kontracepcijske tablete
Ja, ker narava je res ustvarila tako nepopolno žensko telo, da so/ste reve morale milijone let čakati na svoje kontracepcijske tablete, ki so sedaj rešile vaše milijone let dolge težave. :)[/quote]
Žensko telo je nepopolno? Svašta…..[/quote]
Ja, očitno je, če so POTREBNE tabletke za uravnavanje hormonov. 😉
Aha, no če je pa tako malo, potem pa morda telo res še ni izpopolnjeno. No, zdaj je, s tabletkami. 🙂
Žensko telo je nepopolno? Svašta…..[/quote]
Ja, očitno je, če so POTREBNE tabletke za uravnavanje hormonov. ;)[/quote]
Saj pravim, da si kaj preberi in nehaj že samo na seks misliti! :)))
Žensko telo je nepopolno? Svašta…..[/quote]
Ja, očitno je, če so POTREBNE tabletke za uravnavanje hormonov. ;)[/quote]
Ni cilj uravnavanje hormonov, gre za to, da se nekega hormona izloča bistveno manj (če se prav spomnim) in da posledično ni pogojev za zanositev. Ta tvoj “očitno” pa si nekam zatakni oz raje se pozanimaj, koliko žensk jih v resnici ne jemlje, a imajo tiste tudi nepopolno telo?
Saj ves kako pravije meje so zelo zamegljene in tanke. Ce je kdo zelo grd, je mogoce ze skorajda lep. Ce nekoga zelo sovrazis, ga cez cas imas lahko rada. Ce je nedko zelo zoprn, je zelo blizu tega da postane prijeten… Poanta je v tem da zaitregiras osebo da razmislja o tebi 🙂 In potem rabis samo kancek srece, da se nasmehne kaksni tvoji neumnosti in ribic ze vlece mrezo 🙂
ps.
Poba? Torej po hierarhiji na 3-4 mestu?
Nekdo ki mi ni simpatičen mi pač ni, pa lahko se na glavo postavi, nekdo ki mi je zelo pri srcu se lahko ne vem kako grdo obnaša, pa mi bo še kar naprej zelo pri srcu…nekdo, ki mi je zoprn, je za vedno zoprn….vsaj pri meni je tako, da se ne poglabljam v te itegracije, pa če že še vedno je vprašanje na kak način se o kom razmišlja, vkolikor na slab takrat noben trnek ne prime ne glede na to kako je “luksuzna” vaba.
3.- 4. mesto? Ah, kje pa! -25. 😀
Ja, očitno je, če so POTREBNE tabletke za uravnavanje hormonov. ;)[/quote]
Ni cilj uravnavanje hormonov, gre za to, da se nekega hormona izloča bistveno manj (če se prav spomnim) in da posledično ni pogojev za zanositev. Ta tvoj “očitno” pa si nekam zatakni oz raje se pozanimaj, koliko žensk jih v resnici ne jemlje, a imajo tiste tudi nepopolno telo?[/quote]Tu je marko enkrat (prvič?) cinično mislil in bil napačno razumljen in ima in nima prav. Namreč nesporno dejstvo je, da so ženske še nedolgo nazaj bile vso svoje rodno obdobje večinoma noseče in so imele naravno regulacijo hormonov, danes pa ima ženska, ki ima po enega ali dva otroka dosti večje nihanje in v tem smislu uporaba kt ni popolnoma nesmiselna.
Še tole bi popravila; človek (pokončni) dejansko obstaja 2 milijona let in še eno napako sem zasledila; kt povečujejo tveganje za raka na prsih, zmanjšujejo pa možnost pojavitev raka na jajčnikih; če se že greste statistiko, lahko zasledite, da je dosti več pojavitev raja na prsih kot na jajčnikih. Podobno sporna je hormonska terapija v menopavzi oz zelo sporna in danes mislim da docela ukinjena? je terapija proti nosečniški slabosti, zaradi česar so se v preteklih desetletjih rojevali otroci brez nog in/ali rok.
Ko zdravnik (farmacevt) predpiše neko zdravilo (drogo), jo vedno predpiše kot manjše zlo, vedno po principu PROTI nečemu, zelo malokdaj praktično nikoli ZA, pri čemer pač upa, da (negativni) stranski učinki ne pretehtajo “pozitivnih”. Druga stvar, zakaj se spet predpisujejo zdravila in na veliko lansirajo med človeško in drugo živalsko in rastlinsko vrsto, je njen razvoj in možnost testiranja na čim večji populacij (po principu samo ne na meni).
