Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek Kako moški dojemajo starost žensk in lastno starost

Kako moški dojemajo starost žensk in lastno starost


Zakaj pa potem človek sploh gre v neko zvezo, da pri tem ne naredi te največje napake, če po tem sploh nima nobene potrebe? Ali sem te spet narobe razume ali pa želiš povedat, da človek gre v zvezo takrat, ko nima potreb? 🙂 To ni ravno smiselno. To je tako kot, da bi vsak dan pil kavo, čeprav po tem ne bi imel nobene potrebe.[/quote]

Čisto mimogrede, je res kakšna potreba po kavi. Pa da ne bo pomote: jo kar nekaj spijem pa vendar se mi zdi, da za to ni nobene potrebe. Načeloma pa lahko imamo za potrebo tudi potrebo po zadovoljevanju čustev. To se mi zdi (edino) smiselno. Kakšne potrbe si pa ti imel v mislih, pa ne vem. Tisto o firenkih si pa narobe zastopil, ja. Očitno nisi pravi dedc :-)))[/quote]
Jaz potebe po kavi ne čutim, zato je ne pijem. Ne vem pa, zakaj jo piješ ti, če nimaš potrebe. 🙂 A ni zadovoljevanje čustev potreba? Kaj pa je, če ni potreba?

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Fizično sem zdrava, le potrebe po reprodukciji nimam, kar bi lahko kdo drug razumel, da je res kak obrambni zid, no ja – vem da nisem edina, vem pa da mi gre to stanje pošteno na k…ko zaradi pomanjkanja (zavedanja ali občutenja) lastnih potreb nisem zmožna nekoga drugega popolnoma razumeti…to pa lahko vodi le v mizerijo od odnosov.[/quote]

Pravzaprav govoriš o treh stvareh, ki niso nujno povezane. Včasih govoriš o tem, da nimaš potrebe po stiku z moškim, drugič da se ne čutiš greha vredne in tretjič o (ne)potrebi po reprodukciji. Si boš morala tole malo bolj zdefinirat kaj točno je tisto, ker konec koncev gre res le za obrambni mehanizem, lahko zaradi nekoliko slabše samopodobe (nisem greha vredna, sem egoist, ki postavljam lastne potrebe pred potrebe drugih) ter s tem pravzaprav samo sebe zaviraš v čustvih in željah.[/quote]

To, da se oseba nima za vredno greha, je odraz slabe samopodobe? Hm, hm, hm. Ne vem, vem le da ko berem te forume se večkrat pričnem spraševati, če je res človek rojen za to, da si nekoga najde, da se kao reproducira, da je le smisel v tem, da nekoga imamo, nekomu pripadamo, se podrejamo, glumimo stvari za katere nam ni mar, pričnemo delati marsikaj z izgovorom na ljubezen,…. postanem kar malo izgubljena v vsem tem in se preprosto ne znajdem. Glede na vse moje mučke z doživljanjem sebe in drugih sem pogostokrat zadovoljna, da nimam nikogar, ker vem, da se pri moji akutni nesigurnosti in večnih dvomih to ne bi dobro končalo. Freak pač :-)))

[center][i]"Woman without a Man is like a fish without a Bicycle."[/i] [sub]-Triumph[/sub][/center]

Čisto mimogrede, je res kakšna potreba po kavi. Pa da ne bo pomote: jo kar nekaj spijem pa vendar se mi zdi, da za to ni nobene potrebe. Načeloma pa lahko imamo za potrebo tudi potrebo po zadovoljevanju čustev. To se mi zdi (edino) smiselno. Kakšne potrbe si pa ti imel v mislih, pa ne vem. Tisto o firenkih si pa narobe zastopil, ja. Očitno nisi pravi dedc :-)))[/quote]
Jaz potebe po kavi ne čutim, zato je ne pijem. Ne vem pa, zakaj jo piješ ti, če nimaš potrebe. 🙂 A ni zadovoljevanje čustev potreba? Kaj pa je, če ni potreba?[/quote]

Kar se tiče kave, ni potreba ampak razvada. V nekaterih precej specifičnih primerih bi lahko tako rekli tudi potrebi po zadovoljevanju čustev. V končni fazi pa … glede na to, da pravijo, da je za zvezo zrel le nekdo, ki zna v prvi vrsti biti tudi sam …

Pusti ti forume. Če boš šla pa na kakšnega takega, kjer imejo glavno besedo strici v črnih ali škrlatnih šlafrokih, boš tam izvedela ravno obratno: da edino kar ni greh, je ko se te stvari počenjo z namenom reprodukcije. Biti greha vreden še ne pomeni tudi imeti potomce. To je prej imeti jih zato, ker drugi to pričakujejo. Ampak to je čisto drugačen greh. Tisti, ta pravi.

