Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Hvala Golob za rekordno nizko gospodarsko rast

Hvala Golob za rekordno nizko gospodarsko rast

Odgovor na objavo uporabnika
Neregistriran, 12.09.2025 ob 16:15

Pa tale zadnji smešni čuran, ki palamudi o win win situacijah, ki enkrat serje, da višje plače pomenijo večjo korist za vse, po drugi strani pa spet ne … Kaj naj rečem? Ekspert v ekonomiji! Napifla se nekaj stavkov iz neoliberalističnih člankov in že misli, da vse ve.

Je bilo preveč zapleteno? Če pridejo višje plače javnemu sektorju iz tiskanja denarja ali zadolževanja v tujini, ni isto, kot če vsi dobijo višje plače zaradi nižjih davkov, drugačni učinki so. Bo zdaj šlo?

Btw, čim nekdo leta 2025 uporabi besedo neoliberalizem, veš da je vseh osem let šole sedel na ušesih, če katera, pa ta beseda pomeni vsakemu nekaj drugega.

 

Enkrat je bil na 24ur napisan komentar “Boštjančič je uspešno strmoglavil Adrio Airways, zdaj pilotira Slovenijo”.

Pa sami presodite.

 

Odgovor na objavo uporabnika
nalijmo čistega vina, 12.09.2025 ob 08:45

Kriviti Goloba za nizko gospodarsko rast je nekorektno, saj je le ta v mnogočem odvisna od zunanjih dejavnikov, na katere ima ta (ali katereakoli druga) vlada bolj malo vpliva.

 

Lahko se ga pa krivi za nekontrolirano trošenje države – npr. enormni dvig plač v JS, ostalo trošenje denarja, ki niso investicije ter posledično za dvigovanje davčne obremenjenosti tako prebivalstva kot podjetij.  Na njegovi grbi je tudi neobstoječa zdravstvea reforma, kot tudi celotna politika, ki vedno bolj spominja na politiko JJ izpred 15 let.

1,6 milijarde so se povečali prilivi v proračun, ti norci so pa porabili še dodatnih 800 milijonov več, namesto da bi imeli vsaj milijardo viška so pogonili milijardo več, za prazen nič, os te porabe ne bo nobene dodane vrednosti.

Slovenija kot država, ki lovi povprečje razvitosti EU, bi morala imeti rast okrog 3-4%.

Vlada Svobode, Socialnih demokratov in Levice v 4 letih ni uspelo to kar je npr. Hrvaški vsa 4 leta!

Zakaj Hrvati lahko dosežejo nad 3%, Slovenija pa ne more?

100€ je razlika med povprečno slovensko in hrvaško plačo. Čehi, Estonija so nas prehiteli, pa so imeli 30% nižje plače, dihajo nam za vrat Poljska, Litva, Hrvaška.

Še en mandat leve vlade in nas prehitijo, pod pogojem, da bodo tam na oblasti desničarji.

Še 3 mandate leve vlade pa nas prehitijo, po plačah zaostala Madžarska, Slovaška.

Še 5 mandatov leve vlade in nas prehitijo krš države na podnu EU, Romunija, Bolgarija.

In potem bomo na istem, kot je Srbija, Bosna, Črna Gira, Makedonija.

Usrane plače in visoke cene na njihove plače, usrane storitve, in en kup nerešenih problemov.

Ampak oligarhija bo govorila da smo najboljši in najjači do bridkega konca, takrat njih več ne bo, kee bodo spizdil, država v razsulu, ljudje pa brez vsega!

Če ne bi bilo na oblasti Goloba, Boštjančiča, Svobode, Levice, SD…bi bilo na mojem računu na leto vsaj 1500 EUR več.

Zdaj plačujemo dolgotrajno oskrbo…kam bo šel denar pa lahko samo ugibamo. Odločbe ne izdajajo in jih še nekaj časa ne bodo. Kadra za izvajanje dolgotrajne oskrbe je premalo.

Čas je, da se na naslednjih volitvah znebimo z oblasti Svobode, Levice in SD.

Prebilič je isti kot Golob, samo malo drugače pobarvan. Zraven Levice se rinejo še Vesna. Zbor županov je satelit za Goloba.

Sem pogledala plačilno še malo bolj. Polovico gre f državi. Če ne bi povrnili malice in prevoza, bi pomenilo, da več kot pol plače vzame država. Fuj in fej. Plačujemo v tri krasne. A od tega v praksi nič nimamo. Razen socialnih prejemnikov in nezaposlenih, ki itak pravijo, da imajo boljšo državno socialno ‘plačo”, kot da bi se spokali delat. In pol imamo za koga pokojninsko, kvazi vzdržno pokojninsko? Za večne, socialkarje. Trg dela razbohoti luna lunasta. Da se skipajo delat.

