kar se dogaja v Mariboru
Dogaja se le to, kar se je moralo zgoditi. Ni bilo vprašanje protestov, ampak le vprašanje KDAJ se bodo zgodili.
Zadeve se le dogajajo, kot se morajo dogajati. Podobno je, če je neka ženska v zakonu izkoriščana, zlorabljena….Nekja časa bo zaradi ujetosti lastnih vzorcev in strahu, vztrajala….Vendar bo jo zavest vedno bolj silila v to, da nekaj ukrene in se upre.
Dlje vztraja, več napetosti se bo v njej nakopičilo…In dlje bo narod vztrajal ter se pustil izkoriščati pohlepnežem in prevarantom, hujše bodo posledice.
Se strinjam…Stvari niso nič krive in jih nima smisla razbijati…Zato pa komaj čakam, da se bo enemu izmed tistih, ki izvajajo genocid na ljudstvom, razbila glava.
Zame ni to nobena opcija ali izbira, če imam na razpolago rdečega ali plavega človeka, ki nima nobenega občutka za moralo in etiko, ampak je le član ostale koruptivne oblasti. Volitve so le del igre, ki pa ničesar ne spremenijo.
Jaz bi dal vse pred zid in spostreljat, ne pa jih podpirat na volitvah…..
Ne vem, kako enim ni jasno, da vedno bolj tonemo v propad…In bomo padli v prepad, če bomo šli naprej po isti poti z istimi ljudmi.[/quote]
Robi saj ti sploh ne oporekam. Le nisem za nasilje. Nasilje rodi le nasilje in po mojem je to zadnje, kar Slovenija v tej situaciji potrebuje. Predvsem pa v dogodkih, ki so se razvili, kot so se pač razvili, vidim le to, da je zdaj glavna debata problematična policija in njihova reakcija, bistvo problema pa je potisnjeno v ozadje (namenoma). In tu je velika krivda na medijih, ki iz vsega delajo senzacijo in jim objektivnost ne pomeni prav veliko.
Mediji so po mojem mnenju zelo objektivno predstavili ravnanje policije. Vsako njihovo ravnanje je bilo pojasnjeno s strani ministra in strani policije. Predstavili so pravice in dolžnosti policije, ki so v skladu z zakonom. Večje objektivnosti si ne moreš želet, razen, če posameznika ne zanimajo pravice in dolžnosti policije in želi sam v teh objavah videti le nepravilnosti oziroma senzacijo. Težava je v tem, ker tudi narod gleda na situacijo preveč čustveno in premalo racionalno, objektivno.
Po drugi strani pa se je potrebno vprašati, kaj bi sploh z nekimi demonstracijami, ki bi bile skladne z vsemi zakoni (ki jih je tako ali tako spisala vlada), sploh dosegli?
Japkica sploh ti ne oporekam, da nasilje rodi nasilje.
Samo lahko začnemo obsojat nasilje “danes” in tečemo protestniki so bili nasilni razbili so ti in to…..
Lahko pa pogledamo od daleč z nekaj več “spomina” in se vprašamo v kaj nas na silo rinejo ti naši politiki….. ko jemljejo kruh otrokom, omejujejo dostop do znanja (plačljivo šolstvo), si umišljajo nove in nove davke…….itd,itd Samo ne mi reč, da ti prostovoljno daješ del (1/3) plače za tole kar se jara gospoda gredo? :/
Kdo je bil nasilen in povzročil/začel ta vrtiljak? Čeprav napake drugih ne morejo bit moje opravičilo pa vendar kar seješ to žanješ….. 😉
Točno to želim poudariti.
Kot, da živimo v neki diktaturi. Demokracije že zdavnaj ni več.
Večkrat je bilo omenjeno in na miren način zahtevano, da naj Kangler odstopi….On pa ne…Kot, da ga boli k. za vse…
Potrebuje ali ne potrebuje….A misliš, da bodo odstopili na lep način ? Jaz dvomim.
Kaj pa ti predlagaš ? Oziroma kaj Slovenija potrebuje ?
Je popolnoma jasno kaj je namen te in na splošno evropske politike. Na eni strani imeti elito, ki se bo kopala v denarju, na drugi strani pa imeti večino revežev, ki bodo delali kot Kitajci, da bomo konkurenčni Kitajcem.
In temu izkoriščanju se je potrebno definitivno upreti. Mirne demonstracije pa ne bodo nič dosegle.
