kaj naredi makeup
Bolj ziher je varovalka, če slučajno ne prižge luči v drugi sobi. Budilko pa ob mraku, da hitro v temi skoči v kopalnico, da se POUDARI. Ok, malo heca, ne preveč resno vzet.
Nič ni slabega v tem, če se ženska z make-upom počuti boljše. Slabo pa postane, če se brez make-upa počuti slabo, neprivlačno in nesamozavestno. To je point vsega. Sama si rekla, da se ženska z make-upom počutio bolj samozavestno. Pomeni, da se takšno kot je brez make-upa, ne sprejema, ampak želi bit drugačna, bolj P O U D A R J E N A, po tvoje. 🙂
Ni treba bit razcapan, še vedno si lahko urejen brez make-upa. Sploh ne vem kakšne veze ima make-up z ostlaimi oblačili in higieno. Človek je lahko urejen in čist in hkrati nosi make-up. Lahko je pa urejeno oblečen in higiensko urejen tudi brez make-upa.[/quote]
No, seveda. In lahko si čisto spodobno urejen v navadnih kavbojkah in beli bombažni majici, pa vseeno verjetno kdaj oblečeš tudi kakšno malo lepšo majico ali bognedaj srajco. Tukaj ceframo nekaj, kar je večini nekaj samoumevnega.
Delim katenjkino in ferbčino stališče do ličenja 🙂 Nastrojenost moškega dela foruma proti njim mi je pretiravanje. Seveda, vedno ob športu in ličenju je potrebno naprej vreči staranje in nosečnost… Mimogrede, 28 let zame ni tako krutih, da bi jih dajal pod kategorijo starost 🙂 (pa sem malo mlajša). Naj mi nekdo odgovori:
Torej se ženski, ki se liči 10 % časa, 90 % pa ne, v tistem 10 % času zmanjša samozavest, je bolj plehka in ima nižji IQ? Sploh zna v tistem 10 % času kuhat?
Čemu bi športala, če bo tako ali tako enkrat noseča? (ob dejstvu, da se nekaterim uspe vrniti na staro težo, drugim ne)
Čemu bi se uredila in ličila, če se bo enkrat postarala?
Čemu bi sploh živeli, če bomo umrli?
Za moj okus je tista na začetku te debate preveč naličena in jo zadeva naredi ceneno. Danes vidiš na cesti premnogo takšnih punc pa sploh niso napačne samo vsa tista šminka pove ravno nekaj drugega o njih kot si one želijo.
Tako da punce zdi se mi da za taprave moške se ne rabite preveč farbat za one druge pa kakor hočete…. 😉
Katera vam je bolj všeč (na eni ima močnejša ličila):
http://www.rtvslo.si/tlp/galerija.php?op=show&id=10153
http://ptuj.zares.si/2009/10/12/zaresov-vecer-z-nataso-tic-ralijan/natasa1/
Ja mene je tudi presenetilo mnenje moških na tem forumu. Kako so negativni. Jaz mislim da moški, ki ne marajo naličenih žensk imajo zelo nizko samozavest ker sami v sebi čutijo da nimajo šanse pri taki ženski.
On_ ne strinjam se s tvojim mnenjem, da ženske ki se ličimo kao privlačimo moške ki te hočejo samo podreti. To ni res, ravno obratno je, ženska ki je urejena in naličena privlači večinoma enake moške, ki so tudi urejeni in samozavestni in jih ni sram in strah pokazati, če imajo nek svoj stil oblačenja.
Na ulici pa ravno taki moški buljijo, ki kao imajo radi preproste, naravne ženske z mazoli pa sledi od kopriv na riti:) da bi jim oči skoraj ven padle.
Čudno logiko imaš. Kao, če ni eno, je zagotovo njeno čisto nasprotje. Če se Ž počuti bolje naličena, ŠE NE POMENI, da se nenaličena počuti slabše. Pridevnik boljše je stopnjevan pridevnika “dober”, ne pa pridevnika “slab”.
Ima. Ker makeup nanašaš samo na čisto (očičeno) kožo. In ne moreš nositi makeupa, ostalo pa je zanemarjeno. Torej lahko si urejen in brez makupa, ne moreš pa bit neurejen z makeupom. Nisi odgovoril, kako je z urejenostjo pri moških in ali se ne počutiš boljše, če si odišavljen, čist in v všečnih cotah. Kako sploh lahko primerjaš makeup pri ženskah, medtem, ko je jasno, da se moški ne ličite z enakimi zadevami (nimate senčil in ruža, nekateri pa si oblikujejo in barvajo obrvi)?! Primerjaj primerljive stvari.