Odgovor na objavo uporabnika
Rezi*, 13.09.2025 ob 10:42

Sem pogledala plačilno še malo bolj. Polovico gre f državi. Če ne bi povrnili malice in prevoza, bi pomenilo, da več kot pol plače vzame država. Fuj in fej. Plačujemo v tri krasne. A od tega v praksi nič nimamo. Razen socialnih prejemnikov in nezaposlenih, ki itak pravijo, da imajo boljšo državno socialno ‘plačo”, kot da bi se spokali delat. In pol imamo za koga pokojninsko, kvazi vzdržno pokojninsko? Za večne, socialkarje. Trg dela razbohoti luna lunasta. Da se skipajo delat.

Po mojih izkušnjah ste največji socialkarji v podjetjih zaposleni iz oddaljenih vasi, ki kasirate enormno kilometrino, vzamete bolniško za okopavanje krompirja, čuvanje vnukov in spravilo sena ter hodite v službice počivati, namesto delati.

 

Odgovor na objavo uporabnika
Levičarka, 13.09.2025 ob 10:51

Po mojih izkušnjah ste največji socialkarji v podjetjih zaposleni iz oddaljenih vasi, ki kasirate enormno kilometrino, vzamete bolniško za okopavanje krompirja, čuvanje vnukov in spravilo sena ter hodite v službice počivati, namesto delati.

 

BAh ???☺️☺️☺️☺️ Sigurn ja. Mesečna za vse sorta stane 70 evrov. Pa ne delam od doma. Pa uporabljam noge, pojma pa nimam, zakaj plačujejo vinjete, če po starih cestah prej kam prideš. In se ne svaljkam doma s paradajzi in vrtom, kot ti, socialkarska. Ker govoriš iz svojih izkušenj. ?☺️

Odgovor na objavo uporabnika
sikaraha, 12.09.2025 ob 08:39

napoved je spet znižana, tokrat na 0,8%. Kako slabo in zanič. Še v trdem janšizmu nam ni šlo tako slabo! Ptič je zanič!

Spizdi delati v Nemčijo, tam jim gre odlično!

Odgovor na objavo uporabnika
mamka Miška, 12.09.2025 ob 10:57

Kdor ima znanja iz ekonomije se bo spomnil, da vedno je  prehajala rast nekako tako sedem suhih let leta suhih krav- sedem let  debelih krav. Vedno se ponavljajo cikli. Sedanji čas pa ima še mnogo dejavnikov ki vplivajo na ta nihanja.

Ja čudno no, da je sedanja vlada pokasirala povodenj enormnih razsežnosti  z ogromno škode zaradi politike gradenj nekdanjih vlad. Vsi koronski bonbončki se morajo tudi poravnat. Tako se bodo v bodočih vladah tudi morali ukvarjati s pokritjem stroškov sedanje vlade (vojaški, zdravstveni, plačni in pokojninski načrti in izdatki). Roko na srce, dolgoročno bo pa tudi nekaj pozitivnega za ljudi.

 

Mama pyzda, problem je to, da ti nimaš znanj iz ekonomije. No, ptič tudi ne. On je vsaj dober retorik, ti pa ne, si samo dobra pivka poceni žganja. Ni ravno nekaj, s čimer se človek hvali, niti v vaših koncih.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 2936, 13.09.2025 ob 07:29

Slovenija kot država, ki lovi povprečje razvitosti EU, bi morala imeti rast okrog 3-4%.

Vlada Svobode, Socialnih demokratov in Levice v 4 letih ni uspelo to kar je npr. Hrvaški vsa 4 leta!

Zakaj Hrvati lahko dosežejo nad 3%, Slovenija pa ne more?

100€ je razlika med povprečno slovensko in hrvaško plačo. Čehi, Estonija so nas prehiteli, pa so imeli 30% nižje plače, dihajo nam za vrat Poljska, Litva, Hrvaška.

Še en mandat leve vlade in nas prehitijo, pod pogojem, da bodo tam na oblasti desničarji.

Še 3 mandate leve vlade pa nas prehitijo, po plačah zaostala Madžarska, Slovaška.

Še 5 mandatov leve vlade in nas prehitijo krš države na podnu EU, Romunija, Bolgarija.

In potem bomo na istem, kot je Srbija, Bosna, Črna Gira, Makedonija.

Usrane plače in visoke cene na njihove plače, usrane storitve, in en kup nerešenih problemov.

Ampak oligarhija bo govorila da smo najboljši in najjači do bridkega konca, takrat njih več ne bo, kee bodo spizdil, država v razsulu, ljudje pa brez vsega!

Ker njihov ni cilj gospodarska rast, ni jim cilj prosperiteta, njim je cilj enakost, da smo vsi enaki, pa magari v revščini, medtem ko konzervativne stranke pravijo, kaj me briga, če imajo bolj uspešni več od mene, če imam jaz zase dovolj, v bistvu leve stranke delujejo na foušijo.

S tem, da v resnici sploh niso za enakost, oni hočejo, da smo vsi enaki, ampak da so “naši” bolj enaki od drugih, zato pa dvigi plač javnemu sektorju, stotine milijonov za NVO, privilegiji za kulturnike, desetine milijonov “neodvisnim medijem”, navadnim ljudem pa višji davki.

“Leve” stranke so zastopniki privilegiranih prejemnikov javniih sredstev, parazitov, medtem ko neto vplačnike v proračun, delavski in srednji razred, prezirajo.