Ah in še tretja stvar, zakaj to pišem, je, da se malo dvigne kvaliteta tega foruma, neke kritike sem zasledila… da se popravi napake in se bralcev ne zavaja z nenatanačnostmi in osebnim obračunavanjem… torej, ja… ženske v 2 milijonih let razvoja nimamo več tako popolnega telesa, tako prilagojenega na trenutni življenjski stil kot nekoč. Prej so ljudje umirali zaradi nečistoče, posledično vnetij in bakterijskih (virusnih ) okužb), danes zaradi bolezni, ki si jih priustvarimo. Sam človekov organizem je nemalokrat že od otroštva fizično zmaličen z napačno prehrano in drugim nezdravim načinom življenja (recimo nujnost uporabe očal, kje je med prostoživečimi živalmi toliko kratkovidnih ali recimo toliko onih s slabimi zobmi??)
[code]"Nekoč bo lepo,
ko blazni bomo ob ognjih čepeli
in bomo odprte rane imeli-
takrat bo lepo..."[/i][/code]
[sup]france balantič [/sup] Nekdo ki mi ni simpatičen mi pač ni, pa lahko se na glavo postavi, nekdo ki mi je zelo pri srcu se lahko ne vem kako grdo obnaša, pa mi bo še kar naprej zelo pri srcu…nekdo, ki mi je zoprn, je za vedno zoprn….vsaj pri meni je tako, da se ne poglabljam v te itegracije, pa če že še vedno je vprašanje na kak način se o kom razmišlja, vkolikor na slab takrat noben trnek ne prime ne glede na to kako je “luksuzna” vaba.
3.- 4. mesto? Ah, kje pa! -25. :D[/quote]
Kako je že tisto…In zadnji bodo prvi?
Sicer pa ne razumem dobro izraza itegracija…
Ali je mišljena intriga (intrigantstvo) ali pa integracija, vsaj po eno od teh dveh področjih je dobro znano vsakemu družboslovcu/naravoslovcu… za itegracijo pa kot falirana študentka naravoslovja res še nisem slišala…
[code]"Nekoč bo lepo,
ko blazni bomo ob ognjih čepeli
in bomo odprte rane imeli-
takrat bo lepo..."[/i][/code]
[sup]france balantič [/sup] Mislim, ampak res, no. Je prav zanimivo brat moškega, ki govori o ženskih zadevah, kot da ve kako ženska te stvari doživlja, kaj se dogaja v njenem telesu takrat in kako to občuti. In prav zanima me, kako bi ti neredne menstruacije “ozdravil” na naraven način. Z zdravo prehrano in življenjem? No go.
Sama sicer KT nikoli nisem jemala in jih tudi nikoli ne želim, ker mislim, da bi mi prinesle več škode kot koristi. In sem tudi kar malo šokirana nad tem kako jih nekateri ginekologi ponujajo kot tic tac-e, češ saj je tehnologija že toliko napredovala, da že skoraj ne škodijo. Potem pa bereš kakšni so stranski učinki, te pa skoraj kap zadane.
Vendar kljub temu obstajajo težave, kjer KT lahko zelo pomagajo. In ne razumem pa čisto, kako so lahko KT potuha za žensko, ki trpi npr. za hudim PMS-om ali endometriozo itd, ki lahko ob menstruaciji povzročata hude bolečine, takšne, da niti živet ne moreš, da misliš da te bo raztrgalo (sem poznala žensko, ki je skupaj padala od bolečin ob menstruaciji), poleg tega pa ti npr. PMS lahko povzroča tudi psihične težave, ko si popolnoma na tleh in skoraj nefunkcionalen. In zdaj si predstavljaj, da se ti to dogaja vsak mesec. Bi rada videla pogumneža, ki bi se v takšnih primerih “zdravil” na naraven način.
