Kontracepcija – kakšno mnenje imate?
Evo, priznam, mi ni všeč. Pravzaprav mi nobena varianta ne odgovarja.
Kondom – ni v redu občutek, malo umeten, ne čutim lepo toplote kože, je veliko boljše in večji užitek brez. Mož bi ga sicer brez težav uporabljal – nima zadržkov.
Tablete in hormonske zadeve – se ne počutim dobro – splošno počutje nekako ni ta pravo. Pomanjkanje poželenja, rahlo depra … Kemija, ne želim si tega za svoje / ne njegovo telo …
Maternični vložek – mi ne potegne, da bi imela nekaj not, pa še vseeno lahko zanosim … pa to niti ni največji problem, kaj je potem z vložkom in njegovim vplivom na otročka – me mine.
Sterilizicaja – nenaravno, počutila bi se kot krava, nekaj so mi odvzeli … Isto za moža. Ne bi hotela, da bi jaz ali on imela neki občutek, da sva “deformirana”.
Skratka, bolj ko razmišljam, bolj mi je vse to tako umetno, tako neljubeče, tako ponižujoče, da me mine do seksa … Uporabljava naravne metode in sva v plodnih dneh vzdržna. Malo potrpiva takrat, je pa sicer zelo zelo lepo in dostojanstveno. Sva pa skupaj sprejela, da če iz tega nastane bejbi, ga bova seveda imela. A nama že 10 let dobro gre.
Torej, vaše mnenje in občutki ob kontracepciji?
a sedaj vam pa za kontracepcijo plačujejo, glede na to da je šel super zakon skozi. Saj se mi zdi debata čisto v redu, ampak takoj ko si dodala tisto o kravah, me je minilo. Torej so neplodne ženske in ženske po menopavzi krave, ki jim je odvzeta človečnost?
če vama deset let ratuje, pomeni kvečjemu to, da je eden od vaju bolj slabo ploden, pa da tudi seksata bolj malo.
Crkujem od smeha! :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Dostojanstven seks? Ha ha ha!!!!!! :)))))))))))
Aja, daj no povej, ko/če se zgodi in ti zaradi zdravstvenih razlogov odstranijo jajčnik, jajcevod ali celo maternico, boš tudi krava? Mene kot žensko definira še marsikaj drugega, ne le zmožnost zanositi in roditi. Škoda, ker tebe ne. In ker boš očitno v obdobju mene postala krava.
Čeprav se v zvezi s kravami strinjam, ti povem, da naravna metoda preizkušeno deluje. Midva jo prakticirava že 21 let, nikoli nepričakovano zanosila, ko pa sva hotela, pa vedno v prvo. Sploh ker oba res poznava moje telo in prepoznavav znake plodnosti oba. Tako, da – to da ne deluje, je bolj zaradi tega, ker je folk že toliko razvajen v smer instant vsega! Tukaj pa je treba le biti nekoliko bolj natančen. Ampak se obrestuje.
… tudi na tvojem načinu. Če se z možem dobro razumeta in se oba strinjata, je to najboljši način. Pripombe imajo samo tisti, ki se jim ne da poglobiti v žensko in tudi moško plodnost, seveda. Pa ko je treba občasno malo potrpeti. To ponavadi kvečjemu dobro vpliva na partnerstvo. Varianta, kadarkoli, kjerkoli, s komerkoli postane zelo hitro tako čip, da si takrat pa res ob dostojanstvo.
Moje skromno mnenje pač.
