Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek Kaj vas pri moških najbolj moti?

Kaj vas pri moških najbolj moti?

Zdi se mi da se ti argumenti o enakopravnosti vedno pojavljajo samo tam, kjer so ženske depriviligirane. Lahko bi se kdo kdaj tudi vprašal zakaj moški plačujemo več v pokojninsko blagajno in dobim manj iz nje (težji pogoji za upokojitev in krajša življenjska doba), zakaj smo morali služiti vojaški rok in ga je v nekaterih državah še vedno treba in npr. še zakaj je večina miljarderjev prišla do svojega denarja z lastnim trudom, medtem ko ga je večina miljarderk podedovala od moža/očeta…?[/quote]
Zdi se mi da se argumenti o enakovrednosti pojavljajo vedno pri tistih, ki niso zadovoljni s svojim spolom in potem iščejo privilegije pri drugem, ok, to z življenjsko dobo ste po statistiki res prikrajšani, ampak bog je že vedel za kaj, namreč, veliko žensk pomaga pri vzgoji mladičev svojih otrok, medtem ko so moški že pri svojih lastnih velikokrat čisto neuporabni.
Sicer pa smo čisto preveč enakovredni na račun komplementarnosti, torej na račun tega, da v polno zvezah, zakonih, družinah zevajo nepremostljivi prepadi,in posledično zbegani otroci, ki to ostajajo še kar dolgo v odraslost…[/quote]
Nisem mislil govoriti o tem da smo moški depriviligirani ker imamo krajšo življensko dobo-tako pač je in tukaj ni kaj narediti, še manj sem mislil govoriti o bogu. Gre le za to, da če povprečen moški pokojnino uživa npr. 10 let, povprečna ženska pa npr. 20 let, se zdi pravično da moški v pokojninsko blagajno plača pol manj-ker bo iz nje pol manj dobil-in ne več kot sedaj. To bi bilo mogoče urediti z zakonom.


Zdi se mi da se argumenti o enakovrednosti pojavljajo vedno pri tistih, ki niso zadovoljni s svojim spolom in potem iščejo privilegije pri drugem, ok, to z življenjsko dobo ste po statistiki res prikrajšani, ampak bog je že vedel za kaj, namreč, veliko žensk pomaga pri vzgoji mladičev svojih otrok, medtem ko so moški že pri svojih lastnih velikokrat čisto neuporabni.
Sicer pa smo čisto preveč enakovredni na račun komplementarnosti, torej na račun tega, da v polno zvezah, zakonih, družinah zevajo nepremostljivi prepadi,in posledično zbegani otroci, ki to ostajajo še kar dolgo v odraslost…[/quote]
Nisem mislil govoriti o tem da smo moški depriviligirani ker imamo krajšo življensko dobo-tako pač je in tukaj ni kaj narediti, še manj sem mislil govoriti o bogu. Gre le za to, da če povprečen moški pokojnino uživa npr. 10 let, povprečna ženska pa npr. 20 let, se zdi pravično da moški v pokojninsko blagajno plača pol manj-ker bo iz nje pol manj dobil-in ne več kot sedaj. To bi bilo mogoče urediti z zakonom.[/quote]Ja hm, spet en tehničen človek, ki ne ve, da imajo pač ženske še en poklic, in to da so matere. Zakaj so pa ženske slabše plačane za isto delo (v gospodarstvu) in tudi težje zaposljive? In če mene vprašaš, prav je tako, ker je iluzorno pričakovati, da bo ženska isto napravila kot moški, potem pa doma imela še en šiht. Samo kaj, vse se nekak strpa skupaj, saj bo že… potem so pa ženske preobremenjene, moški zraven pa še bolj nemočni…

[i][code]"Nekoč bo lepo, ko blazni bomo ob ognjih čepeli in bomo odprte rane imeli- takrat bo lepo..."[/i][/code] [sup]france balantič [/sup]

Moški imamo ravno tako še en poklic da smo očetje =), poleg tega niso vse ženske matere. To ni izgovor za to da greste prej v pokoj in plačujete manj za pokojnine-takrat pri približno 60 letih so otroci tako ali tako že samostojni. Nimam pa nič proti otroškim dodatkom in porodniški dopustom – to naj vam bo – ker ste matere.
Od kod ti podatek, da so ženske za isto delo manj plačane? Kolikor vem je res le to da so v povprečju manj plačane. To je mogoče razložiti s tem, da so moški pripravljeni več narediti za boljšo plačo-npr. delati težka fizična dela v slabših pogojih, delati nadure, iti delat v tujino ali bolj oddaljen kraj ipd.

