Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek Kako ravnati z “zmrdami”? :)

Kako ravnati z “zmrdami”? :)

Se spomnite tistega Smrkca Zmrde? Njemu ni nič všeč, nekatere stvari celo sovraži. Verjetno tudi v reali srečate koga, ki se nad vsem zmrduje. Jaz imam enega znanca, pri katerem zmrdovanje meji na snobizem. Kadar se pogovarjamo o hrani, iz nakupa hrane naredi celo znanost. Meso kupuje pri določenih prodajalcih, ker je prepričan, da je samo tam kvalitetno. Ko kdo “časti” za rojstni dan, mu je hrana ali presladka, preslana ali prepoceni. Sam pa ne bo nikoli dal za pijačo. Določene znamke avtomobilov so mu sploh “fuj” in brezvezne. Vse južnjake prezira, letuje pa na Hrvaškem (me ima, da bi ga opomnila, da so tam tudi “južnjaki”). Nobena ženska mu ni fejst, vsaki nekaj manjka…Skratka, meni je vse skupaj že smešno.

Ne vem, ali je bolje biti v primeru takih komentarjev tiho in si misliti svoje, ali pa bi bilo dobro, da ga vsaj kdo od nas, ki ga poznamo, malo špikne. Sem pa opazila, da je zelo zamerljiv, čeprav njemu ni pomembno, ali koga s kakšno izjavo užali.

Kako vi ravnate v primeru, da so okoliščine take, da osebo – zmrdo srečujete vsak dan oziroma bolj pogosto?

http://www.youtube.com/watch?v=Jx__vtgiW1Q
Jaz ga poslušam in se odločim, kaj mi ni všeč!

NE RABIM POTRDILA, DA SEM NEUMEN, IMAM POTRDILO O DRŽAVLJANSTVU!

Haha, dober štiklc si pripopal. 🙂

Haha, dober štiklc si pripopal. :)[/quote]
Vedno se spomnim nanj, ko mi kdo jamra.
Danes sem naredil eno delo.19 stanovanj zadovoljnih sostanovalcev in ena zmrda!!

NE RABIM POTRDILA, DA SEM NEUMEN, IMAM POTRDILO O DRŽAVLJANSTVU!


prosimo ga/jo, da mi posodi jurja € ☺ case closed ☺

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]

Mene je ena taka zmrda tako izžela, da sem zaprla diplomatska predstavništva.

Imam pa takega sorodnika in njega ne morem poslat v zapik. Pač stisnem zobe tistih nekajkrat na leto, ko se vidimo. Je pa to dejansko naporno poslušat in prenašat.

Praviš, da je samo tvoj znanec, opisala si ga pa kot, da sta neločljiva in da se vsak dan družiš z njim. Preveč dobro ga poznaš za znanca, če sta se pa pred leti dosti družila, zdaj pa ne več, potem je pa še toliko bolj čudno, ker ne razumem zakaj bi se kdo sploh spominjal take osebe in mu celo namenil posebno temo na forumu…

"No one can make you feel inferior without your consent." - Eleanor Roosevelt.


Na takšen način, ko kaže kako je bogi in kako so drugi hudobni, išče pozornost.
Špikanje bo le potrdilo njegovo resnico in bo še bolj verjel v to kar vas moti.

Pustiš jih pri miru, da lahko še naprej živijo svoje zmrdljivo življenje. Itak ne pridejo nikamor…

..... [i]Damn! I'm so good in bed. I can sleep for hours.[/i]

Si rekla “da te ima,da bi mu povedala ta svoje”..

Če si domnevam njegova bližnja oseba v življenju,mu lepo enkrat povej.
Povej mu,da sicer spoštuješ njegova mnenja,ga ne skušaš spremeniti,pa vendarle bi mu rada povedala ,da je včasi z svojim jamranje,šimfanjem in zmrdovanjem ,malce nadležen.

Direktno ga potem tudi vprašaj “poslušaj,iz katerega razloga že hodiš na Hrvaško na morej če so tam vsi južnjaki in bedniki?? No,naj ti pojasni,da se sicer oproščaš,vendar pač ne raumeš njegovih bednih for in ga prosiš za razlago.

U ti matr ,bi meni bil nekdo blizu pa da mu v fris ne povem? Ni šans!!!!

Ne gre za kakega sorodnika ali podobno. Če bi bil nek hud bogataš, bi ga še razumela, da se zmrduje, ker bi pač mislila, da ni slabšega vajen. Je en tip, ki spada v višji srednji sloj in si domišlja, da je boljši in pomembnejši od drugih. Če slučajno prineseš piškote, obrne škatlo in prebere deklaracijo ter državo izvora. Ni mu pomembno, če je piškot dobrega okusa, temveč od kod je. :)) Sam pa itak nikoli nič ne prinese.

S takšnimi ljudmi pač nimaš posla, saj si družbo/prijatelje izbereš sama.

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

S takšnimi ljudmi pač nimaš posla, saj si družbo/prijatelje izbereš sama.[/quote]

Gre za širšo družbo. Ne bom se nehala družiti z vsemi zaradi ene osebe.

S takšnimi ljudmi pač nimaš posla, saj si družbo/prijatelje izbereš sama.[/quote]

Gre za širšo družbo. Ne bom se nehala družiti z vsemi zaradi ene osebe.[/quote]

Kaj širšo družbo? Ne bi mu pač nikoli ničesar dal, ne bi se pogovarjal z njim in se socialno izoliral…
Z ljudmi, ki nam niso všeč, se pač ne družimo. Če pa smo že primorani, pa pač spregovorimo par besed znotraj formalnih okvirjev, kamor pa seveda ne prištevamo banalno analizo porekla piškotkov.

