Iz leta v leto me moja ljubi manj
Seveda bo tu govora o načinu izkazovanja čustev partnerju skozi gospodinjska opravila, kot je predvsem kuhanje in pranje gat pa tudi ostala. Skratka, opažam, da mi jih izkazuje vedno bolj bledo. Priznam, da sem delno sam kriv za to, ker preveč popuščam raznim muham in trendom, vendar še vedno vidim največji delež krivde v razvoju tehnologije in napredku.
Vse se je pravzaprav začelo že takoj po odločitvi za skupno življenje, saj je v tem primeru pralni stroj ena prvih stvari, ki jo je potrebno imeti v domu. In tako je od nežnega, že skoraj erotičnega pranja MOJIH gat, srajc in ostalega perila ostalo le še golo basanje v boben in jemanje iz njega. Tako glede perila ostaja le še obešanje in sušenje, tu se za enkrat še uspešno branim pred nakupom sušilnega stroja, izgovarjajoč se na premalo prostora, v resnici pa da sem vsaj nekaj malega deležen ter likanje. Vendar tudi slednjega je precej manj in to zaradi novih materialov, ki jih več ni potrebno likati. Samo vprašanje časa pa je kdaj bo tudi likanje popolnoma odpadlo, kot se je zgodilo s sesanjem, ki ga danes pretežno opravlja robot. Nič dosti drugače ni s kuhanjem. To je sicer še vedno klasika, se pa je zaradi raznih ultra mešalnikov, indukcij ipd. bistveno skrajšal čas, da o različnih možnosti hitro pripravljene hrane sploh ne govorimo.
Moje izkazovanje čustev njej pa še vedno ostaja enako. Tako kot na začetku tudi sedaj na enak način kosim travo, obrezujem živo mejo, menjam žarnice, popravljam avto, belim stanovanje in delam ostala manjša popravila.
Resnično me vse to spravlja v nezadovoljstvo s svojim zakonom in slabo voljo. Za enkrat mi še uspeva držati se obljub in lastnih načel ter ostajam zvest. Bojim pa se, da bom v nekem trenutku toliko na dnu, da bom popustil namigom in posledični skušnjavi ter recimo, namesto naše trave, to pokosil pri sosedi.
Boom,
tako nekako, bi pa verjetno pisala tvoja draga…
Iz leta v leto me moj ljubi manj. Ima namreč eno fiksno idejo, res ne vem, od kje jo je dobil, da misli, da je ljubezen, če pokosi travo s KOSILNICO. Si predstavljate. Nikakor mu ne morem dopovedat, da košnja s kosilnico ni ljubezensko opravilo, Če bi želel izkazati ljubezen, ne bi kosil s kosilnico, ampak bi plel. Ker moj dragi ne vidi, da zraven trave, ki jo kosi, ne pokosi samo trave, ampak tudi mlade poganjke rož, okrasnega grmičevja ipd., kar bi ob pletju videl.
Podobno je z obrezovanjem žive meje. Le zakaj, ko pa bi ob puščanju da se le ta razraste, imela več zasebnosti, hmmmm….
Ah, ja, pa menjava žarnic. Res, moj dragi ni nič domiseln. Kako veliko bolj romantično bi bilo ob soju kamina, navsezadnje tudi sveč. Tako pa se boji, da bo ob večerih svetlobe premalo, in da se siromak ne bi kam spotaknil, ažurno menjava žarnice.
Avto… 🙂 … ja, moj dragi je pozabil, kako je bilo poslušati svojega dedka, kako so včasih za prevoze uporabljali kočije, kasneje pa kar kolesa. In tako so se, ob vožnji, namesto posvečal samo prometu na cesti, lahko posvečal tudi meni.
In nenazadnje beljenje stanovanja. Je že res, da umetnije najinih otrok nimajo neke zgodovinske vrednosti, vendar so umetnine najinih otrok, otrok, ki naju spominjajo na vse tiste noči, ko nisva rabila menjati žarnice, ko nama je bila pregorela žarnica izgovor za mečkanje na postelji in …
In zaradi vsega skupaj mu poskušam na njemu razumljiv način dopovedati, da z najinim zakonom nekaj vztrajno izginja, zato za pranje uporabljam pralni stroj, ali pa kupujem oblačila iz materialov, za katera ni potrebno likanje. Upam, da bo razumel.
Upam, Boom, da si razumel sporočilo, in tvoj zakon ne boš šel v napačno smer. Srečno.
Jaz pa upam, da je Boomovo sporočilo bil le sarkastičen odziv na nekatera razmišljanja o “partnerstvu”, ki se tukaj gor vedno pogosteje pojavljajo.
Po tisti (blago) provokativni temi “Kaj bi, če bi (plus tri pikice)” sem si ob naslovu te rekla: “Pa dobr: kaj le muči tega Booma?!” Ker je fant v letih, ki mi nekoč sledijo, mi res vzbuja raziskovalno radovednost dejstvo, da začne pri določeni starosti veljat v glavi poseben magnetizem, zaradi katerega koleščka podivjajo vsak v svojo smer.
