Hvala Golob za rekordno nizko gospodarsko rast
Kriviti Goloba za nizko gospodarsko rast je nekorektno, saj je le ta v mnogočem odvisna od zunanjih dejavnikov, na katere ima ta (ali katereakoli druga) vlada bolj malo vpliva.
Lahko se ga pa krivi za nekontrolirano trošenje države – npr. enormni dvig plač v JS, ostalo trošenje denarja, ki niso investicije ter posledično za dvigovanje davčne obremenjenosti tako prebivalstva kot podjetij. Na njegovi grbi je tudi neobstoječa zdravstvea reforma, kot tudi celotna politika, ki vedno bolj spominja na politiko JJ izpred 15 let.
nalijmo čistega vina, 12.09.2025 ob 08:45
Kriviti Goloba za nizko gospodarsko rast je nekorektno, saj je le ta v mnogočem odvisna od zunanjih dejavnikov, na katere ima ta (ali katereakoli druga) vlada bolj malo vpliva.
Lahko se ga pa krivi za nekontrolirano trošenje države – npr. enormni dvig plač v JS, ostalo trošenje denarja, ki niso investicije ter posledično za dvigovanje davčne obremenjenosti tako prebivalstva kot podjetij. Na njegovi grbi je tudi neobstoječa zdravstvea reforma, kot tudi celotna politika, ki vedno bolj spominja na politiko JJ izpred 15 let.
Ja, že razumem, če je v času Janše slaba gospodarska rast, je kriv Janša. Če je v času Goloba slaba gospodarska rast, je kriv…Janša.
mamka Miška, 12.09.2025 ob 09:09
Svetovna recesija in padci rasti, le pri 2 milijona ljudeh in polovici, ki ne ustvarjajo dodane vrednosti bi pa morala biti rast po vaše kolikšna?
Zakaj pa pri Janši nikoli ne upoštevaš zunanjih okoliščin?
Saj je Golob o svoji sposobnosti povedal vse, ko smo imeli negativen BDP -0,7 prvič pri njem po dolgih letih in je dejal, da ne zna pojasniti.
Kdor ima znanja iz ekonomije se bo spomnil, da vedno je prehajala rast nekako tako sedem suhih let leta suhih krav- sedem let debelih krav. Vedno se ponavljajo cikli. Sedanji čas pa ima še mnogo dejavnikov ki vplivajo na ta nihanja.
Ja čudno no, da je sedanja vlada pokasirala povodenj enormnih razsežnosti z ogromno škode zaradi politike gradenj nekdanjih vlad. Vsi koronski bonbončki se morajo tudi poravnat. Tako se bodo v bodočih vladah tudi morali ukvarjati s pokritjem stroškov sedanje vlade (vojaški, zdravstveni, plačni in pokojninski načrti in izdatki). Roko na srce, dolgoročno bo pa tudi nekaj pozitivnega za ljudi.
A poslovodstva podjetij pa nimajo nič pri tem? Razni menedžerji? Zakaj si oni delijo neke nagrade za poslovno uspešnost, ko jim dobro gre? Vse te nagrade iz vseh uspešnih podjetij bi moral dobiti predsednik vlade, pa naj bo Golob, Janša ali kdorkoli. Recimo, da od tega vzame v svoj žep samo en procent, ostalo gre pa v proračun, ker iz proračuna pridejo tudi razne subvencije in pomoči privat firmam v krizi.
sikaraha, 12.09.2025 ob 08:39
napoved je spet znižana, tokrat na 0,8%. Kako slabo in zanič. Še v trdem janšizmu nam ni šlo tako slabo! Ptič je zanič!
Če ti ni všeč gospodsrsko stanje in demokratično izvoljena oblast, lahko odideš, meje so odprte.
Demokracija= vladavina ljudstva. Večina ljudstva nas je potrdila poslance, ki so izbrali Goloba. Kakršenkoli drugačen sistem bi pomenil smrt demokracije. Večini nam tudi življenje v Sloveniji zelo ustreza, edino politični obsedenci z ene ali druge strani nas motijo.
Lahko si vzame pa en človek oblast in državo, magari “nazaj” kot temu pravite desnjaki, ampak potem je to monarhija. In smo v času pevih evropskih civilizacij.
Če bo SDS zmagal in zbral dovolj satelitov, si bo pa on ustoličil JJ za 4 leta.
Razumevanje demokracije- sedi 1 in ponovi zgodovino od propada prvih civilizacij dalje.
Levičarka, 12.09.2025 ob 11:18
Če ti ni všeč gospodsrsko stanje in demokratično izvoljena oblast, lahko odideš, meje so odprte.
Demokracija= vladavina ljudstva. Večina ljudstva nas je potrdila poslance, ki so izbrali Goloba. Kakršenkoli drugačen sistem bi pomenil smrt demokracije. Večini nam tudi življenje v Sloveniji zelo ustreza, edino politični obsedenci z ene ali druge strani nas motijo.
Lahko si vzame pa en človek oblast in državo, magari “nazaj” kot temu pravite desnjaki, ampak potem je to monarhija. In smo v času pevih evropskih civilizacij.
Če bo SDS zmagal in zbral dovolj satelitov, si bo pa on ustoličil JJ za 4 leta.
Razumevanje demokracije- sedi 1 in ponovi zgodovino od propada prvih civilizacij dalje.
