In kaj točno je narobe, če menjaš samo vloške ne pa tudi gat
Zato, ker ne teče sam iz ta male in iz riti, ampak švicaš čez celo kožo in to smrdi. Pa če ležiš ti tist kar ti teče iz ta male zihr mal tud med ritnicami steče dol in pol na gate, tam zadaj pa nimaš vložka, razen če skoz nosiš take, da so dolgi do hrbta. Kri ni edina stvar, ki teče na gate oziroma vložek. Upam, da sem ti dovolj nazorno napisala, pa da ne bo treba teb kaj narisat.
Ker se ponoči v ustih naberejo bakterije, ki jih je priporočljivo umit, preden jih skupaj z zajtrkom lepo popapcaš!
Če se ti pa še ne da dopovedat, pa dober tek, kaj naj ti drugega rečem!
Najbrž si tudi obraza zjutraj ne umiješ, ker se ti ponoči (po tvoji logiki) pač ne more umazat, ali pač?
Eh brezveze…na kozlanje mi gre!
????? To sem skopirala iz ene prejšnje teme, ker mi je res pritidk dvignilo.
Saj če imaš vložek se gate ne umažejo.
Ljudje božji uporabljajte zdravo kmečko pamet ne pa neka pravila iz ženskih revij, ki pišejo samo neumnosti, da se je treba po vsakem lulanju it tuširat pa lase prat dvakrat na dan.
Ja pa kaj še, voda ti spere dol zaščitno plast kože in zato dobiš vnetja ne pa zato, ker nisi zamenjal gat, če imaš vložek.[/quote]
Zdrava pamet ti bo povedala, da ko nimaš menstruacije ne nosiš vložkov in zato menjaš zvečer gate. In dejansko je toliko težav ravno zato, ker ženske nosijo vložke namesto, da bi gate menjavale.
Uporabi tisto kar svetuješ drugim….pamet.
ste ze kdaj slisale, da ni priporocljivo, da se vsak dan tusiramo? No seveda se moras in se bos umil, ce delas neko zelo fizicno delo ali pa telovadis in se znojis, pa poleti ko je vroce…ampak, da bi se pa vsak dan tusiral 2, 3?!
Tudi sama, kadar imam m, ne menjam spodnjih hlac vsak dan in mislim, da se moja rit ne znoji tako…misli zenske!
Drugace pa je ena od sorodnic obsedena s cistoco in umivanjem (se posebej rok) in imajo njeni otroci ves cas gliste, nobene odpornosti, nicesar se ne smejo dotaknat, ker so povsod bakterije in umazanija. Kar mi je se pa posebej bolano je pa to, da otroku pri 10 letih ona brise rit, ker si je sam ne zna dobro! Saj ne ves ali bi se smejal ali jokal 🙂
aja pa se to, jaz nikoli nisem imela nobenih zdravstvenih tezav tam spodaj ali pa kaksnih drugih, ki bi bile povezane s tem.
Ker se ponoči v ustih naberejo bakterije, ki jih je priporočljivo umit, preden jih skupaj z zajtrkom lepo popapcaš!
Če se ti pa še ne da dopovedat, pa dober tek, kaj naj ti drugega rečem!
Najbrž si tudi obraza zjutraj ne umiješ, ker se ti ponoči (po tvoji logiki) pač ne more umazat, ali pač?
Eh brezveze…na kozlanje mi gre![/quote]
sem govorila v kontekstu, ko se recimo človek posti, pa pač ne je nobene hrane, niti juhic. in če to pomeni potem, da zob ni potrebno umiti. ali poščetkati jezika, ker se naredi morda kaj oblog na jeziku.
