Kaj/kdo je srednji razred?
ja to je prekletstvo Slovenije….
jaz bi mogoče reko da je spodnji srednji razred vse med 900-1200€ neto
Nekako takole bi razvrstil
600-899€ nižji razred
900-1199€ nižji srednji razred
1200-1999€ srednji razred
2000-9999€ višji razred
10.000€+ ”bogataši”
Po tej lestvici ulovim za las srednji razred, mislim spodnji del.
Kaj pa tisti pod 600€, torej brezposelni, razni upokojenci z mini penzijo?
Ali pa recimo nekdo s plače 800€, ampak ima pa novo hišo ali stanovanje, ki ga je pač dobil. Ker ima neprimičnino, ki jo je dobil, je na boljšem kto on, ki ima recimo sicer 1200€ plače, ampak mora sam kupit nepremičnino.
oni so v razredih Upokojenec, brezposeln študent……
Ja to imaš sicer prav da je nekdo z 800 evrov mesečno in hišo/stanovanjem ki ga bo/je podedoval na boljšem kot nekdo z ničemer ampak 1200€ neto ampak tu se gleda statistično in strogo po plačilni listi 🙂
Če ima nekdo 5 stanovanj pa nima službe je še vedno brezposeln ……
ja to je prekletstvo Slovenije….
jaz bi mogoče reko da je spodnji srednji razred vse med 900-1200€ neto
Nekako takole bi razvrstil
600-899€ nižji razred
900-1199€ nižji srednji razred
1200-1999€ srednji razred
2000-9999€ višji razred
10.000€+ ”bogataši”[/quote]
Zame je bogataš že nekdo, ki ima 2000 eur neto. Od 10.000 naprej je že wtf.
Ja, ampak tudi brezposelne in študente se nekam uvrsti.
Ni ravno enostavno postavit meje. Mogoče je kdo tako fajn podedoval,da mu ni treba hodit v službo pa je recimo celo višji sloj.
Se mi zdi, da je neka merila kar težko napisat. Vsekakor pa se ne strinjam s tem, da je pogoj, da spadaš v nek razred to, da imaš otroke.
Uf ja, meni je tudi 2 jurja že ogromno.
Sicer pa menda ima 3/4 ljudi manj kot 980€ plače ali koliko je že sedaj povprečna plača. Pa jih ne bi vse uvrstila v nižji razred.
Kaj vem. Mi je pa recimo smotano reči zase, da sem kljub službi in visoki izobrazbi nižji razred. Bi nekako priznala, da sem nesposobna.
navaden malar (OŠ) ima minimalno 2.500€/neto – mesec
pa tip, ki obvlada sanacijo kanalizacij tudi
tako, da se lahko zamisliš kako si izgubljala čas na faksu in kaj si izgubila v življenju
Ja saj ravno zaradi takega mišlenja ni nič boljše… ker s(m)o vsi srečni ker mamo/jo službe in je 600€ kar naenkrat ”dosti”
2.000 ti je ogromno ker je Sloveniaj dežela revežev… ne reče se tega zastojn tak….. to da je 34 ljudi s plačo manj od 980€ ni noben dober dokaz tega da bi morali lestvice korigirat….
Tako ti bom reko…. srednji sloj je kdorkoli ki si lahko najame 1 sobno + stanovanje plača vse položnice, kupi dovolj hrane da ni lačen, za oblečt za obut in lahko gre 1x na leto za 7-14 dni na dopust, si kupi kakšen priboljšek (sladkarijo, pecivo) lahko obdari bližnje za rojstni dan, in še nekaj prihrani mesečno za amortizacijo(pralnega stroja, bojlerja, peči, PCja itd itd)
zdaj pa od oke zračunaj koliko rabiš mesečnega prihodka da lahko uspeš vse to kar sem napisal….
Prišla boš na neko cifro okrog 1000-1200€ … za mene je srednji sloj nekdo ki tudi na TRRju nidkar nima minusa! kredit pa vzame samo za(če sploh) nakup avtomobila/stanovanja
Točno tak….
navaden malar (OŠ) ima minimalno 2.500€/neto – mesec
pa tip, ki obvlada sanacijo kanalizacij tudi
tako, da se lahko zamisliš kako si izgubljala čas na faksu in kaj si izgubila v življenju[/quote]
Ni se ti potrebno zdaj že izmišljevat stvari, samo da boš izpadel pameten.
Matkič, k sreči si lahko privoščim vse kar si naštel, počitnice pa še daljše. Sem pa na 900€. Torej sem vseeno srednji razred.
NM, sanjaš. Sploh glede malarije. Koliko ljudi pa sploh rabi malarja? Jaz ga nikoli ne najamem, pomalam sama. Pri nas doma smo zidali hišo pa nikoli imeli malarja, vse nareidli sami.
norTOn, ker ne ležijo službe okrog in okrog.
z 980€ mesečno si ti težko vse to privoščiš
Hočeš povedat da z 980€ lahko plačaš vse kar je potrebno če crkne pralni stroj danes skeširaš novega vsaki mesec prihraniš vsaj 100€ za varčevanje za krizo(ne pralni stroj) in si privoščiš 7-14 dni relativno luksuznih počitnic???
Stanovanje si pa dobla? ali si v najemu ali imaš kredit in ga odplačuješ?
Tebi je samo BAD rečt da si v resnici nižji srednji sloj….. to se ti upira zato ker potem vbistvu odkrito priznaš da si vsa leta študija ”zagonla” za SAMO to da si prišla v nižji srednji sloj 😛
Minili so časi ko si doštudiral in si bil kar srednji ali celo visoki sloj….
Jaz mam pičkin dim več kot minimalca pa sem tudi končal diplomo sicer verjetno ne tvoje stopnje ampak sem pa jo….. Pač na trgu velja ponudba in povpraševanje in na trgu kot je SLO je itak vse v kurcu in kaj več kot nižji srednji sloj boš ZELO težko če odštejemo JU ….
Forum je zaprt za komentiranje.