Košarka Nemčija- Slovenija danes na ŠPORT TV 1
Dobro so naši zaustavili nemški buldožer, ki je zmlel vse tekmece dosedaj s povprečno 30 točkami razlike in brez izgubljene tekme. Naši so vodili od prve minute do zadnje četrtine. Nekaj je bilo tudi dvomljivih sodniških odločitev, ki so lahko vplivale na nadalnji potek tekme in psiho igralcev. Smo prva ekipa na prvenstvu, ki smo utišali Nemce. Čestitke našim in kapo dol. Z malo sreče v zadnjih minutah bi lahko imeli medaljo.
Kako bo potekalo sodniško sojenje so sodniki nakazali že v prvi minuti igre, ko so Dončiču dosodili tehnično napako in nato še žogo za Nemce. Že v prvih dveh četrtinah so mu naložili 4 osebne napake. Pika na i pa je bilo 13 prostih metov za nemško ekipo v zadnjih dveh minutah. Odločeno je bilo, da Nemčija s samimi zvezdniki mora zmagati. Proti temu ni zdravila. Čestitke našim fantom. Ne pozabimo, da jih je kar 7 prvič igralo na Eurobasketu.
Prosti meti ne padejo kot hruške z drevesa. Naši so zadnjo četrtino veliko faulirali, ni kaj. To in pa padec v koncentraciji (zgrešeni meti) je stalo zmage. Prve tri četrtine pa so igrali odlično, globok poklon za prikazano. Škoda, ker nimam še kakšnega na nivoju evrolige ali nba, da bi delal razliko v težkih momentih. Dončić je legenda, ampak sam ne more dobiti tekme. V zadnji četrtini nam je manjkal en kakovosten in razpoložen igralec.
Dama527, 10.09.2025 ob 21:53
Gledam. Zdi se mi , da izgubljamo
-
Doncic se je utrudil. Škoda, dobro je kazalo.
Kaj se zanašajo na Dončiča. Škoda, da je bil utrujen. Igrajo naj, kot da ga ne bi bilo, zakaj samo njega čakajo. Bi bil boljši rezultat- samo potrudit se je treba.
dig, 11.09.2025 ob 08:17
Prosti meti ne padejo kot hruške z drevesa. Naši so zadnjo četrtino veliko faulirali, ni kaj. To in pa padec v koncentraciji (zgrešeni meti) je stalo zmage. Prve tri četrtine pa so igrali odlično, globok poklon za prikazano. Škoda, ker nimam še kakšnega na nivoju evrolige ali nba, da bi delal razliko v težkih momentih. Dončić je legenda, ampak sam ne more dobiti tekme. V zadnji četrtini nam je manjkal en kakovosten in razpoložen igralec.
Dončič, 2 minuta tehnična? Toliko o sodnikih. Že na začetku so dali vedeti kdo mora zmagati.
Če donkey ne bi imel takega “imena”, da se skoz pizdi nad sodniki, izsiljuje favle, bi bil tudi kriterij drugačen. Vsi ki se pizdite neki nad sodniki, gledate navijaško. Za poraz smo si čisto sami krivi. Zveza bi kot prvo se morala zamenjati, potem pa postaviti trenerja z avtoriteto, ki bi donkeya v primerih nešportnega vedenja malo ohladil na klopi.
No pa saj niste mislili resno da bo SLO šla v finale? V finalu EP same neke drugorazredne miniaturne državice? Kaj bi pa sponzorji rekli na to, ko finala med dvema par miljonskima državama ne bi noben niti gledal, oni pa tolk plačali za sponzoriranje. Vsi veliki favoriti so šli ven, Nemčija je preprosto morala zmagat, za vsako ceno. Šport s tem nima nič, denar je sveta vladar.
nemcom je dala krila tista trojka iz sredine igrišča v pravem trenutku v zadnji sekundi tretje četrtine…, to jih je gor dvignilo…, taki posrečeni koši psihično odlično vplivajo na ekipo, ki izgublja in negativno na to, ki je dobila tak koš….
centersko ekipo imajo nemci močno, wagner, dobro krilo, podoben stil kot včasih Kukoč, Sloveniji je manjkal krilo kot je Čančar, pol je pa še tist Obst rešetal koš s trojkami za nemce.
Klemen je v zadnji četrtini falil par trojk. Sodniki so res slabi… ampak niso toliko krivi za poraz…, prej utrujenost igralcev saj so celo tekmo dobesedno garali, kapo dol za borbo in odlična tekma za gledat..
Forum je zaprt za komentiranje.