za avtorico, ki je še odgovarjala, bi pa še rekla, a je smešno primerjati včasih in danes. včasih so se vozili s traktorji vsak dan, enkrat na teden za k maši z avtom. tudi to je bilo v približnem kontekstu. to je podobno, kot bi rekla, da se včasih niso kurbali, sedaj se pa vsi na veliko kurbajo. pa včasih so prale tudi ob potokih, ker je bil pralni stroj luksuz. pa jamski ljudje so se tudi hranili pretežno s surovim mesom, kar je bilo včasih. pa včasih smo tudi veselo kot otroci jedli travniške dobrote, ne da bi se bali, da bodo zasvinjane ali od človeške nemarnosti ali podnebnih razmer.zdej pa še reči, da je bilo v socializmu seveda bolje, pa si zmagala. življenje v praveku v naprednem stoletju ni ravno vrlina. pri osnovah. takole včasih, napišeš še kakšno pismo na roke, ali pošiljaš sms, mejl, da ohranjaš stike? včasih. ni čudno, da smo tudi pri vladi pri včasih, če še vedno trajbajo o partizanih, komunizmu in vsem, kar je povezano z včasih. ne znajo pa živeti in peljati sedanjost, ker ljudje sedaj živimo v sedanjosti. eh.
in res je okusno, ko se neumitost intimnega dela z vsemi sokovi urinov, blata, belih tokov verjetno užitno nasladijo. po enem tednu zihr nožnica diši po novoraslih cveticah, ki spominjajo na crknjene ribe. in logično je, da vas vsaj enkrat na leto dec nabriše, ker je mogoče tolko potreben, da bo sprgledal tudi vso umazanijo tam spodaj. ogaba erte klase.
pa daj no, saj se tisti, ki se umijemo enkrat na dan (če štartam iz osnove) ne drgnemo s krtačo, ki bi nam spraskala vse dobro iz nas? če pa ženska briše rit otroku zato, ker si je ne obriše toliko, da ne bi nosil ostankov blata na hlačkah, bi rekla, da je kar upravičeno. čeprav ni ravno upravičeno, da ga ni naučila brisanja rite. sama lahko povem, da če imam nekajkrat na leto res težavo, ko ne morem kakat in se mi na koncu ustavi in je polovica šla ven, polovica pa še vedno ostaja pred danko, da papir ne odpravi blata iz zunanjega dela danke. in si pač ne predstavljam, da si oblečem nazaj gate in hodim z umazano ritjo po svetu. zato si pač umijem vsaj zadnjik, ne hodim po svetu s posranimi hlačami.
ti govoriš o ekstremih, ko se nekdo ne sme dotaktniti ničesar. ampak umivanje rok je bistven, ker so tudi v teh časih bakterije agresivnejše, kot so bile včasih. pa kaj ste vsi v nekem pretekliku. saj ni čudno, da je tako. polno jamranja po nečem, česar ni, namesto, da bi živeli v sedanjosti, v kateri ste. zakaj misliš, da si zdravnik vedno razkuži roke, čeprav ne prihajaš k njemu zaradi prehlada? a za zdravnika je normalno, da si jih mora umiti, če ne storite galamo, za vas pa ne velja in vse bacile poberemo za vami mi vsi. daj no. potem pa še reči, da hodiš po avtobusih, ko rok ne znaš uporabljati in kašljaš na vse prisotne in sproščaš svoje bacile in bakterije. res okusno, ko vam spet pri osnovah roke ne služijo. gabi se mi, ko ženske učite svoje otroke, da mora po sekretu umiti roke, same ste pa daleč od vse kmečke pameti, ki jo izvajate z neumivanjem.
aja, pozabila sem pa glavno, kaj je bilo včasih. primerno za določene podbradke, ki nekaj zagovarjajo. da včasih se je hodilo peš in ni bilo bergl in včasih so pri hrani gospodarno ravnali in glej ga zlomka, vsaj polovico od tega števila, ki je danes, je bilo manj zavaljenega. aja, to pa res ne morem sedaj primerjati, kaj je bilo včasih in kaj sedaj.
malo si pošlihtajte ta včasih. in kaj so bili razlogi takrat včasih. ne potem pisat, da se vam je pralni stroj pokvaril in ne morte oprati cunj. imate potoke, pa pejte prat, ko so tako higienski tudi oni, kot so bili včasih. kjer boste vsaj tam oprale tudi roke. čeprav nič storile, ker se v mnogo potokov še vedno izliva kanalizacija.
