Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek Izobrazba > samskost?

Izobrazba > samskost?

same brihte…ma vi sploh veste kolk je dober mrzu pir v tej vročini?

Ženske, ki se čutijo enakovredne, nimajo nobenih težav. Probleme imajo ženske , ki so nad vsemi.

Ženske, ki se čutijo enakovredne, nimajo nobenih težav. Probleme imajo ženske , ki so nad vsemi.[/quote]

Kaj pa tiste, ki jim življenje konstantno dokazuje, da so “pod vsemi” ?? Te nimajo težav ali kako?

Ronka, žalujkina senca, pir, srkaš počasi, gledaš, kako Drave teče skoz v isto smer, uživaš… :)))

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Ženska, ki tekmuje proti moškim, ni vredna biti ženska…..

ki ga prinese joškasta in ritasta kelnarca … z doktoratom ☺

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]

Ženska, ki tekmuje proti moškim, ni vredna biti ženska…..[/quote]

Še en tip, ki se boji žensk :))))))))))

Ženska, ki tekmuje proti moškim, ni vredna biti ženska…..[/quote]

Še en tip, ki se boji žensk :))))))))))[/quote]
Zakaj pa se jih bojiš? 😉

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Še en tip, ki se boji žensk :))))))))))[/quote]
Zakaj pa se jih bojiš? ;)[/quote]:D tu je pa tvoje vprašanje prav kjut actually 🙂 🙂

[i][code]"Nekoč bo lepo, ko blazni bomo ob ognjih čepeli in bomo odprte rane imeli- takrat bo lepo..."[/i][/code] [sup]france balantič [/sup]


Zakaj pa se jih bojiš? ;)[/quote]:D tu je pa tvoje vprašanje prav kjut actually 🙂 :)[/quote]

Kjut ali ne kjut – tip, ki se boji ženske, je bolje zanj, da je brez nje.

:D tu je pa tvoje vprašanje prav kjut actually 🙂 :)[/quote]

Kjut ali ne kjut – tip, ki se boji ženske, je bolje zanj, da je brez nje.[/quote]
A smo še vedno pri športu ali že kje drugje? :))

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Kjut ali ne kjut – tip, ki se boji ženske, je bolje zanj, da je brez nje.[/quote]
A smo še vedno pri športu ali že kje drugje? :))[/quote]

Dovolj si pameten, da boš že stuhtal, v kakšnem smislu je govora 😛

V kolikor poizkusimo spraviti to temo nazaj k bistvu, ki naj bi ga obravnavala, mogoče ne bi bilo odveč, če bi na celotno zadevo pogledali z malce bolj objektivnimi očmi. Namreč mit, da je večina višje ali visoko izobraženih žensk samskih je zgolj mit in nič več kot to. Kajti ravno toliko kot je samskih višje ali visoko izobraženih žensk je tudi samskih višje ali visoko izobraženih moških. Iz česar posledično sledi, da samski stan v povezavi z višjo ali visoko izobrazbo ni zgolj težava, s katero bi se soočale sodobne ženske, temveč gre za nek vsesplošen in vedno bolj razširjen družben pojav, s katerim se sooča večina zahodnih družb in ne zgolj naša.

Pri tovrstnih tematikah nam bo zelo koristilo, v kolikor se bomo zavedali, da bomo pri odprtih diskusijah trčili ob najrazličnejše stereotipe in predsodke. Preprosto zato, da bomo na slednje v naprej pripravljeni ter se bomo do njih lažje in uspešneje distancirali tekom same diskusije, saj v nasprotnem primeru ne bo možna nikakršna konstruktivna diskusija. Prav tako pa bo iz naše strani nadvse modro, v kolikor se bomo zavedali, da pri tovrstnih diskusijah vedno znova odkrivamo najrazličnejše sodobne družbene mite, katere bomo tudi morali razbijati, v kolikor se bomo želeli približati našemu razumevanju stvarnih dejstev, kar pa bo posledično za seboj potegnilo določeno mero večjega ali manjšega družbenega neodobravanja. Iz česar sledi, da je nadvse pomembno, da se zavedamo, s kom dejansko lahko vodimo tovrstno diskusijo in s kom ne.