Predstavljaj si, da je nekdo pod stresom, ker pač recimo slabše prenaša določene življenske situacije v življenju in ima zaradi tega pogosto glavobole. Vsi vemo, da psihično počutje lahko močno vpliva na počutje in tudi telo se lahko fizično odziva glede na naše počutje, saj nam na ta način kaže, da nekaj delamo “narobe”. Včasih je težko ugotovit, kaj delamo narobe, če nekaj delamo že celo življenje po nekem istem protokolu, da se zdi, kot da je v nas programirano, kot pravilno. In, če nam nekaj, kar se nam zdi, da je pravilno, povzroča te težave, ki nam v prvi vrsti povzročajo stres in nato še redne glavobole, se zdi, kot da so tablete proti glavobolu res edina rešitev. Ampak vsi tudi vemo, da se stresu da izognit, v kolikor je ta primarni problem, na različne načine. Le posameznik včasih tega ne zmore/zna, zato seveda poseže po tabletah, ki so v tem primeru manjše zlo. Vsaj na kratek rok. Na dolgi rok, pa imajo tako te tablete, kot tudi stres (ki še vedno ni odstranjen) negativne posledice na naše telo in s tem počutje. No, podobno verjamem, da je z menstruacijo. Močnejše bolečine so prav tako lahko posledica psihičnih težav. Ampak to ne pomeni, da nekaj bolečine pri tem ni normalno. Včasih je dovolj že to, da ženska tega ciklusa pri sebi enostavno ne sprejme v celoti kot naravnega in že samo zaradi tega lahko doživlja močnejše bolečine ali pa kot psihične težave. Lahko pa se njene psihične težave v tistem obdobju le bolj poudarijo, kar pa je verjetno celo normalno, saj tudi hormoni takrat delujejo drugače. To pa še ne pomeni, da je to treba “blažit” s tabletami.
Mislim, ampak res, no. Je prav zanimivo brat moškega, ki govori o ženskih zadevah, kot da ve kako ženska te stvari doživlja, kaj se dogaja v njenem telesu takrat in kako to občuti. In prav zanima me, kako bi ti neredne menstruacije “ozdravil” na naraven način. Z zdravo prehrano in življenjem? No go.
Sama sicer KT nikoli nisem jemala in jih tudi nikoli ne želim, ker mislim, da bi mi prinesle več škode kot koristi. In sem tudi kar malo šokirana nad tem kako jih nekateri ginekologi ponujajo kot tic tac-e, češ saj je tehnologija že toliko napredovala, da že skoraj ne škodijo. Potem pa bereš kakšni so stranski učinki, te pa skoraj kap zadane.
Vendar kljub temu obstajajo težave, kjer KT lahko zelo pomagajo. In ne razumem pa čisto, kako so lahko KT potuha za žensko, ki trpi npr. za hudim PMS-om ali endometriozo itd, ki lahko ob menstruaciji povzročata hude bolečine, takšne, da niti živet ne moreš, da misliš da te bo raztrgalo (sem poznala žensko, ki je skupaj padala od bolečin ob menstruaciji), poleg tega pa ti npr. PMS lahko povzroča tudi psihične težave, ko si popolnoma na tleh in skoraj nefunkcionalen. In zdaj si predstavljaj, da se ti to dogaja vsak mesec. Bi rada videla pogumneža, ki bi se v takšnih primerih “zdravil” na naraven način.[/quote]
Hm, pa prav nereden ciklus, celo to, ko imajo nekatere ženske menstruacijo samo enkrat ali dvakrat na leto ali brez tablet celo nikoli, zdravijo na naraven način in uspešno. Hrana močno vpliva na delovanje našega telesa, tudi na hormonsko ravnovesje, ni pa to seveda univerzalno zdravilo za vse.
Vegetarijanke naj bi menda imele blažje krvavitve ali celo bile brez njih (kar ne pomeni, da ni mesečnega ciklusa), se pravi, da za to kakšna ženska ne bi potrebovala tabletk, le meso bi morala črtati. Pa še polno takih fint je. A kot rečeno, ne deluje pri vseh, ker so nekatera neravnovesja v telesu posledica nečesa drugega. Okej, Marko bi šel tudi do Zemljinega vročega jedra, da bi ugotovil vzroke, ampak večina ljudi ima čisto preveč dela z vsakdanjim življenjem, da bi lahko cele dneve “delala na sebi”, funkcionirati pa mora. Zato pač včasih vzameš aspirin ali se odločiš za KT ter upaš na boljše čase.
Nekdo ki mi ni simpatičen mi pač ni, pa lahko se na glavo postavi, nekdo ki mi je zelo pri srcu se lahko ne vem kako grdo obnaša, pa mi bo še kar naprej zelo pri srcu…nekdo, ki mi je zoprn, je za vedno zoprn….vsaj pri meni je tako, da se ne poglabljam v te itegracije, pa če že še vedno je vprašanje na kak način se o kom razmišlja, vkolikor na slab takrat noben trnek ne prime ne glede na to kako je “luksuzna” vaba.
