Javni sektor: malica, prevoz na delo, počitniške kapacitete … ugodnosti
Javna uprava bi morala biti majhna in dobro plačana (če država prosperira), pri nas pa je velika in relativno slabo plačana, zato tudi vzdružje precej slab kader in je neučinkovita ter birokratska, kar je še posebej slabo za investitorje, kakor tudi za navadne državljane, da se vse “vleče”, da te pošiljajo od enega do drugega itd…
V javni upravi je žal preveč “kraterjev”. Na ministrstvih se zaposlujejo ljudje, ki so včeraj končali fakulteto, namesto da bi jih usposabljali na nižji, lokalni ravni, ko pa bi pridobili nekaj praktični izkušenj, bi pa prišli na višjo raven. Še vedno je veliko ljudi, ki izpolnjujejo pogoje za upokojitev, pa še vedno kraljujejo v javni upravi. In ne samo to, so tudi trmoglavi in ne sprejemajo predlogov mlajših uslužbencev, ker mislijo, da oni vedo vse. V javni upravi imaš ljudi, ki se že 20 let in več ukvarjajo z istim področjem, postali so že inventar in ne doprinesejo k razvoju določene službe. Če javnemu uslužbencu pustiš, da je več desetletij v isti službi, se začnejo formirati “klike”, ki so rak rana določenih enot. Ta rak rana potem vpliva še na novoprispele delavce, ki se jim morajo prilagoditi. Problem se tako poglablja.
to so posledice slabo opravljenega dela JS – šolstva ☺[/quote]
Oh, tako velik fant, pa še vedno druge kriviš za lastno nesposobnost? Bljak…
to so posledice slabo opravljenega dela JS – šolstva ☺[/quote]
Oh, tako velik fant, pa še vedno druge kriviš za lastno nesposobnost? Bljak…[/quote]
kar se janezek nauči – Janez zna ☺
in slovenščina mi pač nikoli ni bila “prioritetna”, da sem lahko služil za položnice futrat.
Forum je zaprt za komentiranje.