Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek kontracepcijske tablete

kontracepcijske tablete

Eno vprašanje bolj za ženski del populacije… Zakaj bi punca jemala kontracepcijske tablete, kljub temu da nima spolnih odnosov? Kateri učinek še imajo tablete, poleg tega da preprečujejo zanositev?

__________________________________________ Fear of doing things does not prevent you from dying, only from living!

Nekatere ženske jemljejo kontracepcijske tablete proti mozoljem (aknam), potem so tu še ženske, ki imajo hujše menstrualne težave (npr. bolečine ob menstruaciji) in jih jemljejo zato, da omilijo/odpravijo te težave. Je pa tako, da vse tablete imajo stranske učinke, tako tudi kontracepcijske tablete.

Evo, en link:

http://med.over.net/forum5/read.php?22,1127241

cim dlje tem bols..men so se po sedmih letih jemanja zacel kazat stranski ucinki..
tko sa za akne..bols kvalitetna kozmetika pa kozmeticarka…
za menstro pa..se prehitr je zenska v menopavzi 😀

KT so hormonska terapija pač, ki jo predpiše zdravnik po potrebi oz iz kakih drugih razlogov (nekateri jih na veliko priporočajo, drugi na veliko odsvetujejo, predvsem pri sebi oz svojih bližnjih, če ti ta podatek kaj pove) Med drugimi (stranskimi) učinki je znano, da povečujejo oz zmanjšujejo tveganje pri nekaterih vrstah raka. Od kod ta statistika, ne bi vedela, ker so bolnice, ki za rakom zdaj zbolevajo (in umirajo) jemale kt pred dvajset in več leti, ko so bile same tablete toliko da ne bistveno drugačne od današnjih (tu je tudi en razlog, zakaj se tako propagirajo, namreč njihov razvoj in poskušanje nad čim večjo populacijo)
Naj samo še napišem, da nobena kožna terapija in podobni heci nikakor ne prevesi večletne bitke onkološke bolnice in njenih bližnjih, ki je povečini žal še vedno zgubljena…

[i][code]"Nekoč bo lepo, ko blazni bomo ob ognjih čepeli in bomo odprte rane imeli- takrat bo lepo..."[/i][/code] [sup]france balantič [/sup]

Tablete niso nič drugega kot potuha za večino “težav”, ki bi jih naj omilile, predvsem pa kontracepcijske. Katera nima redne menstruacije, ali pa ima mozolje itn., lahko ta vzrok gotovo odpravi tudi na naraven način, z zdravim načinom prehranjevanja in življenja nasploh. Težava je v tem, da si pod to, kar je zdravo, vsak predstavlja različne stvari, med katerimi je pa precej tudi takšnih, ki povzročijo ravno te težave, ki jih potem “zdravijo” s tabletami. Ali pa se tistim škodljivim vplivom preprosto ne želijo odreči, saj se da vse pozdraviti s tabletami, ali pa se ne zavedajo posledic na dolgi rok. Ljudje pač nismo najbolj pametna bitja, klub “vsej” inteligenci, ki si jo pripisujemo 🙂

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Dej, Mare, pusti ženske zadeve ženskam, a prav? Naraven način… si ti na naraven način ozdravil poškodbo kolena?


Odvisno za kako poškodbo je šlo. Če je bila odrgnina, potem ja, če pa gre za kak zlom, pa z naravnim načinom ne gre. Ampak v primeru kontracepcije ne gre za zlom nečesa. Menstruacija je povsem naravna oblika “izločanja” potrebnih stvari, da se naredi prostor za nove “stvari”. Tega ni potrebno “kontrolirat”, če je vse ok. Še vedno pa vam (posebej tebe Krivokljun) prepuščam svobodno izbiro pri odločanju kako in kaj boste s svojim telesom.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Nekateri ginekologi jih priporočajo, če so obilne menstruacije, zaradi katerih včasih pride tudi lahko do slabokrvnosti (nekateri celo trdijo, da preprečujejo razvoj raka na jajčnikih in na prsih). So pa kontracepcijske ravno tako kakor večina tablet na recept škodljive; s hormoni se ni za hecat. Nekatere opazijo kontraindikacije takoj, nekatere šele po več letih, nekaterim pa to ni mar samo da se “varno” seksa 🙂

[center][i]"Woman without a Man is like a fish without a Bicycle."[/i] [sub]-Triumph[/sub][/center]

Ma ne danes o tem. Prebral sem da je danes najplodnesji dan v letu. Punce akcija:)

Tudi razne zdravilne rastline so strupene ob nepravilni in prepogosti uporabi. Od zmernosti ni še nihče umrl:).