No, jaz močno upam, da po volitvah ne bo nikomur uspelo sestavit vlade in to vsaj deset let. Ker enostavno več ni primernih. Vse je enako pokvarjeno in grabežljivo, povezano v razne hobotnice s podjetništvom.
Ne hvalim ne enega ne drugega, ampak kot prvo Slovenija je izvozna država. Kar pomeni, da je na izvozu zelo nestabilno okolje, in da sploh kar se dogaja sploh s Trumpom smo še dobro speljali, kar se unega vosla tiče…Delam mednarodno, prej je bila taka panika, če je en buksl like Trumpi kaj rekel, poznalo se je povsod, ampak zdej pa tega ni več, na prodajah se ne pozna, ker se je folk navadil, da je večina špekulacij bogatega kapitala..
Drgač pa SDSovci ne vejo nečesa: višja vam bo gospodarska rast, več tujcev bo treba zaposlit, zdej pa kakor hočte… Najboljši ste p auni debilčki revčki k misite, da bo JJ al pa Jelinčič zgonil dam tujce, seveda ja, če delovne sile ni, tudi ne bo rasti in ne bo kapitala in ne bo % od biznisov…
Zaposlenost je na maksimumu, kako se pa živi je pa za moje pojme kriva kot prvo politika, ker dovoljuje bogatim vse, navadni delavci so pa neumni in ne grejo v luft, ker imajo nedostopna stanovanja in ostale stvari..Kot drugo pa kmečki primer, štacune se skoz dražijo, vi pa vse bolj derete v njih, viša se cene, ker se lahko ! Evo tud Banka Slovenije pravi, da imate ogromne denarje v bankah, dokler bo to, bo vse dražje…razen, če se bo delavski sloj dvignil, pa vas mal prefukal, to je tud možno….
Če pride JJ in bo robantil s svojo totalitarno komunajzarsko sceno in sam dajal bogatim poslastice ter omejil česar folku ne bo všeč, bo debilček spet padel…pa bo spet en neoliberalček prišel, po možnosti k ga bo Maršal Tvito od kje odstavil in bo to to…
mamka Miška, 12.09.2025 ob 10:57
Kdor ima znanja iz ekonomije se bo spomnil, da vedno je prehajala rast nekako tako sedem suhih let leta suhih krav- sedem let debelih krav. Vedno se ponavljajo cikli. Sedanji čas pa ima še mnogo dejavnikov ki vplivajo na ta nihanja.
Ja čudno no, da je sedanja vlada pokasirala povodenj enormnih razsežnosti z ogromno škode zaradi politike gradenj nekdanjih vlad. Vsi koronski bonbončki se morajo tudi poravnat. Tako se bodo v bodočih vladah tudi morali ukvarjati s pokritjem stroškov sedanje vlade (vojaški, zdravstveni, plačni in pokojninski načrti in izdatki). Roko na srce, dolgoročno bo pa tudi nekaj pozitivnega za ljudi.
Skratka, krivi so ciklusi, in položaj planetov in Janša, in Mahnič, in Tonin, Golob je seveda nedolžno jagnje.
Neregistriran, 12.09.2025 ob 14:53
Janša, Mahnič, Tonin in Golob seveda niso brez krivde, ampak neki čarovniki tudi niso, da bi lahko nadzirali desettisoče podjetij – ki imajo svoja izvršilna vodstva, vlečejo poteze -, pa da bi oni imeli glavno besedo pri glavnih gospodarskih gibanjih.
Res je, a Golobja vlada je edina, ki je imela negativno rast BDP!!! brez objektivnih razlogov. Ja, Janša ni najboljša izbira, no ta ptič je še precej slabša!!!
Ko se je ustavljala Nemčija so golobovi vpili, da Slovenija 2024 ni enaka Sloveniji 2009 in da nismo več toliko odvisni od izvoza.
Zgleda bo zavoženo situacijo spet reševal Janša. In spet ga boste levi pribijali na križ in metali v arest. Banda pokvarjena levosučna. Če bi bili vi toliko dobri kot se hvalite, bi imeli vedno dobro ekononomijo in Janša nikoli nebi bil izvoljen. Amapak vi Janšo vedno znova in znova rabite.
Je pa treba vseeno pohvaliti Boštjančiča, danes je povedal, da bojo vrnili nazaj bolj ugodno obravnavo s.p.jev iz Janševih časov, nismo nezmotljivi, je izjavil.
Davčna politika je občutljiva, na neki točki ljudje raje šmuglajo, grejo v drugo državo, ali pa nehajo biznisirati, ker se jim ne splača več, in v vseh teh scenarijih nima država od tega nič, Boštjančič to zdaj zgleda razume.
Bog daj, da bi vrnili še dohodninsko olajšavo, ljudje bi dobili eno celo plačo na leto več v žep, država pa zaradi višje porabe več denarja v proračun, človek bi mislil, da je vsem jasno, da je to win win, ampak ne, ker je bila sprememba pod Janšo, so morali spreminjat, na škodo vseh, najbolj pa tistih, ki so glasovali za Goloba in imajo zdaj eno plačo na leto manj v žepu.
Res je, da se je “našim” oddolžil z dvigom plač v javnem sektorju, ampak s tem povzročil inflacijo, tako da javni sektor je na istem kot prej, vsi drugi plačujejo pa 30% Robijev davek za Robijeve inflatorne politike. Ampak bojo spet glasovali za eno plačo letno manj in inflacijo, vse skupaj čez prst za 20% manj keša letno v svojem žepu, samo da ni Janša.
Forum je zaprt za komentiranje.