Kaj/kdo je srednji razred?
Aja dobro pol pa itak bv če si JU 😛 tam ni zakonov na prostem trgu 😀
Tvoja plača v JU je vredna verjetno minimalca realno gledano pa ne da mislim kaj slabega ampak realno ne delaš profita če ga pa pa je najverjetneje zaradi monopola(ali skoraj monopola) Elektrarne, Telekom itd…
tak da ja 🙂
To je razred, ki ga zelo goroža liberalni kapitalizem. 😉 Na račun izrazitega slabljenja tega razreda, kako je pač trend v Evropi, se tudi izrazito povečuje število milijonarjev in revežev. Torej gospodarska kriza je odlična priložnost za bogate, kako še bolj obogateti (na račun srednjega razreda).
vsi v SVN z zaslužki pod neto 1550€/mesec ste škart te države
niti ne zaslužite za zdravstveno varstvo (koliko je cena obiska pri splošnem zdravniku ???)
niti za penzioniste
niti za nosečnice
niti vam ne ostane 500€ za šoping SVN artiklev (od sekret papirja naprej)
skratka: ste škoda tej državi
Gledam po poslovnem imeniku s.p.je , ki opravljajo pleskarska dela, pa ni videt po njihovih uradnih prihodkih, da se jim cedita med in mleko.
Poznam pa tudi takšne, ki imajo kakšne 3.000 plače in jih v rednih službah brez dela na plačiah držijo samo zato, da s svojim delom ne delajo škode. Potem pa cele dneve po internetnih forumih klamfajo neumnosti. Država jim je res lahko hvaležna za njihovo eksistenco.
ti ne samo, da pojma nimaš, niti IQ 1/2 lastnega stopala … ti si ausuš človeštva z birokratsko gnilo, neuporabno logiko.
btw: koliko vlada trenutno išče DDV v sivi ekonomiji???
navadna policijska flodra pač nima pojma, da se lahko po cesti vozi 250+km/h, če veš, kje so radarji
gnoj babji … zgnij
ti ne samo, da pojma nimaš, niti IQ 1/2 lastnega stopala … ti si ausuš človeštva z birokratsko gnilo, neuporabno logiko.
btw: koliko vlada trenutno išče DDV v sivi ekonomiji???
navadna policijska flodra pač nima pojma, da se lahko po cesti vozi 250+km/h, če veš, kje so radarji
gnoj babji … zgnij[/quote]
Govorim o uradnih prhodkih. Od tega morajo odštete še vse stroške za material, prispevke in vse ostalo.
Od sive ekonomije pa država nima koristi, zato nam ne psotavljaj za zgled malarje.
ti ne samo, da pojma nimaš, niti IQ 1/2 lastnega stopala … ti si ausuš človeštva z birokratsko gnilo, neuporabno logiko.
btw: koliko vlada trenutno išče DDV v sivi ekonomiji???
navadna policijska flodra pač nima pojma, da se lahko po cesti vozi 250+km/h, če veš, kje so radarji
gnoj babji … zgnij[/quote]
Govorim o uradnih prhodkih. Od tega morajo odštete še vse stroške za material, prispevke in vse ostalo.
Od sive ekonomije pa država nima koristi, zato nam ne psotavljaj za zgled malarje.[/quote]
gnoj zblojen … “Uradna” SVN (vlada, ministerstva, uradi … ) pojma nimajo o SVN državi.
Statistični urad je najmanj kompetentna inštitucija, oni od vlade o makro gibanjih so pa manj relevantni kot pasji drek.
Če bi bilo tako, kot “uradna” SVN objavlja, bi imeli že 7 let punte na cestah, kot jih imajo te tedne v Grčiji
Od česa pa misliš. da živi raja, pa oni na minimalcih, ki niti za elektriko in šolo otrok ne zaslužijo???
gnoj birokratski … crkn s svojim dojemanjem sveta, razmer, življenja
pejt se dat pokopat za Vse svete letos
btw: malar (od 2.500)€ kupi kruh (9,5% DDV) v trgovini, bencin 22% DDV + trošarino), barvo (22% DDV) , penzlne (22% DDV) , plača kavo kolegu (22%DDV) kupi parfum pi.čki, ki jo kuri (22% DDV) … nov avto (22%DDV + še neke dajatve * registracija * zavarovanje)
gnida od državljanke … crkn
Govorim o uradnih prhodkih. Od tega morajo odštete še vse stroške za material, prispevke in vse ostalo.