No za mojega deca in kolikokrat me nabriše vam pa ni tereba skrbeti, bi bile ljubosumne, če bi vedele resnico!
Moj dec je namreč pravi dec, ki mu diši naravni vonj pi….ne pa parfumi in mila in tudi ima rad naraven izgled in ne rabim hodit okrog kot oskubljena kokoš in polna bul od vraščenih dlak in mozoljev, ampak zgleda tako kot mora tam dol zgledat!
Zanimivo pa je, da potem ravno take, ki se po cele dneve namakate v banji in brijete pi…trikrat na dan, da ja ne bo slučajno kakšne dlakice, ki bi se zagraužala vašemu decu (mimogrede pedofili ne marajo dlak tam spodaj, zdaj pa razmišljajte) in potem jamrate tukaj, da vas ta isti dec zanemarja ali celo vara. No jaz nimam takih problemov! Zdaj se pa zamislite.
oprosti, zame je tvoje razmišljanje preprosto- neumno.
A ti veš, da si med menzesom odprta krvaveča rana v nožnici in da bakterije in vse ostalo, ki se nabira na tvojih nekaj dni starih gatah z lahkoto prodre ob brisanju, menjavanju krvavega vložka, zadnjične odprtine ob brisanju riti pride tudi na labije, sluznico in potem tudi v notranjost vagine?
Zato spoštujem higienske navade muslimank, ki so čiste po vsaki potrebi, saj se na wc-jih umijejo spolovila in zadnjico, kaj šele pri menzesu!
Tvoje gate so polne švica, izločkov prešvicanega telesa, ter odluščene povrhnjice kože, ki se vsakdan lupi s tvojega telesa – pa ni nujno, da to vidiš kot “lupine”, brez skrbi.
Oprosti, zame je seba, ki nosi dnevno vložke ali pa med menzesom na nekaj dni stare spodnje gate, navadna – packa in nehumana do drugih, ko jo moramo vohat-ti sebe ne zavohaš, mi pa tebe takoj.
A ti še več, da menstrualna kri, ko pride v stik z zrakom na vložku začne razpadati, oksidira in smrdi in brez skrbi, da se tud na spodnje gate zažre ta vonj inšvic, ko se tvoja češpla poca v lastičnem vložku – še posebej sedaj, ko je vroče, pa čeprav ga “pogosto” menjaš – ali pa tudi če preživiš v samo enem vložku dnevno – te zavohamo že na na daleč.
Po branju tele teme, se bom one night standov raje kar zadržal. Nisem vedel da obstajajo takšne packe.
Pa tudi pred vtikanjem v določene luknje, se bom prej pozanimal na koliko časa si mladenka menja gate.
“zdrava kmečka pamet”
Nikar ne žali kmetov s svojim nickom, ker kolikor jih poznam se vsi redno umivajo in preoblačijo. Jasno da misliš da ne smrdiš, saj človek lastnega vonja ponavadi ne zazna. Kot so ti predhodnice že napisale, se z razkrojom urina, belega toka in predvsem menstrualne krvi ustvarja vonj, ki se ga navzamejo tudi hlačke. Nisi še nikdar cvrla čebule pri kuhanju kosila pa so potem tvoje cunje in tudi lasje vonjali po njej pa čeprav jih nisi v čebuli namakala. Uporabi to tvojo ZDRAVO KMEČKO PAMET pa ni treba bit blazen veleum da dojameš, da se isto zgodi s spodnjim perilom. Ti sebe ne vohaš, te pa gotovo okolica. Vprašaj svojo ginekologinjo za mnenje, pa boš videla.
