Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek Ko diplomeraš!

Ko diplomeraš!

Ti pa nisi nič boljša,siicer bi vedela, da v v slovenščini uporabljamo velike začetnice.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Midve bova “šli ..” !

Je kar prav, da so gospodičnico diplomantko opozorili. Če bo v tem stilu pisala prošnje za službo, bo imela bolj malo uspeha, ekonomija in matematika gor ali dol! Od izobraženca se pričakuje tudi znanje materinega jezika. Potem se pa še razburja, halo!!! Draga Natty, kar nadaljuj s tem vase zagledanem stilom, pa boš čez deset let povedala, kam te je to pripeljalo.

Koliko ste pikolovski….

Mene pa zelo moti, ker nekateri pišejo pogovorni jezik, kar je nemogoče prebrat. A zakaj se ne bi ukvarjal s slovnico!? :)))))))) Halo, ja zakaj si se jo pa potem učila?!!!
Ok, ni treba zdej čisto pravilno, ampak neke smiselne oblike bi pa že morale bit.

Mene pa bolj moti, da ljudje ne znajo postavljati vejic, ne delajo presledkov za ločili, ne začnejo stavkov z veliko začetnico, kar nima veze z narečjem. Ljudje božji, kdaj boste postali malo bolj strpni in razumeli, da se ne da vsakemu zmeraj ukvarjati s slovnico, ko piše na forumu med prostim časom? Če ste vse tako zagrizene SLOVENISTKE, ne slavistke, nevednice, pojdite na forum Al’ se prav piše. Ah ne, seveda spet toliko znanja pa nimate, kaj?

Mislim, da je v tem primeru vsa “fora” v tem, da je Natty mislila, da se diplomirala res napiše z diplomErala, tudi slovnično. Ali se motim?

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Ne glede na vse: dejstvo je, da človek nekaj pove o sebi tudi s tem, kako zna pisati. Res je, da tu ne veljajo kakšna toga pravila – hvala bogu! – toda osnovno znanje je vsekakor potrebno, da se med seboj razumemo. Osebno nekaterih postov sploh ne morem brati, ker so napisani na primer v čistem narečju oziroma pogovornem jeziku in bi se preveč mučila, da bi razbrala, kaj je nekdo hotel povedati.

Kar pa zadeva osnove pisanja na splošno, menim, da je tudi stvar posameznika, da se bo sam naučil na primer pravilno postaviti vejice ali pravopisa – če se noče nekoč osramotiti ali si celo škoditi (na primer s prošnjo za službo). In tukaj gotovo ne gre za nestrpnost.

Mav ste nesramne, vsak ma svoj žargon in tko tut piše,a ne?!
Dulenci po dulensku, lublančan pa po svoje, in tko tut gorenci pa štajerci in drugiseveda, keneda?

Sicer pa tukaj velja tudi pregovor: “ko mački stopiš na rep, zamijavka”.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Ja, ja.
ce je zavrelo okoli evra ali eura , zakaj pa mislite, da ne bi zaradi diplomErala?

Pa
ce bomo dobili djamijo, zakaj ne bi uporabljali se kot je priporocal Vuk Karadjic – pisi kako sto govoris.

Saj je tako vse zmesano! CAO!

Pa dobro, a vas ni mal sram, ko take ven mečete?

Najbolj zanimivo je, ko se par ljudi zbere na kupu in se dela norca zaradi slovničnih napak. S tem samo kažete na svojo pravo podobo. Namesto, da bi ji pomagali s kakšno koristno informacijo, debatirate o njeni pismenosti. Upam, da ste tudi do sebe tako pedantni. Ampak dvomim v to. Lažje se je obesiti na tuje pomankljivosti, kot popraviti lastne. Pa se potem ne spraševat zakaj vas kdo ne mara. Preprosto, ker ste kot navadne kure, ki udarijo hudo debato zaradi enega E-ja…

Hej, kolikor se je dalo s(m)o ji pomagali pri vprašanju, zdaj ji bomo pa še pri slovnici. A misliš da ji bo škodilo? Pa ne se tolko razburjat, pomagaj raje, če hočeš bit “drugačen(a)”. Hehe.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Odgovor DA in DA.

Mislim,

ta je lepa, da ti mamica zrihta stipendijo,
potem te pa samo ob koncu studija mal
se zanima, al bos stipendijo povlekla se
par mesecev.

Zanima te matematika, pa ekonomija.
Bi mogla pa iti vsaj na univerzitetetno.

Poslovno matematiko si imela samo v
v prvem letniku,katero ene tako delajo,
da se naucijo vse naloge na pamet. Da
nisi imela drugega A4 lista pod majco 🙂

Zoisovo stipendijo? Upam, da te to ni
polenilo, in da si si zraven nabirala se
delovne izkusnje.

Fino se slisi diplomirati. Napises zakljucno
strokovno nalogo, tistih 40 strani, pa si ze
diplomirani ekonomist.

BBB, saj drugace VPS je kul. Sam premal.

TiNKO

Tinko, kaj si slabe volje mogoče? Če je ženska izbrala to smer, je njena stvar. Če si v toku študija ni nabrala dovolj znanja iz matematike, se ji bo na njeno žalost poznalo in bo sama nosila posledice, zato mislim, da se te to čisto nič ne tiče.

No, pa ne zdaj njo krivit, mamica je kriva da je tako kot je.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Zaradi ene same vejice, je bil nekdo ob življenje.
Lahko pa pride čas, ko bo zaradi enega samega “E-ja” prav tako ???

Najbolj smešno je, ko vsi ki diplomErajo govorijo, da so intelektualci !!!

jaz se opravečujem, ni bilo namirno

Glede na njene (natty) kasnejše komentarje ji še vedno ni potegnilo, kaj sta ji hotele/a povedati.

diplomErana ekonomistka
*********************

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close