Ko sem temo prebrala, sem čisto pomirjena. A je res tako težko dojeti, da žena potrebuje sušilca? S tem, da v svojem samopomilovanju sploh nisi opazil, da pomivalca nimate! Ne mi reči, da še vedno predelujeta ‘zakonske dileme’ po kosilu stoje, vsak s svojo cunjo v roki?
Da ne bomo pretirano izgubljali besed: fantje imajo že od malega radi igračke s kolesi – zato zdaj sesalec v roke, pa akcija! 🙂
Boom, resno ti svetujem menjavo kosilnice.
Obstajajo namreč nove, ki so tehnološko tako dovršene, da ni treba prav nič na silo rinit. Ker je za tabo že kilometre in kilometre pkošene trave obstja možnost, da si postal nekoliko apatičen pri uporabi sredstev za košenje trave.
Vsake toliko čas se pa potrudi in pokosi s tisto starinsko kosilnico, katero je treba močneje potiskati, se močneje upreti… bo prijetno za spremembo. Nekoliko si boš utrdil bicepse in ostale mišice na rokah, bi znalo bit, da boš pridobil tudi na vzdržljivosti… Kar je seveda spet dobrodošlo.
Nikakor ti pa ne svetujem robota za košenje trave, kajti ta nikoli ne pokosi do konca in ‘pozabi’ na tako zelo pomembne robove in kote.
Glede rezanja žive meje ti pa svetujem, da je občasno pametno to opravilo opraviti kar na roke.
Veliko veselja pri urejanju zelenice ti želim. 😉
Ne. Jaz sem ti dala nasvet, kaj lahko ti narediš (iz moje perspektive seveda). Pa saj veš, akcija da reakcijo. Menda ja ne boš samo čakal??? :))))
A ti bi pa navodila še za tvojo? Ji boš dal prebrati? :))))
Ne. Jaz sem ti dala nasvet, kaj lahko ti narediš (iz moje perspektive seveda). Pa saj veš, akcija da reakcijo. Menda ja ne boš samo čakal??? :))))
A ti bi pa navodila še za tvojo? Ji boš dal prebrati? :))))[/quote]
Seveda ji ne bom dal. Potem mi bo pa očitala, da se o najinih problemih raje pogovarjam s popolnimi tujci namesto z njo. Čeprav me vsakič zavrne, ko poskušam ta pogovor načeti. :-)))))
Ne. Jaz sem ti dala nasvet, kaj lahko ti narediš (iz moje perspektive seveda). Pa saj veš, akcija da reakcijo. Menda ja ne boš samo čakal??? :))))
A ti bi pa navodila še za tvojo? Ji boš dal prebrati? :))))[/quote]
Seveda ji ne bom dal. Potem mi bo pa očitala, da se o najinih problemih raje pogovarjam s popolnimi tujci namesto z njo. Čeprav me vsakič zavrne, ko poskušam ta pogovor načeti. :-)))))[/quote]
Torej ostane zgolj; akcija – reakcija. 🙂
Človek se prej ali slej vsega naveliča.
Ob izginjanju medsebojne strasti, postane odnos le še en kup plehkih opravil, zaradi česar izgubi čar in smisel.
V vsakem sarkazmu je tudi nekaj resnice.
Otroci ne bodo izbrisali spomina. Zdaj drugače gledata drug na drugega. Otrok bi le vaju zamotil. Rešil pa ničesar.
Zaradi obremenitve bi lahko bilo še slabše, ker v ozadju ni več takega veselja.
Uh kriza 🙂
Upam, da je vsaj rodila popolnoma naravno, brez epiduralne ali poroda v vodi in podobnih lajšanj, da ti je dokazala ljubezen do tebe s cankarjansko ljubeznijo do otroka … Saj veš, ženska z lajšanjem poroda je najsebičnejša pra***** , ki zagotovo v podzavesti ne mara otroka, s tem pa tudi tebe, očeta tega otroka, ne mara. Pa v nosečnosti, je kaj pojamrala? Če je kdaj, velja enako – ne mara ne otroka ne tebe. Vse mora biti tipi top kot dokaz ljubezni. Zgoraj si omenil, da razmišljata še o enem – kdo se obira, ti ali ona? To morata razčistiti. Če ne bosta oba za to, nista za skupaj.
Je tvoja žena po porodu poskrbela zase, šla k frizerju, spilila nohte, se zdepilirala? Če je odgovor da: pa kaj se to pravi, takoj po porodu misliti nase, na svoj izgled??? Vidiš, to je znak zanemarjanja vajinega otroka, s tem pa tudi tebe, ter dokaz neljubezni. Ti bi že počakal kakšno leto in vmes imel urejeno ljubico, saj to je samo za telovadbo in ne vključuje čustev, zanemarjanje otroka in tebe namesto, da bi si tistih 20 min, ki jih porabi zase, vzela za vaju, je že višek.
Forum je zaprt za komentiranje.