kar se dogaja v Mariboru
Ali lahko navedeš en primer in ga natačno predstaviš tako, da ga bi razumeli tudi tisti, ki tega ne poznajo? Poznaš vse okoliščine tega primera ali samo misliš, da jih poznaš? Bi lahko z informacijami, ki jih imaš, dokazal, da je človek kriv, da ni ravnal v skladu z zakonom? Ali so to samo namigovanja?[/quote]
en primer?
jih je ogromno
človek ne more dokazat, od kod mu 130 jurjev gotovine, ki jih je 2007 prinesel na banko. z lufta verjetno, oziroma on trdi, da jih je podedoval… takoj zatem je s tem denarjem kupil stanovanje (po sumljivo nizki ceni za tisti okoliš) od firme, ki je takoj za tem dobila mandat za izvedbo težkega posla.
dokazano s strani davčne
po njegovem naročilu so morali najeti pri občinskemu podjetju farmadent svetovanje od bivšega poslanca Pečeta, v skupni vrednosti 100 jurjev, dokazano je, da je svetovalni projekt prepisan iz treh diplomskih nalog. in še in še….
dokazano s strani protikorupcijske komisije
kot podžupanjo je nastavil putkotutko petindvajsetletno mladinko direkt s faksa en teden po diplomiranju, brez omembe vrednih delovnih izkušenj
po njegovem očitno mesto lahko vodi vsak, samo da je v pravi stranki.
občinsko stanovanje je dodelil ženski, ker naj bi bila v svetu invalidov, tam je nihče niti pozna ne…
pravnomočna obtožnica na sodišču. verjetno niso samo namigovanja.
iz istega sojenja smo slišali tudi prisluhe, kako direktorica občinske uprave izjavlja, da ona že vedno naredi tako, da župana vun zmaže….
pa tega je za tri dni pisanja…
Ne poznam zakonov, ampak kolikor sem razumel, je povod že to, da se množica zbira na kupu, stavka pa pri tem ni prijavljena.
Protest gotovo ni samo proti Kanglerju. Če bi bilo tako, v Lj ne bi stavkali proti vladi. Kangler je vse skupaj samo zaštartal, to pa še ne pomeni, da je protest samo proti njemu. Mogoče pa le pišeš o stvareh, o katerih nimaš pojma, a vidiš. :)[/quote]
Protest je proti mafijski oblasti in zločincem, ki so uničili pravno državo. V imenu pohlepa, laži in prevar rušijo vse tisto, za kar se je desetletja narod boril, tvegal svoja življenja in umiral….In kar smo potem zapisali v ustavo..Vse to rušijo…Zato so zločinci, ki si drugega ne zaslužijo kot to, da se jih odstavi in da odgovarjajo za svoja umazana dejanja.
Ustava RS:
42. člen
(pravica do zbiranja in združevanja)
Zagotovljena je pravica do mirnega zbiranja in do javnih zborovanj.
Vsakdo ima pravico, da se svobodno združuje z drugimi.
Mirni protesti so dovoljeni po ustavi. Prijave s tem nimajo nobene zveze.
NAsilje je pa nekaj drugega in škoda, da je moralo priti tako daleč.
Nisem čist prepričan, če prijava nima nobene zveze, ker na množičnih zborovanjih verjetno mora nekdo skrbeti za varnost. Se pravi, da je nekomu potrebno nekaj prijaviti in nekdo mora bit organizator.
Zakon o javnih zbiranjih (ZJZ) v 14. členu namreč določa, da mora organizator prireditve prijavi priložiti soglasje lastnika zemljišča, na katerem se organizira prireditev.
iz mojega kraja (je majhen kraj) nas je šlo protestirat ZA Janšo, ko so ga zaprli CELI AVTOBUS..celi konresni trg je poln in še Titova cesta, tudi park na kongresnem trgu-bilo je ogromno ljudi, imeli smo tudi vile, grablje,kole….nismo nič vprašali za dovoljenje….vedeli smo, da se Janši godi krivica in DOSTI smo imeli partijkega enoumlja…..danes pa Janšev Gorenjak teži z dovoljenjem….FERETIK SI !!!
ljudje ko imajo vsega dovolj gredo spontano na ulico, ker jim samo še to ostane, razen prazne denarnice, praznega želodca in žalostnih otroških oči…..JEBITE SE Z DOVOLJENJEM !
Res je, ampak ne se potem jokat, ko policija vrže en solzilec, ali pa če jih kdo dobi s pendrekom. Policaji tukaj še najbolj nastradajo s svojim nehvaležnim delom, ker sem prepričan, da se med njimi večina strinja z ljudstvom, ampak vseeno pa ne morejo dovolit “nepotrebnega” nasilja, saj je to njihova poklicna dolžnost. Verjamem, da so policaji v vsej tisti množici še najbolj prestrašena bitja, ker so najbolj izpostavljeni in niso roboti brez čustev. Še vedno se bojijo tudi za svoja življenja in se morajo branit tudi pred tem pred podivjano množico.
Forum je zaprt za komentiranje.