3.- 4. mesto? Ah, kje pa! -25. :D[/quote]
Kako je že tisto…In zadnji bodo prvi?
Sicer pa ne razumem dobro izraza itegracija…
Ali je mišljena intriga (intrigantstvo) ali pa integracija, vsaj po eno od teh dveh področjih je dobro znano vsakemu družboslovcu/naravoslovcu… za itegracijo pa kot falirana študentka naravoslovja res še nisem slišala…[/quote]
Sem namenoma uporabila izraz od moškega111, nisem se hotela obešati na “vprašljivo” izrazoslovje; bi s tem le kvarila vzdušje v debatiranju, si pa potem za to “okvaro” poskrbela ti, zoprnica.
Predstavljaj si, da je nekdo pod stresom, ker pač recimo slabše prenaša določene življenske situacije v življenju in ima zaradi tega pogosto glavobole. Vsi vemo, da psihično počutje lahko močno vpliva na počutje in tudi telo se lahko fizično odziva glede na naše počutje, saj nam na ta način kaže, da nekaj delamo “narobe”. Včasih je težko ugotovit, kaj delamo narobe, če nekaj delamo že celo življenje po nekem istem protokolu, da se zdi, kot da je v nas programirano, kot pravilno. In, če nam nekaj, kar se nam zdi, da je pravilno, povzroča te težave, ki nam v prvi vrsti povzročajo stres in nato še redne glavobole, se zdi, kot da so tablete proti glavobolu res edina rešitev. Ampak vsi tudi vemo, da se stresu da izognit, v kolikor je ta primarni problem, na različne načine. Le posameznik včasih tega ne zmore/zna, zato seveda poseže po tabletah, ki so v tem primeru manjše zlo. Vsaj na kratek rok. Na dolgi rok, pa imajo tako te tablete, kot tudi stres (ki še vedno ni odstranjen) negativne posledice na naše telo in s tem počutje. No, podobno verjamem, da je z menstruacijo. Močnejše bolečine so prav tako lahko posledica psihičnih težav. Ampak to ne pomeni, da nekaj bolečine pri tem ni normalno. Včasih je dovolj že to, da ženska tega ciklusa pri sebi enostavno ne sprejme v celoti kot naravnega in že samo zaradi tega lahko doživlja močnejše bolečine ali pa kot psihične težave. Lahko pa se njene psihične težave v tistem obdobju le bolj poudarijo, kar pa je verjetno celo normalno, saj tudi hormoni takrat delujejo drugače. To pa še ne pomeni, da je to treba “blažit” s tabletami.[/quote]
Marko, včasih v šali rečem, da bi bilo treba določenim moškim takole za eno leto dati hudo obliko menstruacije, s PMS-om, pa bi videli, kako bi pametovali. Obilne in boleče menstruacije so lahko tudi dedna zadeva. Da ne govorim, da mnoge ženske zaradi preobilne ali dolgo trajajoče menstruacije postanejo slabokrvne. In, včasih šopanje z železovimi tabletami in sirupi ne da takoj rezultatov, to je potrebno jemati več mesecev. Slabokrvnost za sabo potegne še druge bolezni, npr. dovzetnost za infekcije…in vse tako v začaranem krogu.
Če pa tvoja punca nima teh težav, je verjetno ena od srečnic, ki ima komaj kaj menstruacije, samo toliko, da jo je in porabi dva vložka v celotnem menzesu.
Ne bi o težavah moje. 😉 Jaz si ne upam obsojati katerekoli posameznice, pravim le to, da so tablete manjše zlo tam, kjer drugače ne najdemo “zdravila” po naravni poti. Saj to sploh ni tako enostavno, ker smo že malo pozabili, kaj je prav in kaj narobe.
Sem se več kot dve leti mučila s slabokrvnostjo pa mi niso nobene železove tablete in zvarki pomagali, tudi transfuzija je bila v igri, tako da to ni ravno hec….je pa res, da ima menstruacija nekaj koristi, tudi zato ženske v povprečju živimo dlje.
Ampak ravno zaradi vseh tablet in podobnih pripomočkov smo se malo(precej) razvadili in zakaj bi se nekdo sploh trudil iskati druge vzroke, če lahko vzame tabletko in je “problem” “rešen”.
Forum je zaprt za komentiranje.