za en tretma, potrebnih pa naj bi bilo 6 do 8.
Zaupate tem zadevam? Je smiselno zdajle začeti s to zadevo, ko se že bliža poletje (za pazduhe ni problem, noge pa kratke hlače in sonce).

jaz ti loh povem za green flash laser al krkol že to je, skratka velik grmenja, mal dežja

Če imate denar, le probajte, gospa. Zavedajte pa se naslednjega (primerjava je podana zgolj zaradi nazornosti):

Par desetletij nazaj so vsi strokovnjaki kvakali, kako zdravo je sončenje. Po par desetletjih se je pojavilo melanoma kot toče. V sončni svetlobi so namreč UV žarki, ki delajo na koži in še drugje tudi, škodo. Sedaj so postali malček previdnejši glede izjav in zdrava koža je spet bela koža.

Prvič; laser, pa naj bo to katerekoli sorte, zaradi narave delovanja seva tudi UV svetlobo. Ne gre drugače. Te naprave so na trgu in v testiraNjih na ljudeh premalo časa, da bi lahko zaključili, da so naprave povsem varne in zdravju neškodljive. Pokazalo se bo to čez čas, podobno, kot se je pri sončenju.

Pod točko dva pa; po 6 do 8-ih tretmajih zmečete stran kup denarja, nakar ugotovite po letu dni, da je to v bistvu depilacija, pomeni začasna odstranitev dlak. Dlake ponovno zrastejo. Če jih spet odstranite s serijo tretmajev, spet zrastejo. Uničite dlako, ne pa njen folikel.

Edina učinkovita odstranitev dlak je epilacija, visokofrekvenčna ali z enosmernim tokom ali s kombinacijo obeh metod. Igla, zabodena do korena dlake, kratk pulz enosmernega ali visokofrekvenčnega toka, ki skuha folikel in ga uniči v času, ko je dlaka v fazi rasti. In še ta zahteva več prehodov preko površine obdelave, več ponovitev. To je edini učinkovit in trajni način odstranitve dlak in basta.

Vse ostalo je prisrčen nateg lahkovernih Zemljank, ki se cenijo in imajo pod palcem in je v dobesednem smislu skubljenje kosmatih in manj kosmatih žensk za velike in spodobne denarce, ob 6 do 8-ih ponovitvah vsake dve leti, pri čemer imate možnost in čast na svoji koži testirati Vpliv UV žarčenja in laserske svetlobe na pojav melanoma pri ljudeh. Če ne verjamete, seveda poskusite, vas bodo zelo veseli.

Osebno vam svetujem, uporabite kako drugo metodo, ki stane 1.000 krat manj, a učinkuje enako dobro in je vašemu zdravju bolj prijazna. Če pa imate hude težave s poraščenostjo, pojdite najprej do endokrinologa, naj vas obravnava celostno s povdarkom na žlezah z notranjim izločanjem in če ne gre drugače, pojdite na elektroepilacijo, ki je edina zanesljiva in trajna metoda odstranitve odvečnih dlak, za vse večne čase, amen.


Zdrava koža je tista, ki prejme ravno pravšnjo mero UV žarkov. Kakšna pa ta je, pa bi moral vsak pri sebi vedeti in prisluhniti svojemu telesu. Vsa druga mnenja, ki so vsiljena od drugod, zaradi nekih koristi, so napačna.
Uporaba krem prav tako. Saj telo dobi napačen podatek o izpostavljenosti UV žarkom in preprečujejo razvoj naravne zaščite.
Koža pač ni prirejena za nanašanje neke kemije.


Tole zahteva popravek. Namreč noben strokovnjak ni kvakal o tem, da je zdravo neposončeno kožo v 10 dneh morja napolno izpostaviti šokom sončnih žarkov. Ljudje, ki živijo v toplejših podnebjih in se soncu izpostavljajo dnevno od januarja do decembra, postopoma, kot je to mišljeno; dalje ljudje, ki veliko delajo na prostem in prav tako izpostavljajo kožo soncu postopoma, pa zbolevajo za to obliko raka, če imajo pač v genih zapisano določeno nesrečno mutacijo.
Strokovnjaki, (ne vem, koga si imel v mislih,) zelo redko propagirajo telo izpostaviti ekstremnim spremembam. Je pa res, da so in še bodo velikokrat v dobri veri naredili grozljive napake, tolažiti bi se morali, da je to vse na račun še bolj grozljivih.


Bilo bi smiselno razmisliti, v čem je dobro telo trajno oskubiti dlak (na določenih mestih). Obstaja bolj ali manj samo ena, precej primitivna, pa vendar zelo prijazna metoda, ki ne napravi prav nobene škode, zahteva pač nekaj časa in malo potrpljenja, ampak saj ženske nismo tipi, bolečino znamo bolje prenašati, a ne?

[i][code]"Nekoč bo lepo, ko blazni bomo ob ognjih čepeli in bomo odprte rane imeli- takrat bo lepo..."[/i][/code] [sup]france balantič [/sup]


Kakor kdo…samo ne vem, če se splača zaradi par dlak trpeti ?
Bolje uporabiti nežnejše učinke, pa bolj pogosto.


Kakor kdo…samo ne vem, če se splača zaradi par dlak trpeti ?
Bolje uporabiti nežnejše učinke, pa bolj pogosto.[/quote]Kaj pa vem, tisti nežnejše metode menda kože ne naredijo nežnejše…

[i][code]"Nekoč bo lepo, ko blazni bomo ob ognjih čepeli in bomo odprte rane imeli- takrat bo lepo..."[/i][/code] [sup]france balantič [/sup]

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close