kaj si vi mislite o takšni osebi
Da na hitro opišem problem.
Kakšno mnenje imate o takšni osebi. In kako bi vi postopali. Kdo ima po vašem mnenju prav.
Vemo, da je v Sloveniji marsikaj možno in da eni izigravajo sistem.
Oseba si v svojem življenju ni ustvarila nič. Ves denar od plač je zapravila za nepomembne stvari, zato je določenim ljudem ostala dolžna denar. Ker je v Sloveniji marsikaj možno, je izkoristila priložnost in se podala v osebni stečaj. (Republika Slovenija to omogoča.) In zaradi tega mu je sodišče odprodalo določene stvari.
Ker omenjena oseba ni imela kje živeti, so se z svojci zmenili, da prevzame v oskrbo svojega starša in se preseli domov. (s tem ni nič narobe in mislim, da je to bilo dobro dejanje) Vendar so si vse stroške, ki so nastali delili vsi dediči. Ker je družina večja so se s tem vsi strinjali.
Ker je kmalu zatem ,nekaj mesece po vselitvi starš umrl, mu pripada delež. Ampak, ker je v osebnem stečaju, gre njegov delež na dražbo in se bo prodal.
Tukaj pa nastopi drugi problem. Ker je ta oseba živela v hiši, se sedaj ne želi izseliti. Ta oseba si je prisvojila hišo in se ima za žrtev in onemogoča uporabo ostalim dedičem in grozi, da ga lahko samo sodno izženejo iz hiše. S tem je družino skregal in določene zmanipuliral.
Naj na hitro ponovim. Oseba si v življenju ni ustvarila nič. Ostal je dolžan ogromno denarja. Mogoče je dolžan tudi komu od vas. Sedaj gre v prodajo še hiša od staršev zaradi njegovega osebnega stečaja. Ampak, po njegovih besedah je žrtev on, ostali so pa “mahjeni” na denar.
zanima me samo vaše mnenje in kaj bi storili na njihovem mestu. Ker je v Sloveniji vse možno, kakšne hitre rešitve ni za pričakovat. Komentiranja pa z moje strani ne bo.
Hvala
Totalno zavožen tip , vzgojen permisivno.Ni mu več pomoči, ker starega bika , ki sta ga starša zafušala, ne moreš več spraviti v prave tirnice.Čas, ko bi ga bilo treba z lopato vreči skozi zaprto okno, ga nagnati v službo in ga spraviti v red – je minil.Tip je totalno nesposoben.Mogoče bi moral imeti skrbnika.
Zgodba je lahko prirejena ali izmišljena, zato za realno oceno in mnenje manjka mnenje te osebe, o kateri piše avtor in noče komentirati v nadaljevanju. Se lahko zgodi, da te lahko prepozna in te toži za žalitve in obrekovanje? Jaz bi na vašem mestu zelo pazila, kaj napišete osebno iz vašega življenja. Vse ostane na internetu in se ne briše.
Življenje je nekomu dano z zlato žlico, nekomu ne, nekdo pa komaj čaka na javno maščevanje, kot se je zgodilo pri gasilcu Zajcu.
Upam da se bo zgodba, če je resnična, srečno in dobro zaključila.
katastrofa475, 11.09.2025 ob 18:49
V prodajo lahko gre samo in edino njen dedni delež nepremičnine.
torej lahko ta del kupi tretja oseba in nastanejo dodatne težave težave.
Imajo ostali predkupno pravico.
So pa butasti kot kante, da so to golazen goljufivo dali na grbo staršem, z idejo da bo skrbela za njih, medtem ko še zase ne zmore. Bokvej kaj je počela ta golazen s starši, kaj vse pokradlo. Fuknjena familja. Sedaj se bodo pa drkali z njim da ga izselijo. Bebci. Verjetno ga sploh ne bodo izselili. Bodo odkupili delež in on bo lepo tam. Ker bebci nimajo jajc. Razvajen smrkavc bo tako kot vedno v življenju dobil kar bo hotel. Ker mu vsi okoli njega to omogočajo. Radi špilajo žrtve. V resnici so ene tesla pezdetska brezjajčna.
Forum je zaprt za komentiranje.