Haha…ravno župniki so škart roba, ki životarijo v celibatu, perejo mozeg z moraliziranjem, svoj privesek pa bi v vsakega otroka tiščali, so zadnji človečki na svetu od katerih kupujem resnico, bom raje ostala kar na tem čveku :-)))

[center][i]"Woman without a Man is like a fish without a Bicycle."[/i] [sub]-Triumph[/sub][/center]

jaz bom kmalu 40, ap nimam tega občutka. no, ko sem bila otrok in sem gledala tko stare ženske sem imela svoj ideal kakšna želim bit, ko bom toliko stara, zdaj pa, ko sem toliko stara, pa sem daleč od mojega ideala iz otroštva. 🙂

ko sem se poleti vozila s kolesom in sem redno vsak dan grizla v klanec, sem na vrhu klanca dostikrat videla sedeti možakarja … kaj vem, 40-50 let, mogoče je bil starejši, pojma nimam. pa sem si dostikrat mislila kaj da buli starec, dokler se enkrat nisem ujela v to misel in … halo, njemu pravim starec, a najbrž je star toliko kot jaz. 🙂
po drugi strani sem zadnjič sopihala za sosedo, ki ima 76 let in se vozi okoli s kolesom kot jaz. sem si mislila, če lahko ona, ki je 36 let starejša od mene, pa da jaz ne bi mogla …
vedno znova se lovim v te zanke … enkrat sem stara, drugič mlada, tretjič sem vrstnik. moj partner je 6 let mlajši od mene, pa ne vem, če se nama ta starostna razlika pozna. res se ne ličim in ne pedenam, tako da dlje kot do kite in soleje ne pridem, ampak nama je pravzaprav tudi vseeno ali se nama vidi, da sem jaz starejša od njega. je pa res, da me mlajši od mene nikoli niso kaj dosti zanimali, tako da je najina veze zgolj naključje, ni da bi iskala starejše ali mlajše.
moja hčerka ima 19 let, njen fant 23, meni se zdi po eni strani smrkavec, ko se pa spomnim, da sem se jaz pri njegovih letih ločevala pa takoj spremenim pogled nanj – toliko je že star, pa tako otročji. 🙂

Haha…ravno župniki so škart roba, ki životarijo v celibatu, perejo mozeg z moraliziranjem, svoj privesek pa bi v vsakega otroka tiščali, so zadnji človečki na svetu od katerih kupujem resnico, bom raje ostala kar na tem čveku :-)))[/quote]

Jaz pa berem tvoje prispevke in se mi vseskozi zdiš taka super in greha vredna baba.

..... [i]Damn! I'm so good in bed. I can sleep for hours.[/i]

Hahaha…..priporočam vzdržnost drugače, bo spet Antilopa imela izliv ljubosumja 🙂 pa tako dobro vama gre zadnje 3 dni :))) Izražati se je eno, grešiti drugo….pisanje mi še kar gre, vse ostalo pa…bom raje kar tiho, da si ne zapackam mojih slavnih 5 minut 🙂

[center][i]"Woman without a Man is like a fish without a Bicycle."[/i] [sub]-Triumph[/sub][/center]

Hahaha…..priporočam vzdržnost drugače, bo spet Antilopa imela izliv ljubosumja 🙂 pa tako dobro vama gre zadnje 3 dni :))) Izražati se je eno, grešiti drugo….pisanje mi še kar gre, vse ostalo pa…bom raje kar tiho, da si ne zapackam mojih slavnih 5 minut :)[/quote]

Nič bat. Ona je zakopala svojo indijansko sekiro, jaz pa pospravila svoj jeziček, katerega sicer takole od zgoraj ne vidim, ampak sumim da je… dobro ni važno 🙂 Povej mi, kateri del reprodukcijskega postopka ti dela težave? Berem, berem, ampak nisem čist ziher pa zato raje vprašam 🙂

..... [i]Damn! I'm so good in bed. I can sleep for hours.[/i]

