kontracepcijske tablete
Tudi jaz trdim, da se je tem tabletam potrebno izogniti, če se le da. Imajo precej stranskih učinkov – npr. depresija. Mnoge ženske, ki so jih jemale zaradi mozoljev, so po prenehanju jemanja teh tablet dobile mozolje še tam, kjer jih prej niso imele. Mislim, da ni potrebno ustvarjati panike zaradi kakšnega mozolja, saj sčasoma se zadeve umirijo. Je pa res, da je potrebno pri prehrani paziti, kaj je tisto, kar povzroča mozolje – same vem, da niti pod razno ne smem jesti preveč mastne hrane in svinjskega mesa. Pa tudi kakšna čokolada mi škoduje. Sumljive so mi tudi paštete (ki itak vsebujejo svinjsko meso in emulgatorje). :))
Kako je že tisto…In zadnji bodo prvi?
Sicer pa ne razumem dobro izraza itegracija…
Ali je mišljena intriga (intrigantstvo) ali pa integracija, vsaj po eno od teh dveh področjih je dobro znano vsakemu družboslovcu/naravoslovcu… za itegracijo pa kot falirana študentka naravoslovja res še nisem slišala…[/quote]
Sem namenoma uporabila izraz od moškega111, nisem se hotela obešati na “vprašljivo” izrazoslovje; bi s tem le kvarila vzdušje v debatiranju, si pa potem za to “okvaro” poskrbela ti, zoprnica.[/quote]Hja ne… moški 111 je uporabil knjižno besedo zaintrigirati v (predidevam) svojem narečju z e-jem, kako je nastala iz tu itegracija, mi je prav fascinantno… ne vem, zakaj bi se kvarilo vzdušje v debatiranju, če z zanimanjem in občudovanjem spremljam razvoj novih besed… etimologija vendar ni statična veda, ampak je živa in se razvija podobno kot ostalo družboslovje, naravoslovje, umetnost, tehnika, šport… kam bi pa prišli, če bi se nehali čuditi novim in novim rečem…?
Rahlo bolj sporno je prelomiti dano obljubo, namreč če nekomu rečeš, da bo odslej ignoriran, pa še vedno bereš in celo odgovarjaš na njegove prispevke, je nekoliko neresno… mene so učili, da je treba vedno premisliti, ali lahko dano obljubo držimo in v nasprotnem primeru prositi za odpustek hehehe…
ampak jaz sem v šumi gor rasla–
[code]"Nekoč bo lepo,
ko blazni bomo ob ognjih čepeli
in bomo odprte rane imeli-
takrat bo lepo..."[/i][/code]
[sup]france balantič [/sup] Ženska je jemlje kontracepcijske tablete, o teh tabletah NIČ ne ve (je premalo informirana), ali pa zavestno jemlje te tablete z vedenjem, da bo nekje po 40. letu šlo z njo in njenim zdravjem močno dol !
Hormon (estradiol, estron in estriol….), ki ga vsebujejo takšne tablete zasede v ženskem telesu glavno pozicijo in uničuje druge hormone, sam pa postane GLAVNI ŠEF.Med drugim se v ženskem telesu bistveno zmanjšuje hormon progesteron, ki je za žensko zelo pomemben.Ženske se po 40 letu (nekatere že prej) začnejo nenormalno rediti, pojavljajo se ciste na jajčnikih,v maternici,prsih in tudi drugod.Pojavlja se utrujenost, glavoboli, nezainteresiranost…..skratka vse polno problemov in VSE TO SAMO ZARADI PREVLADE ESTROGENA.
Iz cist se lahko razvije rak….ampak itak da boste kljub temu branju, še naprej jedle to svinjarijo, ker vam se to ne more zgodit, to se vedno dogaja drugim.
Živjo,
imam problem, ki me nenehno žre. Namreč, v ponedljek (teden dni nazaj) bi morala vzeti tabletko, vendar pa mi je tabletk zmanjkalo (ne vem kako sem lahko pozabila na to 🙁 ) in kot zanalašč so bili tu še prazniki in seveda zaprte lekarne. Tabletke sem dobila v četrtek in takrat sem tudi vzela prvo tabletko, prav tako v petek, vendar pa sva imela s fantom spolni odnos brez kondoma. Od takrat tabletke jemljem normalno vsak dan. Kakšne so možnosti za zanositev? In v primeru če pride do zanositve, kakšne so še možnosti za prekinitev nosečnosti. Hvala lepa za vaš odgovor.
Forum je zaprt za komentiranje.