Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek Grdi raček v laboda – novi odzivi

Grdi raček v laboda – novi odzivi

Zakja pa imaš krila, zakaj pa nimaš le hlač?

Si pristaš teorije, da je z žensko nekaj narobe, če ni do smrti ves čas z istim moškim?
En in edini do smrti.
Zakaj misliš, da ga je kaj motilo pri meni? Mogoče je pa mene kaj motilo pri njem.


In zakaj ni trajalo dlje ?
Kakšen je bil moški in kaj ga je motilo pri tebi ?[/quote]


Je razlika ali mi ženska le ni zanimiva ali pa se iz nje posmehujem. To je bistvena razlika, ki odraža moj značaj.[/quote]

Jah ne vem no, jaz v resničnem življenju vidim tudi debele poročene oziroma vezane ženske. Tako da gladko lahko verjameš moškim, da se na splošno zanimajo tudi za debele ženske. Samo seveda ne vsi.

Tako kot se vsi moški tudi ne zanimajo za vse suhe ženske. In vseh moških ne mamijo izključno in vse blond ženske. Tudi ne moremo trditi, da vsi moški iščejo samo ženske z velikim oprsjem – in da so posledično vse ženske z velikim oprsjem srečno vezane in imajo princa svojih sanj. Ne, ni tako enostavno.

Če bo ženska debela, bo narobe, jo boste napdli, da naj shujša.
Če shujša je menda to naredila zaradi drugih …

Saj vem, da ne boste verjeli, ampak jaz se s 30kg manj odlično počutim.

Dejansko mi ni jasno. V 1. postu pišeš, kako naj se obnašaš do ljudi, ki so te v preteklosti zaničevali, sedaj pa so vsi medeni. Iz tega gre sklepat, da ti njihovo vedenje v preteklosti ni bilo všeč. Potem pa nas vseskozi skušaš prepričat, da so imeli prav, ko so se zgražali in te zavračali, saj takšna, kakršna si bila takrat (debela siva miška) nisi bila vredna ljubezni in sprejemanja.

Suma sumarum si pristala na ISTI točki kot ti ljudje v preteklosti, obsojaš ljudi, ki so takšni kot si bila ti v preteklosti. Ambivalenten odnos.


In zakaj ni trajalo dlje ?
Kakšen je bil moški in kaj ga je motilo pri tebi ?[/quote][/quote]
Ne, nisem pristaš takšne teorije.
Odgovor bi mi pomagal pri razumevanju situacije. Če si že odprla temo.

No, in kaj te je motilo pri njem ?

Tisti, ki so se posmehovali, niso svetovali. Svetovali so pa nekateri drugi, moški in predvsem ženske. Jasno so povedali, da nisem ženstvena, to je nasvet, ne zaničevanje.
In na obletnici sem se srečala s sošlci in dva sta se mi opravičila za posmeh.


Jaz ti verjamem.
Odvečna teža je veliko breme. Tako fizično, kot psihično.

Nisem pristaš teorije en in edini do smrti. Kaj in zakaj in kaj je koga pri kom motilo je pa privat zadeva.
TO naj bo dovoljšni odgovor.

[/quote]
Ne, nisem pristaš takšne teorije.
Odgovor bi mi pomagal pri razumevanju situacije. Če si že odprla temo.

No, in kaj te je motilo pri njem ?[/quote]

Zakaj ti ne bi verjeli?

Krila imam, ker jih rada nosim. Če se pa na katerem področju ne ravnam po čredi, je pa to dejansko oblačenje. Nosim tisto, kar je všeč meni, in ne tisto, kar je moderno. Včasih celo sovpada, ampak prav pogosto pa ne (balerinke in špičake sem recimo gladko spustila, ne hvala).

Pred leti sem imela fanta, ki so mu bili všeč dolgi lasje. Ko sem se precej postrigla (vendar ne na kratko), je začel nekaj stokati. Naslednji dan sem šla k frizerju in se iz inata postrigla na par cm. Dokler sem v čistih in kolikor toliko ohranjenih oblačilih, pa čista in dišeča (torej, da ne zaudarjam na par metrov), mi ne bo nihče govoril, kako naj se oblačim in rihtam.

In verjamem, da tudi ne bi imel punce s 30 kg preveč :).


Jaz ti verjamem.
Odvečna teža je veliko breme. Tako fizično, kot psihično.[/quote]

Zdaj se pa zberi in nehaj otročje cepetat. Bolj ti pišemo, kaj je zares pomembno in da tudi debele ženske najdejo partnerje, bolj pišeš, da obsojamo debele ženske. WTF

Sama si napisala, zakaj si shujšala. Lepo si opisala, kako si zdaj ko si shujšala in se začela ličit in oblačit femme, bolj zaželjena pri moških. Seveda se bolje počutiš ko si lažja za 30 kil, še vedno pa ni good, da si se prej dobesedno zaničevala. In še zdaj pišeš o tem, da tudi tebi niso všeč vsi moški (navajaš iste razloge, kot so jih navajali tvoji “sovražniki” v preteklosti).

Kaj bi sploh rada povedala?

Meni so tudi bolj všeč moške majice kot oprijete ženske, ker so bolj udobne, pa so v službi zgroženi, če kaj takega oblečem.
Meni so tudi športni copati bolj všeč kot čevlji pa jih ne morem imet za službo, čeprav so tako fajn udobni. No vsaj v petke se ne spravim, čeprav to vse občasno nosijo.