V kolikor želimo objektivno obravnavati povezavo med samskim stanom in višjo ali visoko izobrazbo obeh spolov se moramo kot prvo zavedati, da bomo morali obravnavati kar precejšnjo število različnih parametrov, ki se skrivajo v omenjeni povezavi. Med katere vsekakor tudi sodi t.i.: ženska emancipacija, a slednja je zgolj eden izmed parametrov in kakor osebno razumem omenjeno problematiko niti ne najpomembnejši. Veliko pomembnejša sta vprašanji zakaj se posameznik/ca odloči za višjo oziroma visoko izobrazbo ter kaj postopek pridobitve slednje pomeni zanj/o. V kolikor odkrijemo odgovora na omenjeni vprašanji bomo tudi veliko lažje našli odgovor na vprašanje, ki ga je izpostavila avtorica teme.

V osnovi se posameznik odloči za višjo ali visoko izobrazbo izključno zaradi njegovih osebnih razlogov bodisi na osnovi njegove želje po pridobitvi določenih znanj zaradi znanj samih bodisi ker se odloči za opravljanja določenega poklica, ki zahteva določeno višjo ali visoko izobrazbo. Vsak postopek pridobitve določene višje ali visoke izobrazbe pa potegne za seboj zelo specifičen način življenja. V kolikor pogledamo današnje študente dodiplomskih ali podiplomskih programov bomo pri večini opazili, da so zelo daleč od tega, da bi bili sposobni samostojno funkcionirati v naši družbi. Saj se večina izmed njih še vedno ni uspela osvoboditi izpod spon mladostniškega idealizma, zaradi česar tudi imajo v marsikaterem pogledu precej naivne poglede. Večina še vedno aktivno eksperimentira z njihovo samopodobo, se sooča s precejšnjimi težavami na področju samozavesti in podobno. Na drugi strani pa so tudi v precejšnji meri odrezani od preostalega življenja, kar je v precejšnji meri posledica načina življenja, ki ga zahteva pridobitev določene višje ali visoke izobrazbe. Kajti proces pridobitve določene višje ali visoke izobrazbe med drugim od posameznika tudi zahteva, da se za določeno obdobje osredotoči izključno na izpolnjevanje njegovih študijskih obveznosti, zaradi katerih ima sorazmerno zelo malo časa za preostale zadeve in dejavnosti v njegovem življenju. Pri čemer pa je potrebno tudi upoštevati, da je pridobitev določene višje ali visoke izobrazbe zgolj eden izmed korakov na posameznikovi poti ustvarjanja samostojnega življenja. In šele ko posameznik uspe pridobiti določeno višjo ali visoko izobrazbo se začne prvič resneje soočati s problemi, ki so povezani z njegovim ustvarjanjem samostojnega življenja, med katere sodi tudi osnovanje resne partnerske zveze.