@Princess28: opa, hvala za tako obrazložitev in slikice. Na prvi si mi še najbolj všeč. Res imaš velike očke. Se mi zdi, da si si pod učki namazala srebrno/belo senčilo? Verjetno, da jih še bolj odpreš.
Kako poskrbiš, da se ti senčilo in eye-liner ne razmaže, ko se začneš potit oz. koža mastit? Kot se tako rado naredi po nekaj urah nošenja makeupa. Sama ne uporabljam eye-linerja (mi je prevelik stres nanašanje, hehe), vidim pa pri nekaterih, da si naredijo črtico, ki se jim potem “razmaže” v debelejšo črto. Seveda, če nosijo na spodnji strani učk.
Za moj okus je tista na začetku te debate preveč naličena in jo zadeva naredi ceneno. Danes vidiš na cesti premnogo takšnih punc pa sploh niso napačne samo vsa tista šminka pove ravno nekaj drugega o njih kot si one želijo.
Tako da punce zdi se mi da za taprave moške se ne rabite preveč farbat za one druge pa kakor hočete…. ;)[/quote]
Saj to je tisto, da slabo naličena ženska lahko zgleda še slabše, kot v resnici misli, da je.
Čeprav v resnici ni grda, lahko s slabo šminko to postane.
Jaz ne. Ne uporabljam nobene kozmetike, vodic…Samo naravno vlažilno kremo, ker imam suho kožo.
Seveda se redno tuširam in to je vse.
Saj sem predvideval, da to delate zaradi sebe, ne pa, ker vas služba sili v to.
A vse je to le neko vsiljeno prepričanje, s strani proizvajalcev kozmetike, da je naličena ženska lepša.
Ne vem, kako se je človek včasih paril in se imel rad, ko še kozmetike ni bilo…..
Ne gre se za lepoto, ampak za izpolnjevanje tega prepričanja. Smo sužnji tega programa in zato lepoto in s tem samozavest, pogojujemo z ličenjem. Kot, da ženska ne bi mogla biti samozavestna, če je naravna. V resnici je zaradi tega pogojevanja, samo še več pogojev za samozavest. Kar pomeni, da ličenje zmanjšuje možnost, da bi ženska lahko bila samozavestna.
Umivanje je nekaj naravnega. Ličenje pa je vsiljeno zaradi interesa kapitala.
Ni kaj ‘krivokljun’. Ja zadnji dve sliki sem naredila danes, in se vidi da sem malo utrujena na njih, bilo je vroče danes. Pa še eno napako jaz včasih naredim, kot se tudi vidi na teh 2 slikah. Ličila sem se zjutraj pri umetni luči v kopalnici. Zelo dobro je da se ličimo za čez dan pri dnevni svetlobi, (ob oknu recimo), ker sem si danes kot si lahko opazila nanesla malce preveč rouga na lica, samo pri kopalniški luči se to ne vidi. Če se gre na kako zabavo, večerjo, club, bar, tam je običajno temnejša svetloba in taka svetloba lahko prenese močnejše ličenje in tudi kake napakice se ne vidijo. Dnevna svetloba je neusmiljena.
Jaz si pod oči vedno nanesem malo svetlega korektorja da mi odpre oči še bolj. Ja eye-liner je res tricky, še meni se kdaj roka zatrese sploh pri tekočem eye-linerju, sama rada uporabljam take v svinčniku ker se lažje nanašajo. Drugače edina stvar ki res pomaga da se ti eye-liner ali maskara ne maže na zgornji veki je da kupiš vodoodporno maskaro ali eye-liner. Potem rabiš za odstranjevanje poseben oljček za vodoodporne stvari. Samo to je edino kar res deluje, da je vodoodporno. Zoprno je če je vlaga tudi zunaj ali vročina kot si sama rekla, se ti bo 100% kaj razmazalo če ni vodoodporno. Meni osebno so proizvodi od Diorja zelo obstojni, sploh ta vodoodporni, samo tudi cenejše znamke primejo dobro.
