Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek Katero satelitsko anteno svetujete?

Katero satelitsko anteno svetujete?

Kupil si bom digitalno satelitsko anteno(krožnik) pa me zanima katera je dobra in koliko kaj lovi programov.Koliko kaj stane z montažo vred?Koliko programov je zakodiranih?

Tud mene to zanima pa predvsem o digitalni seveda pa kako je s karticami a se jih da dobit

Cene so zelo različne; več denarja, več muzike. SAT antene se za digitalni ali analogni sprejem ne razlikujejo, pomembna je LNB (satelitska glava). Satelitskih sprejemnikov pa je celo morje. Najcenejši pa misli da so Humax sprejemniki.
Odprtih je malo dobrih programov npr.: RTL, PRO7, RAI… Vsi dobri so zakodirani. Če hočeš gledat zakodiran program, moraš za vsak program posebaj plačevati naročnino, za marsikateri program (Discovery, National Geographic…) pa sploh niso možne individualne pogodbe.
Edina pametna rešitev je “črni” dekodirni modul in kartica. S takim modulom se da odklenit veliko programov (1000- 2000). Pri tem pa je potrebno imeti tudi tak digitalni sprejemnik, ki to omogoča. Slabost take “črne” rešitve je le to, da se kode spreminjajo in je potrebno take kartice nadgraditi vsaj 1x mesečno.

Lp, Janko

Pravkar sem kupil digitalno sat za starše. Na linku http://www.sibila.si/telstar/ imaš forum, kjer so vse potrebne informacije. Jaz sem kupil Dreambox 500, krožnik 85 cm, 1xNLB in plačal 74K. Ta dekoder ne rabi kartic za dekodirati kanalov, ampak pobereš dol z interneta firmvere, ki odprejo zakodirane kanale. Ta naprava je mali računalnik. Povežeš ga lahko v mrežo z računalnikom, kamor lahko shranjuješ filme, ga konfiguriraš da se sam updata s piratskimi ključi (če imaš ADSL,…). Bolj poceni stvari pa so na strani http://www.norecene.com/.
LP, pa veliko sreče.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close