Od sive ekonomije pa država nima koristi, zato nam ne psotavljaj za zgled malarje.[/quote]
gnoj zblojen … “Uradna” SVN (vlada, ministerstva, uradi … ) pojma nimajo o SVN državi.
Statistični urad je najmanj kompetentna inštitucija, oni od vlade o makro gibanjih so pa manj relevantni kot pasji drek.
Če bi bilo tako, kot “uradna” SVN objavlja, bi imeli že 7 let punte na cestah, kot jih imajo te tedne v Grčiji
Od česa pa misliš. da živi raja, pa oni na minimalcih, ki niti za elektriko in šolo otrok ne zaslužijo???
gnoj birokratski … crkn s svojim dojemanjem sveta, razmer, življenja
pejt se dat pokopat za Vse svete letos
btw: malar (od 2.500)€ kupi kruh (9,5% DDV) v trgovini, bencin 22% DDV + trošarino), barvo (22% DDV) , penzlne (22% DDV) , plača kavo kolegu (22%DDV) kupi parfum pi.čki, ki jo kuri (22% DDV) … nov avto (22%DDV + še neke dajatve * registracija * zavarovanje)
gnida od državljanke … crkn[/quote]
Zakaj sem jaz gnida od državljanke? Za razliko do tebe očitno vem kako je, če je nekdo samozaposlen in kaj prikazani podatki pomenijo, ker jih tudi sam redno psoredujem ajpesu. Ti pa več kot očitno ne.
Aja, pa tista tvoja legenda je itak zrasla na državnih poslih. Tako da…
gnoj zblojen … “Uradna” SVN (vlada, ministerstva, uradi … ) pojma nimajo o SVN državi.
Statistični urad je najmanj kompetentna inštitucija, oni od vlade o makro gibanjih so pa manj relevantni kot pasji drek.
Če bi bilo tako, kot “uradna” SVN objavlja, bi imeli že 7 let punte na cestah, kot jih imajo te tedne v Grčiji
Od česa pa misliš. da živi raja, pa oni na minimalcih, ki niti za elektriko in šolo otrok ne zaslužijo???
gnoj birokratski … crkn s svojim dojemanjem sveta, razmer, življenja
pejt se dat pokopat za Vse svete letos
btw: malar (od 2.500)€ kupi kruh (9,5% DDV) v trgovini, bencin 22% DDV + trošarino), barvo (22% DDV) , penzlne (22% DDV) , plača kavo kolegu (22%DDV) kupi parfum pi.čki, ki jo kuri (22% DDV) … nov avto (22%DDV + še neke dajatve * registracija * zavarovanje)
gnida od državljanke … crkn[/quote]
Zakaj sem jaz gnida od državljanke? Za razliko do tebe očitno vem kako je, če je nekdo samozaposlen in kaj prikazani podatki pomenijo, ker jih tudi sam redno psoredujem ajpesu. Ti pa več kot očitno ne.
Aja, pa tista tvoja legenda je itak zrasla na državnih poslih. Tako da…[/quote]
glej: da ti natipkam, da si popolen nekoristen gnoj … bi te že hvalil
v delovni dobi, ki je večja od tvojih let nima trenutka zaposlitve drugje, kot v realnem-profitnem sektorju. In JA tudi kot samozaposlen, in JA z mednarodnimi projetkti.
in NE noben projet ni bilkakorkoli vezan na državne posle.
je pa res, da z višine tvojih 10 cm ne vidiš, kaj se dela na višini 100 metrov.
si pa kolateralna škoda, kjer grem preko, pa tega niti ne opazim.
gnida
ti ne samo, da pojma nimaš, niti IQ 1/2 lastnega stopala … ti si ausuš človeštva z birokratsko gnilo, neuporabno logiko.
btw: koliko vlada trenutno išče DDV v sivi ekonomiji???
navadna policijska flodra pač nima pojma, da se lahko po cesti vozi 250+km/h, če veš, kje so radarji
gnoj babji … zgnij[/quote]
kaj je biti samozaposlen, odvisen od realnega (delati samo za realni sektor) sektorja dve desetletji in več, vedo redki.
sam vem in očitno veš to tudi ti. to te je tako prizadelo (sklepam po tvojem tukajšnjem pisanju in obnašanju), da moraš sebi v dobro na nek način ukrepati in ne izlivati neko jalovo energijo in žaljenje ljudi.
skoraj se mi zdi, da je za-to najbolj primerna kakšna ženska:)
Recimo, da je tale NMW nek malar ali pa kakršenkoli drug obrtnik. Bi takega človeka kdo sploh spustil v hišo? Jaz ni šans. Tako, da taki lahko le sanjajo o plačah nad 1500, ker plačal mu ne bo nihče nič.