Čeprav se v zvezi s kravami strinjam, ti povem, da naravna metoda preizkušeno deluje. Midva jo prakticirava že 21 let, nikoli nepričakovano zanosila, ko pa sva hotela, pa vedno v prvo. Sploh ker oba res poznava moje telo in prepoznavav znake plodnosti oba. Tako, da – to da ne deluje, je bolj zaradi tega, ker je folk že toliko razvajen v smer instant vsega! Tukaj pa je treba le biti nekoliko bolj natančen. Ampak se obrestuje.[/quote]
saj čisto verjamem, je pa tudi res, da moraš imeti urejen ciklus. če tega ni, pa je ta metoda pač ruska ruleta. pa verjemi, da ni boljšega seksa kot tisti v plodnih dneh:))
Čeprav se v zvezi s kravami strinjam, ti povem, da naravna metoda preizkušeno deluje. Midva jo prakticirava že 21 let, nikoli nepričakovano zanosila, ko pa sva hotela, pa vedno v prvo. Sploh ker oba res poznava moje telo in prepoznavav znake plodnosti oba. Tako, da – to da ne deluje, je bolj zaradi tega, ker je folk že toliko razvajen v smer instant vsega! Tukaj pa je treba le biti nekoliko bolj natančen. Ampak se obrestuje.[/quote]
imata pač srečo. ker zanosiš lahko v vsakem delu ciklusa, če pride do izvenciklične ovulacije. ker te pa ne moreš napovedat, semenčeca so aktivna še par dni v jajcevodih in evo…
in otrokom, spočetim po taki metodi se je dolgo reklo ogino otroci 🙂
Čeprav se v zvezi s kravami strinjam, ti povem, da naravna metoda preizkušeno deluje. Midva jo prakticirava že 21 let, nikoli nepričakovano zanosila, ko pa sva hotela, pa vedno v prvo. Sploh ker oba res poznava moje telo in prepoznavav znake plodnosti oba. Tako, da – to da ne deluje, je bolj zaradi tega, ker je folk že toliko razvajen v smer instant vsega! Tukaj pa je treba le biti nekoliko bolj natančen. Ampak se obrestuje.[/quote]
saj čisto verjamem, je pa tudi res, da moraš imeti urejen ciklus. če tega ni, pa je ta metoda pač ruska ruleta. pa verjemi, da ni boljšega seksa kot tisti v plodnih dneh:))[/quote]
Urejen ciklus je sicer fajn, ker ti zadevo olajša, ampak ni nujen in ni pogoj. Ker znake plodnosti ugotavljaš na več načinov, ki pa z urejenostjo cikla nimajo zveze. Ja, seveda je seks v plodnih dneh najboljši, je že narava tako poskrbela …
Čeprav se v zvezi s kravami strinjam, ti povem, da naravna metoda preizkušeno deluje. Midva jo prakticirava že 21 let, nikoli nepričakovano zanosila, ko pa sva hotela, pa vedno v prvo. Sploh ker oba res poznava moje telo in prepoznavav znake plodnosti oba. Tako, da – to da ne deluje, je bolj zaradi tega, ker je folk že toliko razvajen v smer instant vsega! Tukaj pa je treba le biti nekoliko bolj natančen. Ampak se obrestuje.[/quote]
saj čisto verjamem, je pa tudi res, da moraš imeti urejen ciklus. če tega ni, pa je ta metoda pač ruska ruleta. pa verjemi, da ni boljšega seksa kot tisti v plodnih dneh:))[/quote]
No, s tem postom si dokazala, da o metodi ne veš šisto nič. Ciklus ni nobene potrebe, da je urejen, ker gre za opazovanje znakov. Ti pa se pojavijo VEDNO. Samo ne na koledar, ampak – kot je to v naravi pogosto običajno – včasih malo, včasih zelo – po svoje. Kakšna ruleta neki! Zdeva funkcionira stoprocentno!
Saj sem občutila tudi sex ob plodnih dneh. Takrat se po pravici povedano ni treba potrudit nič več kot samo sledit nagonu. Ne rečem, da ni lep, ampak je enako ali pa še lepši ob dneh, ko si si blizu, blizu. Ovulacija, menstruacija, nakaj vmes… vseeno. Tukaj pa nastopi tisti bistveni razkorak med nami…
saj čisto verjamem, je pa tudi res, da moraš imeti urejen ciklus. če tega ni, pa je ta metoda pač ruska ruleta. pa verjemi, da ni boljšega seksa kot tisti v plodnih dneh:))[/quote]
No, s tem postom si dokazala, da o metodi ne veš šisto nič. Ciklus ni nobene potrebe, da je urejen, ker gre za opazovanje znakov. Ti pa se pojavijo VEDNO. Samo ne na koledar, ampak – kot je to v naravi pogosto običajno – včasih malo, včasih zelo – po svoje. Kakšna ruleta neki! Zdeva funkcionira stoprocentno!