Odgovor na objavo uporabnika
8409, 13.09.2025 ob 12:02

Ker njihov ni cilj gospodarska rast, ni jim cilj prosperiteta, njim je cilj enakost, da smo vsi enaki, pa magari v revščini, medtem ko konzervativne stranke pravijo, kaj me briga, če imajo bolj uspešni več od mene, če imam jaz zase dovolj, v bistvu leve stranke delujejo na foušijo.

S tem, da v resnici sploh niso za enakost, oni hočejo, da smo vsi enaki, ampak da so “naši” bolj enaki od drugih, zato pa dvigi plač javnemu sektorju, stotine milijonov za NVO, privilegiji za kulturnike, desetine milijonov “neodvisnim medijem”, navadnim ljudem pa višji davki.

“Leve” stranke so zastopniki privilegiranih prejemnikov javniih sredstev, parazitov, medtem ko neto vplačnike v proračun, delavski in srednji razred, prezirajo.

Njihov cilj je futrati njihove politične nevladnike podpornike, potem pa šele svoje volivce (lenuhe, zapravljivce…). Vse to za svojo eksistenco, da lahko s svojimi lenuharskami rokami lagodno živijo v privilegijih in delijo denar omenjenim.

 

 

Odlično povedano! Levica obravnavo Slovenijo in Slovence, kot da so kolonija za polnjenje levičarskih denarnic. In levi ‘tovariši’, ki so si z leti vladanja nagrabili veliko premoženje, bodo, ko bo naroed dojel, kako so jih nategnili, preprosto pobegnili v tujino in trošili Slovencem nakradeno premoženje.

Odgovor na objavo uporabnika
PIKULET, 13.09.2025 ob 14:58

Odlično povedano! Levica obravnavo Slovenijo in Slovence, kot da so kolonija za polnjenje levičarskih denarnic. In levi ‘tovariši’, ki so si z leti vladanja nagrabili veliko premoženje, bodo, ko bo naroed dojel, kako so jih nategnili, preprosto pobegnili v tujino in trošili Slovencem nakradeno premoženje.

JE Logar z manevrom prevzema une stranke dobr tud prišel do stotih jurjev skoraj, tako da tud desni en daje, kar jim pripada enemu Karitasu !

Če pa ultra mislite, kako bo DDV ostal na sedajšnji ravni, če vam država ultra popusti pri davkih za plače, ste pa zabiti kot šporkase. Šimičeva teorija je, da se DDV dvigne na 25%, plače pa razdavčijo in vi dejansko mislite, da bojo korporacije prodajale svoje izdelke samo 3% več? Seveda ja.

Kar se pa tiče Hrvaške, imajo model Janšev, k je bil predlog, bogate razdavčijo, tam od 2000 bruto nazaj so pa isto obdavčeni skoraj….Tako da še zadolževanje za orožje je, tko da sanjajte o kakih poslasticah.

Javnega sektorja noben ne bo zmanjševal, sanjajte, to so volilci isto in je kontraefekt, če so odpuščanja se izgubi toliko in toliko glasov…

A to se pa strinjate, da bi k nam prišlo ne vem poleg vseh še 100.000 Indijcev delat za mizerijo, medtem ko bi šel delavski razred raje v ugodno Avstrijo?

Ne znate ama ništa predvidet vnaprej, dobr de se ekonomija uči s posledicami, če je tako, se digne to in ono ane…

 

Odgovor na objavo uporabnika
8409, 12.09.2025 ob 15:14

Je pa treba vseeno pohvaliti Boštjančiča, danes je povedal, da bojo vrnili nazaj bolj ugodno obravnavo s.p.jev iz Janševih časov, nismo nezmotljivi, je izjavil.

Davčna politika je občutljiva, na neki točki ljudje raje šmuglajo, grejo v drugo državo, ali pa nehajo biznisirati, ker se jim ne splača več, in v vseh teh scenarijih nima država od tega nič, Boštjančič to zdaj zgleda razume.

Bog daj, da bi vrnili še dohodninsko olajšavo, ljudje bi dobili eno celo plačo na leto več v žep, država pa zaradi višje porabe več denarja v proračun, človek bi mislil, da je vsem jasno, da je to win win, ampak ne, ker je bila sprememba pod Janšo, so morali spreminjat, na škodo vseh, najbolj pa tistih, ki so glasovali za Goloba in imajo zdaj eno plačo na leto manj v žepu.

Res je, da se je “našim” oddolžil z dvigom plač v javnem sektorju, ampak s tem povzročil inflacijo, tako da javni sektor je na istem kot prej, vsi drugi plačujejo pa 30% Robijev davek za Robijeve inflatorne politike. Ampak bojo spet glasovali za eno plačo letno manj in inflacijo, vse skupaj čez prst za 20% manj keša letno v svojem žepu, samo da ni Janša.

Torej so ptiči s stisnjenimi zobmi morali priznati, da je bila Janševa ureditev mnogo boljša za gospodarstvo kot njihova. Neprecenljivo.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close