Zakaj ti ne bi verjeli?

Krila imam, ker jih rada nosim. Če se pa na katerem področju ne ravnam po čredi, je pa to dejansko oblačenje. Nosim tisto, kar je všeč meni, in ne tisto, kar je moderno. Včasih celo sovpada, ampak prav pogosto pa ne (balerinke in špičake sem recimo gladko spustila, ne hvala).

Pred leti sem imela fanta, ki so mu bili všeč dolgi lasje. Ko sem se precej postrigla (vendar ne na kratko), je začel nekaj stokati. Naslednji dan sem šla k frizerju in se iz inata postrigla na par cm. Dokler sem v čistih in kolikor toliko ohranjenih oblačilih, pa čista in dišeča (torej, da ne zaudarjam na par metrov), mi ne bo nihče govoril, kako naj se oblačim in rihtam.[/quote]


Se mi je zdelo, da bo tako. 🙂
Tudi prav.


Se strinjam. Pomembno je, kako vidimo in doživljamo sebe.
Ženska je lahko s sabo zadovoljna ali pa ne, ne glede na število kilogramov in barvo las.
In to, kako vidimo sebe, potem odloča kakšne ljudi bomo srečevali in kaj bo vzbujalo našo pozornost.

Odkrito povedano pojma nimam KAJ BI TI rada povedala.
Bolj jasno vprašaj kaj ti ni jasno?

Zdaj se pa zberi in nehaj otročje cepetat. Bolj ti pišemo, kaj je zares pomembno in da tudi debele ženske najdejo partnerje, bolj pišeš, da obsojamo debele ženske. WTF

Sama si napisala, zakaj si shujšala. Lepo si opisala, kako si zdaj ko si shujšala in se začela ličit in oblačit femme, bolj zaželjena pri moških. Seveda se bolje počutiš ko si lažja za 30 kil, še vedno pa ni good, da si se prej dobesedno zaničevala. In še zdaj pišeš o tem, da tudi tebi niso všeč vsi moški (navajaš iste razloge, kot so jih navajali tvoji “sovražniki” v preteklosti).

Kaj bi sploh rada povedala?[/quote]

Dejansko mislim, da si ostala na isti razvojni stopnji kot pred leti, ko si bila še grda račka.

Tvoje pisanje kaže močno ambivalentnost, dvojnost, kot da se v tebi bije notranji konflikt, v katerem na eni točki obsojaš folk, ki te je zavračal, po drugi strani pa jim aplavdiraš in si obenem creepy srečna, ker si se končno znašla na “oni drugi strani”, ko si lahko privoščiš obsojanje drugačnih.

Kaj je torej namen tvoje teme?


Jaz ti verjamem.
Odvečna teža je veliko breme. Tako fizično, kot psihično.[/quote][/quote]
To je res, ker imam tudi sam bolj malo kil. 🙂

Če se na vsak način želiš zbližati s tistimi, ki so se ti včasih posmehovali, se pač zbližaj.
Nihče ne pravi, da ne smeš. Vsak le podaja svoje mnenje.

Rad bi povedal le to, da bodi pozorna na to, da se s tvojo zunanjo preobrazbo, ni zgodila notranja preobrazba. Ne pri tebi in ne pri drugih.
Notranja preobrazba je dolgotrajnejša in se dogaja skozi odnose, ne pa sama od sebe.

In koga jaz obsojam?


Sebe. 🙂

Robi, oseba, ki ima 30kg preveč, jih ima verjento zaradi tega, ker se ne ceni, ker ne živi zdravo, ker ne miga, ker baše vse vase.
Oseba, ki ji osebe shujšat, je očitno morala vse to spremenit. Sploh glede na to, da to nisem storila z dieto, ampak s spremebo življenja.
Torej očitno se je spremenilo marsikaj. Če ne spremeniš v glavi, kg ne gredo dol.

[/quote]
To je res, ker imam tudi sam bolj malo kil. 🙂

Če se na vsak način želiš zbližati s tistimi, ki so se ti včasih posmehovali, se pač zbližaj.
Nihče ne pravi, da ne smeš. Vsak le podaja svoje mnenje.

Rad bi povedal le to, da bodi pozorna na to, da se s tvojo zunanjo preobrazbo, ni zgodila notranja preobrazba. Ne pri tebi in ne pri drugih.
Notranja preobrazba je dolgotrajnejša in se dogaja skozi odnose, ne pa sama od sebe.[/quote]

Točno o tem govorim, kar si tule potrdil ti. Pa toliko pripomb na mojo ugotovitev, da je stvar takšna.
HHvala za prizannje.

Kaj je namen tvoje teme, multi nick? Kaj bi nam rada povedala? Kaj bi rada prepričala sebe? Če si že shujšala zaradi sebe, se potem ličiš in oblačiš femme zaradi drugih, kar še veno ne spremeni dejstva, da si osebnostno nazadovala.

[/quote]

U Robi, a se ti kaj fajn zdi? Če ti rečeš, da je črno, potem je črno za vse, amen, tako zelo ceni tvoje mnenje.

Krivokljun, glej, res nimam pojma kaj hočeš povedat. Niti nimam pojma kaj pomeni oblačiti femme?
Veš očitno sem osebnostno napredovala, ker nekoč bi se čutila užaljeno, če bi mi neka neznanka rekla, da sem osebnostnno nazadovala, zdaj mi pa dol visi kaj si ti misliš o meni.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close