Ne vem, vem le da ko berem te forume se večkrat pričnem spraševati, če je res človek rojen za to, da si nekoga najde, da se kao reproducira, da je le smisel v tem, da nekoga imamo, nekomu pripadamo, se podrejamo, glumimo stvari za katere nam ni mar, pričnemo delati marsikaj z izgovorom na ljubezen,…. postanem kar malo izgubljena v vsem tem in se preprosto ne znajdem. Glede na vse moje mučke z doživljanjem sebe in drugih sem pogostokrat zadovoljna, da nimam nikogar, ker vem, da se pri moji akutni nesigurnosti in večnih dvomih to ne bi dobro končalo. Freak pač :-)))[/quote]

Forum je kot tržnica (ali smetnjak…). Na voljo je vse, cene so različne, vsega domov ne moreš odnesti. Kaj izbereš, je tvoja stvar. Z drugimi besedami: na forumih se da dobiti čisto vse. Kaj je tisto, kar verjameš in čemur dovoliš, da vpliva na tvoje mnenje, čustva, poglede, je pa potrebno dobro izbrati. Tako kot na tržnici skrbno zbereš, kaj boš dal v svoja usta.

Ker sem petična potrošniška baraba skorajda nič ne izberem, je pa res da najdem na tem “smetišču” še pa še materiala za razmišljanje, tudi o stvareh o katerih nisem še nikoli. Nasplošno zelo malo dovolim vpliva, verjetno si že opazila, da svojo bit in mizerijo od uma branim, kot da je to vse kar rabim/imam 🙂

Pandora1, koliko vpliva ti rabiš, preneseš, iščeš?

[center][i]"Woman without a Man is like a fish without a Bicycle."[/i] [sub]-Triumph[/sub][/center]

človek pravilno ocenjuje leta starosti v okolici, ko je star vsaj 40 let.

Ker sem petična potrošniška baraba skorajda nič ne izberem, je pa res da najdem na tem “smetišču” še pa še materiala za razmišljanje, tudi o stvareh o katerih nisem še nikoli. Nasplošno zelo malo dovolim vpliva, verjetno si že opazila, da svojo bit in mizerijo od uma branim, kot da je to vse kar rabim/imam 🙂

Pandora1, koliko vpliva ti rabiš, preneseš, iščeš?[/quote]

Ne vem. “uporniška” je najbolj pogosta kritika, ki jo slišim na svoj račun, in zaradi te lastnosti sem imela v življenju kar nekaj težav. Tako da si predstavljam, da verjetno ne prenesem posebej dobro vpliva, predvsem ko ni zaželjen

Vendar rasteš lahko samo tako, da soočiš svoja prepričanja z drugimi, svoje teze z drugimi, svoje argumente z drugimi. In to poskušam počet.

ČUdni so tvoji prispevki v tej temi. Hkrati dovoliš malo vpliva, vendar potem govoriš o svoji “bit in mizeriji” od uma… Ne vem, kako gre to dvoje skupaj. Če je um mizeren, potem bi mu prav prišlo več inputa. Če ga pa tako krčevito braniš (kar ni razbrati ravno iz vtisa, ki ga nate naredijo ti forumi na področju odnosov), potem le ni tako mizeren in se očitno bojiš, da boš pristala na slabšem 🙂

In če ničemur, nikomur ne dovoliš, da ti pride do živega, tudi ne vem, ali se temu lahko reče življenje… Ampak spet, samo moje mnenje 🙂

… in grizenje baje ni posebno očarljiva lastnost pri ženskah …

Hahaha…..priporočam vzdržnost drugače, bo spet Antilopa imela izliv ljubosumja 🙂 pa tako dobro vama gre zadnje 3 dni :))) Izražati se je eno, grešiti drugo….pisanje mi še kar gre, vse ostalo pa…bom raje kar tiho, da si ne zapackam mojih slavnih 5 minut :)[/quote]

Nič bat. Ona je zakopala svojo indijansko sekiro, jaz pa pospravila svoj jeziček, katerega sicer takole od zgoraj ne vidim, ampak sumim da je… dobro ni važno 🙂 Povej mi, kateri del reprodukcijskega postopka ti dela težave? Berem, berem, ampak nisem čist ziher pa zato raje vprašam :)[/quote]

Haug, Margot!