Ti se hecaš!!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Nikakor ne bi mogli razumeti prihodnosti, če se ne bi zavedali preteklosti. (G.A. Livraga) ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Ti se hecaš!![/quote]

Poskuša se, ne ji zamerit, prvi korak iso vedno najtežji. Nekateri menda nikoli ne sprehodijo, da bi odrasli v humoriste. 😀

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Ti se hecaš!![/quote]

Poskuša se, ne ji zamerit, prvi korak iso vedno najtežji. Nekateri menda nikoli ne sprehodijo, da bi odrasli v humoriste. :D[/quote]
Japkica, hvala da tako amuziraš matjažka, za njim je en težek dan, pred njim pa spet samotna noč, še dobro, da se lahko obrne nate.
Sicer se pa nisem hecala, to ne velja za vse službe, to pravzaprav sploh ne velja, ker so ženske na določenih kritičnih delovnih mestih tako redke, da nima smisla delati takih zaključkov, oziroma s tem, ko so izjeme, potrjujejo to pravilo.

[i][code]"Nekoč bo lepo, ko blazni bomo ob ognjih čepeli in bomo odprte rane imeli- takrat bo lepo..."[/i][/code] [sup]france balantič [/sup]

No saj to gre eno z drugim, zakaj so moški pripravljeni delati več in v slabših pogojih, menda ne zato, ker ste bolj pridni in boljši od žensk, ampak, ker preprosto nismo enaki.
Zato se vas raje zaposluje v gospodarstvu, zato ste čisto drugačni delavci kot ženske, pa čeprav gre za isto izobrazbo in na papirju za isto delovno mesto. V JU je praviloma drugače, pa še tam so na vodilnih položajih moški, le zakaj?
Da ne bo pomote, obstajajo dela ki jih ženske bolje opravljamo, vi jih sploh ne zmorete, na primer rojevanje otrok in dojenje, ok nekateri so tu na forumu pisali, kot da še to znajo…?
saj smo vendar komplementarni, en pa enakovredni, no v bistvu nismo pa nič od tega, ker se nekam silimo in dokazujemo vsi po vrsti preko svojih kompetenc… saj zato pa je tako…
Nezadovoljni_s_svojm_spolom.press. V tem življenju ste pač pečeni.

[i][code]"Nekoč bo lepo, ko blazni bomo ob ognjih čepeli in bomo odprte rane imeli- takrat bo lepo..."[/i][/code] [sup]france balantič [/sup]

Katenjka, če misliš da so moški bolj primerni za dela v gospodarstvu, je to isto kot bi rekla “prav je da imajo moški v povprečju višje plače”. Jasno je da bo bolj primeren (lahko rečeš tudi priden, pohlepen, materialističen, sposoben…to je čisto vseeno) delavec zasedel dobro plačano delovno mesto. Tole tvoje “vprašanje” ni ravno kazalo na tako prepričanje

Nisi pa izpostavila kakega razloga zakaj naj bi bilo prav da se ženske prej upokojijo razen to da so tako zelo uboge, ker morajo doma pomivati za svojim moškim in skrbeti za otroke…ali se to res sliši kot pameten argument???
Drugače pa ne, nimam kake posebne želje da bi postal ženska, ladyboy ali kaj podobnega =)


Saj, ja.

