Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek JT: Okužbe sečil in razdražljiv mehur

JT: Okužbe sečil in razdražljiv mehur

Pozdravljeni,

vaš problem, vsaj tako kot ga berem v opisu, je dobro poznan in ne tako redek. Verjetno gre za bolj aktiven mehur, vzrok pa je potrebno podrobneje raziskati, saj so različni.

Canephron je zdravilo, ki ga pri razdražljivem mehurju lahko s pridom uporabljamo. Ima namreč dva učinka – deluje negativno na bakterije, če so prisotne (včasih so globlje v sluznici mehurja, zato jih preiskave v urinu ne pokažejo), sočasno pa je spazmolitiki in sprošča prekomerno aktiven mehur.

Ne bojte se obiska pri zdravniku, saj obstajajo specifična zdravila za to področje.

Če se boste odločili za jemanje Canephrona, ga uporabljajte dalj časa, 8-12 tednov (tudi pri daljši uporabi so neželeni pojavi zelo redki) in opazujte učinke. Če v tem času ne boste čutili postopnega izboljšanja (manj odhajanj na malo potrebo), potem so vzroki za prekomerno aktivnost sečil drugje.

lep pozdrav,
R.Terčelj

Robert Terčelj Naročite se na brezplačne Voglove nasvete za zdravo življenje na http://www.avogel.si

Zakaj naj bi bila to bolj poletna težava? Jaz se s tem bolj pozimi srečujem… Pomoje zato, ker je bolj mrzlo, ker me bolj in večkrat zebe v noge, pa nasplošno se lažje takrat prehladiš. Mar ni tako?

Pozdravljeni,

kri v urinu ni nujno znak za preplah, saj je lahko posledica zaenkrat še nekompliciranega vnetja mehurja. V teh primerih hitro poči kakšna žilica in kri se pojavi v urinu. Vsekakor pa ne bi čakal z obiskom pri zdravniku – nekaj preiskav bo le potrebnih, da se izloči sum na bolj komplicirane težave npr. višje v sečilih.

lep pozdrav,
R.Terčelj

Robert Terčelj Naročite se na brezplačne Voglove nasvete za zdravo življenje na http://www.avogel.si

To tudi mene zanima…
Ker se mi pojavi vedno ko sem v stresu.

Je možno, da stres poslabša? In ali tudi lahko to zdravilo pomaga, preventivno?

Pozdravljeni,

bakterije “poberemo” iz anogenitalnega predela. Največkrat nam jo “zagode” escherichia colli, ki prebiva v našem črevesju in nima kaj iskati v sečilih. Ker je pri ženskah sečnica kratka, je bakterijam iz anogenitalnega predela dostop v npr. mehur enostaven.

Če smo ob tem še dalj časa pod stresom (tu se dotakneva psihološkega izvora), se poveča raven stresnih hormonov v krvi, kar vodi k slabši odzivnosti imunskega sistema. Tako smo brez polno delujoče lastne obrambe, zato so simptomatske okužbe sečil v takih primerih še hitreje tu. Poleti je tega še posebno več – preveč sonca in vročina našo odpornost načneta, ostalo opravijo agresivnejša mila, mokre kopalke itd.

lp,
R.Terčelj

Robert Terčelj Naročite se na brezplačne Voglove nasvete za zdravo življenje na http://www.avogel.si

Pozdravljeni,

bakterije “poberemo” iz anogenitalnega predela. Največkrat nam jo “zagode” escherichia colli, ki prebiva v našem črevesju in nima kaj iskati v sečilih. Ker je pri ženskah sečnica kratka, je bakterijam iz anogenitalnega predela dostop v npr. mehur enostaven.

Če smo ob tem še dalj časa pod stresom (tu se dotakneva psihološkega izvora), se poveča raven stresnih hormonov v krvi, kar vodi k slabši odzivnosti imunskega sistema. Tako smo brez polno delujoče lastne obrambe, zato so simptomatske okužbe sečil v takih primerih še hitreje tu. Poleti je tega še posebno več – preveč sonca in vročina našo odpornost načneta, ostalo opravijo agresivnejša mila, mokre kopalke itd.

lp,
R.Terčelj[/quote]

Najlepša hvala.
Na nek način ste odgovorili tudi že meni.
Čudovito, ker se tako trudite.