In kar se tiče vsakodnevne prhe………kdo je rekel da škodi? Spet, vprašajte zdravnika. Napako delamo izključno s tem, da pretiravamo z mili. Sama voda ne škoduje koži, ampak mila. Vsak dan naj bi se oprhali s toplo vodo po vsem telesu, kar je dovolj, saj voda odplakne znoj in prah. (razen če npr. športamo in pride do močnejšega znojenja) Vsak dan naj bi milili le stopala, pazduhe, intimne predele (s posebnim milom) in seveda roke, celo telo pa le vsak drugi ali tretji dan.
In ve umazanke nagravžne ki se bojite vode, še nobeno vnetje ni nastalo zaradi higiene, ampak kvečjemu zaradi tega ker se koža kuha v vložkih, ki ne dihajo, zaradi perila iz umetnih materialov, nezdrave prehrane in, ne boš verjela, ZDRAVA KMEČKA PAMET, zaradi pomanjkanja higiene (garije npr.)
Lahko samo vprašam, a se vsaj umiješ vsak dan menstruacije, ali se kri na tvoji zaraščeni marjetici strjuje dneve in dneve?
a te ni nič sram, da si takšna packa?
a si se ti sploh kdaj povohala, tak čist zares?
ne morem verjet, da dandanašnji ljudje ne menjajo gat vsak dan, da ne govorim o umivanju.
A hlače tud nosiš ene in iste po cel teden, pa modrček..na kolk cajta pa tega menjaš? najbrž nosiš podloženega, pol pa samo tiste gobice pereš na teden dni, modrček je pa tak še v redi..?
OMG! packa nemarna. bogi tvoj partner, če ga sploh imaš….si ne predstavljam kak mu lahk gre na bruhanje, če želi imet oralni spolni odnos, pa mu vsa zasmrdiš pod nos…. FUUUJ.
Ojoj, ojoj.
Saj nihče ne govori o skrajnosti, da se je treba 5x na dan tuširat pa 2x na dan lase umit. Govorimo o osnovni higieni, pod katero spada tuširanje in menjava perila.
Logično da zašvicaš povsod, še najbolj pa v vložek, saj ta sploh ne diha. Ja, gate mogoče ne smrdijo točno tam, tvoja frčafela pa še kako. Da ne govorim o tazadnji….saj tam pa nimaš vložka.
Mislim, da moraš biti ena smrdljivka, ampak na žalost sama sebe ne vonjaš.
A ni najlepše lepo dišat..pa ne od parfuma, pač pa po tuširanju, skočit v sveže perilo in začet nov dan…..zvečer se pa zleknit pred tv in v omamnem vonju dišav zaspat, objet..čist…
Ti pa delaj to v smradu, če želiš. :))))
Tale tema je čista provokacija. Takih ljudi preprosto ne more biti. Je pa tema v bistvu nesramna, ker namiguje, da naj bi bili kmetje packi. Oseba, ki uporablja nik zdrava kmečka pamet provocira in hoče namigovat, da naj bi bili kmetje neumni in nemarni.
Kmetice vsak dan fizično delajo, torej se jim prepotijo celotne hlačke in tudi, če imajo menstruacijo in uporabljajo vložke (s tem, da za fizično delo, kar je na kmetih stalnica, večina uporablja tampone) hlačke redno menjajo. Samo leno ženšče, ki nič ne miga ne dela, ne športa, lahko trdi, da hlačke ob uporabi vložka niso prepotene in umazane. Vsi ostali pa to vemo.
Mogoče se ne umažejo, smrdijo pa! In to zelo in zelo specifično, tako da tako MON-o zavohaš, če jo srečaš. Katastrofa. A nimaš pralnega stroja, al kaj, da je tak problem par ekstra hlačk zraven žehte oprat?[/quote]
Fuj in fej.
Hlačke med M ogabno smrdijo. Si jih menjam najmanj 2 x na dan.
Včasih kakšno smrdulo zavoham, ki očitno že 3 dni nosi iste hlačke, se mi kar želodec obrne.
Forum je zaprt za komentiranje.