Kritičnost žensk do žensk za javne funkcije
Ne. Pomeni, da razumeš igro in “variable” – razmerja moči, razmerja denarja, kdo kontrolira kaj in kdo kontrolira koga, kdo je komu kaj dolžan, kaj imaš o nekom, da ga lahko neutraliziraš, kdo se česa boji, kdo ti lahko naredi kakšno uslugo in za kakšno ceno, kdo ti lahko škoduje – vse to v ozadju.
In v ospredju kako dobro uspeš projecirati vrednote, ki so v družbi najbolj “popularne” ( v Sloveniji je to, da si reven in pošten :D), kako uspeš volilno telo prepričati, da si kredibilen, kako se uspeš otresti dr…, in nekaj bolj vsebinskih stvari – ali imaš nek občutek za ljudi, ali si jim všeč, ali te cenijo, ali imajo občutek, da skrbiš za njih, ali si znaš pridobiti lojalnost svojih sodelavcev, ali jih znaš nagradit, ali znaš svoje odločitve /popularne in manj popularne) dobro obrazlođit… in še in še in še 🙂
Pandora ti zamenjuješ populizem z resno politiko, ker to kar ti opisuješ je populizem in demagogija in nikakor ne politika, nasploh to kar imamo v sloveniji ni politika, politik je bil, pa naj nam bo to všeč ali ne Tito, pošten politik, ki je ogrmno dosegel za narod pa recimo Gandhi, pa še se jih bi našlo….pri nas pa, v skladu z tvojim zapisom, potekajo “velike” igre za male duhove….in temu se nato reče politika…
seveda govorimo o naši politiki. Drugje so morda standardi višji, ampak igra je enaka. In takrat ko se naša politika prepleta s tujo … vidiš, da pa le ni vse tako majčkeno 🙂 in da mogoče ima malce širše implikacije, kot jih mali Slovenček vidi. Vzemi npr. vlogo ameriškega veleposlanika pri sestavi Janševe vlade, ki je bila milo rečeno – bizarna. Zakaj je že interveniral in se oglašal, ponujal pomoč…? Če gledaš “pošteno” kot je to storila večina Slovencev z mediji na čelu, si ob tem dogodku zaprepaden, šokiran ali ogorčen, češ kaj se tipson vmešava in to pač ni navada v diplomaciji … Če pa pogledaš nekoliko širše in ugotoviš, da alternativa Janševi vladi je bila Jankovičeva, da je Jankoviš povezan s Srbijo, da je Srbija povezana z Rusijo in kakšni so odnosi med Rusijo in ZDA (za premoč v Evropi :)) …. postanejo stvari malce bolj jasne 🙂
Ali pa vzemi te bančne vloge na Cipru. Saj menda ni slučaj, da ravno na Cipru, kjer ima denar spravljena ruska mafija (pardon, Putinova opozicija :D) se je troika odločila za to potezo… Kaj bomo dobili za to uslugo Putinu (ali pa kaj smo že …) … je spet druga zgodba…
To mi je vse znano. Vedno so v ozadju neki višji interesi (lobiji) in to, kar gledamo preko medijev, je le vrh ledene gore.
Če si že slišala za tisti rek, ko izvolijo kakšnega predsednika, imajo za njega v eno roki kovček z denarjem, v drugi pa pištolo. In potem ta predsednik izbere po kateri poti bo šel in kaj ga čaka.
Sigurno bi manj bolelo. A hkrati bi bili tudi manj dovzetni za lepe stvari.
[/quote]
Ne razumem, kako bi mutava (teoretiziram) lahko bila dovzetna le za prijetne stvari, za neprijetne pa ne? Če se nečesa ne zavedaš se ne zavedaš, takrat nima veze ali je dobro ali slabo.
Sigurno bi manj bolelo. A hkrati bi bili tudi manj dovzetni za lepe stvari.
[/quote]
Ne razumem, kako bi mutava (teoretiziram) lahko bila dovzetna le za prijetne stvari, za neprijetne pa ne? Če se nečesa ne zavedaš se ne zavedaš, takrat nima veze ali je dobro ali slabo.[/quote]Nabor (neprijetnih) stvari, ki jih mutava dojema je manjši, število prijetnih pa ostaja bolj ali manj enako…. 😉
Ne razumem, kako bi mutava (teoretiziram) lahko bila dovzetna le za prijetne stvari, za neprijetne pa ne? Če se nečesa ne zavedaš se ne zavedaš, takrat nima veze ali je dobro ali slabo.[/quote]Nabor (neprijetnih) stvari, ki jih mutava dojema je manjši, število prijetnih pa ostaja bolj ali manj enako…. ;)[/quote]
Če si mutav, si mutav za vse, nisi le dovzeten za dobro.
Nabor (neprijetnih) stvari, ki jih mutava dojema je manjši, število prijetnih pa ostaja bolj ali manj enako…. ;)[/quote]Če si mutav, si mutav za vse, nisi le dovzeten za dobro.[/quote]En tak slogan mutavih se glasi:
Jedi, pij i veseli se, a na život poseri se.
A kaj od tega (dobrega) delajo tudi ne mutavi? :)))))
Če si mutav, si mutav za vse, nisi le dovzeten za dobro.[/quote]En tak slogan mutavih se glasi:
Jedi, pij i veseli se, a na život poseri se.
A kaj od tega (dobrega) delajo tudi ne mutavi? :)))))[/quote]
Ne vem. Za ta pregovor pa tudi prvič slišim.
Forum je zaprt za komentiranje.