Pozdravljeni,

tako je – simptomi, kot so pekoč, boleč občutek pri uriniranju, boleč spodnji del trebuha, so tisti, ki lahko kažejo, da je vzrok prepogostemu uriniranju vnet mehur. S časom to stanje mine, inkontinenca ostaja.

Priporočam Canephron v tem primeru najprej 10 dni in če se stanje lepo izboljšuje, sami pa ste nagnjeni k ponovitvam, vztrajajte z jemanjem Canephrona 12 tednov. Ponovitev takih simptomov okužb sečil bo manj. Ne bo pa vplival na samo inkontinenco.

lep pozdrav,
R.Terčelj

Robert Terčelj Naročite se na brezplačne Voglove nasvete za zdravo življenje na http://www.avogel.si

Pravilno – nadaljujte s to prakso, v vročih dneh zaužijte nekaj več tekočine, da bo tudi urina zadosti.

Canephron lahko uporabljate postkoitalno, učinek ne bo takojšenj in potrebno bo nekaj vztrajnosti. V poletnem času, ko smo morda spolno bolj aktivni, okužb sečil je več, je taka preventivna uporaba na mestu, sicer pa se držite vašega recepta!

lp,
R.Terčelj

Robert Terčelj Naročite se na brezplačne Voglove nasvete za zdravo življenje na http://www.avogel.si

Pozdravljeni,

dejstvo je, da so bakterije postopoma vse bolj odporne na antibiotike in zato antibiotiki vse težje “primejo”. Telo z uporabo antibiotika ne boste razvadili, se pa pojavijo lahko neželeni učinki, predvsem vpliv na prebavo, pri nekaterih se pojavijo preobčutljivostne reakcije, verjetno pa vseh učinkov še ne poznamo. Zato vedno velja previdnost.

Če se vam okužbe ponavljajo in predvidevate, da bi lahko bilo letos poleti ponovno tako, vam priporočam uporabo zdravila Canephron. V tem primeru ga za zmanjašanje ponovitve okužb jemljite 12 tednov, 3×2 tableti dnevno. Je edino pri nas uradno registrirano zdravilo za to indikacijo, rastlinskega izvora (luštrek, tavžentroža in rožmarin), z učinki, ki so pri okužbi sečil zelo zaželjeni: poveča izločanje urina, uničuje bakterije, preprečuje njihovo vezavo na stene sečil, umiri boleče krče v trebuhu ob okužbi sečil in umiri vnetje sečil, zato je manj pekočega, bolečega uriniranja. Če gre za akutno epizodo, potem je običajno trajanje terapije 10 dni, če gre za ponavljajoče okužbe, 12 tednov, kot omenjeno. Zdravilo pacientke dobro prenašajo in lahko ga uporabljate sočasno z antibiotikom.

Skratka, preverjeno zdravilo našega partnerja Bionorica, ki proizvaja tudi zelo uveljavljeno zdravilo pri nahodu in vnetju sinusov – Sinupret.

lp,
R.Terčelj[/quote]

Hvala g.Terčelj za mnenje. Včasih pač druge rešitve ni, kot antibiotik. Morda veste, kateri so najmanj “škodljivi”. Nazadnje sem dobila Ciprobay zdravilo.[/quote]

Ciprobay, oz. ciprofloksacin, kot rečemo učinkovini v tem zdravilu, je preizkušen antibiotik, zato ga tudi pri teh okužbah predpišejo. Če vam “prime”, je to primerna pot, ki je tudi zapisana v uroloških smernicah Evropskega združenja urologov.

lp,
R.Terčelj

Robert Terčelj Naročite se na brezplačne Voglove nasvete za zdravo življenje na http://www.avogel.si

Pozdravljeni,

drži – bakterije se pri tem lažje prenašajo, zato pogostnost okužb sečil pri začetku spolnega življenja pomembno naraste. V stroki se zato celo uporablja izraz “honeymoon cystitis” oz. “vnetje mehurja med medenimi tedni” 🙂

Preventiva: več tekočine, čimboljša osebna higiena, izločanje urina po spolnem odnosu da bakterije izplaknemo (če ne pridejo višje v sečila, se ne morej vezati in razmnožiti) v težjih primerih bo zdravnik predpisal antibiotik za postkoitalno uporabo.

lep pozdrav,
R.Terčelj

Robert Terčelj Naročite se na brezplačne Voglove nasvete za zdravo življenje na http://www.avogel.si

Res je – pri nekaterih se te težave pojavljajo v hladnem delu leta, podhladitve so problematične, pri moških se tako rado pojavi vnetje prostate. Človek najbolje pozna samega sebe in ukrepa preventivno, ko je potrebno.