Glede kontracepcije pa ne bi bilo slabo, če bi si moška populacija prebrala več strokovnih mnenj.

Ploden za kaj? Učenje? Če ciljaš na kakšno ustvarjanje potomstva – no go, ljudi je že preveč po svetu.

[center][i]"Woman without a Man is like a fish without a Bicycle."[/i] [sub]-Triumph[/sub][/center]

Do stevilke 9 pravijo bo slo. Torej kvota se se lahko ispolni 🙂

Jaooo Marko… daj si preberi kaj o hormonalnih težavah! :)))))))

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Nikakor ne bi mogli razumeti prihodnosti, če se ne bi zavedali preteklosti. (G.A. Livraga) ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Obvezno!!! Ne pa da jim je samo mar, če se jih golta ostalo pa nima veze, kaj to zraven prinese. Da seveda ne omenjam koliko šlamparije/ignorantstva se dogaja v reali, ko se kar predpisujejo vsepovprek tudi takšnim puncam, ženskam ko se praviloma ne bi smele (ženske s povečanim pritiskom, ali če so prisotne razne srčno žilne bolezni itd).

[center][i]"Woman without a Man is like a fish without a Bicycle."[/i] [sub]-Triumph[/sub][/center]


Ja, ker narava je res ustvarila tako nepopolno žensko telo, da so/ste reve morale milijone let čakati na svoje kontracepcijske tablete, ki so sedaj rešile vaše milijone let dolge težave. 🙂

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

najučinkovitejša kontracepcija za ženske je jabolko med koleni, med drugim tudi uravnava nivo hormonov ter dnevno potrebo po vitaminih, sladkorjih itd…ampak potem ni več kontracepcijskega učinka…večna ženska dilema…


Ja, ker narava je res ustvarila tako nepopolno žensko telo, da so/ste reve morale milijone let čakati na svoje kontracepcijske tablete, ki so sedaj rešile vaše milijone let dolge težave. :)[/quote]

Marko preveč na seks misliš! :)))

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Nikakor ne bi mogli razumeti prihodnosti, če se ne bi zavedali preteklosti. (G.A. Livraga) ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Najprej narediš “zdravilo”, potem pa najdeš še težavo za to zdravilo, da ga lažje prodaš. Nič lažjega. 😉

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345


Ja, ker narava je res ustvarila tako nepopolno žensko telo, da so/ste reve morale milijone let čakati na svoje kontracepcijske tablete, ki so sedaj rešile vaše milijone let dolge težave. :)[/quote]

Žensko telo je nepopolno? Svašta…..

[center][i]"Woman without a Man is like a fish without a Bicycle."[/i] [sub]-Triumph[/sub][/center]


Ja, ker narava je res ustvarila tako nepopolno žensko telo, da so/ste reve morale milijone let čakati na svoje kontracepcijske tablete, ki so sedaj rešile vaše milijone let dolge težave. :)[/quote]

Žensko telo je nepopolno? Svašta…..[/quote]

Človek oz ženske obstajamo več milijonov let? Svašta na kvadrat 😀

[center][i]"Woman without a Man is like a fish without a Bicycle."[/i] [sub]-Triumph[/sub][/center]

Sorry – 50-100.000 let 🙂
Res pa je da so nasli odtise s spicaki ki so stari nekaj miljonov let. Tu je verjetno nastala ta informacija 🙂

Človek oz ženske obstajamo več milijonov let? Svašta na kvadrat :D[/quote]

Ma dej samička, nikarte dvomit v Marka! On je ja jeziček na tehtnici resnice. :)))))))))))))

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Nikakor ne bi mogli razumeti prihodnosti, če se ne bi zavedali preteklosti. (G.A. Livraga) ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Marko, zdaj sem začela razmišljati v smeri, da bi ti kot moški potreboval t.i. “happy pill”, ker kontracepciji predpisuješ popolnoma drugačno vlogo. Saj pravim, preberi si kaj o tem.

Aja Markec… si bom dovolila… ker si tako ‘načitan’ … daj pojdi malo v Krapino po kakšno osvežitev… 😉

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Nikakor ne bi mogli razumeti prihodnosti, če se ne bi zavedali preteklosti. (G.A. Livraga) ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close