Saj sem občutila tudi sex ob plodnih dneh. Takrat se po pravici povedano ni treba potrudit nič več kot samo sledit nagonu. Ne rečem, da ni lep, ampak je enako ali pa še lepši ob dneh, ko si si blizu, blizu. Ovulacija, menstruacija, nakaj vmes… vseeno. Tukaj pa nastopi tisti bistveni razkorak med nami…[/quote]
no evo, saj ste se že začele tolči po prsih in seveda imate druge za živali, same ste pa blagoslovljene in vzvišene do amena. Tudi med ovulacijo si si lahko blizu. Pa še ena žalost je zraven, tile moški ,ki tako uživajo z vami, ga brez kakšne slabe vesti, še kje drugje namakajo. Sem videla preveč teh pobožnjakov slinit se po drugih, manj blagoslovljenih ženskah. Da ne govorim o tem, kako nemogoči sodelavci so takrat, ko so dalj časa odstavljeni.
Živ obup.
No, s tem postom si dokazala, da o metodi ne veš šisto nič. Ciklus ni nobene potrebe, da je urejen, ker gre za opazovanje znakov. Ti pa se pojavijo VEDNO. Samo ne na koledar, ampak – kot je to v naravi pogosto običajno – včasih malo, včasih zelo – po svoje. Kakšna ruleta neki! Zdeva funkcionira stoprocentno!
Saj sem občutila tudi sex ob plodnih dneh. Takrat se po pravici povedano ni treba potrudit nič več kot samo sledit nagonu. Ne rečem, da ni lep, ampak je enako ali pa še lepši ob dneh, ko si si blizu, blizu. Ovulacija, menstruacija, nakaj vmes… vseeno. Tukaj pa nastopi tisti bistveni razkorak med nami…[/quote]
no evo, saj ste se že začele tolči po prsih in seveda imate druge za živali, same ste pa blagoslovljene in vzvišene do amena. Tudi med ovulacijo si si lahko blizu. Pa še ena žalost je zraven, tile moški ,ki tako uživajo z vami, ga brez kakšne slabe vesti, še kje drugje namakajo. Sem videla preveč teh pobožnjakov slinit se po drugih, manj blagoslovljenih ženskah. Da ne govorim o tem, kako nemogoči sodelavci so takrat, ko so dalj časa odstavljeni.
Živ obup.[/quote]
No, s tem postom si dokazala, da o metodi ne veš šisto nič. Ciklus ni nobene potrebe, da je urejen, ker gre za opazovanje znakov. Ti pa se pojavijo VEDNO. Samo ne na koledar, ampak – kot je to v naravi pogosto običajno – včasih malo, včasih zelo – po svoje. Kakšna ruleta neki! Zdeva funkcionira stoprocentno!
Saj sem občutila tudi sex ob plodnih dneh. Takrat se po pravici povedano ni treba potrudit nič več kot samo sledit nagonu. Ne rečem, da ni lep, ampak je enako ali pa še lepši ob dneh, ko si si blizu, blizu. Ovulacija, menstruacija, nakaj vmes… vseeno. Tukaj pa nastopi tisti bistveni razkorak med nami…[/quote]
no evo, saj ste se že začele tolči po prsih in seveda imate druge za živali, same ste pa blagoslovljene in vzvišene do amena. Tudi med ovulacijo si si lahko blizu. Pa še ena žalost je zraven, tile moški ,ki tako uživajo z vami, ga brez kakšne slabe vesti, še kje drugje namakajo. Sem videla preveč teh pobožnjakov slinit se po drugih, manj blagoslovljenih ženskah. Da ne govorim o tem, kako nemogoči sodelavci so takrat, ko so dalj časa odstavljeni.
Živ obup.[/quote]
Glej, v tem tonu je zame poniževalno se pogovarjat in se ne bom več.