Za lažje razumevanje zgoraj navedenega pa bi slednje želel ponazoriti na svojem primeru. Osebno sem bil tekom svojega šestletnega študija v celoti izoliran od slovenske družbe, saj sem študiral na Japonskem. Prav tako pa sem bil tudi v precejšnji meri izoliran od japonske družbe, s katero sem imel stike zgolj v času dovoljenih izhodov iz akademije med vikendi ter seveda v okviru študijskih ekskurzij po Japonski. Tekom mojega šestletnega bivanja na Japonskem se je moje življenje v celoti vrtelo okoli pridobitve moje izobrazbe in odkrito povedano sem imel za kar koli drugega zelo malo časa ali zanimanja. Kajti moj osebni cilj je bil uspešno zaključiti svoje izobraževanje, kateremu sem v celoti prilagodil svoj nekdanji način življenja. Po uspešno zaključenem študiju pa sem se odločil zaposliti v sklopu britanske vojske, v sklopu katere sem opravil dve leti vojnih misij ter uspel doseči čin stotnika. A moje opravljanje vojnih misij v sklopu britanske vojske je bilo dejansko zgolj nadaljevanje mojega študija ter je bilo znova pogojeno s samskim stanom. Kajti tako kot tekom svojega študija tudi tekom svojega službovanja v britanski vojski preprosto nisem ne časa, ne volje kot tudi ne kakršnih koli stvarnih pogojev, da bi razmišljal v smeri osnovanja partnerske zveze. Nakar sem se po več kot osmih letih znova vrnil v Slovenijo ter sem potreboval približno pet let, da sem se ponovno klimatiziral v naši družbi ter si uredil osebno življenje ter predvsem preklopil na t.i.: ‘civilni način razmišljanja’. A šele nekje po preteku treh let po svoji vrnitvi v domovino sem začel resneje razmišljati o osnovanju resne partnerske zveze, zaradi česar sem se tudi že v tistem obdobju odločil, da ne bom podaljšal svoje petletne pogodbe v nekdanji službi, saj mi slednja, podobno kot moja predhodna zaposlitev, preprosto ni omogočala pogojev za osnovanje kakršne koli resne partnerske zveze. Dobro leto po sprejetju omenjene moje odločitve pa sem povsem po naključju spoznal svojo partnerko, ki je prav tako v tistem obdobju zaključevala s postavljanjem temeljev njene poslovne kariere.

Kot je razvidno iz mojega osebnega primera se moramo vsi, ki se odločimo za pridobitev višje oziroma visoke izobrazbe sprijazniti z dejstvom, da bomo določeno daljše življenjsko obdobje samski, saj si za razliko od posameznikov, ki se zadovoljijo zgolj s srednješolsko izobrazbo, malce kasneje uredimo osebno življenje, kar pa je eden izmed temeljnih predpogojev za osnovanje kakršne koli resne partnerske zveze. Predvsem pa si bomo naredili veliko uslugo, v kolikor se bomo zavedali, da svojega bodočega partnerja spoznamo, ko so zato izpolnjeni vsi predpogoji ter da slednjih ne moremo izsiliti. Česar pa se dandanes vse manj ljudi dejansko zaveda, saj večina posameznikov in posameznic zahodnih družb nekako pričakuje, da jim bo s tem, ko zaključijo višje ali visoko šolsko izobraževanje, ‘dano’ samo od sebe tako zaposlitev kot tudi vse ostalo, vključno z njihovo partnersko zvezo. Pri čemer pa prepogosto pozabljajo, da so svoje izobraževanje opravili izključno zaradi njih samih, kakor tudi da izključno sami zase ustvarjajo svojo kariero. Prav tako pa je moč v današnjih družbah opaziti pri precejšnjem številu posameznikov in posameznic, da niso pripravljeni usklajevati njihovih ambicij na področju ustvarjanju poslovne kariere z osnovanjem in kasneje z razvijanjem njihovega partnerskega razmerja. Zaradi česar tudi posledično opažamo vse večji porast števila višje ali visoko izobraženih samskih posameznikov in posameznic. Seveda pa slednjega pogojujejo še številni drugi ključni parametri, katerih se v tokrat nisem dotaknil, a katerih ne gre zanemariti vsaj, v kolikor želimo objektivno razumeti vzroke omenjene družbene problematike.

Lep pozdrav,
TenAiBudo

Iz osebnih izkušenj sem ugotovil, da prepogosto izobraba ni premosorazmerna z komuikacijskimi veščinami. Na faksu sem videl ogromno pametnih, delovnih in poštenih pa tudi lepih ljudi, ki so izgubili stik z realnostjo. Ne znajo se več normalno pogovarjati.

Osebno mislim, da je izguba govornih sposobnosti velik problem današnje družbe.

vse bolj pametni in izobraženi smo, komunikacija pa se slabša.

