Hude debate, lepo, ampak…
evo ena primerna za to temico:
zjutraj se je zdanilo, proti večeru pa se bo temnilo.
Ponoči pa bo svetila luna … če bo, če je oblaki ne bodo zastrli … in če bo kdo to sploh potreboval.
Primož, točno to kar se zdaj dogaja zgoraj je razlog zakaj ta forum ne bo nikoli zalaufal tako kot mora. 😀 😀
Kako pa mora Sadni?
A tako, da se boš le ti lahko norce delal drugim, tudi takim, ki so že več let na mon_u? O_0
Je rekel ta mali s pokakanimi pleničkami svoji mami, ki ga je ravnokar skrbno previla, medtem ko je sedel v svoji lužici, ki jo spet napravil. 🙂
Primož.
Če napr. Sadni vse bere kot grožnjo, provokacijo, nek osebni napad, je to zaradi njegovega branja, ne “našega” pisanja. Tudi če se bo tema cela brisala, v tistem ki je pisal (in bral) je že bil nek odziv, in z brisanjem tem ne dosežeš nič drugega, kot stvari ostanejo nerazčiščene. In vsako naslednje pisanje (oz. branje) je spet doživeto kot nek napad, nesramnost oz. kakorkoli pač že ne glede na to, če je bilo tako mišljeno, pisano. Res, “velik” dosežek.
Mislim, da smo na tem forumu večinoma kulturni in marsikaj je napisano zelo resno, z razmišljanjem in dobrim namenom, in ne kot neka zajebancija ipd..
Sprašujem, kaj je bilo tako spornega v temi ” Divja privatizacija tega foruma” , da ste jo dali v “likvidacijo”?
V zastavljenem vprašanju kot nosilcu teme , se mi zdi, da je bilo precej resnice – le koga lahko resnica moti – če imajo pa nekateri dežurni nakladači takšno moč, da po “zasebnih kanalih” pritisnejo na administratorja, da pošlje vse po spisku v tri krasne, sem pa zaskrbljen za svobodo izražanja …
P.S.
Prosim, drugič radirko uporabljajte selektivno, da se ne bo prekmalu znucala ( brisanje ekstremno vulgarnih, žaljivih in prepirljivih komentarjev ) …!
Opažam, da so vse “odprte teme” iste. Samo naslov je drugi in morda prva dva, trije prispevki. Potem se pa začne prepucavanje in iRCanje forumskih pomembnežev. Tok pogovora sploh nima nobene povezave z odprto temo.
Res, da je to (pod) forum “čvek”, ampak come on!
Največji smeh pa je, da je WYWH ostal brez teme, ki je opozorila prav na ta problem. Ampak naslov očitno nekomu ni bil všeč. 🙂
Svoboda izražanja je tisto kar šepa na teh straneh. Vsak/a si dovoli komurkoli zabrusiti vse tisto kar mu tisti trenutek leži na duši. Z malo razmišljanja se da povedati vse, brez zmerljivk in diskvalifikacij!
Bo šlo??[/quote]Je razlika med nesramnostjo in vulgarnostjo. Nesramnost je subjektivna. Če recimo jaz napišem, da se zdaj pasem kot srnica, lahko to nekdo, ki mora biti v pisarni in težko delati, razume kot nesramnost.
Bolj objektivna je recimo empatičnost. Sčasoma, ko se dlje česa beremo, približno vemo, kaj je komu boleča točka. Sploh pa ker se vendar ne poznamo in se premalo zavedamo, v kakšnem trenutnem razpoloženju nekdo nekja prebere.
Vulgarne besede, offtopiciranje z enim samim namenom, odpiranje vedno istih tem s tistim istim namenom… to je pa objektivno.
Čemu se teh ne briše, briše pa se komentarje ostalih piscev, ki čisto neodvisno enega in istega avtorja (in njegovo žensko različico, s katero iz foruma delata chat), bolj ali manj prijazno napotijo na drug podforum…?
Kateri višji ideali so že za tem?
[code]"Nekoč bo lepo,
ko blazni bomo ob ognjih čepeli
in bomo odprte rane imeli-
takrat bo lepo..."[/i][/code]
[sup]france balantič [/sup]
Svoboda izražanja je tisto kar šepa na teh straneh. Vsak/a si dovoli komurkoli zabrusiti vse tisto kar mu tisti trenutek leži na duši. Z malo razmišljanja se da povedati vse, brez zmerljivk in diskvalifikacij!
Bo šlo??[/quote]Je razlika med nesramnostjo in vulgarnostjo. Nesramnost je subjektivna. Če recimo jaz napišem, da se zdaj pasem kot srnica, lahko to nekdo, ki mora biti v pisarni in težko delati, razume kot nesramnost.
Bolj objektivna je recimo empatičnost. Sčasoma, ko se dlje česa beremo, približno vemo, kaj je komu boleča točka. Sploh pa ker se vendar ne poznamo in se premalo zavedamo, v kakšnem trenutnem razpoloženju nekdo nekja prebere.
Vulgarne besede, offtopiciranje z enim samim namenom, odpiranje vedno istih tem s tistim istim namenom… to je pa objektivno.
Čemu se teh ne briše, briše pa se komentarje ostalih piscev, ki čisto neodvisno enega in istega avtorja (in njegovo žensko različico, s katero iz foruma delata chat), bolj ali manj prijazno napotijo na drug podforum…?
