Izbira partnerja- se strinjate s teorijo?
Moje mnenje je, da na “začetku” to absolutno drži. Kar dobimo v otroštvu, nam je znano,jemljemo kot pravilno, takrat je to za nas tudi edina resnica.
Odločilni trebnutek po mojem mnenju pride takrat, ko se od staršev odseliš, ko greš na svoje. Ko prekineš tisto vez, ko vidiš tudi druge stvari, takrat začneš ocenjevat, ali je bilo tisto kar si dobil v otroštvu res pravilno ali pa mogoče tudi ni bilo. Takrat začneš delat na sebi, se razvijat.
Poznam kar nekaj primerov punc in mislim, da to ni naključje… ko jim je uspela prva naslednja zveza, ko so se odselile od doma. Ko so prekinile tisto vez (v tem primeru od očeta, pri fantih je obratno) je pol prišel pravi, prej pa same katastrofe… :)))
LP, Mel
🙂
Zdaj pa si nekaj kiksnil, se ti ne zdi.
Kaj pa izbira človek, če ne partnerja. Ali misliš da se partner kar zgodi, ali kaj… Le kaj pa oblikuje ljubezen, če jo ne oblikuje izpolnitev naših želja, oz. da vsaj mislimo, da je nekdo po naših željah…
Res ne moremo na silo nekoga imeti radi.
Zaradi ljubezni pa vseeno ne trpimo. Trpimo zaradi egoističnih želja in želji po “ljubezni”. Saj veš, če nekoga ljubiš, mu privoščiš, da bo srečen, kajne…
Nimam tega občutka, da bi kiksnil.
Partner nam je kot nek simbol ljubezni. In če ne moremo izbirati koga bomo imeli radi, potem tudi partnerja ne moremo izbirati in si reči, da določenega želim imeti rad.
Partner se zgodi…Naenkrat se lahko zaljubimo, pa sploh ne vemo kdaj. Ali pa ljubezen na prvi pogled….Enostavno se zgodi.
Vsaka stvar ima dve plati. Vse deluje kot neko valovanje. Močnejša kot je pozitivna amplituda, močnejša je potem tudi negativna, ko se situacija prevesi na drugo stran.
Bolj kot imaš nekoga rad, bolj lahko zaradi njega trpiš, če to izgubiš.
Nekateri izbirajo, nekateri se pustijo izbrat. Matematično se iščejo urejeni pari, fatalistično gledano se čaka na usodo… tehnično (fizikalno) se mogoče res lahko interperira s (sinusno) krivuljo potujočega valovanja, ja bog pomagaj no… to pa zna bit boleče…
[code]"Nekoč bo lepo,
ko blazni bomo ob ognjih čepeli
in bomo odprte rane imeli-
takrat bo lepo..."[/i][/code]
[sup]france balantič [/sup] Forum je zaprt za komentiranje.