Ne? Pa mislim ravno to.
Glej, če bi bilo tako, da bi živeli v funkcionalnih družinah, moški, ženska in otroci, je itak vseeno, koliko kdo zasluži, ali ne, saj je denar skupen. Mislim, da se tako tudi obravnava, če partnerska zveza razpade, se deli (to kar je bilo pridobljeno v času zveze!) na pol, ne na delež po dohodkih. Če pa ne živita skupaj, torej, če vsak zase solira, potem pa je ženska, v kolikor želi imeti otroka, prikrajšana na pram moškemu, če tudi on želi imeti otroka,ker je praviloma skrb za otroka bolj na njej, vsaj v zgodnjem otroštvu, (ne mislim samo materialno (moški lahko prispeva celo veliko več, in taki tudi so)), pač pa sicer, ženska recimo ne more delati cele dneve, ne more se toliko dodatno izobraževati, menjavati delovnih mest, in posledično težje napreduje, in tega se delodajalec zaveda, saj je kapitalist, ne pa dobrodelna ustanova– moškemu je to vse lažje dostopno, in to je tudi čisto ok, če le ženska ve, kaj želi– in isto moški. A ne?
Jaz kot ženska se teg azavedam, torej svojih pomanjkljivosti, oz. pomanjkljivosti mojega spola, s tem živim že svojih 20 in še nekaj ccc let in mije prav kul… noja v bistvu ne bi bilo slabo če bi spoznala koga, ki bi bil tako neumen, da bi imel z mano enkrat otroka… ccc…to je pa tudi vse.
Jaz ne jokam tukaj, kakšna nesreča mije biti ženska, čeprav, ja itak da je to tudi nesreča, med drugim, menda…?
Ti si začel to izpostaljati,kako smo me privilegirane, pa ne vem, če smo… namreč, oboji smo lahko,če se le tega znamo zavedati, n’est-ce pas?
Poslušaj, to je noro, se prepirati, komu je boljše. ccc


NE… torej saj ne vem,če je to res prav, da se ženske prej upokojujejo, ne vem, se še ne ukvarjam s tem, mogoče je to povezano s tem, da pač je ženska mogoče pri 50-55 bolj zgarana, potem pa to isto stanje še kar dolgo ohranja tudi v pozno starost, je sposobna še skrbeti za majhne otroke, vnuke… če primerjam po svojih babicah, ki sta obe skrbeli tudi za dedka… obratno verjetno ne bi bilo, moški kot da mu malo kasneje, ampak takrat bolj dokončno vse “pade dol”.
Upam, no, ker tu imaš menda samo to priliko…

[i][code]"Nekoč bo lepo, ko blazni bomo ob ognjih čepeli in bomo odprte rane imeli- takrat bo lepo..."[/i][/code] [sup]france balantič [/sup]


[/quote]Aja mogoče nisem dobro pojasnila, to vprašanje je odgovor na to, da ker imate moški več možnosti biti boljši delavec, imate večjo plačo in pokojnino, so ženskam dovolili, pa se pač prej upokojujemo… in je fair… samo to je napol šala spet –ali pa pravzaprav ne.
Pa kaj ni bilo še samo nekaj generacij nazaj prav malo žensk, ki so zares hodile v službo in dobivale pokojnine, zdaj pa hočete to enakost na nož?? Zakaj neki? Kaj smo vam naredile? Kaj ste nam dopustili, da smo vam naredile?

[i][code]"Nekoč bo lepo, ko blazni bomo ob ognjih čepeli in bomo odprte rane imeli- takrat bo lepo..."[/i][/code] [sup]france balantič [/sup]

Z veseljem katenjka… upam, da tudi tebe vsaj malo. 🙂

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Nikakor ne bi mogli razumeti prihodnosti, če se ne bi zavedali preteklosti. (G.A. Livraga) ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Saj pa ženske hočete biti enakopravne….In bodite na vseh področjih, ne le na tistih, ki vam ustrezajo.
No…saj v resnici ne morete biti enakopravne, če pa ne morete opravljati vseh del, kot moški…Torej hočete le večje plače, moškega težjega dela, pa ne….


