izraz “moja”
Nekoč smo se v družbi pogovarjali o tem. Nekatere ta izraz “moja” žali. Ljudje ga lahko različno doživljamo. Nekateri v tem vidijo posesivnost, zame pa niti ni toliko posesivnost, to ne, ampak se mi zdi nekoliko neosebno. Moja… (žena, prijateljica, ljubimka)… lahko se to pojavi tam, ko se ne ve, kak je status te osebe. Meni se dosti lepše sliši “moja žena”, “moja punca” kot pa “moja”. Tvoja kaj?
Tista, ki se naslavlja nap. Novakova se itak sama identificira čigava je: last nekega Novaka in ne nastopa kot samostojna oseba.
Ker Novakova je tudi samokolnica, miza, klop, kura, krava, ovca, lopata……
Verjetno ima to nekaj veze s popredmetenjem…. 😉
Mislim, da tisti, ki reče “moja”, dobro ve kaj se za tem skriva. Tisti, ki pa mu ni treba na dolgo razlagat, kaj je s tem mišljeno, pa tako ali tako ve, ker je s tem mišljeno, ker je povedano kratko in jedrnato. 😉
Mislim, da tisti, ki reče “moja”, dobro ve kaj se za tem skriva. Tisti, ki pa mu ni treba na dolgo razlagat, kaj je s tem mišljeno, pa tako ali tako ve, ker je s tem mišljeno, ker je povedano kratko in jedrnato. ;)[/quote]Marko nisem prepričan, da tisti, ki to izreka tudi dejansko ve kaj govori oz vsaj tistemu, ki mu je namenjeno ni vedno po volji mogoče celo moteče …. z razlogom? 😉
Meni se zdi lepo, če moški svoji punci, partnerici, ženi reče “moja” in nimam nobenega strahu pred morebitno posesivnostjo samo zaradi tega izraza.
No, in ker mislim, da se še vedno lahko debatira na to temo, bi dodala, da včasih izraz “moja” zveni posmehljivo oziroma porogljivo, ko kak moški reče: “Moja pa se je malo razlezla v bokih ali čez trebuh.” :)) ali pa: “Moja me vedno kritizira, če preveč spijem na kakšni zabavi.” :)) Takrat ta izraz nima romantične barve. 🙂
On, kako pa bi se ti počutil, če bi tvoja drugim okrog govorila neresnico? Bi se ti to zdelo romantično? 😉
Zakaj pa nima romantične barve?
Ker se je v resnici razlezla in to taji/prikriva on jo je pa izdal z besedico “moja”?
In če spijem na zabavi, bi bilo bolje, da bi spil kar tako ali sploh ne bi smel povedat, da je “moja” kaj čez mene govorila?
Beseda je ista, zakaj bi imela drugačno barvo? :/
:))[/quote]
“Tvoja” bi ti na tole rekla: “Moj” je spet nekaj zakompliciral in se dela pametnega. :))
Eh, kaj bi se nekaj “delal”, njen enostavno je tak…… 😉 :)))
Moja žena je tako sposobna in si je takega našla. Menda ji niste fovš? :))) Včasih se moja in njena resnica razlikujeta, čeprav je govora o isti stvari.
Uf resnica je hitro pokvarljiva stvar ali ima pa več obrazov, mogoče imajo samo vsake oči svojega malarja…ma kdo bi vedel 🙂
Včasih si privošči tudi ona nekaj te “romantike”, a vaša ne? 😉 :)))
Se pravi si želiš postat moja (nekrvna) sorodnica? :)))[/quote]
Sicer je res, da bi bilo dobro, da bi te najprej v živo videla na srečanju, da ne bi kupovala mačka v žaklju….hehe. No, dovolj bo. :)[/quote]A za vsak slučaj pripeljem še kakega sorodnika zraven? 🙂
V žaklju al je lahko tudi brez oz žakelj posebej, da ga boš po ogledu lahko pospravila vanj in odnesla v svoj “brlog” ? :)))))
Vi se kar kregajte okrog tega. Jaz sem na lastni koži izkusila, ker mi mož (ki bo kmalu bivši), v 5ih letih kar sva hodila in v 10ih skupnega življenja, skupaj 15ih letih veze, ni enkrat samkrat rekel, ali poklical “moja”. Vedno se je skoraj zadrl in me poklical po imenu, ukazovalno (daj to, daj ono). In sem žalostna, zelo žalostna. Še cel kup drugih stvari se je nabralo in se mi je prav zagravžal. Bi morala že prej zvezi narediti konec.
Spider, zato ker sem butasta, pa se slepila, da imava še kar dober odnos. Najbolj me je začelo motiti, da nisem zadovoljena, da pri sexu ne gleda na moje potrebe, spoznala sem, da je en velik egoist v vsakdanjem življenju in tudi v postelji. Ne ve kaj je to medsebojni odnos, spoštovanje, kaj pomeni izraz “daj – dam”, in zares imam tega zadosti.
Forum je zaprt za komentiranje.