Večinoma pa ljudje poročajo o težavah, ki so izrazitejše poleti: kopanje, mokre kopalke po kopanju ostajajo na telesu (podhladitev), močna mila, sonce in vročina (vpliv na stres > manjša odpornost)

Če se vam težave pojavljajo, kot ste opisali, naredite 4-6 tedensko kuro z zdravilom Alfreda Vogla Echinaforce. Svojim pacientkam je pri vnetju sečil to zdravilo mnogokrat s pridom priporočal ob uporabi diuretikov – pomembno vpliva na boljšo imunsko odpornost, kar vodi k manj ponovitvam simptomatskih okužb sečil.

lp,
R.Terčelj

Robert Terčelj Naročite se na brezplačne Voglove nasvete za zdravo življenje na http://www.avogel.si

Dobro vprašanje, na katerega nimam enoznačnega odgovora. Iskreno – raje bi najprej pozdravil okužbo sečil, še posebej če čutite ob tej okužbi neprijetne simptome.

Canephron jemljite v takem primeru 10 dni, razen če se vam okužbe rade ponavljajo, potem naredite preventivno terapijo 12 tednov. Klinične študije nam kažejo znatno zmanjšanje ponovitev. Če vam zdravnik predpiše terapijo z antibiotikom, jemljite Canephron takoj ob antibiotiku in nato nadaljujte s Canephronom.

lep pozdrav,
R.Terčelj[/quote]

meni seks pomaga.
iskreno.
ko se ljubiva čutim njegovo toplino – zdaj berem in razmišljam da je to učinek termoforja, hihi.
potem me drži v objemu in velikokrat me vse spusti.
bi priporočila, če bi vedela, da si z ljubljeno osebo.[/quote]

Verjamem – to je izjemno pomembno in ima verjetno zelo dober vpliv na odpornost, s tem pa je manj simptomatskih okužb sečil. Tudi Vogel je dejal, da je ljubezen največja sila v vesolju – ki deluje nežno 🙂

Moje priporočilo: nadaljujte s tako “terapijo”!

lp,
R.Terčelj

Robert Terčelj Naročite se na brezplačne Voglove nasvete za zdravo življenje na http://www.avogel.si

Večino dobrih ukrepov ste že zapisali – dodal bi še, da ne opravljajte male potrebe v morski vodi, nekatere ravno po tem hitro začutijo težavo. Spijte dovolj tekočine, da boste lahko izločili dovolj urina – poleti se bolj potimo, zato urina včasih ne nastane dovolj, kar vidimo po izraziteje rumeni barvi.

lp,
R.Terčelj

Robert Terčelj Naročite se na brezplačne Voglove nasvete za zdravo življenje na http://www.avogel.si

Drži – če je kakšen pesek v sečilih, je to še posebej primerno. Vendar pozor – urologi pravijo, da je ravno uživanje piva v poletnem času tudi vzrok za premikanje kamnov. Najprej premalo pijemo, nato pa “pivce za živce” – mnogokrat ne ostane pri eni “rundi” in v sečih nastane mali “tsunami”, kar s seboj odnaša tudi kakšen večji kamen. Ta se lahko zagozdi v sečevodu – in problem je tu. MOj nasvet: čez dan pijte že nekaj vode, pivo naj bo kot dodatek. Tudi sam se mu ne odrečem :)).

lp,
R.Terčelj

Robert Terčelj Naročite se na brezplačne Voglove nasvete za zdravo življenje na http://www.avogel.si

Najlepša hvala vsem za sodelovanje.
Nasvidenje v kratkem. Zelo dobre teme za pogovor imamo. 🙂

Andreja Verovšek, univ. dipl. soc. del., edukantka telesne psihoterapije *** Domišljija je pomembnejša od znanja. Znanje je omejeno, domišljija pa poganja svet. Albert Einstein I Naročilo na ePosvet: https://med.over.net/svetovalec/andreja-verovsek I

Pozdravljeni,

bakterije “poberemo” iz anogenitalnega predela. Največkrat nam jo “zagode” escherichia colli, ki prebiva v našem črevesju in nima kaj iskati v sečilih. Ker je pri ženskah sečnica kratka, je bakterijam iz anogenitalnega predela dostop v npr. mehur enostaven.