Ne razumem pa, zakaj ti je tako težko razumeti, da ima kdo lep medsebojni odnos, da se spoštuje, da si zaupa, da se ljubi. Ja, tudi ljubezen obstaja, veš! Ljubezen z veliko začetnico. In biti si blizu med obulacijo ne pomeni nujno sexat. Obstaja še nešteto drugih načinov osrečujoče bližine.
evo jaz mislim, da kemične vrste kontracepcije niso preveč dobre za žensko, ampak so ena taka bolj švoh varianta, vsekakor pa boljša kot imet 15 otrok. če ima kdo 15 otrok je meni vseeno, kot tudi če uporablja naravne metode. Zdi se mi, da se ženske o tem veliko premalo pogovarjamo med sabo, ne izmenjujemo izkušenj, zato nas lahko moški furajo po svoje.
Me pa zelo zelo zmoti, kot takele ženske takoj zraven omenijo primerjave s kravami in iz lastnih izkušenj točno vem, da so se te nestrpnosti naučile v cerkvi. Če bi avtorica tisti stavek izpustila, bi bila debata na čisto drugem nivoju. In ženska, ki ima res ljubeč odnos z možem, ne bo pisala o kravah, verjemi. To pišejo tiste, ki hočejo biti nekaj več. Ponavadi so za bližnjo in daljno okolico zelo zelo naporne.
Čeprav se v zvezi s kravami strinjam, ti povem, da naravna metoda preizkušeno deluje. Midva jo prakticirava že 21 let, nikoli nepričakovano zanosila, ko pa sva hotela, pa vedno v prvo. Sploh ker oba res poznava moje telo in prepoznavav znake plodnosti oba. Tako, da – to da ne deluje, je bolj zaradi tega, ker je folk že toliko razvajen v smer instant vsega! Tukaj pa je treba le biti nekoliko bolj natančen. Ampak se obrestuje.[/quote]
Tudi midva prakticirava to metodo že več kot 17 let. Res pa je, da je treba biti natančen. In v plodnih dneh nama je tudi lepo. Otrok pa imava toliko kot sva jih načrtovala in takrat ko sva jih načrtovala. Imam pa redni ciklus. Če pa ga ne bi imela, bi se morala odločit za kaj drugega. Midva sva rekla, da se bova držala te metode dokler si bova še želela kakšnega otroka. Ko sva ugotovila, da metoda pri nama 100% deluje jo uporabljava še naprej.
Mene nekaj zanima od tistih, ki prakticirate metodo umika.
Namreč, z mojim tudi to prakticirava (do sedaj 1 leto uspešno). Moj vedno konča zunaj, pa še vseeno naju je zelo strah. Sexava tudi v času ovulacije, ker sem jaz nenormalno potrebna takrat in si ne predstavljam, da ne bi 🙂 Je pa tako, da on, ko ga da ven, mora še kar precej sam na roke si potem pomagat, da doživi orgazem. To pomeni, da ni tik preden mu pride še v meni. Čeprav včasih, ko je not, reče, da ima že filing, da bi mu lahko prišlo :S Ampak takole, glede na opažanja, je vedno še dokaj daleč od tega. V glavnem, zanima me, če bi katera lahko malo opisala, kako je pri vas doma- ali ga moški res, ko je že tik pred orgazmom, da ven? Ali je še daleč od orgazma? In pa, če v neplodnih dneh ejakulira v vas?
Midva tudi že 15 let koristiva naravno kontracepcijo in kondome. 3 X željeno zanosila, 1 X počil kondom in sem vzela urgentno tabletko, ki ni prijela. Takrat sem naredila splav zaradi slabega psihičnega stanja, izčpanosti in finančnega stanja. Lansko leto je mož rekel, da se je uštel v dnevih in sem zanosila. Nekako si nisem mogla takrat predstavljat še enega otroka, zato sem prosila za napotnico in za naslednji termin pregleda. Potem je v 9 tednu prišlo do zadržanega splava in čiščenje.Ginekolog mi očita, da sem neresna glede kontracepcije, ker nimam neke “sigurne” zaščite. Meni je pa tudi vse nekako umetno.
Forum je zaprt za komentiranje.