Grdi raček v laboda – novi odzivi
Morda. Samo v tem kontekstu definitivno nisem preobčutljiva:). Sebe najbolj poznam:).[/quote]
A to pomeni, da te morajo tudi drugi? Paziti na tvojo občutljivost?[/quote]
Vsak naj bo takšen kot je, ne vem kaj ima to veze z mano? Zakaj bi moral kdo paziti? Nisem preobčutljiva v tvojem kontekstu:). Nč bat, imam trdo kožo:).
Najprej čestitke za spremebo v življenju. Ne le v izgledu, ampak v načinu razmišljanja, predvsem, kar zadeva zdravje.
Ker predpostavljam, da si to naredila predvsem zaradi sebe, si sedaj verjetno tudi sama s sabo bolj zadovoljna, se imaš na nek način rada itd. To je vse super in dobra podlaga za lepo, srečno in umirjeno življenje. Vendar pa je pri tem pomembno, da ohraniš oziroma vzpostaviš nek zdrav odnos do samega pomena človekovega zunanjega izgleda. Ker tvoj videz pred leti ni bil takšen, da bi bila z njim zadovoljna, da bi bila z njim lahko v družbi, ki je obsedena z zunanjo podobo, uspešna, je bila to ena od stvari, ki je verjetno pogosto okupirala tvoje misli. Razumljivo je, da si v takšnih razmerah videzu pripisovala zelo velik pomen, morda celo večji kot ga v resnici ima za bilo koga. Še posebej, če si bila žrtev posmehovanja. Dobro je, da se sedaj zavedaš te vizuelne spremembe pri sebi, dobro pa je tudi, da kljub temu ostaneš na realnih tleh. Ljudje smo vizuelna bitja in žal tudi tisti, ki jim ni najpomembnejše, da imajo ob sebi lepotca ali lepotico, avtomatično, ne da bi se tega zavedali, čustveno reagiraja tudi na podlagi dražljajev, ki jih zaznavajo z vidom. Zato te nihče ni povabil na ples. Ne pomeni pa to, da so vsi tisti moški, ki te niso povabili na ples, do tebe gojili kakšna negativna čustva, se norčevali iz tebe itd. Le opazili te niso oziroma je katera druga bolj vzbujala pozornost. Zunanji izgled morda res lahko zakrivi prvi kontakt z določeno osebo, v večini primerov, ko imamo opravka z normalnimi, zrelimi osebnostmi, pa ni samo izgled tisti na podlagi katerega se nekdo odloči za nekega partnerja. Zato ti svetujem, da se s svojim videzom v tem smislu ne obremenjuješ preveč. Če te ljudje sedaj opazijo, ogovorijo, je to dobro. Sprejmi to kot nekaj normalnega in se do njih obnašaj normalno, tako kot doslej. Ne pomeni to, da moraš sedaj kar s prvim lepotcem, ki te ogovori v posteljo, niti da se moraš odzvati na povabila kakšnih preteklih neuslišanih simpatij niti da moraš vse ljudi, ki te prej niso opazili, avtomatično ignorirat. Druži se z ljudmi in spoznavaj jih. Predvsem po njihovi karakterni plati, ne le po njihovem videzu. Izogibaj se le ljudi za katere imaš dober razlog, da jih v tvojem življenju ni. To so tisti, ki so se ti neposredno posmehovali, te žalili, te morda za tvojim hrbtom ogovarjali.To so ljudje, ki so te opazili v preteklosti in te prizadeli. To niso dobri ljudje. Ljudi, ki te prej niso opazili in ki šele zdaj vstopajo v tvoje življenje, pa se morda le splača spoznati. Nikoli ne veš kakšen biser se skrva za zunanjo lupino.:)
Forum je zaprt za komentiranje.