Obstaja še en trik za senčila da se ti ne nabirajo v gubice, samo kot opažam to tudi drži samo kake 2 urice. Preden naneseš senčilo na veko, naneseš na veko malo pudra v prahu. Sicer pa tudi obstajajo bolj obstojne senčke, jih sama še nisem poiskusila, jih imam pa v planu, ker je grdo ko se ti čez čas, senčilo nabere v gubice.
Ja Alexis meni je tudi prva slikica od Nataše Tič Ralijan bolj všeč, full mi je všeč njena rdeča šminka in dolgi lasje.
Na drugi sliki izgleda čisto deško, nekako nima nič ženstvenega na drugi sliki. Na drugi sliki bi si lahko lase pobarvala, ker jo res postarajo, pa je drugače lepa ženska z lepim obrazom.
To itak če pogledamo so se egipčani precej ličili, sploh moški so imeli eye-liner črto, pa pobrite lase in tudi druge civilizacije od Majev do Aztekov so se ličili in moški in ženske…
Kaj pa ima naličenost veze s privlačnostjo ženske?
Katera je privlačna, je privlačne z ali brez make-upa. 😉
Saj nič ni narobe z urejenosti, meni se zdi samo malo absurdno, da se recimo 14 letne punce ličijo in imajo komplekse, da niso dovolj lepe in da zakrijejo vsak mozolček, s čimer se časovno prekomerno ubadajo.
Čudno logiko imaš. Kao, če ni eno, je zagotovo njeno čisto nasprotje. Če se Ž počuti bolje naličena, ŠE NE POMENI, da se nenaličena počuti slabše. Pridevnik boljše je stopnjevan pridevnika “dober”, ne pa pridevnika “slab”.
[/quote]
Hmm. Hehe. To je res zabavno. Praviš, da se ženska z make-upom počuti BOLJ samozavestno. A ni logično, da se ta ista ženska brez make-upa, počuti MANJ samozavestno? Ker, če ti to ni logično, potem je tvoja logika paradoksalna.
Se pa strinjam, da ne velja za vse ženske, da se počutijo z make-upom bolj samozavestne. Nekatere so enako samozavestne naličene ali pa nenaličene. Ampak tiste, pri katerih pa make-up vpliva na samozavest pozitivno, pa se ja logično brez njega, počutijo manj samozavestne, se pravi se nekako ne sprejemajo, takšne kot so.
Ne, dišavim se nikoli ne, tud po britju ne. Se stuširam, umijem si zobe in pod pazduho se namažem z anti-transpirantom, to je pa vse od kozmetike. Tud nobene kreme ne uporabljam. In ženske se ne pritožujejo.
Tud sam pa na ženski želim vonjat, okusit čim manj ali če gre, nič kemije, vsaj na “občutljivih” mestih ne, kar je pa itak praktično po celem njenem telesu. 🙂 🙂
To, da primerjate in dajete slike dveh žensk, ene naličene in ene nenaličene je brezvezna primerjava. Ker moja ženska je itak samo ena in mi je najlepša točno takšna kot je, naravna, brez ličil. Če bi dala ličila na sebe, bi postala druga oseba. To sicer ne pomeni, da mi ne bi bila všeč, ampak zakaj bi bila nekdo drug, če mi je všeč točno takšna kot je, to je brez maske…
Se pravi, moški nismo nastrojeni proti ženskam, kot ene narobe razumete tukaj. Želimo vam povedat, da ste lepe točno takšne, kot vas je ustvarila narava in moški, kateri vas bo izbral, vas naj izbere naravno, ne vašo masko. Tudi same se boste tako počutile bolje, bolj gotove vase.
Nekdo je napisal, da se moški tukaj bojimo naličenih žensk, češ da je to samo za samozavestne moške. Ampak, govorimo pa ravno o tem, da ženska, ki se liči, se zelo verjetno takšna kot je, ne sprejema, torej takšna oseba ne more bit samozavestna, ampak prej obratno. In nesamozavestne ženske privlačijo tudi točno takšne moške, nesamozavestne. Saj ličilo samo po sebi nič ne pove, kakšna je ženska. Njena prava narava in osebnost se slej ko prej pokaže pri druženju, pogovoru, obnašanju. Tam pa nobena maskara ne pomaga. Samozavestni moški vidijo pod vsako masko. Nesamozavestnim je pa itak pomemben samo videz in se jih lahko kar dolgo farba tud s skrivanjem osebnostnih lastnosti, ker so preveč obremenjeni s sabo, da bi opazili svojo žensko, takšno kot je v resnici.