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Gre za širšo družbo. Ne bom se nehala družiti z vsemi zaradi ene osebe.[/quote]

Kaj širšo družbo? Ne bi mu pač nikoli ničesar dal, ne bi se pogovarjal z njim in se socialno izoliral…
Z ljudmi, ki nam niso všeč, se pač ne družimo. Če pa smo že primorani, pa pač spregovorimo par besed znotraj formalnih okvirjev, kamor pa seveda ne prištevamo banalno analizo porekla piškotkov.[/quote]

Ah, daj, tudi ti si se kdaj nad čem zmrdoval, npr. nad starostjo določenih MON-ovk. :))) Pa se še vedno s tabo “virtualno” družimo. 🙂 Joj, moj rojstni dan se neustavljivo bliža.

Kaj širšo družbo? Ne bi mu pač nikoli ničesar dal, ne bi se pogovarjal z njim in se socialno izoliral…
Z ljudmi, ki nam niso všeč, se pač ne družimo. Če pa smo že primorani, pa pač spregovorimo par besed znotraj formalnih okvirjev, kamor pa seveda ne prištevamo banalno analizo porekla piškotkov.[/quote]

Ah, daj, tudi ti si se kdaj nad čem zmrdoval, npr. nad starostjo določenih MON-ovk. :))) Pa se še vedno s tabo “virtualno” družimo. 🙂 Joj, moj rojstni dan se neustavljivo bliža.[/quote]

A zdaj smo pa pri meni? ;D
Stara, koliko si/boš stara? :))))
Ja, veliko MON-ovk je za poročit. Ne razumm, kaj čakate, saj pa je tu dovolj samcev? Matkič, Spider, Sadni.!? :))))

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Ah, daj, tudi ti si se kdaj nad čem zmrdoval, npr. nad starostjo določenih MON-ovk. :))) Pa se še vedno s tabo “virtualno” družimo. 🙂 Joj, moj rojstni dan se neustavljivo bliža.[/quote]

A zdaj smo pa pri meni? ;D
Stara, koliko si/boš stara? :))))
Ja, veliko MON-ovk je za poročit. Ne razumm, kaj čakate, saj pa je tu dovolj samcev? Matkič, Spider, Sadni.!? :))))[/quote]

Od kje tebi, da čakam, mogoče se bom kmalu poročila? 🙂

Ampak potem drugič sprejmi piškotke, tudi če so “navadni domači”. 😀

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Kar se tiče izvora hrane in kupovanja pri določenem mesarju, jaz razumem kot to, da pazi, kaj da v usta in z moje strani je to samo plus (čeprav prinešenih piškotov jaz res ne bi obračala pred vsemi, halo, če ti ni všeč, pač ne ješ, ne pa da skritiziraš druge oz. njihovo izbiro). Ker pa navajaš se cel kup drugih primerov, nad katerimi viha nos, gre verjetno res za pravega snoba in večnega godrnjača. Takega z užitkom vprašaš Kaj pa ti je všeč pri avtih? Al pač katero temo že imate. In, če zatrokira, ga takoj prekineš, in mu vračaš žogico toliko časa, dokler

a) ne dojame,
b) ne utihne (uf, bliss),
c) ne poda argumenta,
d) se ne naveliča kritizirat

… če se ti da se z njim ukvarjat. Če pa ne, pa samo zamahneš z roko, zaviješ z očmi in vržeš kako “mimobežno” puhlico, kot je Preveč kompliciraš; Maš prav, Geji pa res komplicirate … in zamenjaš pozicijo v družbi s kom drugim. Menda ni on središče in rdeča nit vaših druženj?

Glede na to, da te pa vseeno živcira njegov odnos, imam filing, da te boli ta njegova vzvišenost in to, da ne zna cenit vaših odnosov. Zakaj pa mu ne rečete v gostilni, naj pa drugič on izbere al pa prinese drugačno hrano ipd.? Zakaj bit tiho? “Ker nisem taka oseba”, je žal beden izgovor.

Sicer pa se zmrdam izogibam in jih počasi odrežem iz svojega življenja. Ne potrebujem ljudi, ki bi me dol tlačili s svojo negativo.

Najbolje je s tako osebo čim manj komunicirati, v družbi pa bolj klepetati z drugimi.

Sicer si si sama odgovorila, ampak očitno te žulji bolj, kot si priznaš. Še več – na živce ti gre in v tem primeru umik ni najboljša strategija. Sploh če model kritizira vse, kamor se odpravite, in očitno dovolj na glas, da slišiš tudi ti, ki si na drugem koncu mize.

Gre za znanca, torej? Dosegel je vso pozornost, vsa čutila so usmerjena nanj, na njegove pikre pripombe, mnenja, ki burijo duha. Je drugačen kot ti, najbrž tudi kot kdo drug. Prej boš sprejela to dejstvo, prej te ne bo več motil s svojimi dejanji. Nekaj pa je le…on se obnaša spontano, ne boji se pokazati kdo in kaj je. Marsikdo se dela finega in se prilagaja večini, da bo všečen drugim.

“Zmrde” so in bodo. Če ti pijejo kri jih poskušaj preslišati. Ko te ne bodo več motili, se boš lahko brez problema infiltrirala v vsako družbo, brez da bi ti po glavi krožile nepomembne misli.

Se strinjam. In razne antilopce so raje tiho in se smeškajo, kot bi povedale svoje mnenje. Koliko ljudi je dejansko iskrenih? Potem pa ljudje na vse kriplje iščejo nezlagane odnose pa dobesedno hlepijo po “resnici” in jo nehotelnajdejo v agresivnem tonu…


Na tem forumu : jst, Spider, Matkić, Fotrov Sine, Dater.

"No one can make you feel inferior without your consent." - Eleanor Roosevelt.

To ste vsaj štiri (4) emocialno nezrele osebnosti.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close