Izobrazba > samskost?
Ja, Krivokljun, več uspeha imam, zato ne razglašam okrog podiplomske izobrazbe. Verajemeš ali pa ne, je tudi pri iskanju službe bolje biti tiho in ne razglašat, da imaš kaj več kot univ. dipl.
Lahko se držiš svojega in se ne prilagajaš in si rečeš, bom čakala, da dobim takega, ki me bo marala tako kot sem. Ja pa se zgodi, da si leta in leta brez moškega, samevaš. Potem pa ugotoviš, da bo treba nekaj spremenit. Se malce sfrizirat, rahlo naličit, lepo obleči in najdeš tipa. Zelo hitro. Podobno je potem pri izobrazbi.
Če več let ne dobiš tipa, je razlog verjetno v ženski in ne v moških. Torej se je treba tako spremenit, da si všeč moškim. Ali pa si stara devica.
Tisti, ki pa ponavadi nimajo nič proti takšnim ženskam jih pa tako in tako kot takšni ne bi bili dovolj privlačni. Bi pogovor bil preveč prijateljsko naravnan in spet ne bi bilo nič iz tega.
Moški se izogibamo takšnim ženskam, ker že v naprej vemo, da ne bo za hece, samo o študiju, pa službi ti bo nakladala, po možnosti še imela nevem kok visoka pričakovanja do tebe. Kot sem že na samem začetku teme pisal, če je do sebe zahtevna, potem je lahko tudi do drugih takšna. Komu se da no…
Točno tako je. Ženske, ki so končale samo SŠ, so imele v svojih 20ih dosti časa za iskanje moškega. Tiste, ki so pa študirale pa pogosto niso imele časa iskati fantov (sploh tiste, ki smo morale poleg študija delat, da smo si pokrivale stroške) pa smo ostale same. Po končanem študiju je bilo naporno iskanje službe,stres. Nazadnje pa je nastalo tako, da so vsi moški oddani.
Jaz optimistično upam, da bo čim več ločencev. Se pravi čakam drugi val moških. Na tiste, še ne poročene, brez otrok, sem nehala računat. Zdaj se zanimam za ločence, moške z otroki.
Točno tako je. Ženske, ki so končale samo SŠ, so imele v svojih 20ih dosti časa za iskanje moškega. Tiste, ki so pa študirale pa pogosto niso imele časa iskati fantov (sploh tiste, ki smo morale poleg študija delat, da smo si pokrivale stroške) pa smo ostale same. Po končanem študiju je bilo naporno iskanje službe,stres. Nazadnje pa je nastalo tako, da so vsi moški oddani.
Jaz optimistično upam, da bo čim več ločencev. Se pravi čakam drugi val moških. Na tiste, še ne poročene, brez otrok, sem nehala računat. Zdaj se zanimam za ločence, moške z otroki.[/quote]
Po tej teoriji bi morale bit vse študentke samske? Ali pa zanemarjat faks, če imajo fanta? Ali pa nič drugega delat kot študirat in seksat, če imajo fanta?
Jaz sem začela delat v drugem letniku faksa, 5 mesecev pozneje sem spoznala dolgoletnega fanta. Moje življenje je bilo potem dosti bolj organizirano, cilji jasnejši, dan bolj zanimiv.
Točno tako je. Ženske, ki so končale samo SŠ, so imele v svojih 20ih dosti časa za iskanje moškega. Tiste, ki so pa študirale pa pogosto niso imele časa iskati fantov (sploh tiste, ki smo morale poleg študija delat, da smo si pokrivale stroške) pa smo ostale same. Po končanem študiju je bilo naporno iskanje službe,stres. Nazadnje pa je nastalo tako, da so vsi moški oddani.
Jaz optimistično upam, da bo čim več ločencev. Se pravi čakam drugi val moških. Na tiste, še ne poročene, brez otrok, sem nehala računat. Zdaj se zanimam za ločence, moške z otroki.[/quote]
Po tej teoriji bi morale bit vse študentke samske? Ali pa zanemarjat faks, če imajo fanta? Ali pa nič drugega delat kot študirat in seksat, če imajo fanta?
Jaz sem začela delat v drugem letniku faksa, 5 mesecev pozneje sem spoznala dolgoletnega fanta. Moje življenje je bilo potem dosti bolj organizirano, cilji jasnejši, dan bolj zanimiv.[/quote]
Logično, da ne vse. Je pa med izobraženimi samskost dosti bolj pogost pojav kot s tistimi samo s SŠ. Tudi jaz poznam same diplomiranke in nobene s SŠ, ki bi bila samska. Če odštejem ločenke. T
Po tej teoriji bi morale bit vse študentke samske? Ali pa zanemarjat faks, če imajo fanta? Ali pa nič drugega delat kot študirat in seksat, če imajo fanta?
Jaz sem začela delat v drugem letniku faksa, 5 mesecev pozneje sem spoznala dolgoletnega fanta. Moje življenje je bilo potem dosti bolj organizirano, cilji jasnejši, dan bolj zanimiv.[/quote]
Logično, da ne vse. Je pa med izobraženimi samskost dosti bolj pogost pojav kot s tistimi samo s SŠ. Tudi jaz poznam same diplomiranke in nobene s SŠ, ki bi bila samska. Če odštejem ločenke. T[/quote]
Je pa zato več ločenk. Na koncu so na istem oziroma še na slabšem kot samske izobraženke. Stare 30+, samske, po možnosti s kakšnim frocom, pa še brez izobrazbe.