Japkica sploh ti ne oporekam, da nasilje rodi nasilje.
Samo lahko začnemo obsojat nasilje “danes” in tečemo protestniki so bili nasilni razbili so ti in to…..
Lahko pa pogledamo od daleč z nekaj več “spomina” in se vprašamo v kaj nas na silo rinejo ti naši politiki….. ko jemljejo kruh otrokom, omejujejo dostop do znanja (plačljivo šolstvo), si umišljajo nove in nove davke…….itd,itd Samo ne mi reč, da ti prostovoljno daješ del (1/3) plače za tole kar se jara gospoda gredo? :/
Kdo je bil nasilen in povzročil/začel ta vrtiljak? Čeprav napake drugih ne morejo bit moje opravičilo pa vendar kar seješ to žanješ….. ;)[/quote]
No, lahko se preselim na Ciper… mogoče v Liechtenstein? Pa življenje ni tako preprosto, ali pač? Na žalost bo šolstvo in zdravstvo še veliko bolj plačljivo, kot je trenutno… saj vendar ‘želimo’ biti, kot druge države. :/ Torej moramo požreti tudi ta del. Pa ne da bi si želela, da ne boš spet namigoval.
Če bi imel tisti, ki je sprožil vse to, vsaj nekaj morale in bi odstopil, bi se zagotovo izognili granitnim kockam. In kdo ponavadi pokasira nasilje na ulici? Pa menda ja ne boš rekel, da tisti, ki bi ga morali oz. tisti, ki so zaslužni za nastalo situacijo?! Tiste glave naj padajo, ne pa avtomobili, izložbe, policisti (ok, nekateri so komaj čakali)… In izgredniki so zdaj pravi pomen protesta tako ali tako preobrnili v drugo smer… kar pa je marsikomu tudi bil namen. Mreže sežejo daleč…
Slovenija potrebuje zakone, ki bodo zagotovili, da se človeku odvzame pristojnosti, če so v postopkih, ki so pravno sporni. Tako ne bi bilo treba čakati na odstop nikogar.
Slovenija potrebuje zakone, ki bodo zagotovili, da se človeku odvzame pristojnosti, če so v postopkih, ki so pravno sporni. Tako ne bi bilo treba čakati na odstop nikogar.[/quote]
Se strinjam. Vendar teh zakonov ne bodo spisali in sprejeli tisti, ki so na oblasti, ker bi s tem pljuvali v lastno skledo.
Torej, kdo bo sprejel takšen zakone, če ne bodo tisti, ki jih sedaj nočejo sprejeti, najprej odstopili ?
Slovenija potrebuje zakone, ki bodo zagotovili, da se človeku odvzame pristojnosti, če so v postopkih, ki so pravno sporni. Tako ne bi bilo treba čakati na odstop nikogar.[/quote]
Se strinjam. Vendar teh zakonov ne bodo spisali in sprejeli tisti, ki so na oblasti, ker bi s tem pljuvali v lastno skledo.
Torej, kdo bo sprejel takšen zakone, če ne bodo tisti, ki jih sedaj nočejo sprejeti, najprej odstopili ?[/quote]
Robi, priporočam ti politično udjestvovanje. Glede na to, da sva iz istega okoliša, ti zagotovim svoj glas. Lahko pa ti zagotovo zlobiram še kakšen glas več. 🙂
Točno to želim poudariti.
Kot, da živimo v neki diktaturi. Demokracije že zdavnaj ni več.
Večkrat je bilo omenjeno in na miren način zahtevano, da naj Kangler odstopi….On pa ne…Kot, da ga boli k. za vse…
[/quote]
Že, že. Ampak, ljudstvo pomeni večino, ne nekaj procentov. Saj bo tud Kangler odstopil, ampak kar tako pa tud ne more it, če se enih par ljudi oglasi. Kak bi pa to zgledalo?
Ampak resnica je drugačna. Nekateri nimajo morale, zato so potrebne žrtve, da se stvari kam premaknejo. Tisti na vrhu morajo začutit dovolj velik pritisk in odgovornost, dvom vase, da začutijo potrebo po umiki. Če bi se vedelo, kdo je tisti, ki je odgovoren za nastalo situacijo, bi se jih že zdavnaj izločilo. Žal pa stvari niso tako preproste.
