Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek Kalcinacija v rami

Kalcinacija v rami

Prosim uporabnike tega foruma da podelijo z mano izkušnjo (če ste jo imeli ali jo imate sedaj) kalcinacije v rami? Kaj vam je pomagalo? Ali ste bili operirani? je bil poseg uspešen? Karkoli – vse me zanima. Hvala.

Poškodba je trajna in dvomim, da ti kaka operacija kaj izboljša stanje. Razen če je res nujo, drugače ne hodi pod nož.
Izogibaj se večjim fizičnim naporom (dvigovanje bremen nad glavo), da ne boš ponovno na novo natrgal ramenskih mišic…

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

Spoštovani,

stanje kalcinacije je samo stanje, ki ne pomeni ničesar v kolikor so za bolečino v vasi rami prisotni ostali pridruženi vzroki. Zato je potrebno vašo ramo temeljito pregledati in se odlociti za najboljsi način rehabilitacije s celovitim pristopom fizioterapevtskih metod. Med njimi je v zadnjih letih najbolj učinkovita metoda z Globokimi udarnimi valovi, kjer poskušamo vplivati na kalcinat v tej smeri, da razrahljamo vezi med molekulami in tako pospesimo njegov razpad oziroma v vecini primerov sprozimo proces pospešene resorpcije. Ta je lahko celotna ali samo delna. Vendar v obeh primerih uspešna, kar se tiče bolečin in omejene gibljivosti. Naslednja uspešna nova metoda pa je HIL terapija (high intensitive laser) ali globinski laser, ki zelo močne doze energije prenese v globinsko ležeče strukture in zato ima posledično velike protibolecinske in protivnetne učinke. Vsekakor so tu se vse ostale tehnike od ročnih do gibalnih, itd. A se o izbiri in načinu odločimo po pregledu ramena in ostalih segmentov.

Lepo pozdravljeni,
Izidor Ivanović, Fizioterapija Corpus

Gospod Ivanović, najlepša hvala za vaš izčrpen odgovor.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close