Ko diplomeraš!
Je kar prav, da so gospodičnico diplomantko opozorili. Če bo v tem stilu pisala prošnje za službo, bo imela bolj malo uspeha, ekonomija in matematika gor ali dol! Od izobraženca se pričakuje tudi znanje materinega jezika. Potem se pa še razburja, halo!!! Draga Natty, kar nadaljuj s tem vase zagledanem stilom, pa boš čez deset let povedala, kam te je to pripeljalo.
Mene pa bolj moti, da ljudje ne znajo postavljati vejic, ne delajo presledkov za ločili, ne začnejo stavkov z veliko začetnico, kar nima veze z narečjem. Ljudje božji, kdaj boste postali malo bolj strpni in razumeli, da se ne da vsakemu zmeraj ukvarjati s slovnico, ko piše na forumu med prostim časom? Če ste vse tako zagrizene SLOVENISTKE, ne slavistke, nevednice, pojdite na forum Al’ se prav piše. Ah ne, seveda spet toliko znanja pa nimate, kaj?
Mislim, da je v tem primeru vsa “fora” v tem, da je Natty mislila, da se diplomirala res napiše z diplomErala, tudi slovnično. Ali se motim?
Ne glede na vse: dejstvo je, da človek nekaj pove o sebi tudi s tem, kako zna pisati. Res je, da tu ne veljajo kakšna toga pravila – hvala bogu! – toda osnovno znanje je vsekakor potrebno, da se med seboj razumemo. Osebno nekaterih postov sploh ne morem brati, ker so napisani na primer v čistem narečju oziroma pogovornem jeziku in bi se preveč mučila, da bi razbrala, kaj je nekdo hotel povedati.
Kar pa zadeva osnove pisanja na splošno, menim, da je tudi stvar posameznika, da se bo sam naučil na primer pravilno postaviti vejice ali pravopisa – če se noče nekoč osramotiti ali si celo škoditi (na primer s prošnjo za službo). In tukaj gotovo ne gre za nestrpnost.
Pa dobro, a vas ni mal sram, ko take ven mečete?
Najbolj zanimivo je, ko se par ljudi zbere na kupu in se dela norca zaradi slovničnih napak. S tem samo kažete na svojo pravo podobo. Namesto, da bi ji pomagali s kakšno koristno informacijo, debatirate o njeni pismenosti. Upam, da ste tudi do sebe tako pedantni. Ampak dvomim v to. Lažje se je obesiti na tuje pomankljivosti, kot popraviti lastne. Pa se potem ne spraševat zakaj vas kdo ne mara. Preprosto, ker ste kot navadne kure, ki udarijo hudo debato zaradi enega E-ja…
Hej, kolikor se je dalo s(m)o ji pomagali pri vprašanju, zdaj ji bomo pa še pri slovnici. A misliš da ji bo škodilo? Pa ne se tolko razburjat, pomagaj raje, če hočeš bit “drugačen(a)”. Hehe.
Mislim,
ta je lepa, da ti mamica zrihta stipendijo,
potem te pa samo ob koncu studija mal
se zanima, al bos stipendijo povlekla se
par mesecev.
Zanima te matematika, pa ekonomija.
Bi mogla pa iti vsaj na univerzitetetno.
Poslovno matematiko si imela samo v
v prvem letniku,katero ene tako delajo,
da se naucijo vse naloge na pamet. Da
nisi imela drugega A4 lista pod majco 🙂
Zoisovo stipendijo? Upam, da te to ni
polenilo, in da si si zraven nabirala se
delovne izkusnje.
Fino se slisi diplomirati. Napises zakljucno
strokovno nalogo, tistih 40 strani, pa si ze
diplomirani ekonomist.
BBB, saj drugace VPS je kul. Sam premal.
TiNKO
Forum je zaprt za komentiranje.