Zato, ker pojma nima, kvasi o tem, da so malarji bogataši. Velika večina ljudi pa kar lepo sama mala. Tudi tisti, ki so prej najeli malaraj, so zdaj v krizi sami začeli belit.
Dater, verjamem. Verjetno je res izjema. Čeprav pa je res, da marsikteri dobri obrtnik res dobro služi. Malarjev se ne rabi kaj veliko, glede na to, da belimo večinoma sami. So pa drugi obrtniki zelo iskani in če je dober in sposoben lahko fajn služi. Res pa je, da je težko dobiti dobre obrtnike.
Zdaj, če je NMjček eden izmed obrtnikov. Si ne predstavljam, da pustiš takega človeka v hišo.
Kar so pri nas delali razni zidarji, serviserji, vodovodarji. So bili ok ljudje, vljudni, večinoma prijetni. Smo jim pomagali (da ni bilo treba vse delovne sile plačat), vedno obvezno malica, kosilo, večerja.
Če bi pa naleteli na takega kot je tale NM pa veš,da ga ne spustim niti do praga kaj šele v hišo.
ti ne samo, da pojma nimaš, niti IQ 1/2 lastnega stopala … ti si ausuš človeštva z birokratsko gnilo, neuporabno logiko.
btw: koliko vlada trenutno išče DDV v sivi ekonomiji???
navadna policijska flodra pač nima pojma, da se lahko po cesti vozi 250+km/h, če veš, kje so radarji
gnoj babji … zgnij[/quote]
kaj je biti samozaposlen, odvisen od realnega (delati samo za realni sektor) sektorja dve desetletji in več, vedo redki.
sam vem in očitno veš to tudi ti. to te je tako prizadelo (sklepam po tvojem tukajšnjem pisanju in obnašanju), da moraš sebi v dobro na nek način ukrepati in ne izlivati neko jalovo energijo in žaljenje ljudi.
skoraj se mi zdi, da je za-to najbolj primerna kakšna ženska:)[/quote]
@ norTON nepr -> kolk hudo šolan butel si pa ti, da ne znaš navesti komu repliciraš
@hrkulinka -> si popolnoma, v “nulo” dokazala, da si po nepotrebnem izgubljala svoj čas za javni denar na faksu.
btw: v mojih dlaneh je 35 “na roke” narejenih “plat” kolegom … ko smo na1. plato še na roke vlekli šajtrge ali pa beton ročno premetavali ☺
To je razred, ki ga zelo goroža liberalni kapitalizem. 😉 Na račun izrazitega slabljenja tega razreda, kako je pač trend v Evropi, se tudi izrazito povečuje število milijonarjev in revežev. Torej gospodarska kriza je odlična priložnost za bogate, kako še bolj obogateti (na račun srednjega razreda).[/quote]
Dobro si zadel bistvo, spoštovani Matjažko. Par procentov bogatašev in večina revežev. Dokler ne bo večina ustavila manjšino preko revolucij bodo veselo kradli naprej.
To je razred, ki ga zelo goroža liberalni kapitalizem. 😉 Na račun izrazitega slabljenja tega razreda, kako je pač trend v Evropi, se tudi izrazito povečuje število milijonarjev in revežev. Torej gospodarska kriza je odlična priložnost za bogate, kako še bolj obogateti (na račun srednjega razreda).[/quote]
Dobro si zadel bistvo, spoštovani Matjažko. Par procentov bogatašev in večina revežev. Dokler ne bo večina ustavila manjšino preko revolucij bodo veselo kradli naprej.[/quote]
bi rekel, da si je “raja” sama kriva za svojo bedo .. kaj najema več kreditov kot jih zmore plačevati
in absurd
kupuje robo, ki jo prodajajo “bogataši” – lastniki firm
Forum je zaprt za komentiranje.