Glej na to pozitivno, da imaš slabo konkurenco pri pecanju ločencev. 🙂
Dobit že, dobit. Kaj pa obdržat? Pretvarjat se dolgo ne moreš, če si ga ujela s pretvarjanjem. :)) No, lahko se, ampak dvomim, da to osrečuje.
Ne. Sebi moraš bit. In ti sebi nisi, ne zaupaš vase, zato prikrojuješ resnico. Strah te je zavrnitve. Ampak resnica prej ko slej pride za tabo, kajne? Ko sta s takim fletnim dečkom že skupaj, mu prej ko slej razkriješ in kaj pol – če te ne bi maral pred vezo z “visoko” izobrazbo, te tudi zdaj ne bo.
Točno tako je. Ženske, ki so končale samo SŠ, so imele v svojih 20ih dosti časa za iskanje moškega. Tiste, ki so pa študirale pa pogosto niso imele časa iskati fantov (sploh tiste, ki smo morale poleg študija delat, da smo si pokrivale stroške) pa smo ostale same. Po končanem študiju je bilo naporno iskanje službe,stres. Nazadnje pa je nastalo tako, da so vsi moški oddani.
Jaz optimistično upam, da bo čim več ločencev. Se pravi čakam drugi val moških. Na tiste, še ne poročene, brez otrok, sem nehala računat. Zdaj se zanimam za ločence, moške z otroki.[/quote]
Dovolj časa imaš vedno za iskanje. Študij te ne omejuje, da naj ne bi imel fanta ali dekleta.
‘Pridno študiram, zato ne morem imeti fanta.’ – to ne drži, saj si čas samo drugače porazdeliš.
Imamo izobražena dekleta, ki so obdržale fanta iz študijskih ali celo dijaških let.
Torej, katera reče, da nima fanta, ker se je dolgo izobraževala, je mogoče tako sama sebi prikrila neki drugoten vzrok (mogoče kakšne komplekse), zakaj dejansko tako težko dobi življenjskega sopotnika.
Glejta vidva, če se ne bi prilagodila, bi bila danes stara devica. Ker sem se pa prilagodila pa sem bila v ok razmerjih za katera mi ni žal in v katerih mi je bilo lepo.
Da se ne boste zgražali. Za koga ženske obujejo visoke petke? Za moške. Ne zase. Zase obujejo kaj udobnega. Vse to lepotičenje ženske delamo za moške. Ene bolj, druge manj. Kolegice recimo pravijo, da se pozimi ne briejjo po nogah, poleti pa se. Če bi se zase brile, bi se tudi pozimi, ko nosijo dolge hlače in nihče ne vidi nog.
Dajte dojet, da vse to žensko lepotičenje je lepotičenje, da pritegneš moškega. Če to ne bi bilo res, bi vse tudi doma, ko smo same, hodile v petkah in nalepotičene.
Sicer pa mislim, da sva nekoč imela ravno z Markom debato na to temo. Nisem čisto prepričana.
Bo kak moški letal za žensko v razvlečeni majici in spranih kavbojkah s sivimi lasmi recimo?
Če se bo pa ta ista ženska uredila, naličila, pobarvala lase, in vse to. Bo pa imela snubcev celo vrsto.
Hja, Krivokljun, če kdo omeni, da je na podiplomcu pa ga označijo, da se hvalisa a ne?
Če se ne hvališ okrog, se pač ne hvališ. Če omeniš, bežijo. Če se pa s kom zapleteš pa že bolj podrobno razložiš. Ampak do takrat te že spozna in ga izobrazba ne moti več.
Nisem nikjer omenila, da imam magisterij. Vse pa kar sem naredila, bi zdržalo vse preiskave. Tudi ne bi označili mojega dela za malomarno. Nisem hodila na FDV ali na kak podoben faks.[/quote]
ja, potem ti pa res ni pomoči. Podiplomc je bil življenjska napaka. Na vekov veke boš ostala brez oplojevalca.
Jaz sem prevelik narcisek, da bi to počela samo zaradi moškega. 🙂
Počnem to zato ker mi paše. Samo za moškega tega iz principa ne bi naredila. No, mogoče, če bi bila res zelo obupana. Ampak to je bolj stvar mojega čudnega karakterja.
Pa v bistvu tukaj ne gre za pretvarjanje, ki ga omenja Marko. Gre za to, da ženska z nečim opozori nase, pritegne moškega, da sploh začne spoznavat še ostalo, kar je pri njej očem nevidno.
Če se ženska pofrizira, uporabi bolj drzno šminko, obuje štikle, to še ni pretvarjanje. Saj nobena tega ne počne 24/7. 🙂
To je res. Samo to še ne pomeni, da ne obstajajo ženske, ki isto stvar kot jo ti narediš za moške, one naredijo zase. Konec koncev, vsako stvar, četudi jo delaš zaradi drugih, v prvi vrsti delaš zase, zato, da imaš ti nekaj od tega (pa tudi drugi seveda). :))
Potem imajo ziher krčne žile na stara leta. :)[/quote]
Hm? Jih imam že zdaj, pa nisem stara 🙂 Morda pa preveč “glumim” ? :-))[/quote]
Morda. Je pa lahko tudi dedno. Vsekakor pa moraš nujno vsak večer 15 minut na kolo. 🙂
Pa nič visokih petk, udobne nizke čevje z ortopedsko peto, nič prekrižanih nog, elastične nogavice proti krčnim žilam tudi med poletjem itd.
Forum je zaprt za komentiranje.