Saj pa ženske hočete biti enakopravne….In bodite na vseh področjih, ne le na tistih, ki vam ustrezajo.
No…saj v resnici ne morete biti enakopravne, če pa ne morete opravljati vseh del, kot moški…Torej hočete le večje plače, moškega težjega dela, pa ne….[/quote]

Malo manj teorije in vež življenja… pa ne bo nihče na nikogar jezen. Nikoli ne bomo enaki.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Nikakor ne bi mogli razumeti prihodnosti, če se ne bi zavedali preteklosti. (G.A. Livraga) ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Saj pa ženske hočete biti enakopravne….In bodite na vseh področjih, ne le na tistih, ki vam ustrezajo.
No…saj v resnici ne morete biti enakopravne, če pa ne morete opravljati vseh del, kot moški…Torej hočete le večje plače, moškega težjega dela, pa ne….[/quote]

Malo manj teorije in vež življenja… pa ne bo nihče na nikogar jezen. Nikoli ne bomo enaki.[/quote]
Seveda ne bomo, ker že v osnovi nismo.
Le mislimo, da bomo lažje živeli skupaj, če bomo enaki in ne bo razlik, ker ne bo potem razlogov za občutke manjvrednosti in krivice.

Malo manj teorije in vež življenja… pa ne bo nihče na nikogar jezen. Nikoli ne bomo enaki.[/quote]
Seveda ne bomo, ker že v osnovi nismo.
Le mislimo, da bomo lažje živeli skupaj, če bomo enaki in ne bo razlik, ker ne bo potem razlogov za občutke manjvrednosti in krivice.[/quote]

Bolj bi morali gledati, kaj lahko naredimo za nekoga drugega, brez da bi pričakovali povračilo.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Nikakor ne bi mogli razumeti prihodnosti, če se ne bi zavedali preteklosti. (G.A. Livraga) ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Saj vem da se to lepo sliši in med partnerjema ali med prijatelji lahko tudi do neke mere funkcionira. Pričakovati pa da bodo ljudje iz čistega altruizma garali za popolne neznance ali za dobro naše države/vlade je pa malo nerealistično. Če misliš da ne, mi lahko prideš kdaj posesat hišo =)


Saj vem da se to lepo sliši in med partnerjema ali med prijatelji lahko tudi do neke mere funkcionira. Pričakovati pa da bodo ljudje iz čistega altruizma garali za popolne neznance ali za dobro naše države/vlade je pa malo nerealistično. Če misliš da ne, mi lahko prideš kdaj posesat hišo =)[/quote]

Ti posodim čistilko. 🙂

ps; nisem imela v msilih kar vse generalno.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Nikakor ne bi mogli razumeti prihodnosti, če se ne bi zavedali preteklosti. (G.A. Livraga) ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Seveda ne bomo, ker že v osnovi nismo.
Le mislimo, da bomo lažje živeli skupaj, če bomo enaki in ne bo razlik, ker ne bo potem razlogov za občutke manjvrednosti in krivice.[/quote]

Bolj bi morali gledati, kaj lahko naredimo za nekoga drugega, brez da bi pričakovali povračilo.[/quote]Bolj bi morali gledati eden na drugega in vedeti, da smo različni in to spoštovati, ne pa se “siliti” z enakostjo.
Vsak imamo svojo vlogo in tega ne bi smeli spregledati.

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

No jaz nisem nikjer napisala, da hočem neko enakost… mi je prav žal, na tisti spisek pravkar dodajam še,
-da moški mislijo, da me hočemo da smo enaki. Zelo moteče, vir neskončnih neposporazumov…

[i][code]"Nekoč bo lepo, ko blazni bomo ob ognjih čepeli in bomo odprte rane imeli- takrat bo lepo..."[/i][/code] [sup]france balantič [/sup]

Smo opazili, kdor je zmogel, želel videt… 😉

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

Smo opazili, kdor je zmogel, želel videt… ;)[/quote]Fajn torej, ti potem nimaš tiste moteče lastnosti… veš nekateri ne zmorejo ,ker mislijo, da bodo s kakšnimi “terapevtskimi” pojasnjevanji in ukvarjanjem potem “pomagali” ženskam. Pecanje, ki ne vžge pri vsaki, no saj veš 🙂 🙂