--------------------------------------------------------------------------------------- Bil je čisto običajen dan in Marco Polo se je odločil, da bo šel raziskovati Kitajsko! Kaj boš pa danes ti počel/a? Beri: http://govorim.si/

Ta sovražnost do izobrazbe na tem forumu s strani nekaterih uporabnikov meji že na norost. In seveda, vsi ti zatrjujejo, da poznajo cel kup ljudi, ki praktično nimajo izobrazbe, so pa poklicno celo uspešni in inovativni. Kakšne zanese še dlje, zase trdijo, da imajo končano samo osnovno šolo in ob tem baje neko blazno kariero? Ja kako pa to, da imajo praktično vsi uspešni ljudje, ki jih jaz poznam, faks končan? Naključje? Izjema so lastniki frizerskih salonov, ki so ponavadi frizerji.

Vi trobila, ki trobite, kako izobrazba ni nič, prepričujete sami sebe. ker ste bili leni in se vam ni dalo učiti se. Mogoče ste pri 18 ali celo 15 začeli delati za bedno plačo, za katero delate še danes. To je vaša življenjska izbira, ne vsiljujte pa je drugim kot edine pravilne.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Nisem vsega brala, kar si napisal. Replicirat moram pa že temu stavku, ki več kot očitno ne drži. Visokoizobraženih žensk je namreč več kot moških in Ž delež diplomant še bolj narašča. Torej ne moreš trditi, da je obojih samskih enako. Že na začetku tvoja trditev pade.
Potem je pa še nekaj. Zelo pogosti pari so on diploma, ona SŠ. Redkejši, dosti redkejši pa so taki, da ima ona višjo izobrazbo on pa nižjo. Torej iz tega sledi, da je še dosti višji delež samskih žensk z visoko izobrazbo v primerjavi z moškimi.

Podpis vsemu napisanemu.

Mi je všeč tole, kar si napisal. Nihče ni rekel, da morajo biti vsi izobraženi, ampak spoštovati je treba dejstvo, da se je nekdo marsičemu odpovedal, da je pridobil fakultetno izobrazbo. Hudo pa je, ker mnogi izobraženi v današnjih časih sploh ne morejo dobiti službe. Družino si lahko ustvarijo le, če jim starši finančno pomagajo. Je pa nekaj res, Spider, da so tudi taki, ki so uspeli čeprav nimajo izobrazbe, imajo pa nek drug talent: Catherine Zeta-Jones ima baje samo osnovno šolo, v šoli prav tako niso briljirali Goran Ivanišević, Severina, Danijela….pa še kdo bi se našel. Osebno najbolj cenim tiste ljudi, ki so uspeli, čeprav niso imeli vez in poznanstev in znanih ter vplivnih staršev. Kapo dol takim ljudem. Njim nikoli ni bilo lahko, sploh pri nas, kjer vemo, kako posamezniki pridejo do visokih položajev.

Meni je še vedno najpomembnejši značaj. Če je moški izobražen, ampak je aroganten, nesramen, “prepameten”, me to odbije.

P.S.: Včasih si ogledam kak star jugoslovanski film. Mnogi igralci so bili “samouki”, daleč od tega, da bi naredili kako fakulteto za igro, film in televizijo. Vseeno pa pravim, taki talenti so redki.

Nisem vsega brala, kar si napisal. Replicirat moram pa že temu stavku, ki več kot očitno ne drži. Visokoizobraženih žensk je namreč več kot moških in Ž delež diplomant še bolj narašča. Torej ne moreš trditi, da je obojih samskih enako. Že na začetku tvoja trditev pade.
Potem je pa še nekaj. Zelo pogosti pari so on diploma, ona SŠ. Redkejši, dosti redkejši pa so taki, da ima ona višjo izobrazbo on pa nižjo. Torej iz tega sledi, da je še dosti višji delež samskih žensk z visoko izobrazbo v primerjavi z moškimi.[/quote]

Potem pa niso za žensko samskost krivi nezreli dedci, ampak tiste ženske, ki se jim ni ljubilo učit in so prilezle samo do SŠ. Te so imele potem dovolj časa in so taboljše pred nosom pobrale onim drugim.

A nismo že ugotovili, da je neprostovoljna samskost usoda luzerjev in uspešnih žensk?