Kateri višji ideali so že za tem?[/quote]Komu mar moč argumentov, če razpolaga z argumentom moči…. 😉
Je razlika med nesramnostjo in vulgarnostjo. Nesramnost je subjektivna. Če recimo jaz napišem, da se zdaj pasem kot srnica, lahko to nekdo, ki mora biti v pisarni in težko delati, razume kot nesramnost.
Bolj objektivna je recimo empatičnost. Sčasoma, ko se dlje česa beremo, približno vemo, kaj je komu boleča točka. Sploh pa ker se vendar ne poznamo in se premalo zavedamo, v kakšnem trenutnem razpoloženju nekdo nekja prebere.
Vulgarne besede, offtopiciranje z enim samim namenom, odpiranje vedno istih tem s tistim istim namenom… to je pa objektivno.
Čemu se teh ne briše, briše pa se komentarje ostalih piscev, ki čisto neodvisno enega in istega avtorja (in njegovo žensko različico, s katero iz foruma delata chat), bolj ali manj prijazno napotijo na drug podforum…?
Kateri višji ideali so že za tem?[/quote]Komu mar moč argumentov, če razpolaga z argumentom moči…. ;)[/quote]Kdo neki je tisti, jaz sem pa še do nedavnega mislila, da deliva iste idelale in vero v upanje in ljubezen, v dobroto in srečo, v altruizem in ponižnost…:(((((
[code]"Nekoč bo lepo,
ko blazni bomo ob ognjih čepeli
in bomo odprte rane imeli-
takrat bo lepo..."[/i][/code]
[sup]france balantič [/sup] Komu mar moč argumentov, če razpolaga z argumentom moči…. ;)[/quote]Kdo neki je tisti, jaz sem pa še do nedavnega mislila, da deliva iste idelale in vero v upanje in ljubezen, v dobroto in srečo, v altruizem in ponižnost…:((((([/quote]Kdo neki je tisti s katerim si si žela imet toliko skupnega?
Ne bo šlo, tisti nas gleda z višine……
Menda se v dolino najlažje pljune 😉 :/
Kdo neki je tisti, jaz sem pa še do nedavnega mislila, da deliva iste idelale in vero v upanje in ljubezen, v dobroto in srečo, v altruizem in ponižnost…:((((([/quote]Kdo neki je tisti s katerim si si žela imet toliko skupnega?
Ne bo šlo, tisti nas gleda z višine……
Menda se v dolino najlažje pljune 😉 :/[/quote]Ne vem, kdo točno je brisal moje poste, ki menda?? niso ne vulgarni in so prilično empatični, morda so za koga nesramni, sem pa vedno pripravljena pojasniti vsako namero, zakaj kaj napišem.
Ti pa ne vem, kaj pravzaprav želiš, sem opazila da si moj neodgovor na svoje provokativno vprašanje, ki ni bilo prvo!!! ane?? speljal potem javno v čisti offtopic in chattanje z (ne)omenjenim forumašem… ne vem, ali za kazen ali čemu… ko dobro veš, da češnje cvetijo samo zdaj v tem času a ne 🙂 🙂
[code]"Nekoč bo lepo,
ko blazni bomo ob ognjih čepeli
in bomo odprte rane imeli-
takrat bo lepo..."[/i][/code]
[sup]france balantič [/sup] Kdo neki je tisti s katerim si si žela imet toliko skupnega?
Ne bo šlo, tisti nas gleda z višine……
Menda se v dolino najlažje pljune 😉 :/[/quote]Ne vem, kdo točno je brisal moje poste, ki menda?? niso ne vulgarni in so prilično empatični, morda so za koga nesramni, sem pa vedno pripravljena pojasniti vsako namero, zakaj kaj napišem.
Ti pa ne vem, kaj pravzaprav želiš, sem opazila da si moj neodgovor na svoje provokativno vprašanje, ki ni bilo prvo!!! ane?? speljal potem javno v čisti offtopic in chattanje z (ne)omenjenim forumašem… ne vem, ali za kazen ali čemu… ko dobro veš, da češnje cvetijo samo zdaj v tem času a ne 🙂 :)[/quote]“Katenjka, ne bodi rogovila!”…….bodi češnjev cvet 🙂
Pa ne po trajanju, koliko časa cvet dehti, bodi po lepoti, nežnosti, omamnosti…. :)))))
Ps
A misliš, da so češnjevi cvetovi bili tako moteči, da so zato poradirali temo? :/
In tvoji posti niso nesramni, vsaj za tiste, ki se jih trudimo razumet sploh, če premoremo kanček humorja…. 😉
Malo naju peče vest, ker sva se tu oglašala, oz se že nekaj časa in ne veva sedaj ali sva midva tisti moteč faktor zaradi katerega se brišejo teme.
Midva nisva nič predpostavljala le domišljava si, da ljudje znajo brati 😉
Malo naju peče vest, ker sva se tu oglašala, oz se že nekaj časa in ne veva sedaj ali sva midva tisti moteč faktor zaradi katerega se brišejo teme.
Midva nisva nič predpostavljala le domišljava si, da ljudje znajo brati ;)[/quote]
Moteč faktor smo verjetno v določeni meri vsi. Vsak ima določeno količino dobrih in slabih prispevkov. Seveda krivda zdaleč ni enakomerno porazdeljena. Moram reči, da niti nisem opazil, katere teme so vse bile brisane in kateri prispevki uporabnikov. Izjema je tema o ugrabljenem forumu.
Ljudje že znamo brati, ampak ali tudi razumemo prebrano? To je sedaj vprašanje.
Sam kljub prebiranju tudi ne vem, kateri so ti zloglasni alterji (dvo, tro ali celo večedini bogovi).
Forum je zaprt za komentiranje.