[i][code]"Nekoč bo lepo, ko blazni bomo ob ognjih čepeli in bomo odprte rane imeli- takrat bo lepo..."[/i][/code] [sup]france balantič [/sup]

Smo opazili, kdor je zmogel, želel videt… ;)[/quote]Fajn torej, ti potem nimaš tiste moteče lastnosti… veš nekateri ne zmorejo ,ker mislijo, da bodo s kakšnimi “terapevtskimi” pojasnjevanji in ukvarjanjem potem “pomagali” ženskam. Pecanje, ki ne vžge pri vsaki, no saj veš 🙂 :)[/quote]Super, no vsaj eno na spisku lahko odkljukam…. 🙂 🙂

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

Ta seznam bi še dopolnila z nekaj “cvetkami”:
– kadijo
– tepejo svojo partnerko in otroke
– probleme rešujejo z alkoholom
– so obsedeni s športnimi stavami ipd igrami na srečo
– hobije postavijo pred službo in družino
– partnerko nadlegujejo ko spi
– si ne dajo dopovedati, da ko je konec je konec
– preveč poslušajo svojo mamo ali pa so z njo povsem skregani
– so nepismeni
– evforični za prazen nič
– se pretvarjajo, da so samski
– preračunljivi
– psihično škodljivi
– enostransko gledajo na nekaj
– vzamejo žensko kot samoumevno, ki bo trajno stregla spredaj in zadaj
– lahko naredijo otroka
– imajo otroke z več različnimi ženskami
– ne spoštujejo žensk
– mislijo, da so močnejši od žensk
– so slabiči
– silijo žensko v hormonsko zaščito
– so kekci
– preživotarijo preveč časa na spletu
– zaigrajo iskrenost in nedolžnost
– diktatorski
– plešavost
– obsedenost z velikostjo “organa”
– so ves čas isti
– ubijajo iz ljubosumja
– niso privlačni in se za to ne trudijo
– niso romantični
– so okrutni
– nezreli
– ….

[center][i]"Woman without a Man is like a fish without a Bicycle."[/i] [sub]-Triumph[/sub][/center]

Ženske nam znižujete ceno in s tem plačilo. To je problem. Odkar ženske delajo, delata dva za isti denar. predvsem to je končni učinek. Zato ženske smejo delat take posle, ki nam ne znižujejo ceno. Tega sicer ni malo. Učiteljice, medicinske sestre, tajnice. Pilotirat letala pa res ni treba. Se to zdi vredu?

Še en tip, ki se boji, da bi bile ženske boljše od njega.
Ja, po tvoje ženska tajnica, moški direktor, ona medicinska sestra on zdravnik.. zanimivo pri vsem tem pa je to, da ima sedanja generacija žensk v povprečju višjo izobrazbo kot moški. Smela pa bi po tvojem opravljat samo nižja dela (torej biti medicnska sestra moškemu zdravniku).
Kaj boš zame rekel, ker sem univ. dipl. gozdarka, jadralna padalka pa sanjam tudi o pilotiranju kakega pilatusa recimo. Moj fant se niti malo ne pritožuje, nima nobenih frustracij pa čeprav ima nižjo izobrazbo kot jaz, nikoli ne trosi taki neumnosti kot jih spodaj pišeš. Je samozavesten moški in ga ne moti, če je ženska bolj izobražena, bolje plačana. Ve, da ima dosti kakovosti, da je dober človek in ve, da ga obožujem kot človeka ne pa kot vir financ.

Ženske nam znižujete ceno in s tem plačilo. To je problem. Odkar ženske delajo, delata dva za isti denar. predvsem to je končni učinek. Zato ženske smejo delat take posle, ki nam ne znižujejo ceno. Tega sicer ni malo. Učiteljice, medicinske sestre, tajnice. Pilotirat letala pa res ni treba. Se to zdi vredu?[/quote]

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close