Se strinjam. Vendar teh zakonov ne bodo spisali in sprejeli tisti, ki so na oblasti, ker bi s tem pljuvali v lastno skledo.
Torej, kdo bo sprejel takšen zakone, če ne bodo tisti, ki jih sedaj nočejo sprejeti, najprej odstopili ?[/quote]
Robi, priporočam ti politično udjestvovanje. Glede na to, da sva iz istega okoliša, ti zagotovim svoj glas. Lahko pa ti zagotovo zlobiram še kakšen glas več. :)[/quote]
Japkica, hvala za podporo. 🙂
Čeprav se z upori uresničujejo moja pričakovanja, še to ne pomeni, da sem za uničevanje predmetov. Sem pa zato, da se vzpostavi poštenejši sistem.
Par ljudi ????
S Kanglerjem je povezano marsikatero koruptivno dejanje in razni mutni posli, ki jih je omogočil Kangler svojim privržencem. Zato se ne gre tu le za njegov odstop, ampak za marsikaj več.
Japkica, hvala za podporo. 🙂
Čeprav se z upori uresničujejo moja pričakovanja, še to ne pomeni, da sem za uničevanje predmetov. Sem pa zato, da se vzpostavi poštenejši sistem.
[/quote]
Tudi jaz sem za poštenejši sistem… žal ne vidim izhoda v nasilju, ker bodo zaradi tega spet najbolj nasrkali ljudje, ki nimajo veliko s tem – vsaj kar se odogovornosti tiče. Torej bi morale biti ‘granitne kocke’ namenjene drugim.
Jaz sama nisem za politiko, ker nimam dovolj trde kože.
Ali lahko navedeš en primer in ga natačno predstaviš tako, da ga bi razumeli tudi tisti, ki tega ne poznajo? Poznaš vse okoliščine tega primera ali samo misliš, da jih poznaš? Bi lahko z informacijami, ki jih imaš, dokazal, da je človek kriv, da ni ravnal v skladu z zakonom? Ali so to samo namigovanja?
Ali lahko navedeš en primer in ga natačno predstaviš tako, da ga bi razumeli tudi tisti, ki tega ne poznajo? Poznaš vse okoliščine tega primera ali samo misliš, da jih poznaš? Bi lahko z informacijami, ki jih imaš, dokazal, da je človek kriv, da ni ravnal v skladu z zakonom? Ali so to samo namigovanja?[/quote]
Kangler je v šestih kazenskih postopkih. Misliš, da je vse le naključje ?
Ne, saj ne rečem, da je nedolžen. Ampak ne sledim političnim dogodkom, vsaj ne v detaile. Vem pa, da če je nedko v kazenskem postopku, še ni nujno storil karkoli narobe.
Samo za info…aretiran je bil človek, ki je šel zvečer iz službe domov…Kako? Lepo..šel je po ulici…za njim so prileteli protestniki..za njimi policija…tudi on je začel tečt ( kaj pa boš )…fasal solzilec..nič ni videl…se zaletel v policaja…aretiran.
To je to..fašistična država..
Točno tako! Teh 10 kazenskih postopkov je političnih, denar je dobil s prodajo svojih merjascev in seveda sena. V Mb je po Markovih besedah protestiralo samo ene par ljudi (kaj pa je 10.000 ljudi, a ne), to, da borilni klub dobi 150.000 EUR in da vodja brani župana, je pa posvem običajno. Župan pa ne more odstopiti, ker bi s tem nastala nepopravljiva škoda za Maribor.
Ljudje! Črni kozel se samo religiozno bori za levo in desno Dravo, v mestu, kjer je bila premagana Sovjetska zveza!
Fse se najde na interneti, Marko. Te pa tui Franca. A znaš brati?
In prav tako je tudi v vladi veliko ljudi, ki delajo dobro in jih zdaj ljudstvo želi vrečt dol, zaradi nekaj posameznikov, ki deljajo zdraho.
Komentiram to, kar vem. Ne sodim pa nikomur, dokler ne vem dovolj. Meni se to zdi pravično.
Protest gotovo ni samo proti Kanglerju. Če bi bilo tako, v Lj ne bi stavkali proti vladi. Kangler je vse skupaj samo zaštartal, to pa še ne pomeni, da je protest samo proti njemu. Mogoče pa le pišeš o stvareh, o katerih nimaš pojma, a vidiš. 🙂
Forum je zaprt za komentiranje.