Koliko dela…:)
Princeska…..Misliš, da brez šminke pa nisi dovolj lepa ?
Včasih je ličenje pa okraševanje bilo merilo za nek status, položaj ali za razlikovanje med plemeni….In to mišljenje se je še dandanes ohranilo, saj se na podlagi urejenosti sklepa po tem v kateri družbeni sloj spada neka oseba.
Očitno se imate naličene ženske za nekaj več, če menite, da si preprosti moški, ki nismo pristaši ličenja, ne zaslužimo ali pa ne moremo dobiti ženske, ki se šminka.
Se strinjam. Le zakaj bi šel na hiši popravljat fasado, če sem z njo zadovoljen…..Razen, če je že stara, pa luknjasta..Potem bom šel malo poflikat…:)
Dandanes je vedno več psihičnih težav zaradi nizke samozavesti, a hkrati se večina žensk šminka, ker verjamejo, da lahko s tem postanejo bolj samozavestne.
Zanimivo, eni debatiramo, medtem, ko se drugi kregajo. 🙂 Ali zaradi make-upa različno vidimo? 🙂 No, lepo se mej zunaj, kdorkoli že boš pod tisto masko. 😉
Ti si pa tud ena trdonja!
Možno. Vendar si prvič napisal, da se takšna Ž počuti manjvredno in nesprejeto, kar ni (nujno) res! Nenaličena Ž se počuti “navadno”, normalno, okej, naličena pa bolj samozavestna. Torej, let’s do it again: dober – boljši, ne pa slabo – boljši.
samozavest pa si bildamo na različne načine, trenutno sem čist preveč utrujena za te vaše mačistične filozofije, tako da Lahko Noč.
Preutrujena si, zato ne vidiš dovolj jasno. Pridi nazaj, ko boš spočita. 🙂 Ne razumem, kaj sploh želiš povedat z “dober-boljši, ne pa slabo-boljši”.
Še enkrat, za utrujene, na drugačen način. Ženska, ki mora dat nase masko, da se počuti samozavestno, jo da nase zato, ker je brez nje nesamozavestna. Najprej skušaj to razumet, to je namreč tvoja lastna trditev, s katero se strinjam. Ampak svoje lastne trditve ne razumeš, ne sprejemaš, kar je nenavadno.
Ampak s tem se samozavest NE bilda, nikakor ne. To je tako kot, da bi želel tip dobit mišice in namesto, da bi šel v fitnes in spremenil prehrano, bi si pod rokave navil neke cunje, da bi bile njegove roke videt močnejše. Ti bi temu rekla, da je samo poudaril svoje atribute. V resnici bi bil pa brez teh cunj še vedno enak, ko bi jih dal dol. To ni bildanje samozavesti, ampak samo skrivanje samega sebe. Ne sprejemanje.
Samozavest pa se bilda ravno tako, da začnemo sprejemati sebe, takšnega kot smo, brez skrivanja obraza za ličili, pudrom, novimi barvami las vsak teden in brez skrivanja svojih čustev, občutkov, brez skrivanja strahu in tako naprej. Pravzaprav je občutek tak, kot da hodiš po svetu povsem gol in se ničesar ne sramuješ pred nikomer, ne svojega telesa in niti nobene svoje osebnostne lastnosti, ne glede na to, kaj si drugi mislijo in kaj o tem govorijo.
Seveda pa ženska, ki se liči, še ne pomeni, da se ne sprejema. To sem rekel in to je tudi resnica. To najbolje ve sama. Če se pod ličili počuti drugačno, bolj samozavestno, je velika verjetnost, da se ne sprejema popolnoma. Če pa se zaveda, da je tudi brez ličil lepa in zapeljiva in se tako tudi počuti, potem se sprejema, vsaj fizično oziroma vsaj kar se tiče obraza.
Podobno je z moškimi, ki skrivajo svojo plešo z lasuljami, vsadki las, barvanjem kože ali bog ne daj, da si plešo “skrijejo” s tistimi dolgimi štirimi lasmi, ki jih potegnejo iz druge strani čez celo glavo.
Forum je zaprt za komentiranje.