Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Kako naprej

Kako naprej

Kako sem si totalno zjebala življenje. Starši so mi “prepovedali” (v navednicah zato, ker jih gladko lahko ne bi ubogala) delati med študijem in sedaj je prepozno. Skoraj vsak 20-letnik danes dela poleg študija. Če bi, ja, vem, če bi. Če bi delala med študijem, bi si lahko kaj privoščila ali pa šparala denar za pozneje. Tako pa sem živela z minimumom, v bistvu je bil moj rajon študentski dom-fakulteta-študentski dom. Na koncu me fotr še vpraša, zakaj nisem ostala po študiju v kraju študija. Kako, z 0 evri? No, in tu sem predvsem zajebala. V resnici sploh nisem samostojna oseba, bi si pa želela, da bi bila. Rada bi živela sama zase, ker še nikoli v življenju nisem živela sama (s starši, z bivšim partnerjem). Sedaj sem v mid-30-tih in furam safr, ker nisem naredila nič iz sebe. Situacija v Sloveniji je pa hujša, kot je bila pred 15. leti. Dejansko se ne vidim iz te situacije. Odseliti se v nek odročen kraj in se furat v Lj v službo ne pride v poštev, ker nimam izpita. Dejansko sem na status quo že milijon let. Boste napisali, daj nehaj se smilit sama sebi, pa naredi kaj. V resnici nimam več moči, ker ne vidim izhoda iz že neštetokrat premlete situacije. Pa ne mi sedaj o samomoru in podobnih. Dejansko ne vem, kaj naredit. Izpit za avto ne pride v poštev. Javni prevoz je itak v qrcu. Pa ne mi sedaj, da naj si najdem “podpornika”, ker dejansko ne bi šla v vezo zaradi izkoriščanja. Kot sem že napisala bi rada enkrat v življenju začela živeti sama.

GOOD STORY ?

po pisanju si ženska… Na jambo plankatih sem videl, da arriva išče šofer-ke, avtobus. Prijavi se, pa ti bodo oni plačali še izpit… Probat ni greh..

Ai in internet ponujata ogromno možnosti. Napiši v ChatGPT svojo situacijo in ga vprašaj, kako lahko najlažje zaslužiš več denarja. Pojdi na youtube, poglej vse videe o side hustlu, ki se ga boš lotila, in pojdi all in. Raziskuj, klikaj, beri, gledaj, potem pa zberi jajca in se tega loti. Maš to!

Če si zdaj v sredini 30-ih si imela od zaključka študija precej let na razpolago (10+ ?), da bi se lahko zaposlila in odselila od staršev. In zakaj se nisi?

Odgovor na objavo uporabnika
Kako naprej828, 07.09.2025 ob 11:49

Kako sem si totalno zjebala življenje. Starši so mi “prepovedali” (v navednicah zato, ker jih gladko lahko ne bi ubogala) delati med študijem in sedaj je prepozno. Skoraj vsak 20-letnik danes dela poleg študija. Če bi, ja, vem, če bi. Če bi delala med študijem, bi si lahko kaj privoščila ali pa šparala denar za pozneje. Tako pa sem živela z minimumom, v bistvu je bil moj rajon študentski dom-fakulteta-študentski dom. Na koncu me fotr še vpraša, zakaj nisem ostala po študiju v kraju študija. Kako, z 0 evri? No, in tu sem predvsem zajebala. V resnici sploh nisem samostojna oseba, bi si pa želela, da bi bila. Rada bi živela sama zase, ker še nikoli v življenju nisem živela sama (s starši, z bivšim partnerjem). Sedaj sem v mid-30-tih in furam safr, ker nisem naredila nič iz sebe. Situacija v Sloveniji je pa hujša, kot je bila pred 15. leti. Dejansko se ne vidim iz te situacije. Odseliti se v nek odročen kraj in se furat v Lj v službo ne pride v poštev, ker nimam izpita. Dejansko sem na status quo že milijon let. Boste napisali, daj nehaj se smilit sama sebi, pa naredi kaj. V resnici nimam več moči, ker ne vidim izhoda iz že neštetokrat premlete situacije. Pa ne mi sedaj o samomoru in podobnih. Dejansko ne vem, kaj naredit. Izpit za avto ne pride v poštev. Javni prevoz je itak v qrcu. Pa ne mi sedaj, da naj si najdem “podpornika”, ker dejansko ne bi šla v vezo zaradi izkoriščanja. Kot sem že napisala bi rada enkrat v življenju začela živeti sama.

Ah, ne bodi tako črnogleda. Si morda kdaj razmišljala o delu v tujini, npr. Avstrija? Sploh, če delaš na področju zdravstva, razmisli o tem.

Samostojno življenje pomeni veliko  odrekanja in garanja, včasih vključno z uporabo javnega prevoza, do česar pa tebi ni, zato je boljše, da ostaneš doma.

V sosednji tedni pišejo, da frizerke služijo po 50 eur na uro. Imaš pa frizerski salon v vsaki piz* mate*.

V Kranju obstaja frizerska šola za odrasle. Traja sicer 3 leta ampak ce imaš narejeno 7. Stopnjo, ni vrag, da ti ne priznajo 2 letnika in postaneš izučena frizerka v dobrem letu…

Pri takih plačah frizerjev je potem možno vse.

Med faksom nisi delala. Skoda, ampak kar je je. Faks si naredila. In  zdaj delas ze kar nekaj let. In dobis placo.

torej bi si lahko precej privoscila ali pa raje sparas.

Se vedno ni prepozno da se osamosvojis.
samo odlociti se moras.
in ja, prisli bodo dobri in slabi  trenutki (razocarana, brez kesa).

Sedenje in jamranje ne prinese sprememb. Cona udobja ima svojo ceno.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close