Če smo ob tem še dalj časa pod stresom (tu se dotakneva psihološkega izvora), se poveča raven stresnih hormonov v krvi, kar vodi k slabši odzivnosti imunskega sistema. Tako smo brez polno delujoče lastne obrambe, zato so simptomatske okužbe sečil v takih primerih še hitreje tu. Poleti je tega še posebno več – preveč sonca in vročina našo odpornost načneta, ostalo opravijo agresivnejša mila, mokre kopalke itd.

lp,
R.Terčelj[/quote]

Najlepša hvala.
Na nek način ste odgovorili tudi že meni.
Čudovito, ker se tako trudite.[/quote]

Hvala za kompliment – cela ekipa je pridna. Imam sodelavke, ki se vsakodnevno trudijo z nasveti in izobraževanjem stroke. Korak za korakom 🙂

lp,
R.Terčelj.

Robert Terčelj Naročite se na brezplačne Voglove nasvete za zdravo življenje na http://www.avogel.si

Tako je – velja še kdaj ponoviti to temo, saj nismo vsi vedno za računalnikom, pojavijo se dodatna vprašanja itd.. Vsem hvala za sodelovanje in prijetne dni vam želim!

Robert Terčelj-Schweizer

Robert Terčelj Naročite se na brezplačne Voglove nasvete za zdravo življenje na http://www.avogel.si

JAŽ IMAM INTERSTIALNI CISTITIS, KRONIČNO NEBAKTERIJSKO VNET MEHUR. MI JE SMEŠNO DA JAMRATE BREZVEZE, ŽE 3 LETA OD MOJE DIAGNOZE SINDROM BOLEČEGA MEHURJA. STARA SEM KOMAJ 25 LET. BOLEZEN LAJŠAM Z LYRICO KI JE ZA KRONIČNE BOLEČINE.
ZAČELA SEM TUDI Z PRESNO HRANO.

Spoštovani. Tudi jaz imam kar naprej vnetje mehurja. Stara sem 59 let in zaradi bolečin ob vnetjih že več kot 2 leti nimam odnosov, tako da l-ti ne morejo biti vzrok vnetjem. V začetku lanskega leta sem imela izolirano E.colli. Jemala sem atb. in ko sem prenehala se je vnetje ponovilo že po 14 dneh. Tako sem v presledkih prib. 14 dni jemala različne atb. 4x po 10 dni, nato pa 6 mesecev preventivno primotren. Po 4 mesecij se je vnetje ponovilo, dala sem urin na Sanford, ki pa je bil negativen. V urinu so bili številni L in E. Bila sem pregledana pri urologu, ki mi je opravil cistoskopijo, kjer je bilo b.p. Predpisal mi je primotren 10 dni po 2×2 tbl, nato po 1/dan. Sedaj zopet jemljem preventivno primotren že 7 mesec, pa se mi je vnetje kljub preventivi ponovilo. Ne vem več kaj storiti. Trenutno jemljem poleg preventivne doze atb. še Canephron, pijem ogromno tekočine in upam, da mi bo bolje. Urolog mi je med drugim dejal, da z antibiotikom zdravijo samo bakterijska vnetja ne pa tudi vnetja, ki jih provzročajo samo L in R v urinu. Ker pa mi je pomagalo, mi je kljub temu atb. predpisal. Me pa zanima, kaj je vzrok povišanim E in L v urinu in kakšne preiskave mi lahko še opravijo, da ugotovijo vzrok. In s čim pa se naj zdravijo vnetja, katera ne povzročajo bakterije. Vse to mi vpliva tudi na psiho, saj imam že panični strah pred bolečinami, ki so ob vnetjih skoraj neznosne.
Pa še to: urin je v začetku vnetja malo belkasto obarvan kot bi v vodo kanil malo mleka, drugi dan pa žesvetlo rumene barve, kljub temu pa test pokaže maso L in E. Nikoli nisem imela temnega urina ali smrdečega. Tudi ginekološko naj bi bilo vse v redu, uporabljam Vagifem.
Hvala za odgovor in lep pozdrav!

jz te tolk okol kepe, če mi to predlagaš

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close