Tomahavk (indijanska sekira) sem dala v brušenje in olepšavo kolegu indijancu, ki mu pravimo “pleše z volkovi”. :))

Hm, sama te ne bi uvrstila v uporniško vrsto, prej v pohlevno 🙂 toda, to je le forum, morda bi drugače trdila, če bi te poznala izven tega okvirčka, kjer smo vsi lahko karkoli. Heh, saj sem napisala, da sem freak in da niti sama sebe ne razumem najbolje. Z vzrokom trdim, da če človek dovoli, da ti katera stvar pride preveč do živega, da to tudi ni dobro, te lahko pohabi in omrtviči, da ne moreš napredovati in rasti, kvečjemu nazaduješ – govorim zato ker se mi je nekaj takšnega zgodilo in da to tudi ni pravo življenje. In ne bi rada, da me zopet kaj takšnega doleti, ko se končno po nekaj letih uspevam sestavljati v nekaj človeškega. Mizeren um – materiala je res veliko, vendar mu nič ne diši 😛

Ah, grizenje pa očarljivost….mi ni v interesu biti na net-u očarljiva, kaj čem s tem delati ? Očarljivost furam raje za žive primere 🙂 pa še to ne za kogarkoli. “Upornica”, če sem te kdaj ugriznila, se ti opravičujem, čas zaceli tudi navidezne rane.

[center][i]"Woman without a Man is like a fish without a Bicycle."[/i] [sub]-Triumph[/sub][/center]

Vinnetou je namišljeno ime indijanskega junaka iz plemena Apačev. Njegov lik je v književni obliki ustvaril Karl May, ki ga je upodobil v istoimenski zbirki knjig. Po zbirki je bilo posneto več filmov, ki so jih snemali tudi v nekdanji Jugoslaviji. Vinnetou se sicer pojavlja tudi v drugih književnih delih Karla Maya, npr. Old Shatterhand, Old Surehand, in nastopa v zgodbah z junaki, kot so Old Dead, Old Firehand itd.

govoril sem

.
.

Pozabil si povedat, da je Karl May pisal te zgodbice iz zapora in da o Daljnem Vzhodu ni vedel prav veliko 🙂

Pozabil si povedat, da je Karl May pisal te zgodbice iz zapora in da o Daljnem Vzhodu ni vedel prav veliko :)[/quote]

Na HRT imajo Vinnetou-ja ob nedeljah v nemškem jeziku. :))))

na HRT in na nemski tv tudi, pa mi nic ne pomaga
upam da bo kmalu pri nas vec takih ki bodo pisali v zaporu (spomine)

govoril sem
.
.

Težko je razložiti, ne vem točno kako naj to pojasnim. Opažam, da me skorajda nihče ne privlači, ne pritegne, in če že pride do česa takšnega, prepoznam, da mi je npr človek zanimiv fizično, karakterno oz kot oseba pa ne, pa tako redkokdaj na koga naletim, pri kom bi prepoznala vsaj katerokoli privlačnost, potem poskušam v tem človeku najti neko globino, pa če imava kaj skupnega pa kar ni in ni. Zato mi je vse to čitanje na tem čveku tako tuje, saj nimam ravno nekih izkušenj, niti ne vem če si jih želim, toliko je v zvezah nenehnega prilagajanja in tveganj in podobnega, ne vem če imam v sebi material za takšen life. Pa hkrati si želim, da bi končno nekdo v meni videl več, ne športnico vredno greha, res mi ne paše takšno gledanje name, niti sama nase tako ne pogledam. Tako nekako je ta težava z reproduciranjem oz če je to sploh težava, prej pritisk in pričakovanje družbe, da kao mora biti vsak v vezi in če nisi že skoraj vsi vrtajo what’s wrong itd.

[center][i]"Woman without a Man is like a fish without a Bicycle."[/i] [sub]-Triumph[/sub][/center]

tole postaja pa ze krepko nadlezno
karkoli kliknem , povsod pasje dlake sr…..
.
.

Odklikaj na kak drug portal ……, a se bojiš bolh ali kaj? Saj so na voljo ovratnice in praški proti bolham in podobnim zajedalcem 🙂

[center][i]"Woman without a Man is like a fish without a Bicycle."[/i] [sub]-Triumph[/sub][/center]

ocitno jih mas res , pa se dlake ti odpadajo
.
.


Mogoče pa iščeš nekaj, kar sploh ne obstaja, ker imaš morda to le sama v sebi. Ko boš tisto našla v sebi, ne boš več iskala v drugih. Mogoče, ne vem. 🙂

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Brez bolh mi je pošteno doglčas :))) Sesalec primi v roke, pa posesaj tiste moje dlačice, lahko jih pa imaš za spomin :))))

[center][i]"Woman without a Man is like a fish without a Bicycle."[/i] [sub]-Triumph[/sub][/center]

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close