Inšpekcija za delo
Ker so razmere nevzdržne, službe pa ne moreš kar čez noč zamenjati, premišljujem, da bi delodajaca prijavila na inšpekcijo, da bi se razmere vsaj malo normalizirale. Zato me zanima, če ima kdo izkušnje ali pa koga pozna na inšpekciji za delo (kontaktno osebo ali telefonsko številko), da bi mi svetoval, v primeru, da delodajalec krši zakon in pravice delavcev, kako ukrepati v tem primeru oz. ali inšpekcija resno jemlje tako prijavo. Če ima kdorkoli izkušnje naj mi prosim svetuje.
Miška
Glej Miška tudi če ga boš prijavila verjetno z tem ne boš naredila nič.Običajno inšpektori pridejo malo požugajo z prstom in grejo.Delodajalec pa lepo po starem.Drugače pa sem hodil na išpekcijo za delo po informacije glede del0vnega mesta in mojih pravic. Lahko povem samo pohvalno.Za mene so si vzeli čas in mi vse razložili ter tudi prebrali zakonik.Poskušaj v službi malo taktizirat,je pa tudi odvisno v kakšni službi si.po tako skopih podatkih ki si jih napisala težko kaj več rečem.
kurec se moti in to zelo.
Ne vem kakšen problem imaš v službi na kaj se navezuje.
kršitev pravic delavcev je ogromno od varnosti pri delu do splošnih zadev.
Ljubljana -g Borut Brezovar glavni rep. inšpektor.
za kurca pa :
a veš zakaj so na rtv slovenija nehali kaditi in zakaj novinarji in ostalih 2000 odvisnikov futrajo svoje možgane z dimom zunaj pri minus 10?
Če bi bilo to res kar ti praviš, temu ne bi bilo tako.samo na pravo stuno je treba zaigrati.
ko boš dobila odločbo , jih pa še toži za odškodnino pa ne pozabi k zdravniku in zdravniku specialistu psihiatru, ker so ti verjetno povzročili hude psihične probleme in bolečino itd. kapiraš?bolniška pa itak se razume kaj pa čakaš a ste slovenci res take totalne ovce al kaj?
l.p.
nič ni eno kajenje , drugo pa izguba službe.
vsak ki prijavi delodajalca bo soočen s pritiski itd.
če je bilo pri vas tako se mi smislite.
praviš da si napisal čisto življensko.
JAZ TUDI. Tako je bilo in tako je .v opisanem primeru.
vidiš, očitno je življensko za vsakega drugače . življenje je barvno in ne črno belo, ni obdano s floskulami in stereotipi.
enkrat tako drugič drugače.
s čim se torej ne strinjaš?
Hvala vsem za nasvete.
V naši firmi je zaposlenih okrog 50 ljudi. Šef je zajeban do amena. Danes reče to bomo od danes delali tako, čez 14 dni pa znori, da če smo zabiti, kdo nam je rekel, da se tako dela. Spet se zmisli nekaj novega itd. Zmišljuje si razne sestanke po delovnem času, zahteva, da delamo ob sobotah, nedeljah in včasih med tednom tudi do dveh zjutraj. Seveda nadur ne plača, koristit jih tudi ne moremo. Če rečeš, da nimaš časa, zaradi privatnih opravkov po delovnem času, ti reče, da lahko takoj dobiš knjižico in greš, če ti kaj ni všeč. Če bi slučajno hotel kakšen dan izkoristit kakšno naduro za obisk zdravnika, če seveda drugače ni mogoče, te zaslišuje kot da si na policijski postaji. Razmere so neznosne in res ne vem kaj naj naredim.
MIška;
en nasvet; internet promet se tako lepo beleži, da na koncu dneva le pogledaš kaj, kdaj in kdo je obiskal neko stran. torej te lahko šefe že zaradi tukaj napisanega kaj nelepo pogleda.
jasno da lahko brišeš history, temporary internet files in še pa še, a se na koncu vseeno da pogledat kaj in kako, tehnologija pač dela svoje.
jaz bi na tvojem mestu vse kar ni: kako ste kaj; raje počel drugje, kot v službi.
Forum je zaprt za komentiranje.