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Nisem vsega brala, kar si napisal. Replicirat moram pa že temu stavku, ki več kot očitno ne drži. Visokoizobraženih žensk je namreč več kot moških in Ž delež diplomant še bolj narašča. Torej ne moreš trditi, da je obojih samskih enako. Že na začetku tvoja trditev pade.
Potem je pa še nekaj. Zelo pogosti pari so on diploma, ona SŠ. Redkejši, dosti redkejši pa so taki, da ima ona višjo izobrazbo on pa nižjo. Torej iz tega sledi, da je še dosti višji delež samskih žensk z visoko izobrazbo v primerjavi z moškimi.[/quote]

Potem pa niso za žensko samskost krivi nezreli dedci, ampak tiste ženske, ki se jim ni ljubilo učit in so prilezle samo do SŠ. Te so imele potem dovolj časa in so taboljše pred nosom pobrale onim drugim.[/quote]Katere so potem bolj (ne)sposobne v življenju? O_o 😉

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

Potem pa niso za žensko samskost krivi nezreli dedci, ampak tiste ženske, ki se jim ni ljubilo učit in so prilezle samo do SŠ. Te so imele potem dovolj časa in so taboljše pred nosom pobrale onim drugim.[/quote]Katere so potem bolj (ne)sposobne v življenju? O_o ;)[/quote]

Kot prvo, ne bi rekla, da so pobrani samo taboljši moški. To pa zato, ker vem, da je veliko vezanih moških luzerjev. Zakaj pa je potem toliko varanja, če so vsi taboljši moški oddani? Nekaj tu ne štima. Gre pač za to, da je nekomu nekaj sprejemljivo, drugemu pa nikakor ne. Npr. nekega moškega ne bo motilo, da je njegova partnerica pred njim imela cel bataljon moških, drugemu pa še na misel ne pride, da bi imel kaj s tako žensko.

Zakaj so bivše prostitutke in porno igralke poročene? Verjetno ne zaradi njihovega izjemnega značaja ali razgledanosti. :)))

Spider, še en podpis. Edino to se ne bi strinjala, da so vsi samski moški luzerji :). Eni so čisto ok pa ali ne želijo veze ali pa trenutno ne najdejo prave. Res pa je, da jih je zelo malo.

Podpis tudi antilopi. Ker drži tudi, da je veliko luzerjev, obeh spolov zelo hitro v vezi. Res je pa tudi, da pri 30ih že slišiš, da so ločeni, da so že v nevem kateri ‘resni’ vezi. ALi pa recimo sicer niso ločeni, se pa kregajo, pretepajo.

Tako, da reči, da je nekdo ok, ker je v vezi, je povsem zgrešeno dejstvo. Sploh kaki totalni luzerji zelo radi naredijo veliko otrok. Včasih so družine, oba starša zapita, brez službe, otroke pa še kar delata.

Katere so potem bolj (ne)sposobne v življenju? O_o ;)[/quote]

Kot prvo, ne bi rekla, da so pobrani samo taboljši moški. To pa zato, ker vem, da je veliko vezanih moških luzerjev. Zakaj pa je potem toliko varanja, če so vsi taboljši moški oddani? Nekaj tu ne štima. Gre pač za to, da je nekomu nekaj sprejemljivo, drugemu pa nikakor ne. Npr. nekega moškega ne bo motilo, da je njegova partnerica pred njim imela cel bataljon moških, drugemu pa še na misel ne pride, da bi imel kaj s tako žensko.

Zakaj so bivše prostitutke in porno igralke poročene? Verjetno ne zaradi njihovega izjemnega značaja ali razgledanosti. :)))[/quote]

bivše pornoigralke in prostitutke so poročene zaradi tega ker:

1. vejo odlično fafat in seksat (vejo kaj moški paše)
2. imajo dosti keša (tu predvsem porno zvezdnice)

simple…

.............................................................................................. [b]''Your time is the greatest gift you can give to someone.'' - Rick Warren[/b]

Nekatere ženske se odprejo šele, ko jim mož umre. V zadnjem času sem slišala izpovedi od kar nekaj vdov kakšni so bili njihovi možje. To so take zgodbe, da jim mehiške nadaljevanke ne sežejo niti do kolen. Ne moreš verjet, kaj vse ljudje trpijo v vezah.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close