Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek Inteligentni več težav v odnosih

Inteligentni več težav v odnosih

Zanima me ali še kdo to opaža, da imajo osebe z visokim IQ bolj pogosto težave v odnosih kot ostali ljudje?
Jaz to opažam. Ne rečem, da vsi, ampak je pa očitno, da je kar velik tistih z visokim IQ, ki imajo te težave. Tako dobiti prijatelje kot dobiit partnerja.
Visok IQ očitno ne pomeni nujno tudi visokega EQ.
V čem je problem oseb z visokim IQ, da se tako pogosto ne znajdejo v družbi? Privzgojeno ali v genih?

Visok IQ če ni garancija za čustveno zrelega/uravnovešenega človeka.

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

Pri nas v gimnaziji in tuid OŠ je bilo tudi tako, da so najbolj brithni se najmanj vklapljali v družbo. Ne vsi, večinoma pa se niso znašli.

enostavno se motiš. Ljudje imamo navado, da na podlagi ene lastnosti človeka, le temu pripišemo še en kup drugih lastnosti samo na podlagi naših predsodkov. Lastnosti pa med seboj niso povezane. po domače povedano, če je nekdo lep, mu pripišemo še, da je prijazen, pameten, ima visok EQ in IQ in obratno. Če opazuješ socialno dno, boš videla, da so njihovi odnosi zelo nezdravi.

Saj ima tudi kak pijanec ali revez z nizjim IQ lahko tezave z vkljucevanjem v druzbo. Ne vem, ce je nivo inteligence premosorazmeren z nivojem vklucevanja v druzbo : )

Jaz sem bil Zoisov štipendist, torej naj bi bil med 3% najinteligentnejših v razredu. Ja, zoisovci smo večinoma bili malce čudni. Nismo se našli z ostalimi. Imeli so nas za piflarje pa čudake. Čeprav smo se uresnici bolj malo učili. Pa težko je najti konstruktivne debate, če so pa ostali bili na nivoju MensHealth in Cosmopolitan.

brihta itak težko komunicira in funkcionira s trapci.
Problem vidijo trapci, ker jih je več in so zato brihte pač bolj vidne, štrlijo ven ☺

Brihta, ki npr. zastopi iz česa je narejena žoga, pozna proizvodni in prodajni proces žoge, zna izračunati kot odboja pri brcanju žoge … pač ne more po trapovsko vzdihovati, kakšna škoda je, ker se je žoga odbila od prečke .

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]

Odlicno povedano NM3W

Pa čemu je namenjen ta forum? Da eni po njem svoje predsodke razglašajo? In kažejo svojo neskončno omejenost?

Človek si želi kaj drugega prebrat kot pa to, da je nesocialen samo zato, ker mu pamet hitro in dobro dela.

Inteligenten bi ugotovil, da nikjer ne piše, da je nekdo nesocialne samo zato, ker je inteligenten.
Inteligenten bi tudi ugotovil, da gre za debato in da se avtorica teme ne opredelim v nobeno kategorijo glede IQ in v nobeno glede socialnih spretnosti.

Visok IQ jim daje občutek, da so nekaj več, velja samo njihov prav in na ostale gledajo zviška, kar pa velja samo za tiste, ki tako delujejo in taki imajo res te težave, kot si jih opisala.
Zato ker so vzvišeni in včasih tudi arogantno pametni in zbadljivi, vsemogočni, ONI.
Ti pa niso edini, težave ima lahko vsak, ki se ni sposoben vsaj malo prilagodit drugemu/drugim in spoštovat njihov drugačen, a mogoče ravno tako pravi, za njih osebno, kakor splošno dober pogled.

Spoštujem inteligentne ljudi, predvsem pa take, ki so v osnovi samo ljudje, znajo pa svoje znanje širit na ostale. Taki imajo veliko prijateljev, pa ne samo partnerja, imajo družino, so prijazni, komunikacija jim z nikomer ne predstavlja težav, so preprosti in enostavni ljudje.

Zanima me ali še kdo to opaža, da imajo osebe z visokim IQ bolj pogosto težave v odnosih kot ostali ljudje?
Jaz to opažam. Ne rečem, da vsi, ampak je pa očitno, da je kar velik tistih z visokim IQ, ki imajo te težave. Tako dobiti prijatelje kot dobiit partnerja.
Visok IQ očitno ne pomeni nujno tudi visokega EQ.
V čem je problem oseb z visokim IQ, da se tako pogosto ne znajdejo v družbi? Privzgojeno ali v genih?

Oprosti ampak v začetnem postu si se jasno opredelila, do tega da imajo inteligentni ljudje težave v odnosih tako dobiti partnerja kot prijatelje. Ni treba biti inteligenten, da to opaziš : )

https://www.youtube.com/watch?v=okHGCz6xxiw

Seba in v katero kategorijo sem torej sebe opredelila?


Tudi odvisno kdo je brcnil žogo, če jo je npr Andraž Kirm nima tu material žoge prav nobene veze.

"No one can make you feel inferior without your consent." - Eleanor Roosevelt.


Tudi odvisno kdo je brcnil žogo, če jo je npr Andraž Kirm nima tu material žoge prav nobene veze.[/quote]

si se popolnoma jasno postavila kam spadaš ☺

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]

Ponavadi je tako, da se preveč znanstveno pogovarjajo za nas navadne smrtnike.

spet eno neumno posploševanje…


Tudi odvisno kdo je brcnil žogo, če jo je npr Andraž Kirm nima tu material žoge prav nobene veze.[/quote]

si se popolnoma jasno postavila kam spadaš ☺[/quote]
Zguban pikec…tam kjer ti spadaš mene ziher ni. Npr. jaz sem si sposoben dobit žensko ti pa ne. ☺

"No one can make you feel inferior without your consent." - Eleanor Roosevelt.

psihika kot pravis v nobeno. Si pa postavila precej provokativno vprasanje in razburila ljudi : ))

si se popolnoma jasno postavila kam spadaš ☺[/quote]
Zguban pikec…tam kjer ti spadaš mene ziher ni. Npr. jaz sem si sposoben dobit žensko ti pa ne. ☺[/quote]
brez npr.: ti ženske nimaš (imaš samo sposobnost), jaz jo pa imam ☺

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]

Seba, piši v ednini. Ne posplošuj s seba na vse ostale.
Forum je namenjen debati ali pač ne?
Si slišal za debatne krožke? Veš kako tam zadeva poteka?


seba111 — navali, tole je koruza, ki se sama ponuja ☺

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]

Nič ne bo, nisem samska.

Glede na odgovore si ziritirala vecje st. ljudi : )

Nm3W bi morala biti ljubljancanka s pedigrejem : ))

Kaj pa je to Ljubljančanka s pedigrejem?
To kupiš pri kakem rejcu ali kako? Mora imeti čip v ušesu? Koliko pa plačaš zanjo?

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close